|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bradavice na bebinim grudima
31.1.2010 22:56:02   
Lu
IZVORNA PORUKA: usamljena

Aaaaa, veceras primetim da bradavice na grudima nisu iste, jedna svetlija od druge! I onaj deo u sredini  kao mala ranica. Je li iko to primetio kod bebare


IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: usamljena

Aaaaa, veceras primetim da bradavice na grudima nisu iste, jedna svetlija od druge! I onaj deo u sredini  kao mala ranica. Je li iko to primetio kod bebare


Šta misliš da otvoriš temu?



i ja mislim da treba...
Usamljena, ja ne mogu da ti pomognem sem da googlam...user posted image



IZVORNA PORUKA: usamljena

OTI trazila sam, samo izbaci upalu bradavica i sl, ali kod zena posle poroda. Nista nema. Znam da joj je po rodjenju jedna bila malo tvrdja, rekli su mi da je to od hormona. Moguce da je to i sada?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bradavice na bebinim grudima
31.1.2010 22:57:34   
usamljena
LU hvala. Nista nisam pronasla. Nadam se da ce se neko javiti ko moze bar malo pomociuser posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bradavice na bebinim grudima
31.1.2010 23:01:18   
eugenija
Koje je veličine ta ranica? Gde se tačno nalazi? Koje je boje? Jel ima krvi? Cedi li se nešto iz nje? Koje je boje ta bradavica na kojoj nema ranice? Koje je boje ta na kojoj ima? Postoji li mogućnost da se beba ogrebala noktićem? Neki mehanički kiks? Jel plače kad dotakneš to mesto?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bradavice na bebinim grudima
31.1.2010 23:02:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

Koje je veličine ta ranica? Gde se tačno nalazi? Koje je boje? Jel ima krvi? Cedi li se nešto iz nje? Koje je boje ta bradavica na kojoj nema ranice? Koje je boje ta na kojoj ima? Postoji li mogućnost da se beba ogrebala noktićem? Neki mehanički kiks? Jel plače kad dotakneš to mesto?


opisi najbolje sto mozes, ovako kako je Eugi pitala...
Usamljena, pozovi stvarno onaj SOS broj za majke...reci ce ti.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bradavice na bebinim grudima
31.1.2010 23:05:37   
usamljena
Desna normalna, ono kao braon boje. Leva kao koza. Nije oteceno, ne curi nista ni iz jedne, ranica ( meni tako izgleda) je zapravo bradavica. Na desnoj je normalna, a na levoj, kad prstima malo rasirim, kao kod nas kad pocnemo s dojenjem. Tesko da se ogrebala jer ne dira taj dio

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bradavice na bebinim grudima
31.1.2010 23:05:44   
Lu


IZVORNA PORUKA: usamljena

Znam da joj je po rodjenju jedna bila malo tvrdja, rekli su mi da je to od hormona. Moguce da je to i sada?


Znači nije se ogrebala...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bradavice na bebinim grudima
31.1.2010 23:08:25   
usamljena
Zvala sam ovu jednu med.s.,  poznanicu, kaze da ne bi trebalo biti nista ali da je dovedem dr-u. Ne place, nije oteceno, nista. Samo eto to sam to primetila. Mada mislim da su se i od rodjenja malo razlikovale. Nedavno smo bili kod dr-a i valjda bi nesto primetili pri pregledu

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bradavice na bebinim grudima
31.1.2010 23:09:49   
usamljena
Ogrebotina nije sigurno

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bradavice na bebinim grudima
31.1.2010 23:13:15   
eugenija
Usamljena, meni po svemu ovome ne zvuči da je bilo šta opasno. Opusti se, evo i sama kažeš i pregled je bio nedavno, i ta sestra ti je rekla koju pametnu.

Ipak, da se smiriš i da budeš 100% na čisto, odvedi je pedijatru da mirnije spavaš i da skineš jednu brigu s vrata..

user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bradavice na bebinim grudima
31.1.2010 23:16:37   
usamljena
Hvala. Treba izdrzati do sutra user posted image Glava mi je ... user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bradavice na bebinim grudima
31.1.2010 23:18:35   
eugenija
Verujem.. Uhh.. kroz kakve panike i muke mi roditelji prolazimo SVAKODNEVNO..

Smiri se draga moja... Doći će i sutra dan i prekosutra i hop cup, curici praviš svadbuuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bradavice na bebinim grudima
31.1.2010 23:19:55   
usamljena
Ej zlo mi je. A tek sam pocela. Sad bih plakala od muke  user posted image .  Ma nisam trebala nista ni gledati . Hvala ti draga, hvala svima

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bradavice na bebinim grudima
31.1.2010 23:23:04   
eugenija
Evo maramice:


user posted image

Al ipak nemoj pakatiuser posted image

Biće sve ok, javi nam obavezno kako i šta bi, da utešiš nekog budućeg roditelja i podeliš svoje iskustvo sa nama!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bradavice na bebinim grudima
31.1.2010 23:23:52   
usamljena
Vazi. H V A L A 

