|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
3.1.2009 15:00:16   
Anoniman
Meni su dali da pijem u trudnoći gvožđe... ali sam batalila jer nisam mogla da kakim.

Sada čitam ovo iz školice za trudnice, i našla sam nešto što bi moglo pomoći (ja nisam isprobala, ali valjda ne bulazne u školici user posted image ).

Malokrvnost
 
1.
-      izrendati jednu cveklu
-      jednu jabuku
-      jednu šargarepu
-      1 kašika meda
-      preliti sokom od limuna
Svaki put kad prodješ uzmeš po kašikicu
 
2.
- sveža blitva ili spanać, iseckati
-preliti jogurtom ili kiselim mlekom                          
 

< Poruku je uredio guppy -- 3.1.2009 15:10:26 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
3.1.2009 17:25:16   
oliveradj
Ja sam dobila Ferum lek, ali nisam mogla da disem koliko su mi creva bila prepunjena. Zalila sam se lekarki i ona mi je prepisala Heferol kapsule koje su bile odlicne nisam imala nikakvih problema samo tamnu stolicu.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
3.1.2009 18:59:47   
prase
Tasho, ovo prvo što si napisala je otprilike recept za onaj "eliksir" za krvnu sliku što pravi moja mama. To je ono od čega je meni gvožđe skočilo na 32 pa sam ustanovila da mi ne trebaju preparati za povećanje nivoa gvožđa u krvi u trudnoći user posted image Samo, mi to pravimo na veliko, tipa 1 kg cvekle, 1 kg jabuke, 1 kg limuna, 1 kg šargarepe i ne-znam-koliko meda. Pri čemu se krvnik od moje mame dosetio ovog limuna kada je počela to da pravi za sebe (imala je baš problema sa anemijom), a nama je pravila bez limuna kada smo bili klinci... "Napitak" se zvao "aperitiv" i dobijali smo ga pre ručka. Maaaaajko moja milaaaaaaaa... Ne da je bio dobar kao aperitiv, posle toga bih pojela tanjir a ne ono što je u njemu, samo da taj odurni ukus nekako sperem user posted image Da, to će biti jedna od stvari koje verovatno majci nikada neću zaboraviti... Poruka-pouka: uopšte nije nebitno da li ćete staviti limun! To je očigledno dodato zbog ukusa, jer ono niko sem mene i mog brata u životu ne bi pio (da ne pričam i da ne može zaista da se pije zbog gustine... ma fuj, evo opet osećam taj ukus u ustima...).

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
3.1.2009 19:13:37   
Anoniman
Limun se dodaje zbog C vitamina, on je neophodan za normalno iskorišćenje gvožđa iz preparata (prirodnih ili veštačkih).  Najpristupačniji oblik gvožđa za ljudski organizam se nalazi u crvenom mesuuser posted image .

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
3.1.2009 22:01:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Ne da je bio dobar kao aperitiv, posle toga bih pojela tanjir a ne ono što je u njemu, samo da taj odurni ukus nekako sperem user posted image


user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
19.3.2009 12:03:36   
guppy RR
napisala sam ovo u blizanci - duple trudnice

Nema ti druge nego da piješ to što ti daju i da jedeš namirnice, bogate gvožđem (suvo voće, konjsko meso, crveno meso, ...), jer posle porođaja će biti još gore. Preporučuje se uzimanje vitamina C koji podstiče apsorpciju gvožđa, tako da je najlakše ako uz gvožđe popiješ čašu svežeg soka od pomorandže ili nešto slično.

I još ... MLEKO i gvožđe  NE NE NE! .... neka bude duža pauza pre i posle uzimanja Fe, ako si mlečni tip...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
19.3.2009 12:06:26   
eugenija
Ja kad popijem folan (kombinacija folne i gvožđa) pojedem jednu pomorandžu baš zbog ovoga... 

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
19.3.2009 12:11:37   
Mery
Ja sa uzimanjem gvozdja bas imam iskustva jer imam izrazito obilne M i organizam mi ne moze sam nadoknaditi kolicinu izgubljene krvi izmedju dvije M tako da ja stalno uzimam nesto. Poznat mi je "aperitiv" jer sam ga pravila i uzimala. Ima jos jedan koji se pravi od raznog suhog voca, kostunjavog voca i meda, bas je jak ali je isto super. A sto se tice vjestackih preparata gvozdja, uzasno ih podnosim, imam osjecaj kao da se najedem kamenja, jedino nemam problema ako pijem Feroglobin kapsule. 

