|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dadilja & baka-deka servis
11.11.2008 8:53:38   
Anoniman
Kao što znate, upisala sam Luku u jaslice i bio je više kod kuće nego u jaslicama zbog bolesti. Kako sam radila, neko je morao da ga čuva. Ne bih zalazila u neke detalje - mislim da je dovoljno da kažem da bake nisu mogle. E, onda smo se mama i ja dogovorile sa jednom poznanicom (koja je generacija između mene i moje mame) da, pošto nema posao, da čuva Luku kada je bolestan i ne može u jaslice. A onda sam ja drage moje shvatila da ja sada plaćam i zabaviše i dadilju i da ja to ne mogu finansijski i da je moje dete mnogo mirnije od kada je sa dadiljom. Dete nasmejano, zdravo, raspoloženo... Sve u svemu, Luka ju je iz cuga prihvatio. Tako ja ispisah Luku iz jaslica, i ona je nastavila da ga čuva. Našla mu je u jednom parku nedaleko od stana drugare, njih petoro se igraju svaki dan satima. Nema svađe, baš se igraju. Nosila je fotoaparat da ih slika, pošto sam ja želela da vidim kakva su to deca. I između ostalog sam htela i koju jesenju sliku, jer dok ja izađem sa posla - padne mrak. user posted image   Dadilja je jedina osoba iz mog okruženja kojoj mogu Luku uveče da ostavim i da budem sigurna da neće ni pitati gde sam, a kamoli ne zaplakati. Hoće on da ostane kod moje mame, nekada ni ne pita za mene, a nekada zaspe u suzama od muke što me nema.

Jel još nekoj od vas dete čuva dadilja?


< Poruku je uredio guppy -- 3.12.2008 14:38:57 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dadilja
3.12.2008 12:22:47   
Makili
Moje dete ide u jaslice vec godinu ipo dana i ja slobodno mogu reci da sam jako zadovoljna. Ima dve vaspitacice i jednu medicinsku sestru koje ih paze i on ih stvarno voli a u poslednje vreme sam primetila i da kako je veci tako polako pocinje i da izdvaja neke drugare sa kojima se vise igra pa mi cak kuci i prica o nekim interesantnim stvarima koje mu se desavaju u skolici.Sto se tice bolesti ne mogu da kazem da nije bio bolestan ali nista ni vise ni manje nego druga deca,ono sto je meni vazno a to je da je prelezao sve te decije bolesti koje po mom shvatanju i treba da prelezi dok je mali a ne da sa trideset godina strahuje da li ce otici negde i dobiti boginje... Tako da sto se tice nekog mog iskustva ja sam ipak za jaslice jer mislim da bez obzira sto uslovi nisu najsjajniji tamo dete stekne neku vrstu cvrstine...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dadilja
3.12.2008 12:36:18   
Anoniman
Moram da bacim malu kritiku, jer ako neću ja guppy će, o jaslicama ovde KLIK

(odgovor članu Makili)
  Direktna veza do poruke: 3
   [Obrisana poruka]
3.12.2008 12:49:33   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dadilja
3.12.2008 12:54:05   
guppy RR
Biću samo kratka i jasna... možda ne pomognem :(
TI si ta koja moraš da imaš poverenja u ljude, koji ti čuvaju decu... da bi tvoje dete imalo to poverenje.

NE, neće raditi isto kao ti, ali će biti dovoljno dobro. Reci im kakvi su tvoji zahtevi oko spavanja, nosanja okolo, hrane... a drugo prepusti njima.


(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dadilja
3.12.2008 12:56:53   
Anoniman
Vidi ovo KLIK

Imaš dve varijante:

1. Čuvaju ga kod tebe kući

Sve mu je poznato, sve mu je po malo već dosadno, ima rutinu u koju oni nisu upućeni (baka i deda), i dete zbog toga može biti besno.

2. Čuvaju ga kod sebe kući (nebitno dal ćeš ga ti buditi u 6, ili će oni doći, pa ga turiti u kolica i odvesti u šetnju do njihove kuće)

Sve mu je novo, radovaće se popodnevnom povratku kući, u novom prostoru i sa novim ljudima će steći nove navike - koje ti nećeš znati. Tvoje dete će imati deo svog života koji nema veze sa tobom. To moraš da obradiš u glavi, i počni što pre da odvikavaš dete od sebe.

