|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta kada se probije termin?
29.5.2009 22:39:49   
eugenija
Morala sam otvoriti temu, podstaknuta dešavanjima kod moje drugarice...

Naime, njen termin je bio 21. maja. Svakih 7 dana u zanje 3 sedmice, imala je češće blic kontrole, i svaki put isto - ništa od bebirona i kontrakcija. Preključe je opet išla na zakazan blic pregled i ginekolog (privatnik) joj je rekla da ide po uputnicu za CTG koji se radi u porodilištu, pa da nakon tog pregleda i oni gore vide, da li da je puste nazad kući, ili šta sa njom da rade (da je zadrže i sl.) Pri tom je rekla da je posteljica zrela, da je beba lepo okrenuta i da je ona otvorena 2 cm, pa se do petka možda nešto i desi, ali svakkao porod kreće za vikend u krajnjem slučaju.
Nakon toga, ona je izvadila uputnicu za CTG i danas je otišla na taj pregled u porodilište. Prvo su je naribali kako tako kasno dolazi, jer je termin probijen 8 dana, i da nakon 3 dana od pretpostavljenog termina, trudnice OBAVEZNO upućuje svaki ginekolog u bolnicu, jer se tada prati stanje i bebe i trudnice, i plodove vode i posteljice i svega. CTG ne pokazuje kontrakcije, posteljica joj nije zrela, i od svega toga da krene prirodno - nema ništa, po rečima doktorke koja ju je danas pregledala u porodilištu. Pored svega, beba je već sada jako velika, ima 4 300 kg prema današnjem uz, a on je jako uska, tako da doktorka smatra za 80% da će u pitanju biti carski rez. Rečeno joj je da sutra ujutro dođe u bolnicu, pa će videti šta i kako dalje...
Ona me zvala sva u panici i rekla, ne dozvoli da ti se desi kao meni, ukoliko probiješ termin 2 dana, odmah traži uputnicu za CTG i idi ležati u bolnici.

Kakva su vaša mišljenja i iskustva? Koliko treba čekati nakon što se termin probije? Kada se javiti u bolnicu? Da li slušati svog doktora slepo ili poslušati i mišljenje lekara u državnoj bolnici?


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta kada se probije termin?
29.5.2009 22:44:30   
sneza24
Moja drugarica se isto porodila par dana posle termina ali nije lezala u bolnici.A moja strina se porodila 10 dana posle termina i lezala je u bolnici i onda je ona trazila da je puste.Pustili je na vikend kuci i onda se vratila i bila je jos dan,dva i onda se porodila.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta kada se probije termin?
29.5.2009 22:46:09   
Anoniman
Kad sam se porodila sa prvim detetom u bolnici je bilo baš dosta ženica koje su primljene jer su probile termin. E sad ne mogu da se setim koliko dana su probile taj termin ali za sigurno znam da su ih redovno pregledali i radili im CTG bar dva puta dnevno. Mislim da kad se probije termin za oko 10ak dana da se porođaj izaziva vestačkiuser posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta kada se probije termin?
29.5.2009 22:54:36   
Mery
Moja kuma je probila termin ali je stalno bila u kontaktu sa dr koja joj je vodila trudnocu. Nakon 7 dana od termina je dr uputila u bolnicu i tamo su joj isti taj dan izazivali porod (nije dobila kontrakcije niti joj je pukao vodenjak). 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta kada se probije termin?
29.5.2009 22:59:40   
eugenija
Znači, doktorka moje drugrice nije nigde pogrešila što je čekala 8 dana, pa je uputila onda u bolnicu?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta kada se probije termin?
29.5.2009 23:00:49   
Sneža

IZVORNA PORUKA: eugenija

Znači, doktorka moje drugrice nije nigde pogrešila što je čekala 8 dana, pa je uputila onda u bolnicu?

ako je plodova voda bila ok.,mislim da nije.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta kada se probije termin?
29.5.2009 23:01:54   
eugenija
Plodova voda je bila ok, i danas je ok.

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta kada se probije termin?
29.5.2009 23:05:34   
Sneža
Eugi onda se ne tripuj!!!!Nego se opusti,opet hoćeš da puniš glavicu nekim mušicama,nećemo ti datiuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta kada se probije termin?
29.5.2009 23:07:21   
eugenija
Ma ne tripujem se ja golemouser posted image user posted image user posted image , nego znaš kako je kada su dve drugarice trudne u isto vreme, žao mi devojke.... Jbg... 

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta kada se probije termin?
29.5.2009 23:09:54   
Mery
Eugi sve je to normalno da se desi, kuma moja je rodila zdravog i VESELOG djecaka iako on nije htio napolje.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta kada se probije termin?
30.5.2009 7:54:24   
basso
Mene i sestru je mama rodila 10 dana posle termina i to potpuno prirodno,moja sestra se porodila 8 dana po terminu a sestra od tetke dve nedelje.Deca su zdrava sa jednom lepom i cistom kozom, i nemaju krljusti,jer kod prenesene dece to hoce.Znaci da nam je takva genetika, i pre nego sto sam zatrudnela ja sam znala da cu uci u 10-ti mesec,tako funkcionisemo.Ali moj doca kaze kod njega nema deseti mesec i izvadi mog malisu na sam termin.Imao je 3 desetke i jednu devetku na rodjenju i to zbog crvene koze,pedijatar mi je rekao da je ranije izvadjen.E sad budi pametan.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta kada se probije termin?
30.5.2009 8:51:32   
Anoniman
Nema nikakvih problema kada se probije termin samo se treba pratiti beba.

