|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cyclo Proginova
19.6.2010 19:05:16   
caja 2
cao posto sam pila jedan mjesec ove tablete i dobila sam user posted image pa me zanima ko ima iskustva sa ovim tabletama,i kad da ih nastavim piti da iduci mjesec dobijem ponovo tj redovno posto mi nije redovna menstruacija.Na uputstvu pise UKOLIKO JOS UVIJEK IMATE mjesecna krvarenja trebate poceti s uzimanjem CYCLO Proginove 5 DAN user posted image E sad me zanima ja sam danas posela krvariti znaci 5 og dana bi trebala poceti piti tablete ponovo da bi se nadala user posted image iduci mjesec na vrijeme.Pa ako neko zna da mi pomogne,ili ako netko pije ove tablete radi redovne menstruacije.hvala
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Cyclo Proginova
19.6.2010 21:56:05   
lidija 011
cyclo Proginova je kombinacija gestagena i estrogena...uzima se jedna tbl. dnevno, tokom 21 dana-pocesvsi od 5-og dc, pa zatim 7 dana pauze...ovo je knjiski primjer doziranja...nisam te razumjela, jel" tek sad pocinjes da ih koristis ili si ispila vec jednu kutiju?Pitam te jer si rekla da cekas 5-ti dc da pocnes, a gore si navela da si ih pila prosli mjesec...moze biti i drugacije za neredovne cikluse, moram provjeritiuser posted image u svakom slucaju poslusaj svog lekara kako ti je odredio dozuuser posted image
btw koliko imas godina, jesi li ranije koristila neke hormone i jesu li ti dijagnostifikovali neki poremecaj hormona ?Pozz

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Cyclo Proginova
20.6.2010 16:17:47   
caja 2
ja sam prosli mjesec 1 put pila proginovu,al sam je pila zbog tog sto sam krvarila mjesec i pol dana i dr.mi je rekla da popijem cylo proginovu i da ce mi stati krvarenje i tako je i bilo medjutim rekla mi je da kad sve tablete popijem da cu najvjerovatnije opet dobiti menzis i dobila sam juce.sto mi se isvidja pa bi voljela znati dal smijem i dalje ih nastaviti piti da i iduci mjesec dobijem redovno posto imam problema sa neredovnim menstruacijama.samo me zanima dal su skodljive i dal da ih pocnem piti 5 dan kao sto je normalno.....hvala

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Cyclo Proginova
20.6.2010 21:01:18   
lidija 011
ne smijes ih piti na svoju ruku, to su hormoni koj se daju za produzene cikluse i zenama u menopauzi...za nas mladje ima bezazlenijih hormonauser posted image

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Cyclo Proginova
20.6.2010 21:07:42   
Cvetana
Nemoj da pijes sama nista. a posle tih tableta bi trebalo da ti se ciklus sredi, ako ti se produzi opet kod dr pa da ti da mozda neke druge ili ponovo ove. Imala sam slicne probleme, samo nije bas toliko dugo curilo.

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Cyclo Proginova
21.6.2010 12:21:33   
caja 2
nisam napisala da ja nikad nisam imala redovan user posted image ,napisala sam da sam krvarila mjesec ipol dana al to je u drugim temema jer sam bila trudna al trudnoca nije bila uspjesna jednostavno sam krvarila i dr.mi je dala proginovu da valjda zaustavim krvarenje koliko sam je shvatila.medjutim poslije kiretaze opet mi daje proginovu da dobijem menzis jos nesto sam zaboravila da napisem prije kiretaze dala mi je da pijem samo bjele tablete a poslije i bjele i smedje i dobila sam user posted image .Zvala sam je jutros i nekaze ona da mi to moze naskoditi da popijem jos jedan mjesec proginovu jer moram ici na histeroskopiju budem li cekala prirodnu menstruaciju nacekat cu se.

(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Cyclo Proginova
21.6.2010 14:48:21   
Anoniman
KLIK

tema vec postoji,mozda ti neko pomogne.....user posted image


< Poruku je uredio banini -- 21.6.2010 14:49:03 >

(odgovor članu caja 2)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Cyclo Proginova
21.6.2010 19:13:11   
caja 2
na toj temi nema fakticki nista...........ma ja cu piti kao sto mi je dr.rekla pa cemo vidjeti uglavnom cylo proginova nemoze neke strasne i drasticne promjene napraviti............

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Cyclo Proginova
10.7.2010 21:26:57   
Cvetana
Caja, i ja sam dobila  od ovog meseca da ih pijem, malo sam se raspitala, mnoge devojke ih piju i po godinu dana. nisu kontracepcija, tako da mozes da zatrudnis dok ih pijes. Daju se bas da bi regulisale te produzene cikluse ili da izazovu cikluse ako ih dugo nema. Sve ostalo ti pise u uputstvu, to je to, uglavnom ih svi dobro podnose.