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dadilja
3.12.2008 12:57:57   
Anoniman
Hej, ti i tvoj muže ste odrasli, živi i zdravi zar ne? A ko vas je odgajio?
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   [Obrisana poruka]
3.12.2008 12:59:28   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 8
   [Obrisana poruka]
3.12.2008 13:04:12   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dadilja
3.12.2008 13:52:08   
guppy RR
erakmarija, ja sam u fazi "s onim što dolazi", moja dečica imaju 16 meseci.
Nije dobro, da je dete kao pijavica vezano na majku. Baka i deka se sa njim skroz drugačije igraju i uče dete nove stvari... ja sam bila presrećna jedan dan kad su došla dečica kući, pa su ih baka i deka naučili, da vrana kaže kra-kra user posted image . Ja se nikad toga ne bi setila!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 10
   [Obrisana poruka]
3.12.2008 13:58:36   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dadilja
3.12.2008 13:59:29   
Anoniman
Ni meni nikada ne bi palo na pamet da pravim voz od štipaljki, čemu kada ima pravi? Ali, njemu ne treba pravi, nego od štipaljki...

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dadilja
3.12.2008 14:00:57   
guppy RR
Bake i deke treba da su sami sa decom. Kod njih je svet drugačiji. Mi smo oni koji moramo da ih učimo šta je dobro, šta je loše i tako dalje... a baka i deka su tamo da se sa njima igraju i da ih zabavljaju. Ja sam ZA.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dadilja
3.12.2008 14:07:28   
Anoniman
BAKE I DEDE SU MNOGO SMIRENIJI, MNOGO VIŠE ŽIVACA IMAJU (ups, caps lock)... biće to sve ok!!! Samo na vreme počni da navikavaš dete, i nemoj trčati istog momenta kada počne da plače. Ništa mu neće biti da malo plače. To kažem jer se često smire, a ti si trčala kao luda!

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dadilja
3.12.2008 14:08:31   
Anoniman
guppy, ajde prilagodi naziv teme... pored dadilja napiši i "baka i deda servis" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   [Obrisana poruka]
3.12.2008 14:25:09   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dadilja & baka-deka servis
3.12.2008 14:28:25   
Anoniman
Nema veze, zato što tema "baba i deda servis" ne postoji, i mislim da može ići u paketu sa dadiljom. A o jaslicama... KLIK OVDE

< Poruku je uredio guppy -- 3.12.2008 14:39:14 >

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 17
   [Obrisana poruka]
3.12.2008 14:53:53   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dadilja & baka-deka servis
3.12.2008 20:51:55   
guppy RR
jeste, erakmarija, zato su ovi forumi i tako dobri... da vidiš šta drugi misle i rasčistiš sa sobom i oblikuješ svoj lični stav o temi.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dadilja & baka-deka servis
12.12.2008 15:18:56   
Anoniman
Izašli su mi dete i dadilja u novinama. user posted image

Bebisiterke plaćaju 180 evra mesečno
 
NOVI SAD - Novosađani kojima je potrebna pomoć u čuvanju dece, svakodnevno ili povremeno na nekoliko sati, teško nalaze bebisiterke kojima mogu da veruju, pa se, prilikom izbora osobe koja će provoditi vreme sa njihovim mališanima, najčešće oslanjaju na intuiciju ili preporuke prijatelja. Za tu uslugu dadiljama plaćaju od 200 do 400 dinara po satu ili 180 evra mesečno.

user posted image

DETALJNIJE

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dadilja & baka-deka servis
12.12.2008 16:38:07   
Lu
Eto ode tvoj luka u celebrityuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dadilja & baka-deka servis
12.12.2008 19:11:08   
guppy RR
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 22
   [Obrisana poruka]
28.1.2009 9:31:01   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dadilja & baka-deka servis
28.1.2009 9:46:59   
Anoniman
Da, da, poznata osoba. Njena mama je čuvala mog brata kada je bio mali (brat sada ima 13god). Pa ga je ona (Lukina dadilja) čuvala po nekada kada su moji izlazili. I sada evo čuva Luku.

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dadilja & baka-deka servis
28.1.2009 11:04:24   
Anoniman
Zanimljiva stranica:

Dadilja servis (KLIK)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Kako naučiti svoje dete šta da radi ako se...
Ovo nije nešto što deci govorite samo jednom i to je to. Ovo je nešto na šta deca moraju stalno da se podsećaju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here