|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:08:34   
Anoniman
Predškolska ustanova Radosno detinjstvo
Pavla Simića 9
21000 Novi Sad
 
 
 
Ž A L B A
 
 
 
             Dana 29.05.2009. istaknuti su rezultati konkursa za upis dece u predškolsku ustanovu Radosno detinjstvo, i moje dete, XY (05.07.2006), je odbijeno.
 
            S obzirom na kriterijume koji su bili traženi pri podnošenju zahteva, mišljenja sam da je moje dete odbijeno bez adekvatnog razloga, pošto smo i suprug i ja zaposleni.

           Molila bih Vas da pogledate još jednom prijavu na konkurs, zbog mogućih previda.
 
 
 
 Unapred zahvalna...
 
ČEKAM KRITIKU! ISPRAVKE! POMAGAJTE ŽENE, DA GA SASTAVIMO KAKO VALJA!

< Poruku je uredio Tasha RR -- 1.6.2009 8:14:42 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:14:32   
Anoniman
stav 2.

Kako smo ispunili sve uvjete propisane ( pa sad s cim u skladu Odluka neka u vrtiću ili na osnovu već čega) mišljenja sam da je moje dijete odbijeno bez adekvatnog/realnog razloga.????


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:21:55   
Sneža
Dodaj i ovo Lenkino,i mislim da je sasvim ok.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:24:53   
Anoniman
Ne mogu Lenkec tako da napišem jer ne postoji Odluka nikakva. Ima spisak neophodne dokumentacije, i to je to. A od svega, ja bih posebno da naglasim da smo oboje zaposleni, jer sem toga se predavalo lekarsko uverenje da je dete vakcinisalo i izvod iz matične knjige rođenih. Razumeš me?

Evo gledam spisak, ima 50 bodova. Videla sam na spisku jedno dete koje ima 60 bodova i primljeno je. A onda više njih koji imaju 65 a odbijeni su. Pa čemu služe ti bodovi onda?!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:25:47   
Anoniman
moze Tasho i ovako:

Dana _____ podnijeli smo molbu sa svim potrebnim dokumentima za upis djeteta u Vasu ustanovu _________.

Nakon objavljenih rezultata dana__________ moje dijete _______ je odbijeno.

Kako smo ispunili sve uvjete propisane ( pa sad s cim u skladu Odluka neka u vrtiću ili na osnovu već čega) trazim pojašnjenje i ponovno pregledanje predate dokumentacije.



ako si već negdje morala dokazivati na neki način da ste oboje zaposleni ne znam da li ima potrebe to ponavljati

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:25:47   
Ana RR
I meni deluje ok. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:26:48   
Anoniman
Pa na osnovu čega se boduje ... ne kontam ....

jel to drzavni vrtić??????

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:28:55   
Anoniman
Pa napisah da je izgleda prioritet podstanarstvo.

malo sam menjala u prvom postu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:31:08   
Anoniman
a kolko sam skontala oni gataju ko je podstanar a ko nije user posted image znači sem ljkarskog i izvoda iz matične knjige  ništa vise?!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:33:24   
dunja RR
ja ne znam kako je u N.Sadu, ali znam da se u Beogradu deca primaju samo preko veze( mama mi je vaspitacica) pa znam iz prve ruke; mama mi sada ne radi posto ce moguce ici u invalidsku penziju ali je morala da rezervise mesto za moju bebu; ako Bog da je dobijem, da je ne bi zaboravili.....ovde je je to zaista tako, surova realnost.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:33:55   
Anoniman
našla sam im sajt.... trebalo se dostaviti uvjerenje ili izjava dva svjedoka da je podstanar

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:34:12   
Anoniman
Ma piše tamo... čekaj:::


Докази:
  1. Лекарско уверење (потврду родитељ добија на шалтеру уз пријаву или преузима са сајта и оверава код педијатра).
  2. Извод из матичне књиге рођених за сву децу у породици (може и фотокопија извода, без обзира на датум издавања извода).
  3. Потврде за оба родитеља да су у радном односу (потврде морају бити  званичне,  тј. са јасно истакнутим називом радне организације, печатом, датумом издавања потврде и потписом одговорног лица, без примања - односи се на запослене и доо, за власнике фотокопија решења о упису у регистар).
  4. За треће и четврто дете из породице са више деце (фотокопије извода за сво троје, односно четворо деце).
  5. Решење о инвалидности I категорије родитеља (фотокопија решења).
  6. Решење центра за социјални рад о потреби за збрињавањем детета у предшколску установу (фотокопија решења).
  7. Уговор о подстанарству или оверену изјаву са два сведока (уговор мора бити оверен и важећи, изјава о подстанарству мора да садржи податак о адреси становања свих чланова породице на поменутој адреси, као и реч подстанар, да буде оверена у градској кући или суду, а за приградска насеља у месној канцеларији и не старија од 6 месеци).
  8. Доказ да је родитељ самохран (фотокопија  пресуде о разводу брака, извод из матичне књиге умрлих за брачног друга, за ванбрачну заједницу потврда о поверавању детета једном од родитеља из суда, или фотокопија поднетог захтева за поверавање,  а за неутврћено очинство родитеља није потребан доказ).

