|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bol u pubicnoj kosti
14.10.2010 20:02:08   
jovicaa
cini mi se da jos uvek nije bila ova tema, nadam se da je tako.
mene jos od 22, 23 nedelje boli pubicna kost. uglavnom kada se pomeram, okrecem u krevetu, ustajem i sl...
bol je cesto bas jak i javlja se periodicno. onako presece me odjednom, traje kratko ali bas zaboli.. a u poslednje vreme je pocela i da mi krcka pomalo i da nekako kao pukne(skljocne) kad ustajem.
zanimaju me vasa iskustva drage trudnjace user posted image
dakle boli li vas pubicna kost ili da li je bolela??
verno iscekujem vase odgovore user posted image


< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 12.11.2016 8:41:07 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: bol u pubicnoj kosti
14.10.2010 20:05:37   
Snelle
Ne znam da li ima tema, ali znam da dok sam ja bila trudna i u trećem tromesečju sve trudnice su se žalile upravo na taj bol i još mnogo, mnogo drugih! Što ti trudnoća bude odmicala, biće ti sve teže i sve će te više sve boleti, i svašta još nešto novo. Nije uteha, ali tako ti je - kako ti je user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: bol u pubicnoj kosti
14.11.2010 8:23:52   
jovicaa
hvala na odgovru snelle.. stvarno me sad vec svasta boliuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: bol u pubicnoj kosti
14.11.2010 9:04:24   
maja19
Jovice ja i ti slicne muke..i mene ponekad odkida koliko boli, a tek prepone i krsta da ti ne pricam..kazu sve je to normalno, pa ja i cutim..boli me i donji stomak ali cini mi se daje i to malo iz razloga sto mi se non stop ide u toalet..

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: bol u pubicnoj kosti
14.11.2010 10:49:02   
anajid
Joj kad se setim ove muke!Mene je jako to bolelo,zadnjih dva meseca neizdrzivo!Nisam mogla sam da ustanem ako lezim!Uzas!Sto se tice drugih bolova i neprijatnosti,sve je bilo OK,ali ovaj bol,uf...user posted image

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: bol u pubicnoj kosti
14.11.2010 18:45:04   
jovicaa
da definitivno najjaci bol koji sam do sad osetila u trudnoci!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: bol u pubicnoj kosti
18.4.2012 18:39:02   
jovicaa
samo da dodam da me sada u drugoj trudnoci vec par dana boli pubicna kost(iako sam tek deveta nedelja), nije jak bol, ali hoce vec sad da me zaboli...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: bol u pubicnoj kosti
15.5.2012 13:14:56   
miladininatasa
Htela bih nesto da pitam o pubicnoj kosti. Naime, ja sam 6-ti mesec trudnoce, tacnije 26-ta nedelja, od samog pocetka trudnoce osecam bol u donjem delu stomaka, negde ispod materice, grubo receno, bol se javlja posle i za vreme setanja, posle duzeg sedenja, prilikom okretanja u krevetu. Zanima me da li je to normalno, jer u prvoj trudnoci nisam znala sta je to bol, a u ovoj sad katastrofa. Dr. kaze da je to normalno i da stomak mora da boli. Ok, znam ja sta je bol kada se siri materica, to svi znamo, ali ovo nije takav bol. Nekad je jaci, nekad slabiji. Izvinjavam se ako sam davila. Pozdrav svima...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: bol u pubicnoj kosti
15.5.2012 13:29:39   
jovicaa
bol u pubicnoj kosti je dosta specifican, znala bi da te ona boli. boli bas stidna kost i to uglavnom ako si dugo u istom polozaju, onda hoce onako strasno da presece kad se pomeris, ja ponekad nisam mogla da izadjem iz kola koliko je bol bio jak.
meni je i skljocala, kao vilica kad kvrcne onako pred kraj trudnoce

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu miladininatasa)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: bol u pubicnoj kosti
15.5.2012 15:13:16   
miladininatasa
Da i mene boli pri promeni polozaja, kad ustajem sa stolice moram da se pridrzim za drugu da bih ustala, jer naglo presece bol. Nisam se nikad susretala sa ovom vrstom bola, zato i pitam. Iz kreveta kad ustajem, suprug mi pomogne.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: bol u pubicnoj kosti
15.5.2012 20:59:55   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: miladininatasa

Da i mene boli pri promeni polozaja, kad ustajem sa stolice moram da se pridrzim za drugu da bih ustala, jer naglo presece bol. Nisam se nikad susretala sa ovom vrstom bola, zato i pitam. Iz kreveta kad ustajem, suprug mi pomogne.

tako je i meni bilo... ako te boli bas ta kost, stidna tu gore ispod stomaka, onda je to to

