|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba i strah od nepoznatih ljudi
21.4.2009 0:38:13   
Anoniman
Vaša beba se čudno ponaša. Plače čim ugleda komšije i smiri se samo kada je u vašim rukama. Mnoge roditelje to brine, a u stvari je reč o dobrom znaku jer dete počinje da raspoznaje bliske osobe.
Detaljnije: KLIK

Da li se vaša beba boji nepoznatih? Da li vas je to uznemiravalo? Kako ste to rešavale?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
20.5.2009 9:26:58   
simke
Sinisha je u tu fazu ushao sa 5,5 meseci,praktichno preko noci!Ja se zaprepastilauser posted image ...i odmah sam se bacila na istrazivanje[shta ti je internet-chudo].Shta radim?Drzim ga u naruchju da se smiri,ljude koji mu prilaze upozorim da to chine polako,bez naglih pokreta i povishenog tona.Sad je mnogo boljeuser posted image U pochetku se zacenjivao od placha,a sad ne plache,treba mu minut da se navikne na drushtvo i onda pochne da komunicira[chitaj guguche] i da se smejeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
30.7.2009 22:04:21   
SUPER MAMA
Moja Monika ovu fazu je imala na pocetku 9 mesca i trajalo je citavih 2 nedlja.Prvo se plasila dedi pa onda od svkog starijeg muskarca.Ali top prolazi.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
30.7.2009 22:07:42   
guppy RR
Samo da napomenem, da je to neka normalna i očekivana prekretnica u razvoju. I bebe koje se nisu bojale nikoga prvih nekoliko meseci, dolaze u tu fazu vremenom.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
31.7.2009 8:03:40   
NadaR
kod nas ove faze nije bilo. Milosh se ne boji nikoga... svima odmah pruza ruku da se pozdraviuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
31.7.2009 8:05:28   
guppy RR
Nadice, moji su ušli u tu fazu tek posle 1. rođendana user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
31.7.2009 8:07:02   
NadaR
Jel to brzo prodje?

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
31.7.2009 8:10:32   
guppy RR
Ma fora je kod mojih bila samo ta, da jim je trebalo vreme da naviknu. Recimo neko dođe u goste, oni se okače oko tebe i ne mrdaju, glavu zabure u moj ili MM vrat i sakriju se tako. Onda smo mi glumili kao da nije ništa i nastavili da pričamo sa gostima, pa su brzo videli da su to prijatelji i opustili se. Nismo ih nešto terali jer smo znali da se tako sami opuste, siđu ti iz krila i odu sami da pipnu tog gosta vanzemaljca user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
31.7.2009 8:13:13   
Anoniman
Faza kao faza - zavisi od deteta do deteta.
Iskreno, meni ne smeta da se moje dete drži na distanci od nepoznatih ljudi (ne baš da ih se boji).

Pre neki dan smo bili u šetnji, vraćajući se kući, Luka je iz daleko video decu da sede na betonu ispred neke zgrade. Dok smo stigli do tog mesta, deca su se razišla, međutim on je naravno seo (očekivala sam to). Meni je sekund pre nego što je seo zvonio mobilni, pa sam to njegovo sedanje, i zadovoljan izraz na licu iskoristila da obavim razgovor, međutim, onda se tu našao neki deda koji je prišao da ga digne sa betona pod obrazloženjem "Dođi sine, ja ću te dići jer mama telefonira!" user posted image  Luka je ustao i zavukao mi se među noge, dok je gospodin pokušavao odatle da ga izvuče... user posted image user posted image user posted image  Na kraju sam pomerila telefon i zamolila čiku da ga se mane.

OK, Luka je stariji, ali mislim da taj strah kod beba ne treba skroz iskoreniti. Treba sa merom ostaviti u detetu dozu opreza. Mislim da reč "NAŠ" i "NEKI" može puno pomoći.

- To je NAŠ deda...
- To je NEKI deda...

Ni jednog se ne treba bojati, ali sa NEKIM dedom treba biti oprezan.

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
31.7.2009 8:15:02   
NadaR
user posted image ... Bilo bi fino kad bi on sjedio a ne penjao se tom gostu vanzemaljcu na glavu... user posted image
Juce je cak i namrgodjenu tetu u posti na slteru nasmijao... Nije obracala paznju na nas a on poceo da je doziva> e...e...ejjjjjjjjj...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
2.7.2010 11:51:47   
Anoniman
Uh, sad citam pa mi je malo lakse! Vec neko vreme moj amalecka ima strah od ljudi, da li poznatih da li nepoznatih, nema pravila!prvo je bilo da se plasi svih muskaraca osim dede... a sad je pocela maltene na sve da place kao navijena! ne znam, sramota me kad tako na ulici nekog sretnemo ili neko pridje... stidi se i zaplace kao manijak!

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
2.7.2010 14:37:37   
viking
Klinac mojih kumova je plakao svaki put kad vidi crnca. Pri tom to nije bio običan plač, već vriska, kao da mu neko dere kožu s leđa. E, sad, pošto su živeli u Engleskoj, to je stvarno bio problem :)

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
2.7.2010 14:40:33   
dunja RR
ja sam se kao beba plašila mog ujaka, tada je imao crnu gustu bradu......to su mi pričali, a ja se kao u podsvesti sećam( ili umišljam)

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
2.7.2010 15:23:09   
liliana
Moja beba se plaši ljudi koji nose naočare.user posted image to je takav plač, da je to strašno. Čak i da ih skinu-ona još neko vreme plače i tek kasnije se smiri. 

