|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
17.3.2013 13:57:32   
Mimaftp
Pozdrav svim buducim i novopecenim mamama!
Evo me u 9 mesecu trudnoce i razmisljam vec par meseci unazad o porodjaju i koji nacin obezboljavanja
da izaberem. U nasim bolnicama praktitkuju epidural i porodjaj u kadi. To je sve sto sam do sada nasla.
Skoro sam u svom domu zdravlja videla reklamni pano za aparat MamaTENS pa malo istrazujem
njega kao alternativu epiuralnoj anesteziji.
Po zanimanju sam fizioterapeut,pa mi je ova vrsta struje u tretiranju bolja odavno poznata ali me zanimaju
konkretna iskustva sa porodjaja.
Na britanskim sajtovima sam nasla samo pozitivna iskustva koje su porodilje imale ali me zanima
i kako nasi lekari i babice reaguju na ovaj aparat posto koga god sam pitala od lekara ovde,niko nije cuo
niti radio sa njim.
MamaTENS se prodaje u Srbiji vec 3 godine (tu informaciju sam dobila od zastupnika prodaje) pa me zanima
ako iko ima iskustva iz prve ruke ili je cuo neko iskustva sa ovim aparatom da podeli ovde sa svima.
Ja cu,ako se odlucim na kraju za ovaj aparat,napisati sva pozitivna i negativna zapazanja..

Pozzic
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
17.3.2013 14:35:11   
Modessty
JA prvi put čujem za ovo. user posted image Baš me zanima o čemu se tu tačno radi?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Mimaftp)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
17.3.2013 14:41:35   
Olga75
pa ne znam tacno al se kao luci endorfin pa se osecaj bola smanjuje , valjda user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
17.3.2013 18:37:58   
jovana13
Evo sta sam nasla o aparatu...
I naše trudnice mogu da biraju kako će se poroditi:
sa epiduralnom anestezijom, u kadi ili na neki drugi način za ublažavanje porođajnog bolova, među kojima je odnedavno i TENS (transkutana elektronervna stimulacija). Ova neagresivna fizijatrijska metoda se koristi u britaniji već desetak godina. Zavisno od jačine bola, porodilja pre i tokom porođaja, uključuje aparat veličine mobilnog telefona sa nekim od tri programa elektrostimulacije koji odmah prekidaju prenošenje impulsa do kičmene moždine ka mozgu i ujedno stimuliše proizvodnju endorfina, prirodnog leka protiv bolova.
Trudnica koja želi da se porodi uz pomoć TENS-a trebalo bi da nabavi taj aparat mesec dana pre porođaja. Osim suzbijanja bola, aparat meri trajanje i razmak između dve kontrakcije. Kada one traju 30 sekundi i pojavljuju se ciklično na pet minuta, aparat daje zvučni signal da se približava porođaj. Od pomoći je mnogim porodiljama i posle porođaja, kada je iz nekog razloga potrebno umiriti bol. Cena je 100 evra u dinarskoj protivvrednosti, ali će se aparat iznajmljivati upola cene. Na pitanje da li je TENS efikasan kod svih, odgovor je da to zavisi i od toka kako neko doživljava bol. Najvažnije je da nema neželjenih dejstava na majku i bebu i da je upotreba jednostavna.
Ovo nije lose samo ne znam uspesnost vidim da jos nije kod nas toliko zastupljeno,ali je cena prihvatljiva...

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
17.3.2013 19:11:27   
Trcosava
Ok, ja sad upadam sa sasvim desetom pričom, ali ja skapirah da je to ''struja''?

Sad, ovde nema te opcije, ali bi svakako dobro bilo da se raspita i da li na to mogu mame koje imaju probleme sa venama. Npr, ja nisam ni smela da pomislim na one anticelulit masaže sa toplim blatom i strujom zbog proširenih vena (sada su već i operisane).

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
19.3.2013 12:18:18   
Mimaftp
E ja sam danas poslala muza da kupi aparatic,posto mi je dr rekao da mogu svakog momenta da se porodim.
U prodaji su mi rekli da kosta 10000 din a za iznajmljivanje je 5000din sa novim elektrodama.
Sto se same struje tice i kontraindikacija koje treba uzeti u obzir pre upotrebe stavicu 2 linka na kojim mozete da procitate
ukratko ono sto smo mi ucili u skoli za fizioterapeute pa ce mozda biti malo jasnije.

http://www.bol.rs/blogovi_strucnjaka/zatvaranje-vrata-za-bol_06_10_2011#content

http://www.fizioterapeut.org/elektroterapija/tens.html

Videcu jos samo kako ce dr i babice reagovati na Tens u porodilistu iako mi je zena iz firme koja prodaje
ovo rekla da su pre 3 godine isli po porodilistima u Beogradu i drzali obuku lekarima i sestrama.
A kad sam ja pitala niko nista ne znauser posted image ..