Znači, prve tri stavke su obavezne, a ovo ko ima treba da preda, ali meni nije palo na pamet da ako sam podstanar da ... mislim, nije mi palo na pamet da falsifikujem dokumentaciju.
A ne traže ni visinu prihoda, niti je imovinsko stanje obavezna stavka.
Niti mi je logično da je bitnije dal si podstanar a ne da li su oba roditelja zaposlena.  

< Poruku je uredio Tasha RR -- 29.5.2009 12:38:08 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:35:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

našla sam im sajt.... trebalo se dostaviti uvjerenje ili izjava dva svjedoka da je podstanar


Nije TREBALO, nego AKO JESI! A meni nije palo na pamet da falsifikujem... Možda da to sada odradim? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:36:57   
Jeca*
Nama nista od ovoga nisu trazili. A drzavni je vrtic. Samo smo popunili prijavu, Lukin izvod iz maticne knjige i dokaz sa posla da smo u radnom odnosu (kopije onih obrazaca). i nista drugo...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:40:49   
Anoniman
pa to je bila samo konstatacija na ono sto je tvoj kolega rekao ...znaci ljudi koji su podstanari su donijeli neki dokaz

a sad Tasho iskreno JEBuser posted image ZALBU NADJI ŠTELU

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:42:49   
Jeca*
Sad cu da postavim sliku, slikala sam mobilnim pa je malo vise mutno ali nadam se da ce se videti. To su kriterijumi za vrtic koji su objavili kod nas u vrticu na oglasnoj tabli

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
29.5.2009 12:43:12   
Jeca*
user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
1.6.2009 8:15:11   
Anoniman
Predala sam žalbu, izgleda kao u prvom postu!

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
5.7.2011 11:47:39   
nikolanemanja
moze li neko da mi napise kako da napisem zalbu za obdaniste molim vas

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
5.7.2011 20:08:20   
LillyT
Poštovani,
Ovim putem, želeli bismo da uložimo žalbu na rezultate konkursa upisa u ________. Naš(a) ćerka/sin, ------ (ime i prezime, broj prijave) nije primljen/a u ____ obdanište/jaslice za koje smo podneli prijavu. Mi smo oboje zaposleni roditelji, tako da nam je od izuzetne važnosti da naše dete pohađa ________ obdanište/jaslice. Na pomoć naših roditelja ne možemo da računamo, (jer ne žive na teritoriji opštine Beograd, rade i oni ili neki treći razlog). Živimo u malom stanu (podstanari smo ili šta već) i veliki nam je problem da bilo koga od roditelja, zbog čuvanja deteta, preselimo u Beograd i samim tim da organizujemo njihove živote na način koji nama odgovara, a sve zbog toga što nemamo kome da ostavimo dete na čuvanje (ovo u slučaju da ne živite u istom gradu kao roditelji). Naša materijalna primanju su skromna, što znači da nemamo uslova da detetu obezbedimo privatne jaslice ili bebisiterku. (Ovde možete navesti da možda plaćate kredite, stan kao podstanari ili slično).  Zbog navedenih razloga, molimo Vas da još jednom uzmete u razmatranje našu prijavu i obezbedite nam mogućnost upisa u jaslice/obdanište.

S'' poštovanjem,______________

Možda nešto ovako, sigurno ima još neko sa boljim rešenjem.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu nikolanemanja)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
28.5.2012 14:11:17   
Anoniman
evo je i tema user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
28.5.2012 15:36:17   
vukosava
Jel to nama skocio natalitet kad nemaju dovoljno mesta u obdanistima za decu ili sam ja nesto propustila? A kukaju bela kuga a nemaju ni postojecu decu da isprate... Strasno bas.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
28.5.2012 16:53:10   
Anoniman
user posted image
Meni rekose pre par meseci da u svim jaslama imaju 1,5 grupu umesto 1 , znaci da je uvek haos samo nemaju vremena da se bave tim problemima user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
28.5.2012 17:06:03   
minavb
Nema dovoljno objekata, nikad nije ni bilo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Žalba na odbijenicu vrtića
28.5.2012 17:07:16   
Anoniman
Pa da , to su i meni rekli , i da je bilo u planu bas za ovu opstinu gde sam ja predala da se rade cak dva objekta samo za jasle ali su na to brzo zaboravili

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here