|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čajevi u trudnoći
10.9.2009 14:40:16   
Anoniman
Iz teme Konzumiranje voća u trudnoći - ima li granica?:

IZVORNA PORUKA: stevajela

...

Naravno cajevi osim uvinog za one koji imaju bakterije u mokraci,takodje ne dolaze u obzir,jer mogu da uticu lose na razvoj ploda.



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Nisam shvatila, svi čajevi sem Uvinog su zabranjeni u trudnoći? Jesi to napisala? Jer to nije tačno, Uvin čaj je prvi koji je zabranjen (po novom) jer kao izaziva kontrakcije, pa se za urinarne probleme pije Brusnica.

Vidi: Urinarne infekcije u trudnoći KLIK, pa tamo nalaziš link koji vodi na temu Upala jajnika i trudnoća KLIK.

Što se voća tiče, delim tvoje mišljenje da se ne treba preterivati sa voćem, mislim da sam i napisala da voće u sebi sadrži dosta šećera.


IZVORNA PORUKA: cicko

Nisam cula da je potrebno izbegavati cajeve tipa nana, kamilica... Bas naprotiv, preporucuju se. Znam za uvu i zalfiju (zalfija moze za ispiranje grla usta, ali je takodje ne treba piti zbog kontrakcija)
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Čajevi u trudnoći
10.9.2009 14:51:21   
BiBi81
Meni je skroz zunjujuć post Stevajele...  prvi put čujem da lagani biljni čajevi mogu da škode. Jedino sam čula da jake čajeve, npr. crni čaj treba izegavati zbog kofeina (isto kao i kafu), kao i da Uvin čaj iz  nekog razloga može biti štetan (ne sećam se kojeg tačno). Ja pijem brusnicu za rešavanje prolema sa urinarnim infekcijama, a svakodnevno popijem i bar jednu šolju nane, kamilice, hibiskusa ili nešto slično.  Pa bolje to nego neki sok prepun šečera i konzervansa, zar ne?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Čajevi u trudnoći
10.9.2009 20:08:00   
stevajela
Meni su ginekolog,hematolog i neurolog rekli da se manem cajeva u trudnoci,bas zbog toga sto nije tacno utvrdjeno koji cajevi mogu da uticu lose na razvoj ploda,povecanje krvnog pritiska,kontrakcija i prenatalno potenciranje alergija kod fetusa.Ja sam se pridrzavala i nisam ih pila.Nisam pila ni sokove sa konzervansima,secerom,i vestackim bojama.Po preporuci hematologa ribu sam jela samo 1 nedeljno zbog zive,a pecurke nikako(nisam ni pitala zasto ne treba).

Sto se tice uvinog caja cula sam za to,samo to nije bas potvrdjeno vec se nagadja.Ja sam od 20-te nedelje imala rizicnu trudnocu koju sam uz dosta truda iznela do kraja,pa nisam imala kontrakcije od uvinog caja.

(odgovor članu BiBi81)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Čajevi u trudnoći
18.10.2009 12:33:00   
Nensi*
Meni sd ovde nista nije jasnouser posted image
Ja obozavam nanu,kamilicu i vocne cajeve...
Jel ja smem sad da ih pijem ili neuser posted image

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Čajevi u trudnoći
18.10.2009 14:15:42   
*Alexx*
Ja mislim da je sve dozvoljeno, samo u umerenim kolicinama. Meni niko nije rekao da nesto ne treba da radim dok sam bila trudna. Doduse, moja trudnoca je bila cakum-pakum user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Čajevi u trudnoći
18.10.2009 14:29:58   
Nensi*
Joj Alexx,preslatka ti je bebica user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Čajevi u trudnoći
19.10.2009 14:06:08   
*Alexx*
Nensi27, user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Čajevi u trudnoći
20.10.2009 9:23:44   
Markovicka
Ne moze ovo ne moze ono, mislim stvarno, kad bi slusala sve sto pricaju trebalo bi samo da se izvrnem sa sve cetiri uvis i da zivim na vodi i povrcu! Ili mozda da se zapitam koja voda i koje povrceuser posted image ?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Čajevi u trudnoći
20.10.2009 10:05:37   
sanji
Ja već par dana srčem kamilicu po ceo dan! user posted image Krenula mi kiselina pa ne mogu kaficu user posted image , popijem jednu dnevno!  Ne znam šta može loše da ima u njoj?

