|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bebe u kolicima treba da se voze licem prema ...
27.11.2008 8:31:41   
Anoniman
Deca gurana u kolicima, koja su licem okrenuta od roditelja, mogu da imaju dogotrajne emocionalne i govorne probleme, upozorava studija, obavljena na škotskom Univerzitetu Dandi.

Prema rezultatima te studije, deca koja kao mala nisu bila licem u lice sa osobom koja ih gura u kolicima, kasnije su bila manje sklona da pričaju, smeju se i stupaju u interakciju sa svojim roditeljima od dece vožene u drugačije okrenutim kolicima, preneo je Rojters.
Pomenuta studija bazira na proučavanju 2.722 roditelja i beba, kao i na eksperimentu tokom kojeg je 20 beba prvu polovinu vožnje provodilo licem prema roditeljima, a drugu licem okrenutim u suprotnom smeru.
Roditelji koji su gledali u bebe dva pita češche su im pričali, nego kad su bile okrenute od njih. Ritam srca beba je pri gledanju i slušanju roditelja bio usporeniji i one su dvostruko češche padale u san, što je pokazatelj da su se osechale opušteno i bezbedno. Osim toga, samo se jedna od 20 beba smejala dok je bila okrenuta licem od roditelja.
Dr Suzane Zedik, razvojni psiholog sa škotskog univerziteta, zaključuje da boravak u kolicima okrenutim od roditelja emocionalno osiromašuje decu, a verovatno predstavlja i stres za njih baš u doba kad im se mozak ubrzano razvija.
"Bebe pod stresom odrastaju u uznemirene ljude", upozorava dr Zedik.
Tokom ovog istraživanja utvrđeno je da se 62 odsto škotskih beba vozi u kolicima lica okrenutog od roditelja, a kod dece starosti od jedne do dve godine taj procenat se penje na čak 86 odsto.
Britanski stručnjaci poručuju da bi proizvođači kolica za bebe trebalo dobro da prouče ovaj izveštaj.

KLIK

Moje dete bilo okrenuto prema meni dok je ravno ležalo. Nakon toga je gledalo napred (ne prema meni i uspevali smo, i još uvek uspevamo da pričamo. Mama moja, koja je sačuvala kolica koja je koristila kada je moj brat bio mali, uvek Luku gura okrenutog prema sebi. I ja sam ga gurala nekoliko puta tako, i jeste tačno da tako više pričam sa njim, ali mi nije logično da mu prija da se vozi naopačke. To je po meni, kao kada se u busu ili vozu vozite naopačke - meni se povraća za oko 5min u tom položaju.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
27.11.2008 8:44:24   
guppy RR
Ej... AL MI IDU NA ŽIVCE TAKVI ČLANCI!!!

Po mom mišljenju ti svi koji to istražuju i pišu samo nabijaju komplekse majkama!!! Nije dosta da se sekiramo što ne možemo da dojimo, što ne gledamo naše dete u lice dok kaki, što ne spavamo sa detetom vezanim u maramu 24 sata dnevno...

SAD treba još da se nerviram kako mi dete sedi u kolicima????????
Grrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

E pa ako zbog TOGA budu moja deca frustrirana, NEK BUDU user posted image

Šta bi sa zdravom merom pameti?????????????

Ja ni nemam kolica koja to omogućavaju. Ti glupavi tekstovi koji su rađeni na osnovu ne znam kakvih istraživanja samo teraju ljude da troše pare, pare, pare... čisto potrošačko društvo.. moja kolica su bolja od tvojih, ja imam i kočnicu na mojim kolicima da mogu da ih vozim rolerima, moja kolica imaju airbag, moja su na elektromotor... GRRRRRRRrrrr!!!!!

Izvini Tašo, ovo ne leti na tebe



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
27.11.2008 8:55:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy


moja kolica su bolja od tvojih, ja imam i kočnicu na mojim kolicima da mogu da ih vozim rolerima, moja kolica imaju airbag, moja su na elektromotor... GRRRRRRRrrrr!!!!!

