|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gestacijski dijabetes( ili " slatke mame...
30.6.2009 14:04:16   
Brand new mama
Zanima me da li ima neko iskustva sa povisenim secerom u trudnoci? Ja sam danas bila na redovnom pregledu i doktorka me salje na test jer sumnja da imam secer. Bebac izgleda kao da smo u 29 nedelji, a u 27 smo, ali sve je skladno(samo izgleda starijeuser posted image ) .Ne zelim da se previse brinem, ali sam se ipak uplasila.Sa jedne strane citam da je to relativno cesto i nije nista strasno, dok sa druge strane nalazim tekstove koji pominju mogucnost gubitka bebe(OK, u slucaju nelecenja). Koja su vasa iskustva povodom toga?

< Poruku je uredio Brand new mama -- 30.6.2009 14:05:18 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
30.6.2009 14:06:47   
mamanp
Pa koliki je secer? Sta kazu testovi?

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
30.6.2009 14:07:42   
Anoniman
KLIK-evo jedan tekst 

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
30.6.2009 14:18:35   
Brand new mama
Sutra radim testove, ali sam se vec danas uspanicila, pre svega zbog bebe... Hvala, Vucko, na linku. Meni je najgluplje sto nemam nikakve simptome, nisam se nesto extra ugojila( 7 kg od pocetka), jedem kvalitetno i retko kad i da se setim da pojedem nesto slatko ( sladoled ili parce hleba sa medom) . A jedino sto sam starija prvorotkauser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
1.7.2009 8:52:53   
prolece
imaš  i temu da li ste i u kom priodu radili ogtt 

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
1.7.2009 8:57:45   
Brand new mama
Hvala, juce sam trazila temu da ne otvaram novu,ali nisam prepoznala- ovde je druga skracenica.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
1.7.2009 9:03:46   
prolece
user posted image nema na čemu. to je kod mene bilo aktuelno prošle nedelje i isto beba ide dve nedelje napred, ja nikad u životu nisam imala povišen šećer, pa su me poslali na test. a volim i jedem slatko. medjutim, rezultati su mi ok, tako kažu ove naše devojke koje su već radile to, a kod dr idem u ponedeljak, pa ćemo videti šta dalje. samo se ne nerviraj, kažu da šećer skače i na nervnoj bazi.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
1.7.2009 9:08:55   
Brand new mama
Ma znam, juce sam prvo bila kao cool, pa me uhvatila panika kad sam sve iscitala sta moze da se desi.Sama sebi sam izmislila sto stvari.najvise me zabrinulo to sto je beba velika.Mada, ja stvarno mislim da je meni lose izracunat termin i da sam najverovatnije bar 1 nedelju ranije zacela, a i muz i ja smo bili krupnije bebe. Ja sam mislila da se to samo meni desavauser posted image


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
1.7.2009 10:39:53   
prolece
ma i moj dr sumnja da genetika u pitanju mm je 196cm visok i ima 100kg, a nije isključeno i da sam začela ranije, pošto sam zatrudnela čim sam prestala da pijem kontr. tablete. ali me je poslao na test, da bi bili sigurni šta je.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
2.7.2009 12:47:53   
mamanp
BNM sta je sa secerom?

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
2.7.2009 12:49:40   
Brand new mama
Idem tek u ponedeljak posto mi je ispala i neka frka sa zdravstvenim osiguranjem. Kombinacije-boli glava

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
2.7.2009 12:51:20   
mamanp
Samo nemoj da se brines. Bice to dobro - videces.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
2.7.2009 12:59:57   
Brand new mama
user posted image Hvala ti!! Imam i ja utisak da ce sve da bude OK.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
2.7.2009 17:26:56   
kumara
Imate i kod nas nekoliko textica na tu temu:

- Gestacioni dijabetes KLIK
- Preeklampsija i eklampsija KLIK


< Poruku je uredio Lenka RR -- 2.7.2009 17:27:38 >

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
30.11.2009 0:14:55   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Meni baka kaze moja keva ima gestacijski diabetes sto mene ne cudi ni malo jer je jako jako jako debela i ne gleda ni malo na to da smanji tezinu... sada kolko sam ja uspela da sracunam je u 17-18 nedelji i prima inzulin... dal to moze da utice na bebu? verovatno moze jer sve sto keva prima prima i malisha u njoj? Kakve mogu da budu posledice? Jel mozda neko to imao? Ajde podelite sa nama pa da i mi znamo iz prve ruke a ne samo ono sto procitamo...


