|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GT...
20.3.2009 20:46:29   
mihi
Ja sam radila dva puta u 14. nedelji i u 24. nedelji i drugi put su me stavili na dijetu tako da sam se ukupno ugojila 11kg za celu trudnoćuuser posted image .
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.3.2009 20:47:34   
eugenija
Joj jesam neobaveštena.. Ja ne znam ni šta je touser posted image Jel obavezan pregled? Mene nisu slali....

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.3.2009 20:56:08   
guppy RR

Opet ja user posted image user posted image al sam danas dosadna...

Ima Ringerajin članak o tome...

Kako se utvrđuje gestacioni dijabetes?
Negde između 24. i 28. nedelje kod trudnice se može javiti tolerancija na glukozu. Iz tog razloga se svim trudnicama preporučuje da oko 28. nedelje trudnoće urade OGTT (oralni glukoza tolerans test). Ukoliko je trudnica imala gestacioni dijabetes u prethodnim trudnoćama ili ako postoje veći rizici da do njega dođe, lekar može zahtevati da se test tolerancije na glukozu uradi mnogo ranije.

Test tolerancije na glukozu sprovodi se tako što se trudnici izvadi krv, zatim treba da popije rastvor šećera koji sadrži 75 grama glukoze, u 250 do 350 ml vode, nakon sat vremena se ponovo izvadi krv, potom se sačeka još jedan sat da bi se izvadila krv poslednji put. Ukoliko je trudnica nema gestacioni dijabetes, rezultati poslednjeg vađenja krvi trebalo bi da pokažu približno iste vrednosti kao i pre uzimanje rastvora. Važno je znati da se test radi ujutru, da pre testa trudnica ne sme da jede najmanje 10 sati, kao i da za vreme testa ne sme da jede ili pije.

Više o tome
- šta je gestacioni dijabeter
- zašto dolazi do njega
- kako utiče na bebu
- kako se leči
- šta se dešava nakon porođaja

.. u predivnom RR članku Gestacioni dijabetes <-- KLIK


Sad... kad znate više o tome, napišite nam vaša iskustva...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.3.2009 20:57:23   
mihi
Test opterećenja glukozom, pa ovde u Beogradu sve žene rade otkud znam, meni je nivo šećera u krvi bio normalan ali kad su me opteretili sa 100g glukoze onda je bio povišen pa su me stavili na dijetu u poslednja dva meseca tj do porođaja. Posle porođaja sam uradila glukozu sve je bilo u redu.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.3.2009 20:58:19   
guppy RR
U Sloveniji test se radi samo ako postoji indikacija za to (rast kilograma, drugi simptomi dijabetesa).
Nisam radila user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.3.2009 21:04:21   
eugenija
E svašta.. zaista nemam pojma.. Ovde isto ne šalju sve trudnice.. ustvari ne znam nikoga da je to radio.
Super je članak Guppy, nisi dosadna, pre bih rekla "puna koristnih informacija"user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.3.2009 21:10:17   
mihi
Ne znam ovde je mnogo njih radilo, verovatno doktori imaju svoje razloge za to. Beba je imala 3550g.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.3.2009 21:15:51   
eugenija
IZVORNA PORUKA: mihi

Beba je imala 3550g.


To kad se kad se rodila imala je toliko? Tvoja beba?
Ili ako beba ima toliko, radi se taj test?


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.3.2009 21:19:14   
mihi
Ne kad se rodio a govorili su da ima četiri kila, e sad možda su oni procenili da je krupan a meni ništa nisu rekli. Samo da idem da uradim GTT test.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.3.2009 21:23:14   
Maya21
Ja nisam radila iako sam gojazna i to poprilicno. Pre trudnoce i tokom trudnoce SUK mi je nermalan pa verovatno zbog toga i ne salju dalje. Inace do sada sam se ugojila 8kg :) Sto sam ponosna na sebe!! A bebica je sada oko 2800g, veca nego prva beba u istom periodu kada sam se ugojila preko 20kg...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.3.2009 21:28:58   
eugenija
8 kg! Sjajnooo!!!!!user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.3.2009 22:58:09   
Anoniman
Ni ja nisam radila, Jeca je o tome pisala negde (čini mi se), ali sada moram da idem da uspavam Luku pa ne mogu da tražim. Verovatno u onoj temi o analizama u trudnoći... 