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Cyclo Proginova
22.7.2010 22:25:31   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Adionisa

Drage moje, danas su mi prepisali hormonsku terapiju lek se zove Cyclo-Progynova, da li je mozda neka od vas to pila???
Nikada nisam pila nikakve hormonske terapije, a uputstvo me je uplasilo..


IZVORNA PORUKA: 1zvezdana1

to je za regulaciju hormonskog statusa mislim



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Cyclo Proginova
7.10.2010 10:58:17   
sonyasha
Htedoh da vas pitam, ako nekoga ima, jel definitivno ovulacija sa Cyclo-m kada se završe bele tabletice?
Ja sam dan ranije imala sve simptome "O" pa smo mutili tada...
Ne znam kako to ide, kaže da reguliše ciklus, ali da li iz prve može tako na sredinu da postavi "O" koja je meni obično bila kasnije a ne 14. dan?
Ima li neko iskustva sa tim? jel neka zatrudnela dok je pila CP? Jel se stvarno povećavaju šanse kako kažu?
ps. meni su ih prepisali jer mi se poremetio ciklus, pa da se vratim u normalu a uz to i pravimo bebe user posted image
ps. ja sam pisala na istu temu na porodičnom zdravlju ali tamo nema žive duše pa reko ovde da vas pitam user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Cyclo Proginova
13.10.2010 14:06:32   
sonyasha
Izgleda da niko nije na CP...a mene standardno svašta zanima, npr. posle koliko od prekida bi trebala da dobijem, jel u tih 5 dana, posle koliko ste vi dobile?
Možda se neka pojavi, pa ja bolje da pitam user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Cyclo Proginova
13.10.2010 21:19:51   
caja 2
Cao Sonyasha citala sam tvoj problem,al ja u sustini neznam razlog zasto ti pijes CYCLO PROGINOVU ja sam je dobila da je pijem poslije kiretaze da kao uredujem user posted image i znaci pijem je vec nekih 5 mjeseci i nema kod mene da bijele popijem ili samo kafene ja sam prvo pila bjele pa kafane i u roku 7 dana do dana prekida tj od zadnje tablete.Evo ja sam sad 11 og popila zadnju tabletu i nadam se menstruacije 18 og nikad me nije iznevjerila proginova.....a koliko se ja razumijem bjele teblete proginove su tablete za ODLAGANJE MENSTRUACIJE tj ako trebas dobiti mengu a ti to neces pa popijes bjele tablete i NECE BITI menstruacije...tad nego kad popijes sve tablete....Ovo sto sam ti ja napisala nemoj 100 posto vjerovati jer ja znam da mi je to jedna doktorica rekla e sad ????????ja licno imam problema sa neredovnom menstruacijom pa tako da ja i ti nismo isti problem.znas draga moras pitati neko strucno lice koje ti zna bolje objasniti i sigurnije je.......user posted image

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Cyclo Proginova
14.10.2010 10:12:12   
sonyasha
Hvala na odgovoru Caja 2!
Ja pijem CP zato što mi je pretprošli mesec kasnila user posted image nedelju dana i odem kod doktorke, a ona mi kaže da mi je stanje materice, jajnika i svega ostalog kao na početku ciklusa, posle mece, pa mi je prošli mesec dala Klomifen (pošto pravimo bebe, pa da ubije dve muve jednim udarcem), i ja sam posle toga dobila user posted image na vreme. Ali mi je rekla da moram par meseci da pijem CP da mi se opet ne bi desilo da mi tako sve stane user posted image A mi kao pravimo bebe, moš misliti user posted image Tako da mi je rekla da pored CP možemo da nastavimo da mućkamo, pa se ja pitam ako uređuje ciklus da li uređuje i ovulaciju, bilo bi baš zgodno user posted image
Ja evo danas završila ceo krug pilulica, pa ćemo da vidimo da li će i kada da dođe veštica!
Pozdrav user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Cyclo Proginova
14.10.2010 18:29:18   
caja 2
E znaci u istim smo prolemima,ja proginovu pijem da imam redovnu menstruaciju posto je nemam bez tih tableta,e ja sam isto popila sad 11.10 2010 citav krug pa se nadam svaki cas user posted image a ako nedodje do 19 og e onda se user posted image oram zapitati user posted image jer napisala sam ti vec da sam dosad dobijala stalno u roku 7 dana poslije proginove,a znas kako bojim se tih tableta jer ja sam se udebljala 6 kg za 4 mjeseca samo kipim user posted image neznam draga moja,i ja radim na bebi mada sam imala 4 spontana pobacaja i sad ponovo se necuvamo i trpamo li ga trpamo,user posted image a pocinjem piti i klomifen sad kad dobijem user posted image naravno uz pomoc Cyclo Proginove a ako nedobijem do 19 og a nikad me nije izdala proginova......user posted image

