|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bubuljice na licu bebe
13.3.2017 15:28:36   
Danijela90
Mame,treba mi pomoc. Da li se neka susrela sa bubuljicama na licu bebe? Moja beba ima mesec i po dana,pojavile su se pre mozda nedelju dana. Sad su malo i hrapave na dodir,grube. Primetila sam i na glavi na potiljku da ima.. drugarici je pedijatar rekao da ne to normalno,da im se cisti koza. Da nista ne dira,posto i njena beba ima.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bubuljice na licu bebe
13.3.2017 15:32:58   
Danijela90
Ne znam da li je mozda neka alergija,beba je iskljucivo dojena pa joj mozda smeta nesto sto ja jedem pa ona to unosi preko mog mleka? Ili joj je mozda vrucina..

(odgovor članu Danijela90)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bubuljice na licu bebe
14.3.2017 20:27:34   
Mariya
Moja deca su ih imala, svo troje, i meni je dr. rekla da im se čisti koža. Ali može biti i osip od vrućine, zavisi kako bubiljice izgledaju.

(odgovor članu Danijela90)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bubuljice na licu bebe
14.3.2017 20:35:54   
Danijela90
Rekla nam dr.da je to normalno,fizioloski.. da mazem sebamed kremu dva puta dnevno. Seboreja.. Hvala na odgovoru ;-)

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bubuljice na licu bebe
14.3.2017 20:55:31   
Mariya
a meni je rekla da ne mažem ništauser posted image

(odgovor članu Danijela90)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bubuljice na licu bebe
15.3.2017 8:54:03   
MishMash
Nama je dr rekla nikako krema, već da posle kupanja nakapamo Acidi Borici na tufer i nežno prebrišemo. Koliko doktora, toliko i saveta izgledauser posted image

_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bubuljice na licu bebe
15.3.2017 11:04:41   
Danijela90
Pa da,svako ima svoje. Ja sam joj juce mazala,evo danas se vec ljuste onako. Nisam pametna :-)

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bubuljice na licu bebe
29.8.2017 14:01:53   
Tatjana.87
I nama je pedijatar rekao da ne diramo da se beba tako cicsti od porodjaja.

(odgovor članu Danijela90)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bubuljice na licu bebe
2.9.2017 12:16:45   
krin 40
D je imao dve-tri sa mesec dana.Ja sam koristila seba-med i sve super.Sada ga mackam "onako"

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bubuljice na licu bebe
2.9.2017 12:43:06   
dddaca
I malena ih je imala, ali vremenom su se povukle. Mislim da sam mazala pantenolom

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bubuljice na licu bebe
19.11.2017 17:59:16   
mama Jo
Ako su prvi meseci zivota u pitanju onda i najverovatnije da jeste to ,,ciscenje"... moja J.je imala po nosicu onako bele tackice, i to se povuklo posle 3 meseca recimo a da nista nismo koristili...pedijatar nam je rekla da je upravo to ciscenje.
Ali svakako mozete otici i dermatologu, ako bas mislite da je ,,problematicno"...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bubuljice na licu bebe
20.11.2017 0:09:25   
MamaNecaVo
Uglavnom su to bubuljicice u vezi ciscenja.
Povuku se same i nema potrebe da se tretiraju posebno od ostatka lica.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bubuljice na licu bebe
3.12.2017 1:26:45   
Srecko47E
Bas tako.
Bebe se ciste.
Kod nekih to traje i mesecima

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bubuljice na licu bebe
6.3.2018 8:50:09   
Dora89
U početku se čiste, to može da traje i par meseci i ništa ne treba preuzimati, a posle može biti zbog hrane, ili ako je blago higijenski zapušteno lice pipkalo bebu. user posted image U svakom slučaju, nikakav problem, obična krema na to mesto je sasvim ok.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bubuljice na licu bebe
8.5.2019 22:07:19   
Filadendronka
Je l’ se neko susreo sa novorodjenackim aknama? Bebini obrazi su od pre par dana puni crvenih bubuljica koje su uzasno hrapave na dodir. Tokom spavanja crvenilo se povlaci uvlavnom. Probala sam sa ciscenjem bornom kis, pa sam stavljala pantenol. Od jutros pantenol zamenila sa Sebamed kremom. Htela bih da se raspitam za vasa  konkretna iskustva i savete.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bubuljice na licu bebe
8.5.2019 22:29:47   
kamičak
Pantenol je ok, a ako se siri crvenilo i Cortinat je opcija.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bubuljice na licu bebe
9.5.2019 9:59:56   
Filadendronka
Pantenol uopste nema efekta, a KortinaT bih mogla da probam dok zavrsim sa probom ove Sebamed kremice. Sigurno je da se koza cisti, ali plasim de da ga ovo boli posto je bas hrapavo i crveno. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bubuljice na licu bebe
9.5.2019 13:16:15   
Sanidej
Ne stavljajte bornu kiselinu zbog iritacije, a pantenol krem je prikladan jer hidrira bebinu kozu. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bubuljice na licu bebe
9.5.2019 13:28:13   
dunja RR
Fili, naše bebe imaju iste probleme :) Imamo i tortikolis (blagi), juče saznali, pišem ti posle na drugoj temi.

