|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta kad beba padne sa kreveta?
13.7.2009 2:38:36   
bolice
Tvrdila sam da to meni ne moze da se desi i dalje stojim iza toga da je to cista nepaznja majke ili roditelja, kako zelite.
Znam jednu mamu koja cuje da joj je dete palo sa kreveta i to je za nju normalna stvar, ona nastavlja svoj zapoceti posao a da ne vidi da li je dete uredu i da ga podigne sa poda.user posted image
Desilo se da mi je dete palo sa kreveta i to u sred noci. Nesto se probudio, premestim ga pored sebe u krevet, ne volim da spava izmedju mene i mm, bojim se da ga ne zgnjeci, i prevario me san kada odjednom cujem tresak. Cinilo mi se da se zemlja trese. Strasno sam se uplasila , odmah sam skocila ali na svu srecu nista mu nije bilo, sa osmehom mi je pruzio ruke. Docekao se na guzu.user posted image

< Poruku je uredio guppy RR -- 13.7.2009 8:38:54 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sta kad beba padne sa kraveta?
13.7.2009 8:14:35   
Anoniman
Ne znam koliko ti je dete.

Meni je Luka kao beba 2x za redom (dan za danom) pao sa kreveta. Naglo je počeo da se prevrće, na šta se ja još nisam bila prilagodila.

Užasna je trauma, mišljenje dal sam dobra majka...

Uglavnom, nedavno je opet pao sa kreveta, nije čak ni plakao, povukli smo ga nazad na krevet - on je već spavao dalje.

dakle, s vremenom, dete mora da nauči da pazi sebe, i kada dete padne - nije to smak sveta, i koliko god neki mislili nepažnja majke (iako se je ne slažem sa tim u potpunosti), ipak mame nisu baš u mogućnosti da predvide sve.

(odgovor članu bolice)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
13.7.2009 8:40:28   
guppy RR
Treba obratiti pažnju u kakvom je stanju dete.

Ako je posle udarca glavom o pod ili neki predmet mirno ili se neobično ponaša, zvati lekara. Ako POVRAĆA, odmah ga odvesti lekaru.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
13.7.2009 9:01:15   
oliveradj
To mi se do sad nije desilo baš nedavno smo ja i moja drugarica pričale o tome i ona se žalila da joj je mala dva puta pala sa kreveta kako je dobila novu sobu. Ja joj kažem videla sam da ima plastični providna ograda kao mali paravan da se zagradi krevet da spreči padove. To sam videla u NS u Aksi ako nekom zatreba. Ja sam prestala da spavam sa detetom u krevetu čim je počela da se prevrće. Sigurnija mi je u krevetcu i ja ne lupam glavu da li će ispasti.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
14.7.2009 23:48:18   
bolice
bebac ima sada 10 meseci. tako da je odavno naucio da se prevrce po krevetu. Valjda je i on u snu nekako uspeo da se skotrlja. Srecom nije mu nista. Ali neverovatno je da su mi svi rekli da je sada prava beba i da nema te bebe koja bar jednom nije pala sa kreveta.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
14.7.2009 23:51:00   
Maya21
Moj Maki je ranije, sa oko godinu dana, često padao sa kreveta. U međuvremenu je naučio to nekako da iskontroliše. I sad jako nemirno spava ali kad padne dočeka se na nogice, kao mačor neki user posted image

(odgovor članu bolice)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
15.7.2009 1:01:59   
Brand new mama
Mislim da je dovoljan trenutak nepaznje pa da se beba otkotrlja.Od moje prijateljice klinac je sav happy skakao u kinderbetu i ne znam na koju foru,ali je ispio da izleti preko ogradice.Na srecu-nije mu bilo nista,Mada, moja mama je kad sam ja pala sa kreveta zvala tatu da dodje sa posla jer sam ja pala. Covjek je dojurio,i nasao nju kako place i mene kako pokusavam da stavim nogicu u usta.Mislim da je brzo skontao da nema neke sanse da sam povrijedila kicmu(sto mu je ova u panici rekla)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
15.7.2009 8:09:45   
NadaR
 Ovo nam se jos nije desilo ali je moglo.
Milosh i mm se kao nesto igraju... Milosh puzi i bjezi a mm ga kao juri!
Tako je krenuo da bjezi i na krevetu ali ga je mm uhvatio prije nego je pao na pod.
Bas me bilo strahuser posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
22.9.2010 10:09:20   
Anck Su Nmaun
Moja bebana je malopre pala s kreveta ... jos sam u soku user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ostavila sam je daleko od ivice kreveta ali se nekako brzo otkotrljala... neznma ni samam kako ja se nisam ni okrenula kad sam cula bup tup udarac..srecom mekan nam je tepih..plakala je minut jer se valjda  vise uplasila...ali i ja sa njom... i jos uvek user posted image user posted image user posted image
Mislila sam da ce mi srce stati kako sam se uplasila!!!
Malopre je zaspala...  boze ja sam najgora mama na sevtu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
22.9.2010 10:13:54   
red sonia
anck,ne brini nisi najgora,i meni je pre neki dan ispala iz kolicauser posted image ...plakala nesto malo ali se takodje nije posebno udarila...tresla sam se kao prut barem sat vremena