Meni samo nije jasno zašto vi ne idete ranije na CTG nego tek kada probijete termin, ja sam išla već negde... hmmm... ne bih se baš zaklela, ali u 35oj nedelji. Ne svaki dan, ali mislim 2x nedeljno, ali to je za temu CTG.

(odgovor članu basso)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta kada se probije termin?
30.5.2009 8:54:12   
prolece
tako su i meni.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta kada se probije termin?
30.5.2009 9:09:28   
prase
Ja sam isto išla na CTG redovno mnogo pre termina. Prvi CTG sam imala još u 8. mesecu, a u 9. i do porođaja (koji je kasnio par dana za terminom) sam išla na CTG na svaka 2 dana, a posle toga pregled, pa vidimo hoću li kući ili da ostanem u bolnici. Čini mi se da je pored CTG (koji je važan zbog otkucaja bebinog srca, a ne zbog kontrakcija) najrelevantnije ono što doktor vidi na UZ, da li ima dovoljno plodove vode i sl. (oko termina gledaju obavezno i položaj bebe, položaj pupčane vrpce i možda još nešto), a ne termin koji je određen na osnovu poslednjeg ciklusa. Mislim, da smo se u mom slučaju oslonili na taj termin, pa ja bih ležala mesec dana u bolnici user posted image (na osnovu poslednjeg ciklusa mi je termin bio 13.9., na osnovu expertskog UZ 1.10. a na osnovu ranog UZ - 6.10., a porodila sam se 7.10.). Eto.

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta kada se probije termin?
30.5.2009 9:12:04   
Anoniman
prase, kopirala sam deo tvog posta u temu: CTG (KLIK)

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta kada se probije termin?
30.5.2009 9:14:11   
Anoniman
Ja u utorak idem na prvi CTG, to ce biti tacno 2 nedelje pre termina. Mislim da sam tako i u prosloj trudnoci.

Ovo sam htela da napisem u temi CTG pa sam pogresila, sorryuser posted image


< Poruku je uredio Zille -- 30.5.2009 9:15:13 >

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta kada se probije termin?
30.5.2009 11:35:50   
Doroty
Ja sam probila termin sada već 7 dana, nisam još u bolnici, uz pokazuje da je beba mladja 7 dana, ctg je odličan, na pregledu otvorena 1 prst. Dr me nije smestio u bolnicu jer misli da će verovatno krenuti samo, ali smo u kontaktu. Nije za indukciju ako baš nije neophodno.
Termin se ionako računa kao približan porodjaj, znači može pre, može kasnije. Ja sam bila u fazonu samo da je pre, što je skroz glupo, beba treba da izadje kad je spremnauser posted image

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Šta kada se probije termin?
30.5.2009 17:56:40   
mihi
Najviše 3 dana dozvoljavaju probijanje termina i onda prijem u bolnicu bar je sada bilo tako ne sećam se pre 12 godina šta je bilo kad sam rodila Luku. Samnom je u bolnicu primljena devojka koja je 5 dana premašila termin imala je poseban tretman i porođena CR.

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Šta kada se probije termin?
3.8.2009 22:35:12   
cici78
Moja dr mi danas kaze da je dozvoljeno da se probije termin 6 dana najvise, mada se onda svaki drugi dan ili cesce radi ctg, a velika je verovatnoca i da trudnica bude primljena u bolnicu.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Šta kada se probije termin?
4.8.2009 9:30:01   
Rina
Ovde je dozvoljeno 2 nedelje user posted image (Ako je beba i dalje dobro aktivna,ima dovoljno plodove vode i tako to...)

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Šta kada se probije termin?
4.8.2009 9:41:09   
cici78
Pa pametno. Jedino ovi nasi ovde glume neko ludilo, sve trudnice su kao na traci, sta ih briga, njih ne boli. Ja sam i dalje zatvorena a 4 dana do termina, dr mi kaze ako ni za vikend ne bude nista u ponedeljak da se javim u porodiliste pa ce me mozda zadrzati i indukovati, a to mi je najgora varijantauser posted image

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Šta kada se probije termin?
4.8.2009 21:22:22   
Nanica1
Ja se samo toga plasim da ne promasim termin! Uzasavam se toga da budem bezpotrebno u bolnici... A oni onda sto godina raspravljaju da li ce cr ili nece, da li ce sacekati jos koji dan i sl. To su po meni samo muke... 

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Šta kada se probije termin?
4.8.2009 21:32:43   
cici78
Nanice rano ti je da brines o tome, ima vremena, bice sve ok. Nego ja se brinem da ce me bas to vestacko izazivanje porodjaja snaci, (jer sam jos uvek skroz zatvorena) pa se pitam da li cu se i tada konacno otvoriti ili ce me izmuciti bez veze pa onda ipak neizbezni carski rezuser posted image  Do malopre sam setala ne bi li se beba malo spustila i pritisla grlic...

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Šta kada se probije termin?
4.8.2009 22:11:53   
kathy
Prava tema za prvi post :)

Ne brini nista, ja sam dva puta probila termin: prvi put 12, a drugi 6 dana. Moji lekari su smatrali da je prirodan porodjaj najbolji, pa je tako i bilo. Na prvom porodjaju bila sam otvorena jedan prst u 5 ujutru, a u 7.15 sam se porodila. Nema pravila, zato ne brini...

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Šta kada se probije termin?
4.8.2009 22:33:29   
cici78
Da mi je bar taj jedan prst da se otvorim....u petak opet idem na kontrolu pa ce valjda biti, a do tada cu samo da setamuser posted image . Cime bih jos mogla da pospesim to otvaranje?

(odgovor članu kathy)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here