Mi smo do skora imali užasne bubuljice, probaću da ti postavim sliku sa telefona. Sitne sitne crvene, jedna do druge, po celom licu i pojavile su se negde oko 1. meseca (možda i malko pre, ne sećam se tačno)i nekih 20-ak dana su non stop bile ne licu, eventualno se malo smire kada smo napolju i noću, ali su uvek bile prisutne. Nisam znala da li je od znoja, suva koža, bljckanje ... Pre 14 dana sam otišla kod dermatologa zbog sebe, imam rozaceu koja je posle porođaja buknula, i usput sam doktorki pokazala sliku bebe. Ona reče da je to u dermatologiji seboreični dermatitis, u principu ništa strašno, hoće od pretopljavanja, znoja, suva koža. Htela da mi da uzorke Bepantena da krenem sa njim (rekla je da su za tu svrhu dobre kreme sa cinkom), ali ja u tom trenutku spomenuh da kući imam od La rosche Cicablast, dobila sam tu kremu nekom prilikom, pre par meseci, i stajala mi krema na polici. Kaže ona super je krema, krenite sa njom. Posle 2 (DVA) dana mazanja (jednom dnevno) bubuljice su nestale, skrooz, i koža vše nije hrapava već nežna.. Neisam mogla da verujem. Sada mažem jedno dnevno.


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Je l’ se neko susreo sa novorodjenackim aknama? Bebini obrazi su od pre par dana puni crvenih bubuljica koje su uzasno hrapave na dodir. Tokom spavanja crvenilo se povlaci uvlavnom. Probala sam sa ciscenjem bornom kis, pa sam stavljala pantenol. Od jutros pantenol zamenila sa Sebamed kremom. Htela bih da se raspitam za vasa  konkretna iskustva i savete.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bubuljice na licu bebe
9.5.2019 13:32:21   
dunja RR
E da, dan pre mog odlaska dermatologu, bila sam na nekom događaju na kom je bilo priče o koži beba, i pokažem ja klijentu sliku bebe, on kaže, ček da odmah prosledim svom prijatelju, inače je u pitanju poznati dermatolog. I on reče prema slici da je atopijski dermatitis, i da mažem bebi afloderm (to je kortiko koliko mi se čini). Ali eto, nisam mazala to, jer je Cicaplast sredio problem za 2 dana.

< Poruku je uredio dunja RR -- 9.5.2019 22:14:20 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bubuljice na licu bebe
9.5.2019 13:34:16   
dunja RR
Evo kako je bilo, bubuljica do bubuljice, i hrapavo

 user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 9.5.2019 13:44:30 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bubuljice na licu bebe
9.5.2019 13:39:58   
dunja RR

Nemam neku skorasnju sliku iz blizine, ova je od jutros, ne znam koliko se vidi, ali sad joj je lice nezno i cisto, posle 2 mazanja smo se resili bubuljica (ovo na čelu je rodin ugriz, nisu bubuljice). S obzirom da moja buca ima 6kg i veseli podvaljak, ispod njega zna da se pojavi koja bubuljica od znoja, ali namažem larosche i sredi se.

I grublje umivam ili ocistim sa blaznicom jednom dnevno, to je sve.



user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 9.5.2019 13:43:01 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bubuljice na licu bebe
9.5.2019 13:43:50   
Ana RR
Jaooooo Suzi user posted image user posted image pa ona je medić medeni user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bubuljice na licu bebe
9.5.2019 13:45:22   
Sanidej
Da li ove fotografije gledaju nadlezni u La roche, pa nema bolje reklame za Cicablast :))) 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bubuljice na licu bebe
9.5.2019 13:46:13   
Sanjica26 RR
user posted image Medenkica.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here