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Čajevi u trudnoći
20.10.2009 16:50:23   
BiBi81
Uzivaj u blagom čaju od kamilice i ne zamaraj se glupostima user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Čajevi u trudnoći
27.11.2009 11:27:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Daca88

NISU DOZVOLJENI:zeleni caj(zato sto deluje na izbacivanje vode iz organizma,zato ga uglavnom koriste za djetu,a u trudnoci moze da smanji plodovu vodu)
-kopriva(zato sto cisti krv,ali isto tako moze da"ocisti"i korisne stvari iz vaseg krvotoka potrebno za bebicu)
-uvin caj(izaziva grcenje misica materice,kontrakcije,i moze dovesti do prevremenog porodjaja)
-kantarion(dozvoljeno je u obliku vaginaleta za neku infekciju-kasnije,a kao caj se nesme piti.
-crni caj(sadrzi kofein)
-caj od lista maline i kupine(to se moze piti pred kraj trudnoce za opustanje grlica,jer povoljno deluje na porodjaj,a tokom trudnoce se nesme piti,bas zato.
DOZVOLJENI SU:
-brusnica,hibiskus,kamilica,menta(ali ne jaka),i svi vocni cajevi,ali nezasladjeni da se kasnije nebi dobio trudnicki secer.

(odgovor članu BiBi81)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Čajevi u trudnoći
14.1.2010 17:09:11   
Anoniman
Negde sam naišla na članak koji govori o tome kako je čaj od lista maline izuzetno dobar za trudnice...
Zna li neko nešto o ovome?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Čajevi u trudnoći
14.1.2010 21:58:33   
lothroniell
Kaliopi nasla sam samo ovo: List masline je hipotenziv, hipoglikemik, diuretik, antipiretik.

Maksimalna dnevna doza je 15 g na 500 ml vode, podijeljeno u tri doze (za odrasle).

Pije se ili od svježeg lista, ili od suhog ali prethodno obrađenog na visokoj temperaturi. Čaj od listova koji prije sušenja nisu podvrguti višoj temperaturi ne preporučuju se za korištenje.


A sto se ostalih cajeva tice, ja sam cula samo za uvin i crni da ne valjaju u trudnoci. Ali zaista mislim da ni u cemu ne treba preterivati i da ne mozes imati problema. Ljudi kad procitam sve ove stvari koje se danas znaju "sta valja, sta ne valja, strogo se cuvaj ovoga, pazi zbog onoga..." uopste mi nije jasno kako su nase babe ostale zive za vreme trudnoce! user posted image Mislim jesu to bila druga vremena, ali ponekad pomislim da smo mi bas kilave i da mozda i ne valja sto ovoliko informacija znamo, samo se cimamo svaki cas. Skrenuh sa teme- IZVINJAVAM SE!

< Poruku je uredio lothroniell -- 14.1.2010 22:01:51 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Čajevi u trudnoći
14.1.2010 22:03:51   
lothroniell
Evo ga opsirno o tom caju: KLIK

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Čajevi u trudnoći
17.1.2010 15:40:16   
MASHKA
da li mi neko može reći jer smem da pijem brusnicu i divlju trešnju?

