|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba neće u kolica!
28.4.2012 21:26:49   
ivbo
Drage mame,nisam uspjela da pronađem ništa na ovu temu,pa sam odlučila da je otvorim!A danas sam se po ko zna koji put isfrustrirana vratila iz šetnje - jer moj sedmomjesečni sin neće u kolica!Tacnije,kada krenemo,jedan dio puta je miran,otprilike oko pola sata i onda polako počinje haos.Prvo krene kenjkanje,a kroz par minuta žestok plač i to traje sve dok ga ne uzmem u ruke!I nema šanse da se vrati u kolica!I onda,ako smo sami,obavezno moram da zovem nekog da dođe po nas,pa moj muž,brat,deda...ga nose,a ja guram prazna kolica.A narod se okrece za namauser posted image !Pokušala sam sve,dam mu flašicu sa vodom,sokom,omiljenu igracku - sve mu to zaokupi pažnju par minuta,pa onda po starom.Inače,on već čvrsto sjedi,naslon je podignut tako da može da gleda,ali sve je džaba.Čak i kada je bio mala beba nije htio u šetnju kolicima,a znao je da zaspi u njima i spava satima kad smo kod kućeuser posted image ,mada to više ne praktikujemo.Da li se nekome nesto slicno dešava?Pozdrav
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Beba neće u kolica!
28.4.2012 21:49:18   
cockic
moj petar nije hteo kolica uopste,ja svima kazem nemoj te kupovati neka
uzasno skupa jer ako nece budu bacene pare.

isti slucaj kao tvoj prva setnja nasa je bila krajem maja sa njegovih mesec dana
i ja jos kao prava otisla podaleko od kuce kao beba sita spavace.jao kad je on krenuo
da vristi ja ga uzela nosim guram golica jedva sva sreca da sam krenula sa poznanicom
koja se porodila kad i ja pa mi je malo pomogla sa kolicima.i morala sam mm zvati da dodje po nas.

i svaka nasa setnja je bila takva do pola puta ok,kad treba kuci nosamo se i guram jednom rukom
kolica.onda sam pocela da praktikujem nosiljku jer nisam imala zivaca sve babe po naselju su
komentarisale kako ga pusta da place.a ja usput trcecim koracima idem kuci.kao sto rekoh
i onda ga tako pola puta prenosim.

sa nekih god dana je hteo u gisobran kolica ali jako kratko vise sam forsirala hodanje
manje nosenje.mada sad kad vidi da nosim seku trazi i on

(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Beba neće u kolica!
28.4.2012 22:03:47   
boba 11
Ja sam sa starijim detetom imala taj problem i koliko god puta smo isli u setnju uvek je bilo isto.Na kraju smo izlazili samo ili na krace relacije ili ostajali u dvoristu.Kasnije je navikao ne secam se tacno kada ali pre prve godine.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Beba neće u kolica!
28.4.2012 22:08:22   
ivbo
cockić,lakse mi je od kada sam ovo procitala,jer sam vec pomislila da nesto nije uredu sa mojim djetetom.user posted image Mislila sam da ce se stvari promijeniti kad pocne da sjedi,kao gledaće okolo,ali sve je to kratko.A tek da ne pominjem komentare raznih teta - jooooj,te gladan je,treba ga presvuci,smeta mu sunce,vjetaruser posted image ...uzas jedan.A sudeći po tvom iskustvu ne preostaje mi nista drugo nego da cekam da prohoda,pa da tek onda idemo u životuser posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Beba neće u kolica!
28.4.2012 22:10:52   
Sesilija 83
Za sad hoce u kolica i da spava da se vozi kad je budna, mada sa decom se nikad nezna
a sestrina mala nije htela nikako kako je prineses kolicima tako vristi kao da je stavljas u vrelu vodu

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Beba neće u kolica!
28.4.2012 22:12:50   
lanica82
Ja sam imala sličnu situaciju sa bebom, plakala je, muž je nosio pa je onda zaspala. Onda sam rešila da ne krenem u sledeću šetnju dok se ona ne privikne na kolica , u stanu. Svaki dan sam je po malo stavljala u kolica, na kratko, dok pije mleko, pa joj pokazujem igračke i zabavljam je, i malo po malo pristala je da bude u njima, nekad kraće, nekad duže. Kada zaspi u toku dana ja je spustim u kolica, ako se promeškolji ja je malo ljuškam i ona nastavi da spava. I sada hoće u šetnju! Ali ja se još ne usuđujem da krenem sama, za svaki slučaj user posted image

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Beba neće u kolica!
28.4.2012 22:14:28   
boba 11
Ja nesto mislim da su mom sinu bila mala i uska kolica jer je bio velika beba a kolica neka obicnuser posted image mozda je to u pitanju

