|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Škola nekada i sada
7.10.2009 9:13:07   
Anoniman
Tuga... user posted image


user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Škola nekada i sada
7.10.2009 9:15:14   
sladjaaaa
Odlična slika, reči nisu ni potrebne, sve je tačno i krivi su roditelji što dozvoljavaju deci da manipulišu njimauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Škola nekada i sada
7.10.2009 9:16:09   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Tasho

riječi su suvišne

(odgovor članu sladjaaaa)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Škola nekada i sada
7.10.2009 9:16:32   
Trcosava
jeste tuga...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Škola nekada i sada
7.10.2009 9:32:39   
Delijagirl
Ja sam bas juce kada sam trazila mail od moje profesorke iz srednje skole gledala kako se je promenila i skola i program i sva udejstvovanja van skole i sve ostalo po tom pitanju. I moja rodjena sestra ima mnogo vise mogucnosti koje moja generacija nije imala a proslo je nepune 2 i po godine.... A osnovna skola se je promenila najvise zato sto su presli iz 8 na 9-godisnji program a sve ostalo je isto cak profesori koji su ucili moju kevu i ujka, kasnije mene sada uce brata i sestru od ujka koji su mladji od mene 14 i 17 godina user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Škola nekada i sada
7.10.2009 10:46:28   
afrodita
Nikad mi nije bilo jasno zasto je mene moj ucitelj
mogao da pocupa i da mi protrese vilicu, a da moji
roditelji ne reaguju, nije mi jasno zasto bih ja sad
protresla i pocupala ucitelja da mi samo pipne dete.
gde je ona tema "ni krave vise nisu ono sto su nekad
bile"

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Škola nekada i sada
7.10.2009 10:56:31   
sephora
da, slika je odlična...
mislim da je sadašnje stanje blago rečeno "opasno", mladi su uglavnom nevaspitani, nasilni,...krivica je svakako u mnogim aspektima društva, ali u velikoj meri i u smanjenoj disciplini u školama... a opet tome doprinose i roditelji sa svojim preteranim zaštitničkim stavom prema deci u odnosu na prosveta lica...


(odgovor članu sladjaaaa)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Škola nekada i sada
7.10.2009 15:05:21   
sladjaaaa
IZVORNA PORUKA: afrodita

Nikad mi nije bilo jasno zasto je mene moj ucitelj
mogao da pocupa i da mi protrese vilicu, a da moji
roditelji ne reaguju, nije mi jasno zasto bih ja sad
protresla i pocupala ucitelja da mi samo pipne dete.
gde je ona tema "ni krave vise nisu ono sto su nekad
bile"



I tebi sad ništa ne fali iako te je profesor možda malo čupnuo??? Ali si verovatno naučila da poštuješ autoritet, a ne da otimaš dnevnik i da udaraš i pljuješ profesore?user posted image

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Škola nekada i sada
7.10.2009 16:37:26   
Brand new mama
Mene niko nije "vaspitno" cupkao i sta ti vec ja znam,ali ni moja mama i tata nisu iskazivali "misljenje" o mojim uciteljima,nastavnicima i profesorima.Odnosno,nije se moglo desiti da roditelji,kao sto danas cesti rade, izjavljuju pred djecom da im je uciteljica "glupa krava",nastavnik "nepismeni majmun"...Ja sam licno cula mlade roditelje koji tako poducavaju svoju djecu biologiji i pridjevima.Sta tad dijete od 6 godina moze misliti o svojoj uciteljici?Ili kako se izrazavati? A recimo,bas ta koja je pocascena tim rijecima je jedna mlada,izrazito simpaticna zena koja se bas trudi oko svojih malisana

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu sladjaaaa)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Škola nekada i sada
7.10.2009 16:40:39   
dacca
Ljudi moji, vi niste svjesni na sta su spali prosvjetni radnici! To je tuga i zalost. Toliko nekulturne i nevaspitane djece...
Ali znate sta, sva ta djeca i dobra su, kakvi su im, roditelji... KRETENI (cast izuzecima)

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Škola nekada i sada
7.10.2009 17:03:05   
Delijagirl
Ja cu se do kraja zivota da pamtim moju profesorku slovenackog od 5- 8 razreda. Posto su nju verovatno uselili u skolu kada i prvi skolski inventar po naselju gde sam stanovala cak su malisane plasili tipa nemoj stepa da ti dodje (zena se prezivela stepanovic) i ja naravno kada sam saznala ko me uci slovenacki muke mukine nisam htela u skolu i te budalestine medjutim na kraju baba popizdela i ja naravno otisla u skolu. Prvih par meseci smo muku mucile s tom profesorkom, onda me je pozvala na novinarski i stvari su krenule na bolje i meni je bilo zao sto je kraj osnovne skole samo zbog nje. Zena je djavo i po, terorizirala je ljude, bacala krede i kljuceve ako si pricao na casu i svasta ali se ni jedan roditelj ne buni kod nje jer na kraju osnovne ona na mali maturi iz slo. ima najbolje rezultate u celoj sloveniji. Kad si kod nje dobio kec zahvalio si se jer si tacno znao zasto si ga dobio.  Zadnji put  kada sam vodila brata od ujka u skolu srela sam nju i ona me zagrli i lepo se izcvrlja samnom ne deli samo savete iz slovenskog vec i zivote, samo trebas da je slusas. A takvi profesori radjaju se samo jednom.

