|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bruh (kila) u trudnoći
26.3.2009 12:22:56   
Anoniman
Čitam da su neke žene imale bruh u trudnoći. Koliko sam shvatila, same su ga ustanovile kao malu oteklinu u dnu stomaka, lekari ne pridaju tome veći značaj, malo više obraćaju pažnju dal bruh smeta razvoju deteta, a nakon porođaja bruh se operativno otkloni.
Tako sam ja shvatila.

Ima li neko iskustva?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bruh (kila) u trudnoći
26.3.2009 14:54:38   
Lu
Jel imamo temu o bruhu kod djeceuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bruh (kila) u trudnoći
26.3.2009 15:02:37   
Anoniman
Evo sada imamo: Bruh (kila) kod dece KLIK

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bruh (kila) u trudnoći
26.3.2009 20:20:46   
Vesna 1975
Ja, sam od onih koje imaju bruh, ali sam ga ja imala i pre trudnoce. Doktorka mi je rekla da mi nece smetati u trudnoci, ali nije bas tako.

Trudnoca je mala a ja vec sada osetim da mi smeta, ne znam sta ce biti do kraja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bruh (kila) u trudnoći
27.3.2009 10:43:47   
Anoniman
A u kom smislu ti smeta? user posted image

(odgovor članu Vesna 1975)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bruh (kila) u trudnoći
27.3.2009 20:52:38   
Vesna 1975
Meni se bruh nalazi tacno iznad pupka i smeta mi u tom smislu da kada se najedem osetim bolove u tom delu stomaka, kao da mi neko iznutra nesto zavrce, ma grozan osecaj ne znam ni kako bih ga opisala. Kada sam primetila da imam bruh isla sam kod hirurga koji je odmah rekao operacija pa tek onda trudnoca, ali sam ja jako veliki panicar i nisam se usudila da odem na operaciju. Pogotovo zato sto mi je moja doktorka, ginekolog rekla da mi nece smetati u trudnoci, sad se bojim sta ce se desiti kada stomak bude veci, sta ako me bude toliko bolelo da ne mogu da trpim?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bruh (kila) u trudnoći
21.1.2011 19:23:29   
Anoniman
Ja sam danas bila kod lekara zbog bolova oko pupka i male otekline ispod pupka. I ginekolog i hirurg kažu da je to bruh. Preporučeno mi je da nosim pojas za trudnice, da se ne naprežem i kad ustajem da pridržavam taj deo stomaka. Kad se budem porodila verovatno ću morati to da operišem. Otom-potom, neću sad o tome da razmišljam...user posted image Brine me samo kako izdržati tri meseca mirovanja kad imaš još dvoje male dece u kućiuser posted image Važno da je sa bebicom sve dobro, a ovo ćemo pregurati nekako...

(odgovor članu Vesna 1975)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bruh (kila) u trudnoći
8.7.2011 22:41:49   
Samanta
Pozdrav svima...
Primetila sam oteklinu kod desne prepone, malo iznad. Rekla sam lekarki i dobila da je to verovatno bruh. Sve mi je jasno šta se sa njim dešava i kako se sanira ako ostane posle porođaja. Nije mi jasno odakle se sad pojavio user posted image . Inače u 33 nedilji sam ovo primetila, sigurno se nije pojavilo ranije jer se dosta zagledam user posted image . Da li neko zna, da li ovo može da se povuče bez hiruške intervencije i zašto se pojavio?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bruh (kila) u trudnoći
5.3.2012 12:25:10   
MicinaMama
Vidim da je ova tema zastarila pravo...ima li neko ko se porodio sa bruhom iznad pupka?

(odgovor članu Samanta)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bruh (kila) u trudnoći
16.3.2012 23:46:18   
MicinaMama
ima li neko ko se porodio sa bruhom iznad pupka,da li mora carski ili prirodno?