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Beba neće u kolica!
28.4.2012 22:17:51   
jelena038
Moje dete je tri puta otplakalo sve faze. Jednom u kolicima, jednom u dubku (hodaljci) i jednom u krevecu. I to je bilo to. U kolicima se vozio pune tri godine, iz hodaljke je izasao sam i stao pored nje sa 11 meseci, jer je prerastao, a u krevecu je sam spavao bez uspavljivanja. Jeste da srce boli, al bolje da jednom otplace i shvati da to tako mora, nego da ludimo oboje svaki dan.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Beba neće u kolica!
29.4.2012 23:22:08   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: jelena038

Jeste da srce boli, al bolje da jednom otplace i shvati da to tako mora, nego da ludimo oboje svaki dan.


user posted image
Ja sam se zeznula i digla Luku iz kolica (kad je bio bebac). Ne dižite prvi put, onda ćete morati uvek! Onda sam u jednom momentu, sa njegovih oko 6 meseci pošla u centar a njega nosila u kenguru, stigla sam kući i klecala su mi kolena. Tada sam odlučila da će morati u kolica po cenu da urla. Urlao je jednom, i više nije. Vozila sam ga u kolicima skoro 4 godine, ne voli momak da hoda, pa je meni bilo lakše da ga guram nego da ga nosim. I sada jedva čeka da Marko ustane iz kolica da on uskoči (u julu će 6 godina). user posted image
Marko nije bio bebac koji je plakao u kolicima, ili se ne sećam. user posted image
Uglavnom, vozi se kolicima, ali više voli da šeta, tako da ume da drami da ga izvadim, i ako ne žurimo, to i uradim, pa šeta pored mene dok ja ne odlučim da moramo kući. user posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Beba neće u kolica!
29.4.2012 23:50:16   
Olga75
ja sam X puta setala kolica a nosila bebu , nekako sam to shvatila kao fazu , koja nije nesto predugo trajala i posle je ponovo htela u kolica

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Beba neće u kolica!
30.4.2012 11:30:32   
ivbo
nadam se da je samo faza u pitanju,mada kod nas traje predugo (7,5 mjeseci)user posted image !i bas mi je interesantno kako se nikad ne buni kad krenemo,cak se i nasmije kad vidi kolica,potom gleda lijevo,desno,nesto prica,javlja se prolaznicimauser posted image ,a onda kao da mu odjednom sve dosadi i kreće žurkauser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Beba neće u kolica!
30.4.2012 11:40:22   
Ana RR
Moje dete ima povremeno te faze, pogotovo otkako je počeo da puzi pa sad traži da ga izvadim iz kolica i spustim dole. Ali nekako ga uvek prevarim, dam mu nešto da se igra, pokažem mu macu, kucu, ptice, bilo šta što će mu skrenuti pažnju, trčim sa kolicima niz ulicu i vičem wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii user posted image a on ciči od sreće i zaboravi na puzanje user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Beba neće u kolica!
30.4.2012 11:45:39   
madre
bogi je uvek uzivao u kolicima. sa punih dodinu dana smo prestali da ih koristimo... vec godinu dana jurim ona najjednostavnija kisobran i nikako da ih kupim, sad mi je vec kasno. kad krenemo u setnju stavim ga u tricikl ili on seta sa mnom, drzimo se za rukeuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Beba neće u kolica!
30.4.2012 11:50:44   
minna
Vlada je i hteo i nije. Nije nikad bas bio previse odusevljen kolicima. Nekad sam ga nosila, nekad izdrzi dosta, nekad urla, obicno kao Ana guram i vicem gde je maca, gde je kuca, vidi auto, eno autobusa, brm brm brrrrrmuser posted image Sad je veci pa i da zaurla ne bih ga nosila, mada krace relacije vec idemo bez kolica

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Beba neće u kolica!
30.4.2012 11:50:44   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: madre

drzimo se za rukeuser posted image


user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Beba neće u kolica!
30.4.2012 12:51:37   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: minna

Vlada je i hteo i nije. Nije nikad bas bio previse odusevljen kolicima. Nekad sam ga nosila, nekad izdrzi dosta, nekad urla, obicno kao Ana guram i vicem gde je maca, gde je kuca, vidi auto, eno autobusa, brm brm brrrrrm Sad je veci pa i da zaurla ne bih ga nosila, mada krace relacije vec idemo bez kolica


hahaha, brm, brm je obavezno user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Beba neće u kolica!
30.4.2012 13:06:31   
minavb
Vanju sam uglavnom nosila u kenguru do nekih 10 meseci, em je bio lak em je to bilo najbolje rešenje za sprečavanje povraćanja. Kad je došlo vreme za kolica, jedva ga nekako navikosmo. Dam mu grisin ili neku zezanciju da mu skrene pažnju, i onda ga nekako strpamo u kolica.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Beba neće u kolica!
30.4.2012 14:02:51   
Mizzy
Ivbo, potpuno ista situacija! Tara ima 8,5 meseci, i čim je prerasla spavanje u kolicima, šetnje su mi postale pravo mučenje. Pre neki dan sam nju donela u rukama i dogurala kolica do kuće. Odlepila sam. Ali šta ćeš - svako dete priča za sebe, i mi svi volimo različite stavi. Sad je šetam u prak kad mi je muž tu, kad smo same - u dvorište, ili kratka šetnja.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Beba neće u kolica!
30.4.2012 16:36:55   
ivbo
mizzy,izgleda da su nam djeca istauser posted image .ja odem sama do parkića koji se nalazi jedno pola sata od kuće,a onda iz parka zovem po pomoć!I tako svaki dan!