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu miladininatasa)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: bol u pubicnoj kosti
9.1.2013 11:12:20   
jance
ja bas imam problema sa ovim, juce sam vec bila toliko lose da nisam mogla na nogama da stojim. onda mi se javila zena sa Kellymom pregnancy board fb stranice, gde sam se ranije pozalila n taj problem, poslala mi jedan link i bas smo lepo popricale o tome. ovo je LINK
nisam ga procitala do kraja, muz sinockampovao na racunaru. takodje mi je rekla da uopste ne mora da ima veze sa vecom kilazom, niti sa trudnocom nablizu. u pitanju je nesto sto se zove skraceno SPD iliti Symphysis Pubis Dysfunction, i ima na face i grupa za podrsku zenama trudnicama sa tim problemom.

pokusala sam sinoc da spavam sa jastukom medju kolenima, iako mi to nikad nikako nije uspevalo i mrzela sam to, svaki put kad se okrecem moram da se razbudim da prihvatim jastuk da bi se okrenula, pa onda moram u wc i tako u krug. ali, posto sam se vec ionako nocima budila zbog bolova u pubicnoj kosti kad god bi pokusala da se okrenem, nisam imala sta da izgubim. i mogu da kazem da mi je danas za nijansu bolje :) takodje mi je zena rekla da nikako ne pokusavam da sedim sa prekrstenim nogama, ili na zemlji u turskom sedu, iako ne boli trenutno, samo pogorsava situaciju....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: bol u pubicnoj kosti
9.1.2013 11:21:00   
Cindarella
Po turskom sedim uglavnom,nikako drugacije,znaci to cu morati da izbacim.Jastuk izmedju nogu-hm,ja uglavnom spavam sa jednom nogom prebacenom preko mm-a.Odoh da procitam.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: bol u pubicnoj kosti
1.4.2013 15:39:13   
madamme
fenomenalan link, janceuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: bol u pubicnoj kosti
1.4.2013 17:14:15   
Ivanka 75
Ja sam sa jastukom među nogama spavala već od 4 meseca, beba mi pritiskala bubreg pa mi nekako to baš odgovaralo i prijalo. I tako do samog porođaja. Vremenom sam se izveštila da se okrećem u snu sa sve jastukom, nisam se budila.

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: bol u pubicnoj kosti
11.11.2016 12:07:56   
eca89
Žene, je li ovo ikad ikog boljelo osim u trudnoći? Mene nije u trudnoći, ali me sad boli! Kad ustanem, onako baš zaboli! Ne boli me staln, ali boli!
Mm mi govori da idem dr, ali ne ide mi se, zgadio mi se u trudnoci, jer me stalno vaginalno pregledao!
Ajd pišite, ako ima neko iskustva!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: bol u pubicnoj kosti
11.11.2016 17:04:04   
branki*
eco,ja ti ne znam,mene nije.od kad ti traje to,kad je pocelo?sacekaj jos koji dan,pa ako ne prolazi,idi.user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: bol u pubicnoj kosti
11.11.2016 19:11:43   
vocicana
Eco simfizna kost ima dve kosti imedju kojih stoji jedan mali razmak.
Moze da te boli ako si nezgodno sedela, bicikl, mozda trenazer, sobni bicikl, nesto si uradila, u trudnoci je normalno jer se te kosti delimicno razmicu zbog bebe. Nesto jesi uradila, proci ce,mene je vise puta bolelo, ali je prolazilo spontano. Malo smanji opterecivanje i dizanje tereta, proci ce za par dana.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bol u pubicnoj kosti
11.11.2016 19:37:14   
eca89
Nemam pojma, uglavnom me boli, da je to haos! Nekad malo prestane, ali opet krece bol i tako! Mm me tjera ginek., a ne ide mi se nikako!

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 12.11.2016 8:41:40 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bol u pubicnoj kosti
12.11.2016 8:43:01   
IvanaSK RR
Eco, i ja mislim da si nezgodno sela ili si nesto podigla.. Ali ako te ne prodje za par dana idi kod lekara.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bol u pubicnoj kosti
12.11.2016 12:21:05   
Animsaj9
Eco jel ima jos bola?

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bol u pubicnoj kosti
12.11.2016 13:43:20   
vocicana
Imas li bolove Ecka?

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bol u pubicnoj kosti
12.11.2016 13:45:54   
eca89
Drugarke, danas je dosta bolje, nema ga uopšte!
Hvala što pitate!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bol u pubicnoj kosti
12.11.2016 14:07:56   
Animsaj9
Eco mozda si nesto nezgodno se okrenula, prikljestila nerv ili misic... ili neke vezbe ako si radila... bitno da nema bola

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bol u pubicnoj kosti
16.11.2016 9:30:33   
IvanaSK RR
Eco, nema vise bola uopšte?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here