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
22.8.2013 11:56:42   
jocajaca
Već dugo niko nije ništa pisao na ovoj temi.
Ima li novih iskustava?
Ja sam tek sad pročitala nešto o ovom i naravno kod nas u BiH nema ni jedna jedina informacija o tome, nema veza mogla bih ja da ga nabavim iz inostranstva ali me interesuje da li sa aparatom mora da rukuje dr.ili sama porodilja i da li je efikasan, ako je efikasan to stvarno nije skupo.
Nadam se da je neko već probao pa da čujemo iskustva!

(odgovor članu Mimaftp)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
8.9.2016 13:02:25   
lesica

IZVORNA PORUKA: IvanaVod

Da li je neko koristio aparat mamatens na porodjaju ili mozda ima neku informaciju o tom uredjaju?



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
9.9.2016 0:00:51   
Mariya
Ja prvi put čujem za ovouser posted image
Ali pitaću mog ginekologa u ponedeljak, on je u toku i sa inovacijama. P amožda zna nešto.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
24.1.2017 0:00:06   
Mariya
Pitala sam svog ginekologa za Mamatens, on je oduševljen idejom,kaže da pokušava da nabavi jedan za porodilište.
Probaću sutra da nazovem predstavništvo pa da se informišem o aparatu.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
25.1.2017 10:45:09   
Henrijeta
ja prvi put cujem za ovo al fino deluje

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
25.1.2017 13:25:58   
Mariya
Nazvala sam juče predstavništvo, kaže oni su distributeri Mamatens aparata u Srbiji. Aparat košta 11000 ili se iznajmljivanje za 5000din.za 1 mesec.
Kaže da ima 4 elektrode koje se lepe na leđa, na deo gde se daje epidural. Kaže žena da stvarno deluje, kao i da je u evropi, a pogotovo u Engleskoj aparata ima u svakom porodilištu i porodilja može da bira hoće li da se porađa sa njim.
Kad budem išla na CTG ove nedelje konsultovaću se sa mojim dr, ako je za, ja ću ga iznajmiti.

< Poruku je uredio Mariya -- 25.1.2017 13:31:54 >

(odgovor članu Henrijeta)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
26.1.2017 10:47:31   
krin 40
Javi Sta saznas.Bas me zanima.Ja ne bih epidural,a ovo zvuci zanimljivo


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
26.1.2017 15:19:44   
choopa choops
Vidim ovu temu da se provlači, reko ajde da vidim šta je user posted image Dokon pop i jariće krsti user posted image

Nego izbacilo mi odmah sa Amazon link i nije ni skupo, a većina recenzija kaže da je OK stvarčica.

KLIK

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
26.1.2017 21:22:41   
Buba Mira
Ne znam da li će nekom značiti info, ali ja već godinama imam taj TENS aparat, samo za fizikalnu medicinu - meka tkiva, kupila ga zbog kičme. To je vrh, ali VRH stvar. Meni je baš mnogo pomogla kod bolova u vratu i leđima, a i kod upale bešike. Svuda sme da se stavlja sem na glavu, toga se sećam, a i sećam se da je bio poprilično skup kad je kupljen. Moj aparat ima dve elektrode. Pozajmljivala sam ga prijateljicinom mužu koji je golman i imao ozbiljnu povredu kolena, prijalo mu je baš. E sad to za mama tens ne znam, to je valjda nešto novo, ja ovaj aparat imam oko 10 god.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
26.1.2017 23:05:53   
Mariya
Čupo, istražuješ za meneuser posted image

Bubo,meni znači ta informacija! Reci mi molim te,da li to pulsira,pecka, šta radi?
A Tens aparati rade na istom principu koliko shvatam, razlika je u jačini i nameni valjdauser posted image

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
26.1.2017 23:32:13   
Buba Mira
Moj aparat ima 4 moda, tapkanje brzo a lagano, tapkanje jačeg intenziteta a ređe, onda to puštanje "struje", kao vibracija koja ti "čupa" mišić, tj opušta ga i steže naizmenično i zavisno od podešene jačine, i četvrti mod je ta tri iskobinovano. I sve to imaš da podešavaš kojom jačinom da te klepa, od 1 do 7. Moje elektrode su stare pa sad podesim na jačinu 6, a kad su bile nove, dvojka me je iz patofni izuvala. Meni je ta struja/vibracija omiljena, tačno osetiš kako ti steže i opušta mišić, a osećaj je neopisiv, kao jaka vibracija telefona i trnjenje u istom momentu, dok osećaš da ti se mišić kontrahuje ali ne tvojom voljom. Ludilo. user posted image Ludilo koje prijaaaa.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
26.1.2017 23:37:28   
Mariya
Onda valjda i ovaj Mamatens radi nešto slično? Možda samo služi da odvrati pažnju od bolnih kontrakcija tako što ti "masira" leđauser posted image
Hvala bubo na odgovoru user posted image

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
13.2.2017 15:02:49   
WhiteSnow
Mariya jel imas neke detaljnije info, ovo me bas zanima?
Hvala.