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bruh (kila) u trudnoći
17.3.2012 15:07:09   
MicinaMama
Evo jos jednom da potrazim sebi slicne,sa ovim problemom..user posted image ali izgleda nema nikoga,hvala Bogu sve ste zdrave po tom pitanju..blago se vama

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bruh (kila) u trudnoći
17.3.2012 15:18:31   
boba 11
Evo vidim sad tvoje pitanje.Nisam neki strucnjak ali su mi rekli da moze prirodan porodjaj.To po meni nema logike ali verovatno zavisi od slucaja do slucaja.Ja sam u prvoj trudnoci dobila kilu ali nisam imala tegobe pa sam to saznala tek u betaniji na pregledu pre porodaja.Porodila sam se carskim jer se nisam otvarala niti imala kontrakcije a termin je prosao.Posle su me krpili kako je trebalo da se odmah otkloni i bruh ali su razlicita misljenja .Jedan hirurg mi je rekao na drugom porodjaju ako ne bude problema pre.I drugi sam se put porodila carskim slucajno otisla na zakazan termin da vide kako ce me poroditi i tamo me ona teta sto ispituje za bolesti porodicne i svasta nesto zakaze za carski,tako da sam super prosla bez komisije a mogli su cekati i da krene prirodni.Inace ja jos imam bruh ali mi ne smeta i ne boli jer nije klasican -razisli su mi se misici ali nije nista ispalo.u betaniji mi je jedan predlagao da operisem ali samo kako bi uzeo pare a hirurg i lekar ba patologiji su rekli ni slucajno zajedno raditi jer je oporavak tezi a najgore je da se kako se materica vraca i ostali organi pomeri mrezica i onda opet mora operacija.Tako da sam odustala a hvala bogu zasad necu na operaciju.Nadam se da sam ti pomoglauser posted image user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bruh (kila) u trudnoći
17.3.2012 15:24:32   
MicinaMama
Hvala ti puno...ja imam bolan bruh i uzasno mi smeta,cim nesto malo vise pojedem zaboli,a da ne pricam o bolu kada se napnem radi necega,minut necega teskog i vec boli....meni je vec ispalo,tako da mi je rad creva uzasan na tom mestu gde su creva valjda presavijena hrana uzasno lose brolazi i jos gora stvar sve to osetim u sebi kada zapne...Ne mogu docekati vise da idem kod ginekologice.

Trudim se da jedem laganu hranu na svaka dva sata po malo,pomogne mi to dosta...i hvala bogu sto imam dobrog muza pa mi pomogne,jedino kada radi ne moze...


(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bruh (kila) u trudnoći
17.3.2012 15:33:18   
boba 11
Nista posle oporavka od porodjaja ces moci da se resis a do tad mislim da treba da nosis mider gace proveri svakako sa ginekologomuser posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bruh (kila) u trudnoći
17.3.2012 15:39:31   
MicinaMama
to su one gace do cica user posted image ...heheheh,trebam to pitati ginekologicu...to sam jos od nekoga cula....i dobro bi mi pasalo jer nemam lep trudnicki stomak nego jedna strana ima dva stomaka gore i dole a druga samo dole od bebana user posted image

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bruh (kila) u trudnoći
15.10.2014 19:05:51   
lelaigor
Mene jako boli sve kod leve prepone već neko vreme, kad hodam, kad podignem ili radim nešto sa desnom nogom...juče sam malo masirala pa me sad boli kad koristim levu nogu. Sve u svemu cela ta leva prepona me boli. I nemam pojma šta bi to moglo biti. Kila? Koliko hitno moram da javim to lekaru? Ja tek početkom novembra idem na kontrolu kod ginekologa...

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bruh (kila) u trudnoći
9.5.2017 13:20:52   
Mama Bona
Rekli su mi da su mi se stomacni misici razvukli i da imam pupcanu kilu, da to mora da se operise, ugradjivanje mrezice itd. Uglavnom, pitala sam za trudnocu, pre operacije se ne savetuje, a posle godinu dana od operacije bih mogla ostati trudna, mada mi niko ne moze garantovati da se to nece vratiti. Ima li neka slicno iskustvo i zna li nesto o tome?

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here