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bradavice na bebinim grudima
31.1.2010 23:32:16   
simke
Draga ne vredi da ocajavas pre vremena,jer dete sve oseti.Udahni duboko i misli pozitivno,a sutra kod pedijatra proveris sta jeuser posted image A ja licno mislim da nije nista strasnouser posted image user posted image

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bradavice na bebinim grudima
2.2.2010 8:52:11   
usamljena
Zenice- hormonska reakcija tj hormoni jos rade.  Nista opasno. Hvala vam za pomoc a ja se opet javim na ovu temu na drugoj kontroli user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bradavice na bebinim grudima
12.3.2010 21:59:32   
nina83
Sinoc sam primetila da mi bebac ima uvecane/otekle grudi i kao malko plavicaste bradavice.. Danas smo ionako imali zakazanu vakcinu, pa nisam panicila. Medjutim, danas kod ped. nisam saznala nista narocito, i jos uvek sam zabrinutauser posted image  Ona joj je to pregledala, ispipala, gledala po telu da l nema otekla zlezde..nema, kaze nije reakcija na hranu, pitala me sta joj dajem, pa kao nije horm. dizbalans, jer bi imala i maljeuser posted image user posted image  Nije ni od mene, jer je ne dojim od 3,5m. Rekla sam joj da je imala isto tako na rodjenju i da se to povuklo posle par dana. To su bili moji hormoni.. Rekla mi je samo da pratim, da masiram i ako se zacrveni ili je boli, da dodjem odmah, ako nista, da dodjem za 2ned. na kontrolu.. Ako se i dalje ne bude povlacilo, kao morace na UZ.. Hmmm, nista konkretno, bas me nervirauser posted image

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bradavice na bebinim grudima
23.7.2010 22:11:04   
Jeleba
Ja sam juce kad sam je skinula za kupanje primetila plavu tacku na jednoj bradavici, kao mini modricu, tj kapilar jer je toliko malo da ga ne mogu nazvati modricom. Posle kupanja se povuklo, ali se opet pojavilo veceras. Malo pre sam zvala help beba i rekli su mi s obzirom da nije crveno, oteklo i ne boli da nije nista, da se i bebama sire kapilari na vrucini. Ja zadovoljna odgovorom:)

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bradavice na bebinim grudima
10.1.2014 20:07:15   
Sesilija 83
Mojoj bebi sam sinoc dok smo je kupali primetila da su joj tvrdje obe bradavice i malo kao nabubrile,
a danas smo imali zakazano kod dr da pogleda pupak(inace jos nije otpao vec 15 dana) dobili smo cefaleksin...
bas sam se smorila..
kaze ona da je od hormona,i ja to znam ali bas nam nije to trebalo ,da jos od sad pije neke sirupe....
lepo napreduje unapredila je 0.400 gr za manje od 10 dana, pupak se drzi na dlacici ali bukvalno,al sto dr kaze tako moze da stoji i 10 danauser posted image
i sa starijom cerom smo se zezali sa pupcicem do 26 dana...

(odgovor članu Jeleba)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bradavice na bebinim grudima
10.1.2014 20:34:58   
lesica
Sesilija, ja ne razumem zbog čega antibiotik bebana pije? Zbog bradavica, ili zbog pupka?

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bradavice na bebinim grudima
10.1.2014 20:46:19   
doktorkakristal
SESILIJA normalno je da se tako uvecaju to je zbog hormona,nemas razloga za strah,a sto se pupka tice mojoj Dori je otpao tek negde pred punih 40 dana ,bio je debeo i slabije podvezan,samo smo redovno previjali i povremeno gledao hirurg

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bradavice na bebinim grudima
10.1.2014 21:45:13   
Sesilija 83
Antibiotik zbog bradavica, a pupak znam da dugo moze da stoji,to me i ne brine, nego neznam koliko se brzo povlaceotecene bradavice?

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bradavice na bebinim grudima
10.1.2014 21:52:23   
lesica
Ček, ček, ako su zbog hormona otečene, meni onako laički nije jasno zašto antibiotik, sam ako nema neke infekcije.

Ja ovako komentarišem jer ja svoju šćer vodim na IMD kod endokrinologa zbog prevremene telarhe ( uvećanja dojki) kojoj je uzrok blag hormonski poremećaj. I nikada ni u jednom trenutku nije dobila nikakve antibiotike zbog toga, a pogotovo ne na inicijativu lekarke a bez prethodne konsultacije sa dečijim endokrinologom.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bradavice na bebinim grudima
11.1.2014 10:36:27   
Sesilija 83
Uf lesice sad si me bacila u rebus.... ja se stvarno ne razumem u medicinu,ona je deciji pedijatar i tako nam je juce dala,pa u ponedeljak da je vodim da pogleda opet....ako joj se ne smanjuje vodicu je dalje,nadam se d ace biti dobro.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bradavice na bebinim grudima
23.8.2016 15:05:55   
IvanaSK RR
Mi smo jutros primetili da su grudi(bradavice) moje devojčice malo uvecane na dodir. Pitali doktorku, ona kaze da je to zbog mojih hormona i da je normalno da se dogodi.

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here