|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba i štucanje
26.11.2008 11:24:12   
Anoniman
Moj Luka kada se rodio je NON-STOP štucao. Umeo je mirno da spava, i od niodkuda se pojavi to štucanje i probudi ga. Pokušavala sam da mu dajem da sisa, da pije vode, par kapi limuna na kašikicu... Od limuna je u početku prestajalo, ali vremenom mu ni limun nije bio kiseo, nije čak ni facu napravio na njega. Onda sam vremenom oguglala na štucanje. Kako počne, tako prestane. I skontala sam da leti štuca a zimi ne... user posted image  
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 11:31:16   
MERYEN
Moj Jovan stuca posle svakog obroka i to prodje 15-30 minuta kad pocne da stuca nekad i zaspi pa krene da stuca,a to radi kao veliki covek,u pocetku mi bilo simpaticno a sad mi ga zao.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 11:37:42   
Anoniman
I meni je Luke bilo žao.

Možeš probati sa 1-2 kapi limuna (ali bukvalno 1-2 kapi), jer im je kiselo, pa zadrže dah i u tom prestanu da štucaju. ne znam koliko bi zadržao dah da mu daš više od 1-2 kapi...

mada ako je učestalo (a kažeš posle svakog podoja, kao što je i kod Luke bilo), onda je to meni u jednom momentu izgubilo smiso, jer je za moja shvatanja to već bilo preterivanje sa limunom.

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 12:05:27   
Jeca*
Moj Luka često štuca i svađa se glasno sa štucanjem user posted image  mnogo je smešan, ali mnogo mi ga je žao user posted image
Ja ga stavim da sisa 2-3 min i ponekad prođe, mada u knjigama piše samo da treba nositi dete uspravno.
Kažu i da deca često štucaju ako "presisaju"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 12:15:27   
guppy RR
Da, fora je da beba zadrži dah ali meni je bilo strašno kad je jedna moja rođaka bebici zatvorila nos da prestane da štuca. Meni to nije način. Štucanje nije štetno.. NEK ŠTUCA.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 12:19:23   
guppy RR
Da, da, sad se sećam, i mi smo probali jednu stvar protiv toga. Duneš bebi u lice i ona zaustavi dah i prestane da štuca u nekim slučajevima.
PROVERENO radi user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 12:19:47   
Anoniman
A jeste obratile pažnju kada su jako mali i golišavi i štucaju kako to tužno izgleda. Skroz im se grudi ulegnu. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 12:50:50   
Jeca*
E TO MI JE NAJTUŽNIJE!!!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 13:01:54   
guppy RR
mamike moje drage,
te misli NA STRANU. Jel vas šta boli kad štucate? Nije prijatno, ali ne boli. Tako ni bebici. Činjenica je da dosta bebica spava dok štuca, što bi se onda sekirale?

Najbolje sad da gledamo još kako se beba namršti kada kine ili kašlje ili kaki, pa mislimo "jadna beba user posted image ", a ono - sve je to normalno i prirodno!

CMOKA CMOKA
i što više optimizma!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 13:11:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy


Najbolje sad da gledamo još kako se beba namršti kada kine ili kašlje ili kaki, pa mislimo "jadna beba user posted image ", a ono - sve je to normalno i prirodno!




user posted image  To što si napisala smešno zvuči! Ali mom detetu suze krenu na oči kada kaki... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 13:12:38   
guppy RR
Možda su suze radosnice user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 13:14:52   
prase
Moj Uroš štuca nekoliko puta dnevno, skoro posle svakog obroka... U početku mi se srce cepalo, nikako da dočekam da prestane, a sve što sam pokušala da mu pomognem je bilo bezuspešno. Vremenom je sam pronašao sistem - kada štuca duže od 5 minuta, iznervira se i počne da plače, pa prestane da štuca i onda se smeje user posted image Doduše, to radi samo kada mu štucanje smeta da zaspe. Ako je raspoložen za druženje, ne smeta mu da štuca i više od pola sata, a vremenom je prestalo da smeta i meni (tj. prestala sam da ga sažaljevam i da razmišljam kako da mu pomognem).

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 13:16:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

kada štuca duže od 5 minuta, iznervira se i počne da plače, pa prestane da štuca i onda se smeje user posted image


user posted image user posted image user posted image

Pa da vremenom i mamika prestane da se nervira. Meni je bilo mnogo strašno kada je on toliko štucao, a mi tek stigli iz porodilišta i ja nisam ni znala dal bih se ja trebala truditi da to zaustavim.

< Poruku je uredio Tasha -- 26.11.2008 13:19:16 >

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 13:58:49   
andrijana
Limun deluje kao sok na dijafragmu pa zato beba prestane da stuca ali ja to jos nisam probala. Jos uvek prestaje sa sisanjem. Ponekad joj dajem caj ili je samo drzim uspravno. Jos jedna bapska prica je da uplasis dete koje stuca i ono ce prestati.user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 14:01:14   
Anoniman
Kako da uplašiš bebu od nepunih mesec dana? user posted image

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 14:03:41   
guppy RR
Jao majko mila...
ja sam čitala jednu knjigu (ne znam koju) u kojoj je pisalo kako se leči štucanje kod bebe... u smislu "dunite mu nežno u lice". I pisalo je velikim slovama: BEBAMA SE NE ZAUSTAVLJA ŠTUCANJE METODAMA ZA ODRASLE!