Izvini Tašo, ovo ne leti na tebe





user posted image user posted image user posted image  guppy-li moja, smiri se!

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
27.11.2008 9:03:24   
Lu
Eto sad, ako djeca dok se voze u kolicima negledaju majku,slabo će pričati,biti pod stresom izrasti u neznam kakve ljude,skraćeno biti će zaostala u razvoju,zato mame brzo po nova kolica!!!

E puna mi je kapa ovakvih glupostiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
27.11.2008 9:10:37   
guppy RR
Možda sam ja zato emocionalno nestabilna, što me moja majka tako vozala u kolicima.
user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
27.11.2008 9:13:35   
Anoniman
user posted image  kako ste mi smešne!

Mene uopšte nije pogodio članak... moje dete se vozilo isto kao vaša, gledalo je napred, i priča čak i u snu! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
27.11.2008 10:58:41   
Jeca*
Ala ste se iznervirale. Guppy iskuilraj, pa znaš da ima gomila raznoraznih analiza i sve se uglavnom svodi na to da bolje promovišu neke firme, proizvode i sl.

A sad ja da kažem iz svog iskustva. Mi imamo Chicco kolica (nasledila od sestrinog sina) koja imaju onu ležaljku, pa sedište za kola koje ide na kolica pa na kraju onaj treži položaj kada je dete baš veliko i lepo sedi. Sad smo na sedištu za kola i postoji samo mogućnost da ga postavimo tako da gledamo u bebu. Na stranu ovaj tekst, ali meni stvarno prija da ga vidim i on lepo gleda izloge, zgrade, sve oko sebe, ali vidi i nas pa mi deluje kao da ga to smiruje. Dok smo koristili tu ležaljku uopšte nije hteo da se vozi u kolicima, osim ako ne zaspi.
Kad malo poraste planiram da ga vozim u kolicima koje sam dobila na ovom sajtu user posted image  a to je upravo položaj da ga ne vidim. A sad dok mi je još ovako maleni, odgovara mi da pratim šta radi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
27.11.2008 11:56:46   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jeca02

Sad smo na sedištu za kola i postoji samo mogućnost da ga postavimo tako da gledamo u bebu. Na stranu ovaj tekst, ali meni stvarno prija da ga vidim i on lepo gleda izloge, zgrade, sve oko sebe, ali vidi i nas pa mi deluje kao da ga to smiruje.

Pa da tako sa i ja vozila sina dok je bio mala beba u tom "jajetu",u kome se vozio u autu do velike sjedalice,gledao je u mene i to je ok,ali pogledaj kakve su oni gluposti navaljali,da će beba odrasti u stresnog čovjeka i sl. mislim čista propaganda se radi i veliki novac se obrće na bebama i djeci,to postaje mnogima nedostižno i onda se jadne majke istraumiraju ako nemogu sva čuda priuštiti svom djetetu,a o bijeloj kugi da nepričam,pa ljudi se sve manje odlučuju na više djece iz financijskih razloga. 

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
27.11.2008 11:58:56   
Anoniman
A jel skinut PDV (ili šta već) sa dečije opreme? Nešto je bilo reči o tome, ali... nešto ne vidim da je išta jeftinije, pa valjda nije prošao predlog... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
27.11.2008 12:00:46   
Jeca*
Koliko ja znam NIJE user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
27.11.2008 12:30:24   
guppy RR
Meni uopšte ne smetaju ta kolica ni sistem ni ništa.. Ali smeta mi, da se majkama nabije kompleks da detetu čine loše, ako ne rade tako.
Prokleti gadovi.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
27.11.2008 12:31:26   
Anoniman
guppy nam je danas besna! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
27.11.2008 16:43:26   
MERYEN
Ja cu da kupim najeftinija kolica,od 5-6ooo din.ima ih moja drugarica i ona je zadovoljna nisu markirana sluze svrsi,nisu se polomila nisu otpali tockovi meni lepo izgledaju,a dal' ce biti okrenuto preme meni ili prema vama ne znam i ne opterecujem se,i onako mi do proleca ne trebaju,bitno je da su laka da mogu da ih nosim na drugi sprat zajedno sa detetom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
27.11.2008 22:46:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MERYEN

J,bitno je da su laka da mogu da ih nosim na drugi sprat zajedno sa detetom.


