|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
25.12.2009 7:03:25   
eugenija
Malo o vrednosti bundeve:

Može se pripremiti na bezbroj načina, ukusna je, a zbog prehrambenih osobina zaslužuje važno mjesto na jelovniku. Ponajprije, kalorijska vrijednost bundeve je malena. U 100 grama ploda ima samo 26 do 30 kalorija.

Sasvim suprotno tom kalorijskom siromaštvu, u žuto-narančastim plodovima nagomilano je silno bogatstvo minerala i vitamina. Tu je kalij važan za rad srca, fosfor i kalcij koji zajedno sudjeluju u izgradnji kostiju i zubi, željezo važno za krv, te mangan koji čuva zdravlje kože i hrskavice. Bogata je beta karotenom, poznatim snažnim antioksidansom, ali i C vitaminom, te znatnom količinom E vitamina - čuvara mladosti. Tu su i vitamini B grupe, B1, B2 i B6, koji su izuzetno važni za energiju i živce. Fantastičan nutricionistički profil bundeve upotpunjuju i pektini, celuloza i druga biljna vlakna važna za dobru probavu.

Izvor



Spremate li bebama bundevu i na koji način? Jedu li je rado bebe?


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
25.12.2009 7:23:21   
eugenija
Morala sam ovo da stavim ovde:

user posted image


user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
25.12.2009 10:28:44   
Anoniman
Da, i meni su rekli da pečena jabuka i pečena budeva su kao super za početak bebine ishrane (tada se počinjalo sa voćem), međutim, Luka je pljunuo bundevu i napravio takvu facu da mu nikada više nisam dala. Sada, sa 3,5 god, rado jede bundevaru (kolač).

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
25.12.2009 10:32:28   
Anoniman
ja mrzim tikvu, tikvice ...čak i miješanu dolmu kad pravim tikvice izbjegavam

e sad njima sam kad su bili bebe nakrham u mesnu vodu svo moguće povrće i ubacim i tikvicu...

moja ćerka na mene ...mrzi ...sinu još uvijek podvaljujem

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
25.12.2009 10:39:46   
Anoniman
Ja svaku kasu pravim sa bundevom, slatku ili slanu.
I tikvicu stavljam u slanu. Bas je bilo u predzadnjem izdanju "Moja beba" o bundevi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
11.2.2010 14:49:54   
majka mara
kako spremate bundevu za bebana,i kako se to ona pece,ja niti je volim,mislim da je nikad nisam ni probala,jednom me je neko ponudio nekom pitom od bundeve uzela sam parce nije bila losa.

ali kako za bebana da spremim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
11.2.2010 14:55:27   
SUPER MAMA
KAŠICA OD BUNDEVE   Uzmite jedan mali komad bundeve očistite od semenke, i isecite je na kocke i stavite da se kuva u vruču vodu 20min. Odnosno dok ne omekša. Kada se skuva stavite je u blender i izmiksajte uz dodavanje tečnosti u kojoj se bundeva kuvala. Takođe ova kašica dajte vašoj bebi oko 5,5 meseca. Bundeva je dobra za kožu i imunološki sistem.  

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
21.2.2010 0:55:14   
gagana83
Dajete li bebama bundevu ili pravu tikvu?Ili moze oba?
Koliko ja znam bundeva je veca i bela je spolja a tikva je zuta.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
21.2.2010 0:57:08   
Anoniman
gagana ono sto sam citala u casopisima je da se bundeva bas preporucuje...
mogu da potrazim pa da ti prepisem sta pise...
ima i nekoliko recepata sa bundevom za kasice za bebe...
malo malo pa nadjem kako je savetuju bebama...
za tikvu ne znam...

MAME???

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
21.2.2010 3:21:55   
eugenija

IZVORNA PORUKA: gagana83

Dajete li bebama bundevu ili pravu tikvu?Ili moze oba?
Koliko ja znam bundeva je veca i bela je spolja a tikva je zuta.



Bundeva se češće daje, bebe ih radije prihvataju zbog slatkoće u ukusu. Pune su minerala, vitamina, obiluju gvožđem. Može se peći ili kuvati. Žute su i spolja i iznutra :-) tj. narandžaste :-)



user posted image




user posted image



Tikvice su uske, bele, svetlo zelene spolja, bele unutra. Mlade su manje i lepše. Koristim ih kao prilog jelima, najčešće ih pečem na grilu, a umem ih izrendati i pomešati sa sirom i napraviti lepu pitu. Viktoru ih skuham sa ostalim povrćem, slanog su okusa. Evo kako izgledaju:

user posted image



< Poruku je uredio eugenija -- 21.2.2010 3:28:10 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
21.2.2010 10:15:11   
cici78
Zenice ako imate podelite sa nama neki recept sa bundevom. Ja bih je kombinovala sa necim ali ne znam sta najbolje ide sa njom.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
21.2.2010 10:19:27   
Anoniman
U uzrastu od šest meseci bebi je, osim majčinog mleka, potrebna i dodatna hrana – u obliku kašica. Jedna od najprihvatljivijih prvih namirnica je, svakako, bundeva. Evo i zbog čega… Bundeva je jednogodišnja zeljasta biljka. Poreklom je, kao i ostale vrste tikvi, iz Centralne Amerike, a u Evropu je donesena u XVI veku (arheolozi su u Peruu i Meksiku pronašli dokaze o kulturi njenog gajenja stare 4.000 godina). Ova biljka sadrži mnoge sastojke blagotvorne za ljudski organizam. Rudnik vitamina i minerala
Sasvim suprotno kalorijskom siromaštvu, u žuto-narandžastim plodovima bundeve krije se bogatstvo minerala i vitamina. Tu je kalijum važan za rad srca; fosfor i kalcijum, koji zajedno učestvuju u izgradnji kostiju i zuba; gvožđe važno za krv; mangan koji čuva zdravlje kože i hrskavice i beta-karoten, jedan od najsnažnijih antioksidanata. ..

izvor: moja beba


1. KASICA S BUNDEVOM  (za bebe starije od 6 meseci)
Skuvati komadic bundeve (narendan na rezance) i jedan krompir. Kuvati oko pola sata. Odliti visak vode, dodati malo adaptiranog mleka i usitniti.

