|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
7.10.2009 14:57:15   
Brand new mama
Posto mene ovaj moj malecki zadnjih par dana koristi vise kao cuclu nego "majku hraniteljku" (user posted image ) danas mi je doslo da mu dam cuclu.Izvucem ja NUK-ovu anatomsku 0+,ubacim mu u ustasca,prvo mu nije bilo jasno kako da uhvati(malo mu nestouser posted image ),ali je brzo uklavirio.I tu se ja istraumiram i izvucem me cuclu.Nisam totalni frik,ali mi je palo na pamet da su mene moji odvikli tek sa 4 godine,da sam jecala u snu skoro mjesec dana,imala problema kod izgovora nekih slova-sto je logoped pripisao cucli...Koje je vase misljenje? Da li dati cuclu bebi ili ne?

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
7.10.2009 15:01:16   
Anoniman
Moj Luka nije hteo cuclu (samo onoliko dugo koliko ima ukus Daktanola user posted image ), ali da je hteo, DALA BIH MU JE.
Meni je mama rekla da je odvikavanje od cucle u mom slučaju bilo jednostavno. Kada se pokidala ona prva, bila sam tužna, i mama je kupila identičnu. Kaže da sam je stavila u usta i pljunula. Nije bila "razrađena", pa to nije bila ONA moja cucla iako je na oko izgledala isto.

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
7.10.2009 15:03:18   
Dora
Meni su bebe tako slatke sa cuclama, ali ih moji na žalost (ili na sreću) nikad nisu hteli.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
7.10.2009 15:05:58   
Brand new mama
Blago tvojoj mami-ja sam imala deset:svaka je imala svoju svrhu i nisam bila vjerna ni jednojuser posted image  I meni su bebe sa cuclama slatke(i on je skroz meden sa tom cuclom),ali sta je sa zubicima kasnije,izgovorom(kad dijete prica preko cucle) i sl?

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
7.10.2009 15:06:50   
Maya21
Moj Maki je hteo cuclu samo nekih mesec dana. A Tale ne moze bez nje da zaspi, osim ako mi naravno ne zaspi na grudima dok siki user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
7.10.2009 15:07:20   
simke
Ja sam Sinisi dala cuclu,iz istog razloga.Njegova prva reakcija je bila da je katapultirao iz usta,jer to nije sikauser posted image Mi smo cuclu koristili neka 3 meseca i to samo dok smo napolju,da bi lakse zaspao.Sad mu sluzi kao igrackauser posted image .

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
7.10.2009 15:20:38   
Dora
Ja sam kao mala sa cucle prešla na žvake. Posle sam morala da nosim protezu i to onu što nosi Beti iz serije "Ružna Beti"user posted image user posted image user posted image zato mislim da je to mač sa dve oštrice. Nikad ne znaš koliko će se dete vezati za cuclu

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
7.10.2009 15:21:20   
Dora
btw, videla sam dete koje vozi bajs bez pomoćnih sa cuclom u ustima! Užas!!!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
7.10.2009 15:24:27   
marince1
Joj moji su imali mnogo problema da me odviknu od cucle.preko dan i tako i tako,ali dazaspim bez nje nema sanse.
Svasta su pokusavali,mazali je alevom paprikom,skrivali,ali jasam uveknalazila nacina!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
7.10.2009 15:53:30   
Rivana
Moj Luka nikako ne voli varalicu u pocetku je kao koristio kad treba da spava a sad nikako nece uspava se bez nje jos ako mu je stavim izbaci je tako jako user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
7.10.2009 16:06:08   
mihi
Pa super Ivana to je odlicno samoako ne stavlja prst usta sta ce mu varalica?

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
7.10.2009 16:07:47   
Rivana
Za sada ne stavlja prst ne znam da li ce poceti

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
7.10.2009 18:00:05   
mihi
Meni su deca sa cuclom skroz slatka, ne znam cemu frka niko nije krenuo u skolu sa cuclomuser posted image .

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
8.10.2009 10:14:30   
*Alexx*
Negde sam procitala da je bolje da beba sisa svoj prst nego cuclu. Cak mu se moze dati i tvoj mali prst, naravno, opran, podrezani nokti... Probala sam i meni je to nekako user posted image .

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
8.10.2009 10:26:46   
Anoniman
Mislim da sisanje palca mnogo više krivi zube nego varalica koja je predviđena za usta.

