|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
14.10.2009 20:58:05   
lelaigor
Mislim da ne postoji nigde slična tema, a meni ovih dana nešto često spominju da ću verovatno morati da se porađam CR. A, pošto nam u školici za trudnice nisu govorili spisak stvari za porodilište ako idemo na CR, pošto nijednoj nije trebao, molila bih one koje su se porađale carski, po mogućstvu u NS-u u Betaniji, da podele sa nama šta im je trebalo, kako im je bilo u Betaniji, da li su išle na komisiju za carski prethodno (i to su mi rekli da ću morati da uradim), kako funkcioniše odlazak na komisiju, itd. Sve što bi moglo da pomogne, u prevodu. Unapred se zahvaljujem svima user posted image  
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
14.10.2009 21:00:58   
NadaR
Ima tema o CR,vidi tamo mozda ima i ovih informacija koje ti trebas!
Srecnouser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
14.10.2009 21:04:48   
lelaigor
Maločas sam ih ispregledala, ali nisam videla da je neko pisao o tome šta treba poneti... user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
14.10.2009 21:06:09   
NadaR
Ma javice se nase drugarice koje imaju iskustva s tim! user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
14.10.2009 21:26:15   
Anoniman
EVO MENE! CR u Betaniji, jul 2006! Prijatno iskustvo! user posted image



- spavaćica, duboki V izrez, 2-3 kom
- papuče
- peškir
- mrežaste gaće, ponela ih, ali ih nisam tamo oblačila
- mrežasti ulošci, bar 3 pakovanja, stavljaju odjednom 2 uloška
- podmetači za krevet
- pribor za ličnu higijenu
- bade mantil, nisam ga nosila jer sam se porađala u julu
- lanolin za bradaice
- pampers pelene, ja sam nosila 2-ku
- tetra pelene, 2,3 kom
- garderoba za bebu, meni je nisu uzeli, oblačili su ga u bolničke benkice, a nogice su bile upakovane u pelenu
- nešto za čitati da ne umreš od dosade, mada se priča o baby friendly-ju i na sekcijama user posted image


Obrij se kod kuće, obrati pažnju, za CR se brije i donji stomak!




< Poruku je uredio Tasha RR -- 14.10.2009 21:35:03 >

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
14.10.2009 21:51:32   
lelaigor
Tasho, puno ti hvala! Znači nije ništa posebno drugačije od ovog običnog spiska...
A, jesi li išla na komisiju?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
14.10.2009 22:03:57   
Anoniman
Nisam.

Na CR sam morala zbog kritične dioptrije (oči).

Dgovorila sam se sa Vejnovićem privatno.

Ali kako čujem, sada svi idu na komisiju.

(odgovor članu lelaigor)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
14.10.2009 22:55:07   
lelaigor
Aha. Pa, dobro. Ja imam astmu, i kažu da nisu sigurni kako bih podnela prirodan porođaj. A u školici za trudnice kada radim vežbe disanja, dlaka mi fali da se onesvestim, uopšte ne mogu da dišem, nemam dovoljan kapacitet pluća. Mada, kažu mi da je relativno komplikovano skupiti svu dokumentaciju i odobrenje od komisije, pa još na vreme. Al' dobro, videću. Valjda me neće pustiti da se gušim na porođajnom stolu...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
15.10.2009 11:15:04   
Maya21
Draga lelaigor, ja sam nosila sve sa onog spiska iz školice s tim da mi za Taleta nisu ništa uzimali osim pampersa i pavlovićeve... Tetra pelene ponesi jer će trebati tebi, zbog mleka... Ljubim te user posted image

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
15.10.2009 11:19:59   
lelaigor
Hvala, Mayo. Ljubi Makija i Taleta. user posted image

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
15.10.2009 11:28:26   
viking

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Na CR sam morala zbog kritične dioptrije (oči).



Koja dioptrija je kritična? Ja imam -5 i veliki astigmatizam...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
15.10.2009 11:58:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lelaigor

Ja imam astmu,


I ja imam astmu. Ne bi bilo loše, ako ćeš CR u totalnoj, da odeš kod svog pulmologa i da pitaš da li treba da ti daju neku pripremu pred anesteziju.
Proveriću šta su meni tada dali, pa ću ti napisati.


viking, na zapadu više dioptrija nije indikacija za CR. Opet se gubim sa minus i plus (prosto nikako da savladam, ja sam kratkovida), ja imam 7 (da li minus ili plus... šta već ide uz kratkovidost) kada sabereš dioptriju, cilindar i astigmatizam.
Čitaj o tome u Indikacije za CR, mislim da smo tamo pisale. Ja sam dala objašnjenje narodskim jezikom, a posle je neko napisao fenomenalan post o tome.

(odgovor članu lelaigor)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
15.10.2009 13:51:09   
lelaigor
Tasho, moram svakako da se konsultujem sa svojim pulmologom zbog komisije, pa ako mi odobre, valjda ce mi reci kako i sta sa lekovima.
Joj, valjda cu sve to obaviti. Tako se brinem.
Volela bih da se porodim prirodno, ali ako ne moze - ne moze. Samo da sve uspem da sredim, da ne bude da me posalju prirodno, zato sto nisam skupila dokumentaciju.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
17.10.2009 9:09:10   
LillyT
Trol on

To Tasha

Ako si kratkovida (kao i ja) onda je minus

Trol off




_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
30.11.2009 13:55:36   
Nanica1
Znaci, spisak je isti kao i za prirodni porodjaj? Kontala sam i ja da je tako samo sto verovatno treba u vecoj kolicini neke stvari posto se duze ostaje ali to mi mogu doneti posle!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
30.11.2009 13:59:05   
Anoniman
Tačno tako. user posted image

(odgovor članu Nanica1)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta se nosi u porodilište kad ideš na CR?
30.11.2009 14:23:59   
Nanica1
A kolko se ostaje posle CR u Betaniji? Ja sam negde cula da 4 dana. Je li to istina i ako jeste da li se dan operacije racuna kao nulti ili kao prvi?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here