|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Anoreksija
18.5.2011 8:26:00   
minavb
Anoreksija
Anorexia nervosa je u međunarodnoj klasifikaciji duševnih poremećaja definisana kao poremećaj kojeg karakteriše namerni gubitak telesne težine. Za razliku od Bulimije, ona je prepoznatljiva na prvi pogled jer se svodi na izgladnjivanje do kahektičnog stadijuma (krajnja iscrpljenost i izmršavelost). U najtežim oblicima dovodi i do smrti.
Ovo je jedan od "najmodernijih" poremećaja ishrane. Svi smo svedoci "kulta lepote" koji propagira mršavost. Razne modne revije, "ikone" jet seta, pa čak i sama bezazlena kritike njima bitnih osoba, može biti "okidač" za ulazak u ovaj poremećaj. Najčešći period kada se kreće u anoreksiju je doba adolescencije (15 god - 25 god), dok je u pubertetu i zrelijem dobu ređi slučaj. Sa početnim stavom o idealnoj težini, anoreksičari kreću sa običnim dijetama koje prerastaju u progresivno smanjenje hrane. Često se koriste "pomagači" u mršavljenju kao što su pilule, laksativi, diuretici...
Zajednička karakteristika anoreksičara je ta da su osobe čak i iznad prosečno ineligentne sa vrlo niskim pragom samopoštovanja. Često boluju od depresije sa jakim osećajem krivice, defektnosti i neadekvatnosti. Buđene seksualnosti je za njih vrlo bolan period. Imaju patološki strah od debljine i time im je bilo koja hrana opasna. U strahu od gubitka kontrole, pokušavaju da bar deo sebe drže u svojim rukama. Uglavnom su povučene, uredne osobe sa velikom željom da udovoljavaju drugima.
Pored psihičkih posledica česte su fizičke posledice koje se ogledaju u gubitaku menstruacije, poremećaju rada srca, nesanice, nesvestice, anemije, krtosti kostiju... Kao i kod svakog poremećaja ishrane, i ovde se terapija vrši u kompenzaciji više stručnjaka, prvenstveno prihologa. U ovom poremećaju lečenje se vrši uglavnom u bolničkim uslovima.
Dodala bih i ovo- pojedini strucnjaci u ovoj oblasti tvrde (a i ja se licno slazem sa njima) da osoba moze biti anoreksicna, a da pri tom nema telesnu tezinu koja bi je klasifikovala kao takvu. Naime, ako je osoba konstantno na dijetama za gladovanje, ako je opsednuta svojim stomakom, zadnjicom ili butinama, ako vezba cak i kada realno nije u stanju za to i ako koristi opasne metode (diuretici, laksativi, povracanje) za "okajanje grehova sa hranom", pa makar njen BMI bio preko 25, ona se moze okarakterisati kao anoreksicna.
U svom radu sretala sam se dosta anoreksicnih devojaka, i mogu vam reci da je to zaista strasan poremecaj.



_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Anoreksija
18.5.2011 9:27:39   
vukosava
jedna od mojih najboljih drugarica je sa svojih 178 cm spala bila na 39 kg... srecom izvukla se... joj kad je se samo setim...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Anoreksija
23.5.2011 14:22:40   
Olga75
bila , videla , bolnicu prosla
mogu samo da kazem : anoreksija i ekstremna mrsavost su bolest kad god da vas pronadju user posted image
sad sam debela ali psiha mi je kako treba a to se ne moze meriti sa 43 kile i svim problemima koje anoreksija donosi user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 23.5.2011 14:23:07 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Anoreksija
23.5.2011 16:37:37   
Verus
Tako je Olga, bitno je da je coveku um zdrav: tu svo zlo kreceuser posted image  pa nek si i punija a zdrava, sta koga brigauser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Anoreksija
23.5.2011 16:44:48   
Olga75
Verus , thanks user posted image
moram da kazem da je to vrlo podmukla bolest i kod mene nije pocela u pubertetu nego na faxu
sta da vam kazem kad sam ja jedan perec jela dva dana i svo vreme bila aktivna isla na predavanja , vezbe , izlazila i takoo
i niko nije primetio dok se jednom u busu  nisam onesvestila


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Anoreksija
23.5.2011 16:50:00   
minavb
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Verus , thanks user posted image
moram da kazem da je to vrlo podmukla bolest i kod mene nije pocela u pubertetu nego na faxu


Zanimljivo, ja sam upala u slican problem u junskom ispitnom roku 2000. godine. Polagala sam upravo ishranu zdravih ljudi i profesorka je htela da me isamara jer sam na vezbama par nedelja pre ispita izgledala normalno. Nisam otisla dalje od toga, trgla se i otisla kod mame da me juri po kuci sa batakom u ruci.
Moju drugaricu smo jedva izvukli. Nije imala menstruaciju mesecima, kosa joj opadala, koza joj bila uzasna, imala je 43kg a visoka je 178cm. Uzas! Najgore od svega, njena mama je lagala nas drugarice, i doktore, da ona jede.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Anoreksija
23.5.2011 17:01:51   
Olga75
ja jednostavno nisam imala potrebu da jedem ali kad sam zavrsila u bolnici moji nisu imali problem da me tamo i ostave jedno vreme
i tako , infuzije , psihoterapija , provera do besvesti  i eto mene zive i zdrave
to mi je dovoljno
imala sam problema sa menstruacijom , sa bubrezima sa tireoideom sa pamcenjem
uzasno stanje i sad me privlace dijete i vezbanje ali ih se i plasim
zato i izgledam kako izgledam