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Beba neće u kolica!
1.5.2012 14:12:19   
Mizzy
Horor! Ali to nije ono da ona plače, i ništa, neka je malo... Ne, ona se baca u stranu, vrišti, odupire se nogama, uzas! Neki put kada pokušam da je stavim ona se sva ukruti, ne možeš da joj saviješ noge. Mnogo je tvrdoglava. Diže mi se kosa na glavi kada treba napolje. I svi su mi pričali da je to faza, ali nikako da prodje!

(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Beba neće u kolica!
1.5.2012 15:37:00   
ivbo
Bas tako!A najgore mi je kad me savjetuju,nema veze, pusti ga da plače,navići će se!I kad to pokušam,on se dere sve jače i jače,narod se okreće za nama,a tek kad mi neko kaža - MAMA,PLAČE TI BEBA - ej ko da ja to ne cujem,e tada skroz poludim i svecano obećam svom sinu da ga više neću iznositi vani!I sutra sve ispocetka!user posted image

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Beba neće u kolica!
1.5.2012 22:37:58   
IRJ82
moja beba ima tri meseca i za sada je ok, voli da se vozi u kolicima, cak i kad ne spava, ali ja sam nju bukvalno od njenog 15tog dana stavila u kolica u stanu prosto da se navikne

_____________________________

najveca sreca nam je stigla 28.01.

(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Beba neće u kolica!
1.5.2012 22:46:20   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Mizzy

Horor! Ali to nije ono da ona plače, i ništa, neka je malo... Ne, ona se baca u stranu, vrišti, odupire se nogama, uzas! Neki put kada pokušam da je stavim ona se sva ukruti, ne možeš da joj saviješ noge. Mnogo je tvrdoglava. Diže mi se kosa na glavi kada treba napolje. I svi su mi pričali da je to faza, ali nikako da prodje!



IZVORNA PORUKA: ivbo

Bas tako!A najgore mi je kad me savjetuju,nema veze, pusti ga da plače,navići će se!I kad to pokušam,on se dere sve jače i jače,narod se okreće za nama,a tek kad mi neko kaža - MAMA,PLAČE TI BEBA - ej ko da ja to ne cujem,e tada skroz poludim i svecano obećam svom sinu da ga više neću iznositi vani!I sutra sve ispocetka!user posted image



To je isto radio Marko jedno vreme, ali ja sam imala poduhvat kako da ga "slomim" iz te ukrutenosti, i ipak ga stavim u kolica. Dere se neko vreme, uvalim mu flašicu sa sokom ili dudu, i prestane, i onda se više ne dere. Nekada prestane da se dere i bez rekvizita. Prosto zna da ga neću izvaditi koliko god se drao.
A tim dušebrižnicima na ulici ne prezam da odgovorim, jednom sam jednoj babi rekla da ode da vidi dal sam na drugom kraju ulice.

(odgovor članu Mizzy)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Beba neće u kolica!
1.5.2012 23:21:23   
jelena038

IZVORNA PORUKA: Mizzy

Ali šta ćeš - svako dete priča za sebe, i mi svi volimo različite stavi. Sad je šetam u prak kad mi je muž tu, kad smo same - u dvorište, ili kratka šetnja.
Sve je to super kad ti kolica sluze za setnju. Meni su kolica bila osnovno prevozno sredstvo za bebu, jer smo mm i ja biciklisti i uopste nemamo auto. Znaci odbijanje bebe da bude u kolicima je nama nilo ravno odbijanju bebe da bue u autu. Za mene je to bilo nedopustivo, da uz kese, i vec dovoljnu zrtvu da svuda uvek idem peske, jos moram da ga nosim. Da je samo setnja u pitanju, bolelo bi me uvo, hoce, nece, ne bih dalje od zgrade ni isla, nisam uopste od mama koje uzivaju u landranju s kolicima po gradu. Al jedna stvar je vrlo vazna - za dete je zdravije da je u kolicima, na vrucinama posebno, nego da je zalepljeno na maminu oznojenu kozu, niti da jurca po suncu pored kolica. nije to narod za dzabe izmislio. A o zdravlju mame da ne govorim..

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Beba neće u kolica!
1.5.2012 23:25:38   
jelena038
A dusebriznici sa ulice.. Halo! Ko, bre? Ko su ti ljudi? Je l mi treba njihovo misljenje za bilo sta u zivotu? Hocu njih da zovem u pola noci kad istim tim kocenjem i vristajem pocne da se odupire vracanju u krevetac posle dojenja? Sto kaze Tasa, nekad ih stvarno treba poslati gde im je mesto.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here