Sisanje palca vs varalica KLIK

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
8.10.2009 12:13:33   
*Alexx*
Slazem se, Tasha. Duda je, po mom misljenju, svakako bolja od prsta.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
15.10.2009 15:23:08   
Anoniman
Slazem se da ce pre prst da iskrivi zubice nego cucla...  mene spasava cucla sada, samo kad je ne bi morala stalno vracati u usta, jer joj ispada...a kad ne ispadne lepo zaspi sa njom i tokom sna je izbaci.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
15.10.2009 15:28:56   
Anoniman
Ja iskreno ne shvatam zasto neko nece da da cuclu detetu ako je dete trazi. Sada postoje anatomske cucle, prilagodjene bebama, i zasto bih mu to uskratila ako on to voli, a mislim da mu ne steti? Naravno, ne mislim da mu dajem cuclu do pete godine, ali kad mu vise ne bude trebala da zaspi, mislim da ce mi sam to dati do znanja.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
18.10.2009 0:36:13   
Brand new mama
Ja sam stigla skoro do pete godine,a da svoje nisam obavjestila da mi vise ne trebauser posted image
Odlucila sam da pokusamo bez cucle,a i mislim da sam ja tako sebi mislila  da olaksam zivot(da ne setam okolo stalno golih grudiuser posted image )

< Poruku je uredio Brand new mama -- 18.10.2009 0:38:20 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
21.10.2009 17:48:52   
marija17
moja buckica ima lazu i voli je, inace ima 20 dana bebac, malo je cucla,pa izbaci i onda stavi obraz na nju,kao podupirac neki i onda tako spava, prvi put kad sam videla doslo mi da placem od smeha,okacila bi i slicicu,ali ne zmam kako?!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
21.10.2009 18:09:16   
kackica
Moja cera nije htela odmah cucu, doduse anatomsku, ali mi je drugarica koja se porodila mesec dana pre mene rekla da joj kupim okruglu-obicnu, isti dan je prihvatila. Inace prva dva meseca sam je dojila i dohranjivala, sada joj samo dajem Humanu, a cucu obozava-bar za sada. Imam 2 drugarice koje su sisale prst do 5.razreda osnovene-uzas, a ja sam po prici moje mame lako odbacila varalicu, kao i cerka mog brata. Ne vidim nista lose u koriscenju varalice, ali svako ima pravo na svoje misljenje.

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
21.10.2009 21:11:23   
SUPER MAMA
Evo ia nesto da kazem na ovu temu.Ja sam pokusavala da joj gurnem varalicu ali moja Monika nije htela ni pod tacka razno.Imam kolekciju varalica za ukras i ona je izrasla evo godinu dana bez varalice a iskreno bolje i da nisam je i ponudila.
Kada sam rekla pedijatru da monika nece varalica ona je meni rekla JOS BOLJE jer ona nije htela nista sto ne lici na maminu sisu.Evo posle godinu dana ona jedino pije voda iz one flasice s kljunom mislim da se zovu NUBBY koji su na principu bradavice kad azagrize curi a ovako ne.Imam i kolekciju ostale flasice i evo nove su jer Monika nece nista drugo sem tu flasicu s kljunom cak i ponekad i nju odbija a rado pije iz case.
Sada mi je cudno kada vidim bebe s varalicom u ustima jer moja Monika nije to koristila.A iz ovog ugla kada vidim i znam da na varalici ima vise bakterija nego bilo gde kolko god da je peres bolje sto nije ni prihvatila.
a palac nikada nije ni sisala.

(odgovor članu kackica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
21.10.2009 21:31:52   
kackica
Moja cerka ima 3 iste koje koristi, redovno ih sterilisem kao i sav pribor, povremeno ih i prokuvam ,a sto se tice bakterija ne mozes ih bas svugde unisiti, a i nisam da bas sve bude sterilno, cisto da ali sterilno nikako. Svakako ima mnogo za ali i mnogo protiv, svakako svako zeli svom detetu najbolje.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
22.10.2009 19:28:47   
nina83
Mi smo Mili dali cuclu prvi put sa Daktanolom. U pocetku smo je odmah vadili, a posle smo par puta ostavili i gotovo-navukla se na cuclu! Dan-dva smo se mucili sa cuclom, jer cim joj ispadne kad zaspi, ona se probudi i vristi i ustaj, vracaj cuclu u usta.. Desavalo se da na svakih 5 min. ustanem i vracam joj cucluuser posted image
Prestala sam da joj dajem, u pocetku je bila nervozna, nije htela da zaspi, a sad se navikla i opet spava kao na pocetkuuser posted image
Tako da, cucla nikakouser posted image

(odgovor članu kackica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
17.11.2009 18:01:36   
gagana83
Moja Una nece varalicu. Isto tako nece da pije moje mlekce iz flasice.Nece nista sto nije sika.Licno nemam nista protiv varalice i mislim da je to bolja varijanta od sisanja palca. Od varalice mozes da je oducis,jednostavno bacis varalicu,beba bude kenjkava dva tri dana i zaboravi. A prstic ne mozes da bacisuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

ime za djevojcicu
mara31



Vanja (20%)

Iva (35%)

Nadja (34%)

Irena (11%)


Ukupan broj glasova: 171

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here