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Anoreksija
23.5.2011 17:07:58   
minavb
Uzasan poremecaj zaista. Zao mi je sto si kroz to prosla. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Anoreksija
23.5.2011 17:12:50   
Verus
uf Olga neka je proslouser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Anoreksija
23.5.2011 17:56:56   
snješka
Bulimija je poremećaj vezan uz hranjenje koji je, kao i anoreksija nervoza, psihološkog porijekla, a može imati strašne tjelesne posljedice. Dok se anoreksičari jednostavno izgladnjuju, bulimičari se "čiste" povraćanjem koje su sami izazvali. Oboljeli od bulimije takođe često koriste pilule za mršavljenje, laksative i diuretike da bi smanjili težinu, iako su esktremno mršavi. Čišćenje može imati dvije svrhe: sprječavanje dobivanja na težini, a i privremeno ublažavanje depresije i ostalih negativnih osjećanja. Uglavnom je vezan za poremećaj percepcije svog tijela.

Usko su povezani pa pomislih da nije na odmet da stavim i ovo.


< Poruku je uredio snješka -- 23.5.2011 18:02:52 >


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Anoreksija
23.5.2011 18:12:34   
Olga75
mogu vam reci da je jako strasno i da mi je drago sto sam to prezivela , ima devojaka koje nisu

Snjeska evo tema BULIMIJA , molim te da stavis post i tamo


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Anoreksija
23.5.2011 18:18:16   
snješka
Olga, molim te, pošto nisam vidjela da ima tema, ovaj post gore obriši. user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Anoreksija
23.5.2011 18:50:47   
bratzz
I ja sam imala problem ali na svu srecu sama sam se izvukla uz pomoc roditelja i mm i moram da vam kazem bilo je strasno.
Nisam bila preterano mrsava dugo ali sam zbog opsedtnutosti za mrsavim telom bila spremna na sve jer sam ceo zivot bila debela i nikad nisam moglada obucem odecu koja mi se svidja. Kad sam uspela da smrsam nastavila sam da izgladnjujem da se ne ugojila ponovo i samo sam na to mislila, cak sam se i sa ocem posvadjala jer me je terao da jedem (ali on je hteo da odem u drugu krajnost i jako je srecan jer sam sada debela) a da ne pricam da sam zbog toga bila u depresiji, izgubila sam menstruaciju i imala sam konstantne nesanice i nisam se osecala ni malo privlacno jer su ljudi bezali od mene zbog moje psihicke opsednutosti i zbog toga moj izgled ih nije ni zanimao a ja sam samo tela da se dive mom mrsavom telu.
Psihicki sam se sredila tek kad sam upoznala mm koji mi je objasnio da ne moram da imam savrseno telo da bi me voleo i da muskarci vole pre svega zdrave zene koje ce im radjati decu a ne psihicki poremecene manakenke.
Sada sam opet debela i nisam previse opterecena time ali zelim da smrsam medjutim nisam istrajna u tome jer sam veliki gurman oduvek a iskrenea da budem strah me je da opet ne prodjem sa psihickim poremecajem mada sam i sad vec poremecena jer mogu mnogo da pojedem a nema potrebe za tim. Ja definitivno nisam umerena osoba jer preterujem u svemu ali to je moja karakterna osobina i da bi uspela moracu da se borim protiv sebe.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Anoreksija
1.10.2011 22:47:54   
Anoniman
A ja i dalje ne želim da budem debela. :( i kad nabacim 2, 3kg u stomaku zbog ne redovne stolice obu da se obesim.

(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Anoreksija
1.10.2011 22:56:25   
minavb
Pa sto hoces da se obesis ako znas zasto si teza?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Anoreksija
2.10.2011 11:10:23   
Anoniman
Jeste da ovo nije za ovu temu, ali da ti odgovorim. Taman kad pomislim da se sve sredilo ja opet dobijem zatvor :( i tako u krug. Skinem tih par kilograma i bude super, opet dobijem zatvor i tih par kg opet nazad :(

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Anoreksija
2.10.2011 14:27:04   
bebać

IZVORNA PORUKA: minavb

Pa sto hoces da se obesis ako znas zasto si teza?

user posted image user posted image user posted image

mina je likuser posted image


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Anoreksija
2.10.2011 15:05:30   
minavb
Lena, jesi li prometila posle cega te muci zatvor? Mozda neke odredjene namirnice, promene u ishrani? AKo znas sa ti pomaze da ti creva dobro rade, lako ces resiti ovaj problem. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Anoreksija
17.4.2018 14:32:33   
findere
Tablete za mršavljenje
Zabranjeno reklamiranje bez dogovora sa Marketingom RR!

< Poruku je uredio veselica RR -- 17.4.2018 14:56:07 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Anoreksija
2.5.2018 18:12:09   
MimaKos
Teska psihofizicka bolest, znam nekoliko drugarica koje imaju problem, tesko je izboriti se sa tim, svaka cast ko uspe!

(odgovor članu findere)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Anoreksija
2.5.2018 18:13:11   
mama Jo
A ni ne osetis kad upadaa u to stanje....

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Anoreksija
2.5.2018 18:15:34   
MimaKos
Ma strasno, jadni ljudii, a mnogo se tesko oporavlja i leci

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Anoreksija
2.5.2018 18:16:29   
mama Jo
Skoro aam gledala neke slike... jezivo...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Anoreksija
2.5.2018 18:19:26   
MimaKos
Po 1 smoki jedu dnevno, jedno zrno samo :(

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Anoreksija
2.5.2018 18:20:32   
mama Jo

Okolina tu mora da primeti i reaguje

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here