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 14:22:16   
andrijana
Zato i kazem - bapske price! Ko normalan plasi malu bebu?user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Beba i štucanje
26.11.2008 14:26:01   
Anoniman
Čak i kada bih htela to da uradim, ne znam kako bih. Otvorila sam novu temu o tome (KLIK)

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Beba i štucanje
11.12.2008 9:23:35   
Anoniman
Štucanje beba nije opasno
 
Bebe često štu­caju, a ta pojava za roditelje predstavlja pravi razlog za paniku. Međutim, štucanje bebe je uglavnom bezazlena pojava.

Ako vaša beba često štuca, ovaj tekst će vam pomoći da saznate kako da pomognete mališanu da se reši ove dosadne pojave i u kojim slučajevima treba da kontaktirate sa lekarom...
Često se roditelji novo­rođenčadi i beba koje sisaju susreću s problemom štucanja. Najčešće je reč o bezazlenoj pojavi koja prolazi spontano. Štucanje je uglavnom izazvano vraćanjem hrane iz želuca prema jednjaku i ustima. Najčešće je reč o takozvanom fiziološkom refluksu - o pojavi koja ne remeti zdravlje deteta. Kako beba raste, štucanje se smanjuje, tako da kada dete pređe na čvrstu hranu, štucanja skoro i da nema.
Dobro raspo­l­o­ženje, ape­tit i napredak na pr­i­rastu težine i dužine najsigurniji su znaci da je reč o bezazlenoj i prolaznoj pojavi.
Ako se štucanje javlja u vrlo dugim periodima i ako dete izgleda umorno i nezadovoljno, treba bebu da odvedete kod pedijatra. Pregled treba da zatražite i ako se uz štucanje javlja kašalj i slabiji napredak u težini.
U svakom slučaju, kada beba štuca, trebalo bi da podignete uzglavlje na kome beba leži tako da glava u odnosu na telo bude povišena za oko 30 stepeni i štucanje bi trebalo da prestane.
IZVOR

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Beba i štucanje
11.12.2008 12:14:16   
prase
Mi smo otkrili još jedan "fazon" za prestajanje štucanja - damo mu dudu i nakon minut-dva sisanja iste, kao da proguta nešto (pretpostavljam pljuvačku?) i prestane da štuca user posted image Doduše, nije baš da mu je do sisanja dude uvek kada štuca... onda "radi" plan A - plakanje pa smejanje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Beba i štucanje
22.2.2010 1:41:21   
eugenija
Neke bebe ne štucaju samo kada se rode, već štucaju i pre rođenja. Ako je vaša beba puno štucala dok je bila u stomaku, postoje šanse da će obilno da štuca i nekoliko meseci nakon rođenja. Međutim, štucanje kod novorođenčeta, za razliku od odraslih, nema poznat uzrok. Veruje se da je to još jedan od bebinih refleksa, iako je kasnije često izazvano kikotanjem. Takođe, za razliku od štucanja odraslih, čini se da nije dosadno, barem ne bebi. Ako vama jeste, pokušjte da date bebi da sisa ili da popije vodu iz bočice, što može da zaustavi štucanje.

Izvor: Šta da očekujete u prvoj godini, Kreativni centar

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Beba i štucanje
22.2.2010 9:27:27   
Anoniman
Moje dete nije štucalo u stomaku, ili je pak to radilo na neki način koji ja nisam osetila (ako je to moguće uopšte), a štucao je kao lud kada se rodio. 

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Beba i štucanje
22.2.2010 9:34:48   
Markovicka
Moja zvrkica bas cesto stuca, bas kao i u stomaku dok je bila.
Zanimljivo je da gotovo uvek pocne da stuca kad je presvlacim!user posted image
A za prestanak dajem malo caja ili opet na siku. Inace bas jako stuca, sva se protrese, ali ne smeta joj mnogo...vise meni

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Beba i štucanje
22.2.2010 9:42:19   
*Alexx*
Andrej je ranije mnogo više štucao. Pravo da vam kažem, ja vidim da mu to ne smeta, pa ga ne forsiram u prestajanju. Dam mu malo vode, pa ako hoće, hoće. Brzo ga prođe.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Beba i štucanje
22.3.2010 20:23:22   
Anoniman
I Teodora stuca cesto...i u stomaku je stucala cesto a evo i sad...Mom muzu zao.
Vidim da je normalno...
probacu ovo sto je guppy napisala: da dunem bebi u lice da prestane..

svaki dan makar jednom (cuj svaki dan a kod kuce smo tri dana user posted image user posted image user posted image )

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here