IZVORNA PORUKA: Delijagirl

evo nesto sa wikipedie :

Gestacioni dijabetes je oblik šećerne bolesti, koji nastaje usled neadekvatne sekrecije insulina i produkcije hormona posteljice koji blokiraju njegovo dejstvo. Javlja se tokom trudnoće i dijagnostifikuje se uglavnom posle 24. nedelje trudnoće, mada može i ranije. Obično se povlači šest nedelja nakon porođaja, jer mu je glavni uzrok upravo trudnoća. Iako je prolazan, ovaj tip šećerne bolesti može da ugrozi zdravlje fetusa ili majke, a kod 20-50% žena sa ovim oboljenjem kasnije u životu se javlja dijabetes tip 2. Predispozicije za ovaj poremećaj imaju žene kod kojih se on javljao u toku prve trudnoće, koje su imale veliki broj spontanih pobačaja ili intrauterinu smrt bebe, kao i one trudnice koje pate od povišenog krvnog pritiska ili gojaznosti. Gestacioni dijabetes se javlja u 2-5% svih trudnoća. Iako je ovo prolazna bolest koja se uspešno leči, kod nelečenog oblika mogu se javiti problemi sa plodom (makrozomija, fetalne malforacije i kongenitalne srčane mane). U svakom slučaju, trudnoća sa šećernom bolešću je visoko rizična, i zahteva intenzivnu kontrolu i terapiju za vreme celog njenog trajanja, kao i u toku porođaja.

izvor : sr.wikipedia.org



IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Delija, i ja sam bila otvorila temu Gestacijsku dijabetes( iliti slatke mame),a tamo imas i linkove za neke clanke.Mene su bili uplasili da imam secer jer je malisa bio napredniji za tri nedjelje,ali secer mi je bio skroz u normali. Mislim da su njene godine faktor rizika,ali sigurno ima visok secer kad su joj prepisali insulin+ sto kazes da ne drzi do toga da smanji kilazu ili je bar odrzava. U svakom slucaju,bebi bi bilo gore da joj ne snizavaju secer.
PS.Nikako ne mogu da linkujem,pa potrazi u google pretrazivacu


(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
30.11.2009 0:15:59   
Delijagirl
Ja se stvarno izvinjavam ali nisam nasla kucam li kucam i ne nadjem user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
1.12.2009 16:23:11   
Magi
Meni je u 24. sedmici trudnoce ogtt-om utvrdjen gestacijski dijabetes,sto sam ja dozivjela jako tragicno upravo iz neznanja. Kod mene su prva vrijednost (na taste) i vrijednost nakon 2 sata bile u redu, ali vijednost secera nakon jednog sata je bila povisena, sto se kod trudnica ne tolerise,tako da sam pocela drzati dijetu. Nakon 4 sedmice dijete i redovnog mjerenja secera u krvi (na taste i 1h nakon svakog obroka) uveden mi je insulin,3x2 jedinice prije glavnih obroka, jer dijetom nisam uspjela secer drzati u normali.Sad sam 33.sedmica trudnoce, spricam sebi insulin i osjecam se skroz ok, jer znam da je to sto radim za dobro mojih bebica.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
1.12.2009 19:31:34   
gagins
A hoce li neko napisati kolike su mu vrednosti secera bile?Meni je na prvom rezultatu krvi secer bio 5.4 u avgustu,a sad je secer bio 5.Oba puta me je doktorica pitala da li sam jela nesto slatko i  zasto mi je secer toliko visok.
Imam li razloga za brigu?

(odgovor članu Magi)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
1.12.2009 19:57:29   
Magi
Jesu to vrijednosti na taste ili nakon obroka????
Normalne vrijednosti secera na taste su do 90mg/dl (u tvom slucaju do 5mmol/l-razlicite mjerne jedinice) i
1 sat nakon jela do 130mg/dl, odn. 7,2mmol/l

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
1.12.2009 20:03:33   
gagins
To su mi rezultati nakon obicnog vadjenja krvi,pored svih ostalih analiza,znaci pre jela!Ali me brine sto me je dr svaki put pitala zasto je secer toliki,posto sam blizu granice!

(odgovor članu Magi)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
1.12.2009 20:29:45   
mama3
Imala sam tri trudnoce i u sve tri secer.U poslednjoj trudnoci rezultati ogtt su bili strasni(moglo je i mnogo gore) sa:
0 min    6.1
60min   14.2
120min 13.3
180min   6.4
a sa mojom decom je sve ok, jedino su bila teza od ostale dece 4150gr. I sama znas da rizik uvek i od svega postoji ali nije to tako strasno, malo redukujes ishranu na osnovu dijete koju ti daju i to je to. Nemoj paniciti skace seceruser posted image

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
22.1.2010 0:52:03   
JULIE
Meni je glukoza i prosli put i sad bila 5.1 valjda je ok?Mada mi je prosli put rekla da manjem jedem slatkise a danas nistauser posted image

(odgovor članu mama3)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
22.1.2010 23:52:54   
Mishica 77

5.1 kada?


(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
22.1.2010 23:55:12   
JULIE
Mishice juce ono klasika davala krv i urin na analizu,nista jela nisam

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
22.1.2010 23:59:52   
Mishica 77


Moraš da znaš da se jutarnja glikemija poslednja poremeti kod gestacijskog dijebeta!
Neću da te plašim(user posted image user posted image user posted image user posted image ) ali bez OGTT-a nema prave dijagnoze.
Mnogima je jutarnji šećer bio OK, a nakon testa kaže doca: ''Dijabet.''


(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here