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
19.3.2009 12:25:36   
mihi
Eugenija ti si negde pred kraj trudnoće koliko se sećam  proveri ponovo serumsko gvožđe jer krvna slika u visokoj trudnoći nije validan pokazatelj anemije. Zbog velike količine tečnosti koju vezuje progesteron javlja se lažna ili diluciona anemija ali je zato gvožđe pokazatelj toga. Ako ti je gvožđe nisko posavetuj se sa dr ali moraš da piješ gvožđe samo je pitanje u kom obliku jer je ukoliko je Fe nisko, nema dovoljno Hemoglobina i nema za bebu dovoljno kiseonika koji Hemoglobin prenosi. Ja se patim sa anemijom od 18 godine tako da sam izmenila sve preparate gvožđa i mislim da je najbolji neko ga je pomenu HEFEROL kompleks gvožđa i jabučne kiseline (lako se podnosi). E sad Fe treba da se pije na prazan stomak, uz vitamin C ali i pored toga postoji problem u resorpciji gvožđa jer ne postoje proteini koji učestvuju u transportu gvožđa zato uz serumsko gvožđe treba uraditi i TIBC i UIBC (transportni proteini). Sad dok sam bla trudna nisam pila Heferol nego Mama Vitu u njoj ima oko 40 mg Fe i KS i gvožđe su mi bili super.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
19.3.2009 12:58:35   
eugenija
Joj Mihi, ja sam post napisala radi ovoga:

IZVORNA PORUKA: zille

Limun se dodaje zbog C vitamina, on je neophodan za normalno iskorišćenje gvožđa iz preparata (prirodnih ili veštačkih). 


Nemam problema sa anemijom, prosto sve trudnice piju nešto u trudnoći ili folan, ili foliron, tako neke kombinacije folne kiseline i gvožđa.
Joj kako si se potrudila i ovo sve napisala! Nadam se da će nekome koristiti..
Ebemu, ja se izvinjavam na zabuni koju sam sama stvorilauser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
27.3.2009 0:58:33   
Lilly*
oduvek sam anemicna, u trudnoci mi je dr rekao da pijem folan, i nisam imala nikakvih problema sa njim, sada redovno pijem kapi od koprive i puno mi pomazu

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
27.3.2009 8:52:26   
Anoniman
Evo mene u drugoj trudnoci anemicna. Inace mi je jako svetao ten pa svi misle da sam anemicna, a ja im kazem da sam aristokratski belauser posted image .
Inace sam davalac krvi i nikad nisam imala problema sa anemijom, i evo sad imam. Mora da nosim devojcicu pa mi zagorcava zivot jos u stomakuuser posted image .
Pocela sam da pijem Ferrum lek, da nadoknadim gvozdje, pa cu posle preci na kapi od koprive.

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
27.3.2009 20:58:43   
taya
Ja sam negde u petom mesecu postala anemicna, pre toga u zivotu nisam imala problema sa gvozdjem...
Sad mi je krvna slika ok, vec duze vreme, a problem sa resila sa Ferum lekom i dva, tri puta nedeljno sam pravila sok od cvekle, sargarepe i jabuke, a u to iscedim malo limuna i stavim kasicicu meda...taj recept i negde gore videh i mislim da je jaaaako koristan sok!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.5.2009 11:53:00   
tomic
I meni je hemoglobin a i gvozdje nize nego sto treba. Sta uzimate od hrane da poboljsate +krvnu sliku?

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu taya)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.5.2009 12:00:31   
Anoniman
Zašto ti lekar ne da kapsule gvožđa da uzimaš?

(odgovor članu tomic)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.5.2009 12:58:46   
tomic
Nemam pojma. Kaze, rizicno je kad bude jos nize!

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.5.2009 13:00:51   
Anoniman
user posted image  Ne razumem. Kada si malokrvna u trudnoći, lekar treba da ti da da piješ nešto za to.