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Čajevi u trudnoći
17.1.2010 16:17:54   
gagins
Brusnicu smes sigurno ali se pripremi za ceste odlaske u wc jer sluzi za ciscenje mokracnih kanala,a mislim da sme i divlja tresnja ali to jos proveri.Ja posto ne mogu kafu,pijem cajeve,najcesce kamilicu i vocne,tipa borovnica,narandza,jabuka.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Čajevi u trudnoći
17.1.2010 17:00:19   
MASHKA
Hvala  ti Gagins,
jedino mi ta dva čaja nisu gadna i još po neki voćni.  a u wc i onako trčkam svaka 2 minuta!user posted image

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Čajevi u trudnoći
17.1.2010 19:59:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Negde sam naišla na članak koji govori o tome kako je čaj od lista maline izuzetno dobar za trudnice...
Zna li neko nešto o ovome?



IZVORNA PORUKA: lothroniell

Kaliopi nasla sam samo ovo: List masline je hipotenziv, hipoglikemik, diuretik, antipiretik.

Maksimalna dnevna doza je 15 g na 500 ml vode, podijeljeno u tri doze (za odrasle).

Pije se ili od svježeg lista, ili od suhog ali prethodno obrađenog na visokoj temperaturi. Čaj od listova koji prije sušenja nisu podvrguti višoj temperaturi ne preporučuju se za korištenje.


A sto se ostalih cajeva tice, ja sam cula samo za uvin i crni da ne valjaju u trudnoci. Ali zaista mislim da ni u cemu ne treba preterivati i da ne mozes imati problema. Ljudi kad procitam sve ove stvari koje se danas znaju "sta valja, sta ne valja, strogo se cuvaj ovoga, pazi zbog onoga..." uopste mi nije jasno kako su nase babe ostale zive za vreme trudnoce! user posted image Mislim jesu to bila druga vremena, ali ponekad pomislim da smo mi bas kilave i da mozda i ne valja sto ovoliko informacija znamo, samo se cimamo svaki cas. Skrenuh sa teme- IZVINJAVAM SE!


..draga, mislimo li na isto...?

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Čajevi u trudnoći
17.1.2010 21:57:30   
lothroniell
Hmmmm, ja sam pobrkala!!! IZVINI!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Čajevi u trudnoći
17.1.2010 21:59:56   
Anoniman
user posted image
ZNAČI DRAGA, JA SAM MISLILA NA LIST MALINE A TI SI SVE GORE PISALA O LISTU MASLINE... ČISTO DA NE DOĐE DO ZABUNE ---- user posted image

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Čajevi u trudnoći
17.1.2010 22:01:21   
lothroniell
Skontala sam! Ja od kad sam trudna, nisam bas sva svoja! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Čajevi u trudnoći
17.1.2010 22:17:11   
Anoniman
user posted image

Ne znam zašto mi se provalči po glavi da čaj od lista maline podstiče porođaj, tj preporčuje se u terminu?
Naglašavam: Možda jako lupetam!!!

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Čajevi u trudnoći
17.1.2010 22:22:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image

Ne znam zašto mi se provalči po glavi da čaj od lista maline podstiče porođaj, tj preporčuje se u terminu?
Naglašavam: Možda jako lupetam!!!



...s obzirom da si i ti trudna-jedno veliko možda i malo manje jako......user posted image

..u svakom slučaju gledaj da ga ne piješ do tada dok ne proveriš.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Čajevi u trudnoći
17.1.2010 22:24:31   
aster
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image

Ne znam zašto mi se provalči po glavi da čaj od lista maline podstiče porođaj, tj preporčuje se u terminu?
Naglašavam: Možda jako lupetam!!!



I ja sam negde pročitala da čaj od lista maline podstiče kontrakcije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Čajevi u trudnoći
17.1.2010 22:24:44   
Anoniman
Ma, ja mrzim čajeve, pijem brusnicu zbog one ešerihije, samo mi još fali da se vrati! To nalijem u sebe začepljenog nosa, a ono što volim jeste hibiskus. Mada popih pre neki dan i crni čaj, i njega volim. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here