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.3.2009 23:56:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MERYEN

Zelim da znas da je glukoza bitan pregled i da i privatne i drzavne ustanove daju taj test da se uradi kod nas,ja sutra dajem rezultate izmedju ostalog i taj u 26 nedelji.



IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Meni taj "O Sullivanov test" (test tolerancije na glukozu) nije nimalo smetao, naprotiv, ali su me bukvalno sve trudnice koje znam, sve zene na vezbama, sve zene koje su se nedavno porodile bukvalno saletele pitanjima zašto to radim. Zato sam ja pomislila da se to ne radi svuda, bar kad je naša zemlja u pitanju.



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Test tolerancije na glukozu???????
Ja ne znam šta je to. Hoće mi neko reći?



IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Testiraju da li postoji rizik da oboliš od šećerne bolesti u trudnoći. Što je čest problem kod trudnica, pogotovo ako postoji genetska predispozicija za to. Ako ste čitali Story ili sl novine Angelina Jolie je imala problem sa tim u ovoj trudnoci
Ozbiljnost ovog problema možete pročitati na sledećem linku, jako je lepo objašnjeno:
http://www.zdravljezene.co.yu/article-19.html

Inače, evo kako se to radi. Vade ti krv iz vene, pa ti daju da popiješ čašu čiste glukoze (bljutavo, slatko . . .zaista fuj), pa ti nakon sat vremena opet izvade krv. Negde ti postave bronilu pa valjda prate krvnu sliku u tih sat vremena, ali meni su radili ovako. U svakom slučaju prati se kriva rasta šećera u krvi i ako nije u granicama onda nisi prošao test. Kažem ponovo, obično je mala verovatnoća za tim ako nemaš getetske predispozicije tj ako nemaš šećerne bolesnike u porodici. Ja nisam imala i zato su me svi iz okruženja pitali zašto mi rade taj test. Ali, meni su u ordinaciji objasnili da su oni dužni da mi to urade pa sam se predala  I hvala Bogu, rezultati su dobri.


Nakon toga sam ja malo pametovala user posted image , pa sam uspela da se posvađam... Uglavnom, ovo je ono što je bitno...

Evo je tema, pa ako vas zanima virnite... Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći KLIK




(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
22.3.2009 15:25:38   
anitamo
ja sam to radila poslije spontanog,u trudnoći nisam radila.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
23.3.2009 6:46:22   
gracija
Ja sam radila OGTT u 27 nedelji trudnoce,i bilo je sve ok.

(odgovor članu anitamo)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
25.6.2009 17:59:32   
prolece
ja sutra treba da radim taj test, jer beba napreduje malo više.

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
25.6.2009 18:24:20   
suziQ
Ja sam bas jutros radila test jer mi je glikemija , nivo secera u krvi , povisen.Obicno doktori traze da se uradi kada beba brzo napreduje tj.dobija na kilazi ili zbog povisenog secera u krvi majke.Mada negde to rade rutinski ali moj doca je starog kova i u fazonu je da radi samo ono sto se mora , ne maltretira bez razloga

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
25.6.2009 18:32:15   
prolece
pametan čovek. ova moja beba sve grabi za sebeuser posted image jedem kao za opkladu, a nisam se izobličila kao u prvojuser posted image

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
25.6.2009 18:39:30   
suziQ
I moja takodjeuser posted image ja imam jos 5 nedelja do kraja a ugojila sam se 9kg .Sve sto pojedem ode u bebca,ljubi ga majkauser posted image

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
25.6.2009 18:50:15   
prolece
ja zato i radim ogtt, jer prebrzo napreduje.

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
26.6.2009 0:30:25   
marince1
Nisam ovo radila..josuvek user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
26.6.2009 16:37:56   
prolece
ja sa jutros uradila. evo rezultata, ako neko zna da mi protumači, pošto se dr javljam tek u ponedeljak
I    4,2
II   6,2
III  6,8
IV   5,9
V    5,6

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
26.6.2009 16:55:06   
suziQ
Marince , dobri su ti rezultati

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
26.6.2009 16:57:18   
prolece
IZVORNA PORUKA: suziQ

Marince , dobri su ti rezultati
misliš "prolece"?user posted image hvala ti punouser posted image

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
26.6.2009 16:59:34   
mihi
Jesu sve do 8 se toleriše.user posted image

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here