(odgovor članu tomic)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.5.2009 13:01:30   
Anoniman
Pogledaj prvu poruku na ovoj temi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.5.2009 13:43:31   
tomic
Ma videla sam... Ali mene malo vise kiselina muci, pa to da pijem tesko da cu moci...Mislila sam na neko voce, povrce.. Znam spanac, i sta jos...

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.5.2009 19:31:34   
Lilly*
Na 100 g: jetra ima 16mg gvozdja, štir 15mg, zrno soje 9mg, kostice bundeve 8mg, sočivo, proso, pasulj 7mg, persun 6mg, zobene pahuljice 5mg, riba 2mg
Na dan pojesti: 100g sargarepe ili 100ml soka od sargarepe, ili
                        100g mlevene cvekle ili 50 ml soka od cvekle
                        200ml soka od (crvenog) kupusa sa nekoliko kapi limuna
Gvozdje se nalazi i u bademima, kajsijama, visnjama, jabukama, grozdju, zitu, zumancetu, lisnatom povrcu, koprivi, integralnim zitaricama, lubenici
Eto user posted image

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.5.2009 21:05:37   
Anoniman
Evo vam jedan seljacki ali VEOMA efikasan recept, od kojeg je meni krvna slika fantasticna, a pomoglo je i mojoj mami u trudnoci, koja je bila anemicna:

Svako jutro izmutiti jedno zumance (po mogucnosti domaca jaja), sa pola kasicice secera i prst kupinovog vina. I to popiti prije dorucka, na prazan stomak.

Ja to pijem zadnja 3 mjeseca, i nalazi su mi odlicni.

< Poruku je uredio Miljana_Hn -- 14.5.2009 21:06:29 >

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
14.5.2009 21:17:18   
mihi
Kada neko ima hipohromnu anemiju zbog nedeostatka gvožđa to nije zato što ne unosi dovoljno gvožđa nego zato što su poremećeni mehanizmi za resorpciju gvožđa tj nedostatak transportnih proteina TIUBC te je to kompleksna stvar, rešenje uzimanje velikih doza organski vezanog gvožđa npr 200mg fero fumarata koji će da obezbedi resorpciju dovoljne količine Fe koja će se ugraditi u Hem Hemoglobina, osobe koje imaju taj problem ne mogu da nadomeste Fe narodnim lekovima tipa vino, jaje, džigerica. Druga stvar je anemija u trudnoći koja se odlikuje smanjenjem broja Eritrocita i vrednosti Hemoglobinaa to je diluciona anemija i tada lekar treba da prosudi da li dati nešto ili ne. Naravno da ima trudnica koje imaju i hipohromnu anemiju i tada se daje Heferol, Tot hema......ili neki drugi preparat gvožđa. Parenteralno tj injekciono davanje Fe je zastarela i uglavnom napuštena stvar.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
15.5.2009 8:51:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Parenteralno tj injekciono davanje Fe je zastarela i uglavnom napuštena stvar.


Moja drugarica je gvožđe primala injekcijom u venu zadnjih par meseci trudnoće jer je bila užasno anemična.

Ja sam nakon porođaja primila 1 injekciju u zadnjicu, naredne 2 godine mi je bilo modro na tom mestu i bolelo je na dodir.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
20.5.2009 21:26:31   
marince1
Ja isto pijem folnu kis i preporucise mi da pijem neke vitamine prenatal ili nesto slicno.Jel  to neko koristio?
Ja sam ranije pila (pre trudnoce) neke sumece ''12 vitamina i 12 minerala'' i bile su mi super ujutru,umesto kafe,ali sto sam jela od njih!!!Bas su mi ,na zalost,povecavale apetit,pa prestadoh,dok jos mogu da udjem na vrata user posted image user posted image user posted image
Uticu li ovi ''trudnicki vitamini''na apetit?

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
20.5.2009 21:29:51   
Ana RR
- izrendati jednu cveklu
- jednu jabuku
- jednu šargarepu
- 1 kašika meda
- preliti sokom od limuna
Svaki put kad prodješ uzmeš po kašikicu



Ovo moja dr preporučuje!Ali koliko se sećam ide i još neko voće user posted image


< Poruku je uredio Ana80 -- 20.5.2009 21:31:44 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here