|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje tudje bebe.
28.7.2015 9:08:38   
rosana
Je li vam se nekada desilo da podojite tudju bebu?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje tudje bebe.
28.7.2015 9:18:49   
Rosita
Nije. Meni licno nije privlacna ta ideja, ali nemam nista protiv kome jeste. Nekad je vrlo humano...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu rosana)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje tudje bebe.
28.7.2015 9:26:21   
Trcosava
Ne vidim ništa loše u tome, mislim koja je razlika između doniranja majčinog mleka i podoja?

Bolja je svakako opcija od adaptiranog user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje tudje bebe.
28.7.2015 9:30:43   
rosana
meni se dogodilo stvarno nezgodna situacija
zena koja je bila samnom u sobi rodila na carski nije imala mleko, beba joj plakala onda me ona zamolila da joj ja podojim bebu... ja u cudu bas mi nezgodno nije bas zdravo mislim hvala bogu zdrava sam,ali place gladna nisam imala izbora dala sam mozda ce i meni nekad nesto zatrebati u zivotu

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje tudje bebe.
28.7.2015 9:44:39   
World
Zasto nije zdravo, beba je beba? Zdravije nego da joj daju nesto vjestacko.. Ja sam podojila sestrino dijete nekoliko puta, sta ima veze..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu rosana)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje tudje bebe.
28.7.2015 9:50:28   
rosana
znas zasto?, mnogi su me kritikovali posle kao znas li ti da to nije dozvoljeno , mozes da preneses razne bolesti, mada ponavljam nikad nista nisam bolovala temperaturu sam 3 puta dobila samo . Smatram da sam ispravno uradila i drago mi je da sam nahranila bebicu.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje tudje bebe.
28.7.2015 9:51:36   
jess021
Meni je to skroz normalno. Moja mama i njena drugarica su se porodile u dva dana i onda me ta mamina drugarica dojila dok su bile u bolnici, jer su mojoj mami jako grudi bile upaljene.
Uvek se zezam sa sinom od te zene da smo brat i sestra po mlekuuser posted image
Ja mislim da bih uvek to uradila za nekog.
Ko kaze da to nije dozvoljeno?!

< Poruku je uredio jess021 -- 28.7.2015 9:52:12 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje tudje bebe.
28.7.2015 10:00:34   
World
Koje bolesti, hiv, hepatitis, sta? Mislim da u tom slucaju ne bi dojila ni svoje definitivno..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu rosana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dojenje tudje bebe.
28.7.2015 10:07:46   
rosana
pa nebi niko normalan sigurno, zato i kazem hvala bogu zdrava sam ali bez obzira na to nije dozvoljeno u porodilistu da dojis tudje dete, nedaju razumes,kazu to je nekada davno bilo sada nemoze :)

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dojenje tudje bebe.
28.7.2015 11:53:20   
Ivanka 75
Ja sam sestrica podojila nekoliko puta (razlika izmedju njega i moje Ive 6 dana), zasto da ne, mleko je mleko, otkud sise znaju ko ih koristi user posted image

(odgovor članu rosana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dojenje tudje bebe.
28.7.2015 12:17:18   
Kata90
Rosana,i ja bi tako postupila ko ti sigurno,pa neka kazu sta hoce......verujem da ti bilo drago sto si pomogla toj zenici i bebici naravnouser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dojenje tudje bebe.
28.7.2015 13:54:12   
rosana
jeste bilo mi je drago, smatram to humanim gestom
znam da bi svaka majka isto postupila

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dojenje tudje bebe.
28.7.2015 14:00:05   
Rosita
Sad ja da se dopunim. Prva sam odgovorila, nisam znala situaciju. Kad je tako neka situacija, podojila bih dete, samo mi nije privlacna ideja o nekom trajnijem dojenju...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu rosana)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dojenje tudje bebe.
28.7.2015 16:39:17   
choopa choops
Nisam. Podojila bih jedino ako bi ta neka beba ne bi imala drugi izbor user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dojenje tudje bebe.
29.7.2015 11:36:18   
branki*
Rosana,meni se to desilo.kad sam se prvi put porodila,moju bebu su prebacili odmah za beograd,a mleko se pojavilo.sa mnom u sobi je bila devojka koja je imala jezive ragade,krv curi,ona place,beba hoce da sisa.neiskusne i ona i ja.patronazna sestra tek u jednom momentu uzima od nje bebu i stavlja je na moje grudi i bebac sisa!moje prvo iskustvo sa dojenjem.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dojenje tudje bebe.
29.7.2015 20:54:22   
Maslacak15
e evo i ja sam majka i nikad nebih tako nesto radila. Nit bi dala da druga zena doji moje dete niti obrnuto. U danasnje vreme smatram da je uvek moguce nabaviti adaptirano, tj ne mogu da zamislim situaciju da ne postoji drugo resenje. Mozda sam profesionalno deformisana, priznajem. Kao infektivni molekularni biolog ne bi mogla da podnesem ni teoretsku verovatnocu da tudjem detetu prenesem bilo sta. I obrnuto. A ta verovatnoca definitivno postoji koliko god teoretisali da je mala.
To je skoro kao dilovanje transfuzije krvi bez kontrole iste. Nije bas isto, sanse za zarazu su nesto nize kod mleka ali postoje dodirne tacke. U zapadnim porodilistima se donirano mleko pasterizuje i tu je kljucna razlika u odnosu na "dojenje tudjeg deteta".