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
22.9.2010 10:14:07   
Anoniman
Ne lupetaj, kakva najgora mama... Svima se to desi, i nemoj se zamarati time. Otplači, i gotovo. Biće ti lakše kad se probudi i kada vidiš da je vesela. Meni je Luka dve večeri za redom pao kao beba (na parket), a onda posle kao malo veći mi je milion puta padao između kreveta i radijatora, glavom na dole, da sam samo za noge mogla da ga izvučem iz rupe.
user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
22.9.2010 10:17:26   
Lu
Anck, nemoj tako znam da si se uplašila ali  nije još ništa bilo i to je najvažnijeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
22.9.2010 10:20:48   
Iwana87
Joj i meni je juce ujutru pao sa krevetauser posted image Stavim ga pored mene kad se probudio i on se tako igra ja zatvorim oci,pa otvorim i tako par puta,kad od jednom na podu.Sreca pa imam one kocke pored kreveta a i pao je na guzu.Uzasan osecaj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
22.9.2010 19:46:20   
Tufna
Anck nisi najgora mama , ne brini se, svakoj majci se to bar jednom desi. Meni nazalost dva puta  oops! Prvi put dok smo muz i ja doruckovali, ona lezala na krevetu, nije ni bilo naznak da je toliko pokretna, non-stop je gledamo i samo odjednom bup, sok!!! Plakala je mnogo jer se uplasila ali je sve bilo u redu jer se bukvalno svukla uz krevet pa je to usporilo pad. A drugi put user posted image najezim se kad se setim! Krenem da joj spremam hranu i ne mogu da otvorim kesu sa njom na ruci, spustim je zavaljenu na jastuke i non-stop gledam u nju i napamet otvaram kesu. Odjednom moja cica krece napred i leeeetiiii na pod. UZAS!!! Nisam stigla da je zadrzim, bukvalno je letela rasirenih ruku i nogu, udarila grudnim kosem i na kraju celom. Plakala, vriskala, imala malo crvenilo na celu. E tad sam je ipak odvela doktoru, bilo me strah, jeste da je krevet i mala visina al' sam se uplasila zbog pada na grudni kos! Jooj a na deset centimetara od nje ventilator, pec, uf najezim se kad pomislim da je mogla na to user posted image ma zeludac mi se okrene.
Najbitnije je prvo smiriti dete, ne praviti paniku jer je njegova prva reakcija strah. Zatim pregledati da li ima cvoruge, podlive. U lezecem stavu uhvatiti za ruke i podici da se proveri vrat, zatim opipati kicmu. Ukoliko ima preloma dete ce reagovati placem i na najmanji stisak. E sad ako je pad bio opasan a dete nije zaplakalo ili kao sto je neko od vas rekao povraca odmah vodite lekaru. Mislim vodite u svakom slucaju, mirni vi mirna beba


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
22.9.2010 20:05:01   
ivaj
Sta kad beba padne s kreveta?
Nista. Rukom skines prasinu sa nje ako je ima i nastavis daljeuser posted image

Ma daj,ja skoro da ne znam nikoga kome se to nije desilo.Samo "sreca'' sto se prvi pad nije desio meni nego mojoj mami.Secam se da je plakala kao luda.A posle je pala jos dva,tri puta pa smo se navikliuser posted image
Prvi put je najgore a posle sve lakse...

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
22.9.2010 21:59:18   
Tufna
Blago tebi Ivaj kad imas takve zivce user posted image Dobices unucice bez sede vlasi user posted image