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Škola nekada i sada
10.10.2009 10:27:19   
Urbana
Skola se promenila, kao i sve. Evolucija.
Koliko su neke stvari pozitivne i koliko se nastavno osoblje snaslu o njima to je druga stvar. Mislim da se pozitivne promene ne mogu ni desiti, a jos manje primetiti preko noci.
Kod nas se sve manje uci za znanje, a sve vise za ocenu, koja apsolutno nije neko merilo znanja.
Stoga mozete primetiti da na mnogim fakultetima "vukovce" mozete traziti daleko ispod crte.


Inace ovde u NL u utorak kod moje starije cerke ( 3. razred ) dolaze stariji ljudi ( 70, 80, 90 godina ) da razgovaraju sa decom o tome kakva je skola bila nekad. Deca su spremila pitanja. Joj pitanja user posted image . A sve u okviru projekta "kroz vreme".



_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Škola nekada i sada
13.11.2009 23:31:23   
Didy
Imam iskustva u radu u prosveti i mogu vam reći da nije sve tako crno-belo. Ja lično do sada nisam doživela nikakve neprijatnosti od svojih đaka i mogu da kažem da su to zaista divna deca, generalno gledano. Nisam imala starešinstvo, pa nisam imala previše kontakta sa roditeljima, a mislim da i tu sve zavisi od tvog pristupa.
Ono što je po meni pozitivno, to je da je ta veća sloboda donela i veću slobodu mišljenja, pa mladi sada lakše iznose svoje stavove i nemaju blokade zbog straha od autoriteta. Ja im jesam autoritet i oni sa mnom nemaju drugarski odnos, ali ne osećaju ni strahopoštovanje ili strah, što je ranije bio slučaj, već poštovanje bez straha. Po meni je to jedna zdravija atmosfera, gde se ne postavljaju granice na svakom koraku.
Naravno da ima i loših strana, ali sam htela da ovde iznesem neke pozitivne stvari.
Apsolutno sam protiv fizičkog kažnjavanja. Naravno, ni tu nije sve crno-belo. Nedavno mi je rođaka pričala kako joj je dete nemoguće i kako se jedino smiri kad ga istuče. Nakon nekoliko minuta kategorički tvrdi da bi ubila nekog kad bi joj udario dete u školi, na šta joj ja kažem: "Draga, ako ti nju jednu možeš smiriti samo batinama, kako li će je u školi smiriti pored ostalih 25 đaka, a da je dobro ne izbatinaju, kad je to jedini model kažnjavanja kojem si je naučila?" Nažalost, nije se ni zamislila.
Mislim da bi više morala morala da radi sprega roditelj-nastavnik, a pogotovo rotitelj-dete da bi u školi funkcionisalo. Nažalost, ima mnogo slučajeva gde je potrebno da se uključe i roditelji ostale dece, sva deca iz razreda, pa i mnoge institucije...
Da se razumemo, u školi ima mnooogo onih koji su zalutali i dobrano promašili profesiju... Ili imaju dobru zaleđinu, pa samo otaljavaju posao... Sreća pa se ne pitam mnogo, inače bih ja tu napravila jednu dobru čistku...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Škola nekada i sada
20.11.2009 14:46:58   
demetra
Pa sta da ocekujete kad im jos u zabavistu citaju o njihovim pravima (by the way, danas je dan decijih prava).A niko da im spomene obaveze.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Škola nekada i sada
20.11.2009 14:49:37   
mejra81

IZVORNA PORUKA: demetra

Pa sta da ocekujete kad im jos u zabavistu citaju o njihovim pravima (by the way, danas je dan decijih prava).A niko da im spomene obaveze.