2.
uzrast od 6 do 8 meseci

BUNDEVA SA PIRINCEM
parce bundeve, pola banane, soljica pirinca

Bundevu oljustite, iseckajte na kockice i skuvajte u malo vode.Skuvati pirinac, ocediti od vode i ohladiti. Bananu izgnjeciti viljuskom i pomesati sva tri sastojka. Moze se i izblendirati.
 

3. uzrast od 8 do 10 meseci

VARIVO OD BUNDEVE
2 kasike masl ulja, mala glavica crnog luka, solja iseckane bundeve, 2 solje mesanog povrca(krompir,karfiol i grasak).
Na ulju izdinstati sitno naseckan luk, dodati bundevu i dinstati dok ne omeksa.U medjuvremenu u posoljenoj vodi skuvati povrce, ocediti od vode i pomesati sa dinstanom bundevom i jos nekoliko minuta sve zajedno dinstati.

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
21.2.2010 10:22:10   
cici78
Hvala puno user posted image  Oti bas si brza i efikasnauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
21.2.2010 10:23:38   
Anoniman
juce sam gledala nesto za gaganu kad je pitala pa sam ovo nasla..
ali znam da imam  u nekim novinama u kuci neke divne recepte...
kad budem stigla, potrazicu pa cu da prepisem...

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
21.2.2010 10:25:15   
cici78
Vazi, super. Za sada cemo ovo da probamo, nadam se da ce moj malisa to voleti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
21.2.2010 10:26:55   
Anoniman
ajde javi nam kako je reagovao...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
21.2.2010 18:46:47   
gagana83
IZVORNA PORUKA: eugenija


IZVORNA PORUKA: gagana83

Dajete li bebama bundevu ili pravu tikvu?Ili moze oba?
Koliko ja znam bundeva je veca i bela je spolja a tikva je zuta.



Bundeva se češće daje, bebe ih radije prihvataju zbog slatkoće u ukusu. Pune su minerala, vitamina, obiluju gvožđem. Može se peći ili kuvati. Žute su i spolja i iznutra :-) tj. narandžaste :-)



user posted image




user posted image



Tikvice su uske, bele, svetlo zelene spolja, bele unutra. Mlade su manje i lepše. Koristim ih kao prilog jelima, najčešće ih pečem na grilu, a umem ih izrendati i pomešati sa sirom i napraviti lepu pitu. Viktoru ih skuham sa ostalim povrćem, slanog su okusa. Evo kako izgledaju:

user posted image



Eugi,kod nas ovo sa prve slike zovu tikva a bundevom zovu ovo
user posted image

Mada sam u nekoj knjizi nasla definicije letnja i zimska bundevauser posted image
A tikvica je tikvica,to mi je jasnouser posted image



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
21.2.2010 22:22:24   
eugenija
Gagana, zaboravih da napomenem da bundeva služi i za ovo:

user posted image


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
21.2.2010 22:44:09   
Anitaaa
Ja Mateji iseckam bundevu i krompir na kockice i to mu zajedno skuvam i izmiksiram.Obožava to da jede

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
24.2.2010 22:29:12   
cici78
Danas smo prvi put probali bundevu kombinovanu sa krompirom i beban je super reagovao, jako mu se dopalo...moram da naglasim da danas nista nije jeo kako treba jer ga muce zubici ali kad je probao bundevu nisam mogla da stignem da napunim kasicicu i ponovo mu je prinesem ustima...samo je trazio jos i josuser posted image  Oti dobar recept. Thanks

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
24.2.2010 22:50:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cici78

Danas smo prvi put probali bundevu kombinovanu sa krompirom i beban je super reagovao, jako mu se dopalo...moram da naglasim da danas nista nije jeo kako treba jer ga muce zubici ali kad je probao bundevu nisam mogla da stignem da napunim kasicicu i ponovo mu je prinesem ustima...samo je trazio jos i josuser posted image  Oti dobar recept. Thanks


e bas mi milo em drago...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

da i ja pomognem nekoj mami posto one meni stalno pomazu...user posted image user posted image user posted image
neka mu je prijatno dusa mala

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
24.2.2010 22:53:39   
gagana83
I mi obozavamo bundevuuser posted image
I super kakimo od njeuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
23.8.2010 14:21:01   
bedada
Mi smo pronasli super kasicu Sunval od bundeve. Mnogo je ukusna i Savo je obozava. Mi je obicno kupujemo u Aksi ili u Lillijy. Ima i drugih ukusa, ali na moje iznenadjenje Savo najvise voli ovu od bundeve user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
23.8.2010 14:28:01   
*Alexx*
Da, tu Sunvalovu od bundeve sve bebe vole user posted image Meni odvratna.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu bedada)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Bundeva ili tikva u bebinom jelovniku
23.8.2010 14:41:05   
liliana
Moja beba mrzi bundevu!!! Pokušala sam da joj dam par puta , a ona složi gadljivu facu i izbaci jezik napolje, kao da če povratiti. Neče da pije ni sok od bundeve... Ali zato tikvice obožava...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here