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
2.7.2010 15:26:33   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: liliana

Moja beba se plaši ljudi koji nose naočare.user posted image to je takav plač, da je to strašno. Čak i da ih skinu-ona još neko vreme plače i tek kasnije se smiri. 


verovatno ni ti, ni tvoj dragi ne nosite naočare, pa zato.
I kod mene niko nije bio bradat, pa sam se plašila bradatog ujakauser posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
2.7.2010 21:34:28   
Mishica 77
Isidora je počela da se plaši pre jedno 2,3 nedelje... user posted image
Plaši se čak i svekrve i po malo mog tate, samo moje mame ne jer je viđa skoro svaki dan... mada nekad i na nju zaplače kada smo kod mojih. Kad neko dođe kod nas vrlo je suzdržana, ponekad plače, ponekad samo negoduje.
Čim uđemo u kuću koja nije naša, prvo mudro osmotri i za vrlo kratko vreme počinje da plače.... polako pa sve jače i jače i na kraju se to pretvori u naše bežanje.... čim sednemo u kola momentalno se smiri.
Prestali smo bilo gde da idemo, samo kod mojih i suprugovih i to na kratko. Jača sila... razumeju svi, naravno.
Evo i večeras, dok smo šetali, sagla se jedna devojka nad nju i začikuje je, ona se stisla, našla me pogledom i napućila usta da zaplače.... nekako me je bilo malo sramota. Nije to prvi put.. ali moje luče pa šta me briga. Kome se ne sviđa nek ne prilazi. Proći će i ta faza. user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
2.7.2010 21:39:39   
Grejs
Mishice kod mene je ista prica samo moje dete place kada je napolju-do iznemoglosti i nas spasava samo da sto pre dodjemo kuci ili udjemo  neki zatvoreni prostor.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
2.7.2010 22:00:35   
Mishica 77
Hvala Bogu pa je prestala da plače na ulici. A dok nije.... bili smo pokretni cirkus. user posted image
Sad plače samo "po kućama".


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Grejs)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
3.7.2010 7:54:18   
Grejs
Mishice da li je plakala kad god je izvedete napolje ili ne?Prosto ne znam kako da malenog oslobodim straha od spoljne sredineuser posted image A mi zaista izgledamo kao pokretni cirkus!user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
3.7.2010 8:24:51   
Nena81
Sve su to faze drage moje i na srecu prolazne.
Moj sin se nije plasio nicega i nikoga sem interfona glupog kad neko pozvoni odjekuje cela kuca.
Nama je od prvog dana uvek neko bio tu, ja sam sa njegova 3mes pocela da radim tako da se on navikao na babu dedu tete kumu,,i svu mogucu rodbinu user posted image
Sa maleckom je bila druga prica, zbog onog gripa,kojeg sad niko ne pominje, nismo nigde ni isli niti nam je ko dolazio,pa je malo suzdrzana u novom drustvu, ali ne negoduje, Ako je neko bas glasan ume da napravi placljivu facu sto je znak tom nekom da obrati paznju na ponasanje.user posted image


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Grejs)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
3.7.2010 16:04:46   
marince1
Mi se ne plasimo nepoznatih,jos ako doticni nepoznati hoce da razgovara sa njim ili da ga uzme u ruke,odamh su najbolji drugari user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
3.7.2010 16:17:24   
Nena81
user posted image user posted image user posted image user posted image za vas

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
3.7.2010 16:17:57   
Mishica 77
Grejs, nije ona plakala od spoljne sredine nego kad se neko obruči na nju u kolicima. Sada joj se isto ne sviđa kad je neko zagleda ali više ne plače nego samo napući usta i traži me pogledom.
Ali da se pohvalimo: danas se smejala prodavačici gde kupujemo hleb. user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Grejs)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
3.7.2010 16:45:53   
ivaj
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Isidora je počela da se plaši pre jedno 2,3 nedelje... user posted image
Plaši se čak i svekrve i po malo mog tate, samo moje mame ne jer je viđa skoro svaki dan... mada nekad i na nju zaplače kada smo kod mojih. Kad neko dođe kod nas vrlo je suzdržana, ponekad plače, ponekad samo negoduje.
Čim uđemo u kuću koja nije naša, prvo mudro osmotri i za vrlo kratko vreme počinje da plače.... polako pa sve jače i jače i na kraju se to pretvori u naše bežanje.... čim sednemo u kola momentalno se smiri.
Prestali smo bilo gde da idemo, samo kod mojih i suprugovih i to na kratko. Jača sila... razumeju svi, naravno.
Evo i večeras, dok smo šetali, sagla se jedna devojka nad nju i začikuje je, ona se stisla, našla me pogledom i napućila usta da zaplače.... nekako me je bilo malo sramota. Nije to prvi put.. ali moje luče pa šta me briga. Kome se ne sviđa nek ne prilazi. Proći će i ta faza. user posted image



Sto mi sve ovo zvuci poznatouser posted image  Jao kad se samo setim-kao dve budale(mm i ja) izbegavali smo da idemo bilo gde jer nam je postajalo neprijatno.Ova nasa umela je da place od nepoznatih ljudi,od nepoznatih stanova i niko nije smeo ni da je pogleda.Primecivala sam da to pocinje da nervira ljude,posebno one kojima se par puta desilo da je rasplacuuser posted image  Ali s druge strane,nekima smo morali da crtamo da je ne cackaju kad je vec takva nego da joj prilaze polako.

Sta da ti kazem,kod nas ta faza nije trajala bas kratkouser posted image  Sad je mnogo bolja situacija,ali i dalje je veoma stidljiva.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Beba i strah od nepoznatih ljudi
17.7.2010 23:28:50   
Mishica 77
Ljuuuuuuuuudiiiiiiiiiiiiiiii!!!!
Mi već dva dana ne plačemo na strance, ni u našoj kući ni kod drugih! Prošlo je, prošlo!!!  Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Mishica 77 -- 17.7.2010 23:29:06 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here