Demetra,bas mi se svidjas.....user posted image

(odgovor članu demetra)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Škola nekada i sada
20.11.2009 14:52:21   
Lu
IZVORNA PORUKA: afrodita

gde je ona tema "ni krave vise nisu ono sto su nekad
bile"


Opet ona mne citirauser posted image
To sam rekla u temi "kravlje mlijeko"...ne znam kakve veze ima sa školomuser posted image

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 16
   [Obrisana poruka]
20.9.2011 10:14:36   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 19:28:33   
vikiveki
Da sve se promenilo,još od vrtića deca uče koja su njihova prava ali obaveze niko i nepominje...iako se tu lepo kaže dečja prava i obaveze....sami smo krivi jer svi ističemo samo dečija prava, sticajem okolnosti ja sam vaspitačica pa promene iz generacije u generaciju kod dece pratim još od najmladjih dana.Još od malih nogu deca znaju samo za svoja prava i tokom dečije nedelje na panoima po vrtiću svuda stoje ispisana dečija prava i učimo pesmice i pričamo o njima, ali retko ko pomene i da deca imaju svoje obaveze...ko je tu kriv? Teško je reći...društvo,roditelji ili vaspitači i nastavnici...ili svi zajedno, u svakom slučaju jedno je sigurno sistem vrednosti u zadnjih par godina je skroz izopačen,i ono što je nekad bilo negativno sada je postalo pozitivno tako je u školama i u celokupnom društvu...

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 18
   [Obrisana poruka]
1.4.2012 19:33:22   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vikiveki)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 19:50:30   
vukosava
Ja samo da vam kazem jedan podatak. Svo to nase bajno staro skolstvo je dovelo do toga da samo 4.9 % ljudi uspe da zavrsi fakulet. Masa ljudi kod nas pokusa da studira ali ne uspe da zavrsi. Moje skromno misljenje kao prosvetara je pre svega u radnim navikama. Nedostatak radnih navika cesto vodi do neuspeha na fakultetu. I faktor pustanja s lanca za one koji se odsele negde.

Nasa deca kad se testiraju po nekim svetskim normama nisu bas bajna i sjajna, Jesu oni najbolji sto idu po matematickim olimpijadama ali oni su izuzeci koji ne potvrdjuju pravilo.

A to sto vidim da se desava sa nasim skolstvom je usled globalizacije. Menjaju se obrazovne metode.

Ja licno mislim da i pre i sada ima prednosti i mane. Vise ima veze sa perspektivom u drustvu, sa nervozom roditelja oko egzistencijalnih stvari i svega oko nas. A ne toliko do skole i samog obrazovnog kadra. Npr. danas svaka uciteljica ima fakultet, pre to nije bio slucaj.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 20:01:43   
branki*
ucitelji i nastavnici imaju plan i program koji moraju da ostvare i kog moraju da se drze,iako je ponekad i njima samima on malo preopterecen i konfuzan,ali o tome odlucuju vise instance.tako da se gradivo prelazi brzo,nema se puno vremena za ponavljanje,jer gospoda koja ti dodju na obilazak casa samo gledaju da li ti se redni broj casa poklapa sa nastavnom jedinicom,da li su ti pripreme dobro napisane,da li je sve ubelezeno u dnevnik...a,to,da li deca nesto znaju to je od nanjeg znacaja.
takodje,prosvetnim radnicima su ruke vezane,ne postoji adekvatna kazna kojom nastavnik moze da kazni nedolicno ponasanje.mnogo zavisi od saradnje sa roditeljima,koji su u nekim slucajevima skroz nezainteresovani,a ima i mnogih koji svoju decu savetuju recima:ne sme tebe niko da dira,ma sta hoce taj nastavnik,dete ucilo citav dan,a dobilo dvojku,opet im je drzao dopunsku,jadni,citav dan u skoli.
s' druge strane,ponekad kad vidim pojedine koji rade u skoli,stidim se svoje profesije.

gagi,smatram da uciteljica i treba da forsira citanje,a pored toga,deca bi trebalo i kod kuce da vezbaju.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 20:10:59   
vukosava
gagi, ja sam naucila da citam i pisem u predskolskom - od moje pete do seste godine. Mislim da je tada pravo vreme

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 20:35:24   
branki*

IZVORNA PORUKA: vukosava

Npr. danas svaka uciteljica ima fakultet, pre to nije bio slucaj.


tacno.ali,nazalost,to ne znaci i da su strucnije i bolji pedagozi nego one bez fakulteta,odnosno sa visom.poznajem par starijih uciteljica sa uciteljskom skolom,radile su kad sam ja pocela,koje su izuzetni predavaci.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 23
   [Obrisana poruka]
1.4.2012 20:41:29   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Škola nekada i sada
1.4.2012 20:51:02   
branki*
u srbiji se u prvi razred upisuju deca koja su rodjena od 1.marta te godine,pa do kraja februara sledece,tako da su to 2 godista.kad sam se dogovarala sa dr oko datuma carskog reza,bas sam htela da to bude 28.februar,a ne 1.mart.tako da ce boza biti najmladji u odeljenju.
slazem se da je broj predmeta malo uvecan,danas djaci,pa i drugaci svaki dan imaju po 5 casova skoro,a kod nas je bilo manje(ja sam '81.god).

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here