_____________________________

Lazar 23.10.2010.
Viktor 05.04.2013.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
13.2.2017 18:49:40   
Mariya
Pa imam toliko da sam ga iznajmila, 7700 din. košta, isprobala postavljanje i menjanje programa i spakovala ga pa sad čeka da mi porođaj krene.
Ima 4 elektrode, 2 idu na leđa, uz kičmu, ispod linije grudnjaka a 2 dole uz kičmu iznad guze. Doobrano sam ga pojačala da bih oset__ila da nešto radi, na nekih 17-18 mA počinje da se oseća, na 23, 24 je to sasvim prijatno pulsiranje. Kada pritisnem opciju boost, za vreme kontrakcija, on meri i pamti dužinu kontrakcije, a ono pulsiranje prelazi u nešto poput treskanja, ne znam baš da opišem. Imala sam jednu kontrakciju dok sam ga isprobavala, nisam oset_ila bol, samo zatezanje stomaka, pa možda i nešto delujeuser posted image
u svakom slučaj, još malo i saznaću da li ublažava bol. Navodno blokira nervne impulse da dođu do mozga i prijatno masira i podstiče proizvodnju endorfina koji smanjuje osećaj bola.
Da baš obezboljava to ne verujem,čitala sam iskustva da umanuje bol, ali ne otklanja potpuno. Ma samo da ublaži one na 1-2 minuta i biće dobrouser posted image A pogotovo je dobar za odvraćanje pažnje.
Evo link, mada nema nekih informacija, a iskustava kod nas nikako, čitala sam engleske i mađarske forume za iskustva. 19 od 20 piše pozitivno o aparatu.
http://www.elektroterapija.com/aparati-za/otklanjanje-bola.php

< Poruku je uredio Mariya -- 13.2.2017 19:01:20 >

(odgovor članu WhiteSnow)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
14.2.2017 12:00:51   
WhiteSnow
Bas ti hvala! Super zvuci, citala sam i ja juce po forumima. Obavezno javi kad isprobas na porodjaju. Srecno!

_____________________________

Lazar 23.10.2010.
Viktor 05.04.2013.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
28.2.2017 14:00:28   
Mariya
Evo da podelim iskustvo nakon korišćenja Mamatens aparata na porođaju.
Babica kojoj sam rekla da ću, kada krenu bolovi postaviti Tens i da će mi trebati pomoć je bila skeptična, ali se složila. Dežuri lekar koji me je porađao nije bio za, mada se nije glasno protivio, ja sam zvala mog dr koji je vodio trudnoću i on mi je postavio elektrode, 15 minuta nakon bušenja vodenjaka kada su bolovi bili na oko 4 minuta.
Te bolove, koji su bili na 5, pa na 4 minuta je aparat ublažio , toliko da mi nisu smetali, recimo da ih je na skali od 1-10 oni ili 5, a on ih je smanjio na 4-3. Tu sam koristila program A.
Kada su počeli bolovi na 3 pa 2 minuta, njih je ublažio malo. Tu sam već koristila program B.
Kontrakcije na 2, pa na 1 minut, pa napone nije ublažio, barem ja nisam primetila, iako sam tu već prebacila na program C i jačinu stavila na maksimum, aparat tu nije pomagao.
Tako da, u početnim fazama porođaja deluje. kad je najteže i najbolnije baš i ne.
Rekla bih da je za duge porođaje sa sporim otvaranjem idealan.
Super je za odvraćanje pažnje, umesto da pratim bol, pratila sam aparat koji je merio dužinu kontrakcija, pa pritiskala boost dugme, pomaže da ne mislim toliko na bol.
Što se tiče samog aparata, mali je, zakači se oko vrata i ne smeta. Elektrode se loše lepe i lako odlepljuju, što je veliki minus aparatu, ali može da se leži na leđima, ne smetaju.
Pomaže i nakon porođaja za otklanjanje bolova usled grčenja materice.

(odgovor članu WhiteSnow)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
22.2.2018 0:09:04   
Srecko47E
Znaci nista posebno sve u svemu.Sta znaci s pocetka kad na kraju ne deluje.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
22.2.2018 5:49:09   
mama Jo
Ja nisam ni cula za ovaj aparat. Super

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Alternativa epuduralu- MamaTENS aparat
22.2.2018 10:11:28   
Srecko47E
Ocigledno da medicina bas napreduje.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here