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dojenje tudje bebe.
29.7.2015 21:28:24   
Rosita
I kod nas se, koliko znam, nekako obradjuje i proverava donirano mleko. Ni ja ne bih volela moje dete neko da doji, samo bih ja tu dodala emocionalne (nazovite i iracionalne :) momente.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dojenje tudje bebe.
29.7.2015 22:05:11   
vonavoj
Ja sam dojila sestrinog sina,on obozava siku i ne bira-probale smo.
A ona je pokusala moju J da prevari i povukla je par puta i shvatila da nisam ja!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dojenje tudje bebe.
29.7.2015 23:55:52   
choopa choops
Ja majke mi ne znam ni kako bih reagovala da me neko to pita u porodilištu?user posted image Mislim OK, da je dijete nema neku drugu opciju i da mu je potrebno u tom momentu, da je rat ili tako nešto ne bi razmišljala, ali inače.... Ne znam, jeste to beba, ali...ja imam problem s tim kao da recimo svi jedemo istom kašikom? Znači ambalaža je problem jer ne može da se otkuva user posted image Valjda sam izgubila taj "plemenski" gen user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dojenje tudje bebe.
30.7.2015 0:07:38   
wivern
Nije mi se desilo ali mislim da je to ok. Zasto da ne.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dojenje tudje bebe.
30.7.2015 12:56:37   
mama krava
Skroz mi je ok... Naravno da mi je to prirodnije od bilo kog, pa i adaptiranog mleka!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dojenje tudje bebe.
30.7.2015 13:01:47   
mama krava

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ja majke mi ne znam ni kako bih reagovala da me neko to pita u porodilištu?user posted image Mislim OK, da je dijete nema neku drugu opciju i da mu je potrebno u tom momentu, da je rat ili tako nešto ne bi razmišljala, ali inače.... Ne znam, jeste to beba, ali...ja imam problem s tim kao da recimo svi jedemo istom kašikom? Znači ambalaža je problem jer ne može da se otkuva user posted image Valjda sam izgubila taj "plemenski" gen user posted image



E, baš to...
Mnogo smo se razmazili, brate mili! Mislim da ne bismo preživeli neko veće nedajBože!!!
Ako me razumete šta hoću da kažem?

Te mora adaptirano, pa sterilisana flasica...pa anatomska cucla...i još sto kojekakvih čuda! I ja imam poneke od takvih tripova, ali kada bi mi neko tražio da mu podojom dete podojila bih ga sigurno! I isto tako zamislite obrnutu siuaciju... da vaše dete nema, ne može, a frka je....pa naravno da biste mu dali da ga neko drugi podoji!


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dojenje tudje bebe.
30.7.2015 14:48:40   
Ivanka 75
Moja baka nije imala mleka kad je mamu rodila ali je imala dojilju do 3 meseca, zenu iz komsiluka koja je imala dete istog uzrasta.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dojenje tudje bebe.
30.7.2015 21:45:16   
Maslacak15
samo zato sto se u deset slucajeva nije dogodilo nista lose nije garancija da se nece desiti 11 ti put. Emotivni aspekti su individualna stvar, prihvatam da neke zene gledaju to u pozitivnom svetlu, ali je skopcano sa rizikom i to je cinjenica. Niz patogena mogu zavrsiti u mleku. Ja smatram da ne mozete da znate da li je neka zena zdrava ili ne niti mozete za sebe da budete sigurne. Mozda zvuci fatalisticki ali je takouser posted image . I x puta kad male bebe zaglave u bolnici, zarazili su ih najblizi a mozda nisu ni bili svesni da su bolesni. To je prosto neibezno, gde su ljudi tu su i ljudski patogeni. Licno mislim da nema potrebe za preuzimanjem tog rizika.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dojenje tudje bebe.
30.7.2015 22:46:56   
degu
Tako kad bi gledale onda ne bi podojile ni svoje dete zbog svih mogućih patogena. Ja bih podojila tuđe dete, naravno ako znam da sam zdrava, a te analize na hiv i slično se makar odrade u trudnoći. Opet se putem mleka prenose i antitela i mislim da je više koristi nego štete. U svakom slučaju ne bih se previše naučno udubljivala user posted image ako bi bilo potrebe naravno da bih podojila tuđe dete.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here