|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šlajm
14.11.2008 8:35:02   
Anoniman
Kada detetu curi nosić, ono neminovno to guta. Šlajm mu se skuplja u stomačiću i mislim da je i to razlog zašto deca slabije jedu kada su bolesna. Taj šlajm bi trebalo da dete izbaci. Neka deca ga izbacuju kroz stolicu (dobiju proliv), a neka ga povrate. Moje dete je uglavnom povratilo, s tim da se pre toga danima mučio. Kada je već pio kravlje mleko, ja sam to mnogo jednostavno rešavala: napravim mu šerbet (mleko + šećer), dam mu da popije i on u roku od pola sata povraća i izbaci sav šlajm.

Kako vi to rešavate?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šlajm
14.11.2008 16:38:40   
Lu
Nismo imali problema stim sreća,ali sam gledala i morala držati dijete od prijateljice kojem su to radili cjevčicom u ambulanti brrr,zato mame rješavajte to kod kuće kako znate.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šlajm
14.11.2008 19:34:26   
guppy RR
Uf user posted image
Nama za sad pomaže to, da dosta ispiramo nosić fiziološkom... pa onda to progutaju ili ispljunu... nije se još desilo, da se skuplja "nazad, u grlu". kuc kuc kuc

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šlajm
15.11.2008 15:05:54   
Anoniman
Pre ili kasnije se to desi, pa eto da znate da je nama šerbet pomogao. Na 2dl mleka sam stavila 1 supenu kašiku šećera.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šlajm
15.1.2009 2:26:25   
Anoniman
Danas je dr Luki slušala pluća, kaže pun je šlajma, mora da izbaci. Rekla je da kupimo MUKODIN sirup, 3x dnavno se daje, savetovala je da mu uveče nakon 19h ne dajem, da ne bi kašljao noću.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šlajm
15.1.2009 8:35:55   
Lu
IZVORNA PORUKA: lu

Nismo imali problema stim sreća,ali sam gledala i morala držati dijete od prijateljice kojem su to radili cjevčicom u ambulanti brrr,zato mame rješavajte to kod kuće kako znate.

Eh nisam davno ovo pisala a prije par dana smo imali problem sa šlajmom i mama je to riješila kod kućeuser posted image
Šerbet,kako zovete uprženi šećer i mlijeko,ja sam stavila 2 velike žlice šećera i oko 2dcl mlijeka,
dva puta sam mu dala i dva puta je povratio i dobio proljev,
ali zato više nije bilo šlajma i kašalj se smanjio uskoro i prestao uz sirup od bršljana i medni sirup.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šlajm
15.1.2009 11:50:53   
Anoniman
Rezultai Mukodina: sluzava tečnija stolica - pretpostavljam da izbacuje šlajm kroz stolicu, mnogo manje šlajma kada kašlje.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šlajm
15.1.2009 15:04:04   
Lu
Super,znači djelujeuser posted image
MUKODIN,moram zapamtitiuser posted image
 

< Poruku je uredio lu -- 15.1.2009 15:05:42 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šlajm
15.1.2009 16:10:59   
Anoniman
Ako ne zapamtiš - piše ovde! user posted image

Mucodyne sirup za decu
proizvođač: Hemofarm a.d.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šlajm
25.1.2009 23:13:15   
Anoniman
Rotkva!

Odseći vrh, izdubiti malo kašikom, staviti unutra šećera ili meda, postaviti u čašu ili šolju, jer sama ne može da stoji tako uspravno, i onda ona pusti sok. Kašičicom davati detetu (ili već sebi ... sve jedno dal je za decu ili odrasle)... Pomaže u iskašljavanju.

Mucodine kod neke dece ume da izazove kašalj nakon uzimanja, zato lekari ne preporučuju da se daje nakon 19h, da se dete ne bi budilo iz sna zbog kašlja.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šlajm
29.1.2009 16:09:44   
maša
JA SAM ČULA DA SIRUP OD BELOG SLEZA POMAŽE DA ŠLAJM "SAZRI" I UJEDNO POSPEŠUJE KAŠALJ DA BI SE ŠLAJM IZBACIO.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šlajm
29.1.2009 19:48:49   
Anoniman
Ili kuvati čaj od belog sleza... on ide i u nos i može i da se pije... ja mu mešam sa sokom, i tako ga pije ceo dan...