Joj! user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
28.11.2008 8:56:46   
krofnica
Kod nas u CG nije bitno da li beba gleda naprijed ili nazad. Nasim mamama je najbitnije da su kolica skupa i firmirana. Samo sto izadju iz porodilista idu u setnju, nije bitno da li je hladno ili ne, duva li vjetar ili ne, najbitnije je da se kolica pokazu, pa kako ce biti bebi nije bitno. Ludim od takvih osoba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
28.11.2008 9:02:41   
Anoniman
Ti si iz Crne Gore? user posted image

(odgovor članu krofnica)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
28.11.2008 10:33:58   
MERYEN
Krofnice user posted image

(odgovor članu krofnica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
28.11.2008 10:35:32   
Anoniman
Hej MERY, nemoj da brineš za višak kg, sve će da siđe kada počneš da nosiš kolica sa detetom na 2gi sprat!

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
28.11.2008 10:53:50   
MERYEN
user posted image user posted image  Ja samo jos muza i svekrvu da okacim na ledja  Jovana napred a za njih sto kaze Guppy da ugradim retrovizore,pomagali mi samo 6-7 dana kad sam izasla iz bolnice,sad su umorni nose ga malo komentar njihov"ih nece da lezi mali usranko hoce samo da se drzi"MUZ MORA DA USTAJE KAD POCNEM DA HISTERISEM U 3 UJUTRU,sinoc mi kaze kolika ti je stomacina doslo mi da ga udavim kao da necu nikad da skinem ove kile a kako sporo se skidaju a koliko radim mozda i necu moci da smrsam do leta,samo 3 kg sam skinula od kako sam kuci.
Promasila sam temu,zao mi je.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
28.11.2008 11:06:24   
Anoniman
MERY, sići će kile, samo polako!

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
28.11.2008 19:48:35   
guppy RR
MERY srećo ne sekiraj se zbog toga - pozajmiću ti ja retrovizor user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
28.11.2008 21:10:13   
andrijana
Stvarno,glup clanak....user posted image To su sve marketinske fore... Koliko je trajalo to ispitivanje pa da oni znaju da l' su deca postala agresivna... Covece,kakve nebuloze...user posted image Bolje je da dete gleda i uci sve sto se ispred njega nalazi. Muka im je da nas gledaju po ceo dan. Mala sala.user posted image

< Poruku je uredio andrijana -- 28.11.2008 21:13:39 >


_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
16.12.2008 3:00:41   
stella
Mi smo koristili onu korpu as i bila je okrenuta prema nama,al cim je lopuza malo skuzila,to joj je smetalo jer voli da gleda naprijed i sve je interesuje.


_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
10.9.2014 22:50:15   
New Mom
Mi smo praktikovali da nekih 3 - 3 i po meseca ih vozimo tako da gledaju u nas, a kad posle tog vremena pocnu da pokazuju nestrpljenje oko voznje u kolicima, da korpu okrenemo kontra.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
10.9.2014 23:00:33   
dunja RR
Pih, i ja mislim da je ovaj tekst gore bzv. Po tome smo svi mi nesretna deca, svi smo voženi da gledamo napred zar ne? Mislim pojma nemam, ali mi se čini ad su ranije kolica uglavnom bila na napred, ni ne sećam se kakva su moja bila ..

I da, moja beba gleda napred od prvog dana od kada ga šetamo (krenuli smo sa nekih 20-aka dana), i super mu je ;)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here