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Cyclo Proginova
15.10.2010 10:26:51   
sonyasha
Znači u istom smo sosu, obe čekamo i potajno se nadamo user posted image
Nego sada kada pomislim da bi moglo da mi kasni mimo tih 7 dana, pre bi se uplašila da su mi se opet hormoni poremetili nego da verujem da smo napravili user posted image .
Više čovek ne zna šta da misli, da li da se nadam da dobijem ili ne user posted image
Nadam se da ćeš ti bolje od mene odreagovati na klomifen, mene je on ubio u pojam, mislim da sam karakter promenila prošli mesec, em luda, em naduta 20 dana kao žabauser posted image
ps. i ja imam super apetit od CP, a samokontrole ni za lek user posted image
Pozdrav ženska user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Cyclo Proginova
15.10.2010 16:40:45   
caja 2
user posted image SONYASHA cao,znas sta je meni proginova samo daje kile kazem ti udebljala sam se nekih 6 kg za 4 mjeseca....user posted image user posted image user posted image ma katastrofa,a sto se tice poremecaja hormona nema tu covjek biti puno pametanuser posted image jer cim ti pijes proginovu imas neki poremecaj hormona bar ja tako mislim,bar je tako samnom ja user posted image nemam redovno pisala sam ti svakih 2,2,5 mjeseca e kako pijem Cyclo Proginovu u BOCUUUU kako se kaze kod nas bar je tako do sad bilo....Znas sta jos sam danas posebno primjetila bjelo pranje izrazajno e saduser posted image to meni hoce preduser posted image a jbg...nisam vise pametna a na klomifenu sam ja bila najvise radi ovulacije jer kad nemas redovnu user posted image onda neznas nista ni kad su ti plodni dani,ni kad ti je ovulacija ma nista neznas e sad moj ginekolog mi je dao klomifen 50 mg jednom na dan 5 da od menstruacije i tako sam ja pila....i ostala trudna al opet je bilo otislouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i sad AJMO JOVO NA NOVO...Ja se bojim isto proginove da mi nece pobrkati neke hormone al ja je necu vise piti jedino ako mi sad nekaze opet da pijem,al na svoju ruku necu......pa nek bude sta ce biti jer ako ovako nastavim imat cu 100kg a nefali mi puno jos 20 kg i to je to...user posted image samo zbog Cyclo Proginove a bez nje nista..........pozdrav draga i nedaj se...........

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Cyclo Proginova
16.10.2010 13:40:59   
caja 2
Samo da te obavjestim da sam sinoc dobila user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nikad me proginova nije izdala al ja mislim da sam zavrsila s njom al vidjet cemo sta doktorica kaze kad odem na folikumetriju,jer pocinjem piti klomifen 5 dan user posted image a 10 dan od prvog dana user posted image idem na folikumetriju........

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Cyclo Proginova
18.10.2010 9:34:44   
sonyasha
Super, znači za par dana u nove pokušaje! user posted image
Ja sam 14.10. prestala da pijem i nema mi još uvek user posted image . Nadam se da je sve ok jer se prestravim pri pomisli na novi hormonski poremećaj user posted image
U svakom slučaju javljam ti ishod, ne moram da ti govorim koliko mrzim čekanje...user posted image
Pozdrav user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Cyclo Proginova
18.10.2010 20:22:50   
caja 2
Ja mislim da ces dobiti user posted image do 21 og a ako nebude daj bozeuser posted image user posted image onda suuser posted image nebrini nista,bit ce sta mora biti samo se opust.....Javi se..

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Cyclo Proginova
19.10.2010 11:03:10   
sonyasha
Stigla veštičara, ipak mi je laknulo malo, samo da nije poremećaj!
Krećem prekosutra opet jovo nanovo. Kuckamo se mi, piši kako kod tebe napreduje!user posted image
Pozdrav Cajouser posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Cyclo Proginova
20.10.2010 14:57:31   
Jovanchica
drage devojke :) ja pijem cyclo zbog neredovne ali i da dobijem bebu... ne znam koliko je tacno ali mislim da samo uzimanje stvara ciklus od prve tablete kao sto prvi dan redovne menstruacije stvara :) ja inace tri dana nakon 21. tablete dobijem tako da je za svaku devojku individualno :) takodje nadao se prinovi :)

_____________________________

Zelimo bebu :)

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Cyclo Proginova
20.10.2010 15:18:03   
caja 2
Ja cu sad prestati malo sa proginovom,od sutra sam na klomifenu pa se cujemo na toj temi,posto mi je sutra 5 dan ciklusa........al se cujemo jos....nesmijem na svoju ruku piti vise Cyclo Proginovu malo se bojim..

(odgovor članu Jovanchica)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Cyclo Proginova
20.10.2010 16:58:55   
Jovanchica
meni je to dao moj ginekolog zbog istorije mojih bolesti :) jedino znam da se ne pije samo jedna kutija :) aj zenske pa da sve zatrudnimo :)

_____________________________

Zelimo bebu :)

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Cyclo Proginova
20.10.2010 17:16:46   
Jovanchica
ej ako ima neka trudna neka mi kaze jel je imala temperaturu 10 dana nakon oplodnje? ja imam vec tri dana 37.3 4 5 a nisam prehladjena

_____________________________

Zelimo bebu :)

(odgovor članu Jovanchica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here