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
23.9.2010 0:28:20   
liliana
Meni je Tina u nedelju pala. Ostavila sam je na sredini francuskog, i samo što sam izašla iz sobe-čula sam vrisak. Uletela sam u sobu-ona leži na parketu na stomaku, oslonjena na ručice. Nas dve same kuči...Plače ona-plačem ja... Brzo sam je zgrabila, pozvla taxi i odvela kod lekara. Pregledali je i rekli da joj nije ništa.Jako me nanervirala sestra koja je se tu zatekla sa konstatacijom:"Majko, za to se dete ne dovodi doktoru!"user posted image Uveče su joj se pojavile modrice na kolenima.
Još nisam došla sebi od tog šoka, a ona 2 dana kasnije-opet na podu. Ovog puta u dnevnoj sobi je sletela sa ugaone garniture. Srečom, uvek ispod na podu držim jastuk od ugaone, tako da je pala na njega. A samo sam se okrenula od nje da odložim vlažne maramice u ormar. Plakala je dok je nisam uzela.
Ne mislim da je to nepažnja roditelja, ali... Meni je to bilo strašno. Šok. Do sada nije bila tako nemirna kada se igra na krevetu. Mada ja nju nikad ne ostavljam ni na sekund samu-ipak mi se desilo da padne.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
23.9.2010 0:50:36   
MERYEN
Moj Jovan je vise puta padao sa kreveta,normalno je da u trnutku postoji strah,medjutim on je meni padao uvek kad spavamo bilo danju bilo nocu tako da ni ne znam sta se desilo,u snu samo se cuje trasak od parket i njegov plac.Prosle godine nam je na moru pao sa kreveta nisam ni osetila jer je pao na svoj jorgancic u koji se zamotao nije ni plakao,mukica nastavio da spava i dalje .Ja imam problem sa mm koji kad god Jovan padne on place i ne znam koga pre da smirim,ali to na moru je bilo smesno jer se on probudio i pitao me gde je Jovan,svasta gde moze da ode beba od 8 meseci user posted image  

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
23.9.2010 8:33:10   
ivaj
IZVORNA PORUKA: Tufna

Blago tebi Ivaj kad imas takve zivce user posted image Dobices unucice bez sede vlasi user posted image



Gde bi mi bio kraj da je stvarno tako.Samo tako zvucim i nista vise.A zivci su mi toliko slabi da sam vec pocela da sedimuser posted image
Htela sam samo da kazem zeni da sto je u jednom momentu strasno posle bude i smesno.Jer stvarno nije smak sveta kao sto se misli u tom trenutku.Sve to bude i prodje.

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
23.9.2010 8:48:27   
mihi
Miloš je prvi put pao s komode za presvlačenje kad je imao 8 meseci, zatim je sa 10 meseci iskočio iz krevtca na glavu pravo, od tada spava s nama u krevetu. U periodu od 1 do 2 god pao je bezbroj puta. Ptrema tome mame payite vašu decu ali ne brinite toliko. Najgore je ipak prvi put....

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
23.9.2010 9:15:37   
Lu
Ja moram priznati da meni nikada nije pala beba sa kreveta jer ga nikada nisam držala na krevetu niti je spavao na mom krevetu, uvijek i isključivo i danju i noću u svom krevetcu.

Mada ja to ne smatram strašnim, desi se eto i HB djeci ne bude ništa život ide dalje.
Meni je gore je kad su veći, period prohodavanja recimo koji je meni bio najteži, pa lupe glavom od beton ili pločiceuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
23.9.2010 9:16:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR


Meni je gore je kad su veći, period prohodavanja recimo koji je meni bio najteži, pa lupe glavom od beton ili pločiceuser posted image


Da, to je trauma br 2.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
23.9.2010 9:37:50   
*Alexx*
Potpuno se slažem sa Lu oko perioda prohodavanja. Meni je Andrej jednom pao sa kreveta, sama sam kriva, lepo su mi svi pričali da ga ne ostavljam na krevetu.
A prohodavanje... ustajanje... kuku majko, to je tek muka! Meni se Jeca smejala kad sam je pitala da li postoje kacige za bebe. Andrej je večito lupao glavom user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
23.9.2010 9:39:20   
Jeca*
ono što znam da je važno a to je da je bolje, ma koliko to glupo zvučalo, da beba padne na čelo, nego unazad na teme. Zbog fontanele je problematičniji pad unazad, a čelo im je tvrdo user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.10.2010 0:38:21   
Netke
Moj Petar je nocas iskliznuo iz kolica...bio je u vreci za spavanje i sa njom skliznuo i nastavio da spava. Ja sam samo cula kratko tup i dolazim u sobu i vidim njega na podu kako spava...vristim zovem muza i dizem ga na krevet a Petar spava li spava i kad je muz upalio svetlo to ga je probudilo i to sto sam ja vrisnula i prevrtli smo ga da vidimo da li je sve u redu. A on otvara oci kao tipa: koji me djavo budite...i posle se smeskao i normalno jeo i opet zaspao. skroz smo ga pregledali i isprevrtali nema ni modrice i nije ni zaplakao...citala sam negde da ako povraca i mnogo spava nije dobr...on se koliko vidim normalno danas ponasao, jeo plakao kad ga malo zanemarimo smejao se pricao spavkao...a ja ne mogu da se smirim, hocu da kupimo nova kolica jer mislim da ova nisu dobra, zaspal sam tek pred zoru i sad evo ne mogu da zaspim. cim se setim pocnem da placem a muz mi kaze da moram da budem jaca, da ne mogu da ih zastitim od svega...padace oni tek!... sutra idemokod dr , boze zdravlje, sve je valjda ok...ali moram i ja kod dr da mi da nesto za smirenje jer aut:-( 

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here