(odgovor članu maša)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šlajm
9.11.2009 10:46:35   
Anoniman
a da li sme to beba od mesec ipo? mislim taj mucodin?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šlajm
28.2.2010 14:32:01   
ceca80
Ovde pomenuta deca su koliko vidim uglavnom većeg uzrasta! Većinu pomenutih stvari ne može se dati detetu starom manje od mesec dana!
Šta činiti kada je u pitanju beba od mesec dana starosti? Kako izbaciti šlajm?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šlajm
2.3.2010 12:16:57   
anajid
suje,posto je moja beba od 17 dana puna slajma,skuvam caj od belog sleza pa mu sipam par kapi u nosic i on to proguta!Ne znam sta bih jos mogla,u pomoc zene javljajte ako znate,ne moze jadan disati na nos,a na usta ne zna!

(odgovor članu ceca80)
Direktna veza do poruke: 15
   [Obrisana poruka]
2.3.2010 12:59:13   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šlajm
2.3.2010 23:39:01   
choopa choops
Ja sam cula za neke Bronhopulmin cepice. Kod nas u CG se ne moze kupiti, ali mislim da ima u BiH, a za Srbiju ne znam. Kazu mame da su cepici odlicni, da izvuku sve user posted image Proizvode ga Slovenci.

http://www.obalne-lekarne.si/galenski-izdelki/farmacevtske-oblike/svecke2/bronhopulmin-svecke-za-otroke/


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Šlajm
2.3.2010 23:43:21   
Dora
Fluimucil granule za decu (100mg) par puta na dan, zavisi od uzrasta, svakako uz konsultaciju sa pedijatrom.

Mojima je to bio spas dok su imali bronhitis.user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Šlajm
23.7.2010 17:01:44   
iki82
Moja Lena ima skoro 2 meseca,i nosic joj je konstantno pun!Danas je prvi put povratila malo zelenog slajma,i ja sam se ziva istravila..Treba li da je vodim kod pedijatra zbog toga?pomozite,nemam pojma o tome...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Šlajm
23.7.2010 17:16:26   
iki82
I jos nesto,kako se ispira nosic fizioloskim rastvorom?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Šlajm
23.7.2010 17:19:31   
Nena81
zavisi iki koliko je dete?

klikni na ovu temu tamo imas objasnjenja i nasa iskustva

Cime cistite nosic



_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu iki82)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Šlajm
23.7.2010 17:36:01   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: iki82

Moja Lena ima skoro 2 meseca,i nosic joj je konstantno pun!Danas je prvi put povratila malo zelenog slajma,i ja sam se ziva istravila..Treba li da je vodim kod pedijatra zbog toga?pomozite,nemam pojma o tome...

Mozda ne trebva da je vodis, ali nazovi pedijatra pa pitaj. Kakve je boje to sto curi iz nosica? Ako je bezbojno Ok, a ako je isto zeleno, onda je vjerovatno nekakav virus, infekcija..znaci nije obicna prehlada


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu iki82)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Šlajm
23.7.2010 17:39:32   
iki82
Ne curi joj nosic,cistim joj pumpicom i bezbojno je.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Šlajm
24.7.2010 0:05:29   
JULIE
Kad smo bili pavle i ja u bolnici,inhalirao se na 3.5-4h naizmenicno berodualom i 3% NcCl,upravo mu je on najvise pomogao.3% NaCl straaasno razredjuje sekret,pavle je bas cesto povracao i to sami sekret

(odgovor članu iki82)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Šlajm
1.10.2010 13:19:17   
nadja 9 meseci
moja beba ima 9 meseci.prehladila se,promukla je i kaslje,pa joj je sad taj kasalj sazrelio,pa joj curi nosic i doktor joj je prepisao 7 dana inhalacije 2 puta dnevno aloprolom i izmedju toga pijemo sirup aloprol.mislim da je to previse,ali ne znam sta da radim umesto toga.
user posted image

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here