|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ginipral, Partusisten
2.2.2009 10:14:14   
Anoniman
Hajde da se ovde piše o Ginipralu...

baš sam bila iznenađena kada nisam našla temu, jer pisalo se već o njemu... ali eto zagubljeno je negde.

Molim sve koje su ga koristile, ili ga koriste... sakupite ovde iskustva.


< Poruku je uredio Tasha RR -- 4.3.2009 11:31:13 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ginipral
2.2.2009 10:31:04   
Anoniman
Iz teme o blizancima:
 
minatwins:
 
U 16-toj nedelji sam blizanačke trudnoće
...
Da li neko može da mi nešto kaže o ginipralu, doktorka mi savetuje da ga preventivno pijem pre amniocenteze, a ja se nešto zentam tih propratnih pojava, kao što je lupanje srca i drhtavica, imam nizak pristisak i nešto mi ne prija pomisao da moram da ga pijem.


dorina:
Ja sam na ginipralu od 16.nedelje, a sada sam u 36.ojuser posted image user posted image . I ja sam se brinula jer sam u uputstvu procitala da se uzima tek poslije 20.te. Za tahikardije si upravu, meni je i kada popijem antiaritmik bio puls 110-120 u min.
Kada je prosla opasnost, na prijedlog ginekologa sam smanjila na pola tablete na 4, pa 6 i sad pijem na 8 sati i od tada uopste nemam tegoba sa srcem iako vise ne uzimam antiaritmikeuser posted image .



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ginipral
2.2.2009 11:55:52   
Anoniman
I dalje iz teme o Blizanačkoj trudnoći:

gina:

Ja pijem Partusisten 3x1 (isto sto i Ginipral) od 18. nedelje ali koristim i Verapamil jer ne mogu da podnesem "treskavicu". Mozda ce mi doktorica u toku ovog meseca povecati dozu na 4x1 ako osetim cesce pripremne kontrakcije.

minatwins:
A da li Verapamil samo ublaži tu treskavicu ili je stvarno otkloni? Koji ti je redosled pijenja tih lekova?
Drugarica mi je rekla da je mnogo bolje popiti Verapamil 15-20 tak minuta pre Giniprala, jer onda unapred sprečiš tu glupu treskavicu....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ginipral
2.2.2009 12:15:40   
taya
Ja sam, po preporuci lekara, pila ginipral desetak dana nakon amniocenteze...4 puta dnevno po pola tablete. prepisao mi je i bensedin, al' ga ja tada nisam pila i nisam imala nikakvih problema, mozda sto sam uglavnom lezala i mirovala..
Od nedavno, tacnije od 27 nedelje, zbog pojave blagih kontrakcija, opet pijem ginipral, 4 puta po pola tablete, ali ovog puta pijem i dva puta dnevno(ujutro i uvece) po jednu tabletu bensedina od 2mg i nemam problema sa ubrzanim radom srca..bila sam malo skepticna kad sam cula "bensedin", al' sam se kod nekoliko doktora raspitala i uglavnom ga svi prepisuju, pa cak i u Betaniji (na klinici).
S obzirom da nisam lekar, nista mi drugo ne preostaje vec da slusam one cija je to struka...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ginipral
2.2.2009 12:31:08   
Anoniman
gina:

Mina, ja popijem Verapamil 10min pre Partusistena i nemam nikakvih treskavica. Dok nisam pocela da pijem Verapamil, tresla sam se kao "narkos" i prestala sam da vozim jer nisam mogla da se skoncentrisem. Uletela sam u neke glupe "makazice" na putu i jako se uplasila user posted image


(odgovor članu taya)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ginipral
2.2.2009 12:32:39   
Anoniman
taya, meni je ta priča sa bensedinom totalno suluda stvar, tako da razumem tvoju zabrinutost, ali sam takođe čula da lekari masovno prepisuju bensedin, otprilike ispada da je zdravije da gutaš bensedinu u trudnoći nego da pušiš (malo sam cinična...)

(odgovor članu taya)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ginipral
2.2.2009 12:53:37   
Anoniman
dorina:

Mina ne brini, tamo pise da 90% trudnica ima tahikardiju od giniprala,mozda si ti u onih drugih 10%.user posted image
Meni nije ni verapamil potpuno pomagao, i tada sam bila mutna i sa pulsom preko 100.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ginipral
2.2.2009 22:24:25   
Koka Loka
Ja sam ga pila u obe trudnoće. Imala sam drhtavice, tahikardije, svašta nešto ali nisam pila ništa pride, tipa Inderal. Trpila sam.

U prvoj sam čak i molila doktora da pauziram koju nedelju, u drugoj mi je bilo malo lakše.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   [Obrisana poruka]
3.2.2009 10:10:10   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ginipral
27.2.2009 10:39:29   
Anoniman
A da li lekove protiv drhtavice trudnica BIRA da li će da pije uz Ginipral ili o tome treba da odluči lekar?

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ginipral
2.3.2009 9:39:07   
gracija
Ja sam takodje pila ginipral.Imala sam strasne drhtavice,lupanje srca,pa sam uz ginipral pila apaurin 2mg 3x1,i verapamil 4x1.Koliko znam,ljekar koji propise ginipral,uz to daje i lijekove protiv drhtavice.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ginipral, Partusisten
2.3.2009 10:45:40   
Maya21
Ja pijem Ginipral od samog pocetka trudnoce, tacnije od 12. nedelje, pre toga sam pila Dabroston. Drhtavice imam ali sam nekako vec navikla na njih. Bensedin izbegavam, a ako je bas neizdrzivo popijem pola tabletice od 5mg. U pocetku sam pila 4*1/2 tabletice, a kako se kontrakcije nisu smirivale doza se povecavala a razmak izmedju 2 tablete se smanjivao. Sada sam u 33. nedelji i pijem celu tabletu na 2 sata, da pokusam da izguram bar do 36. nedelje, u sta ja sumnjam jer imam kontrakcije na 3 sata... Malisa je nestrpljiv da se upozna sa svima user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 4.3.2009 11:31:41 >

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ginipral, Partusisten
30.3.2009 13:44:19   
Anoniman
Meni je doktorka prepisala Ginipral 4x1, i uz to Verapamil 3x1. Verapamil mi super djeluje na drhtavice i tahikardiju, pogotovo ako ga popijem pola sata ranije. Medjutim, mene stalno dere nervoza, uvijek se nadje neko da me iznervira, tako da mi srce pocne lupati, nervoza i znojim se. Meni je jedan drugi dr rekao da se slobodno moze uzeti bensedin ako osjetim neki nemir, ali mene je strah da miksam toliko tableta. Pa me zanima moze li se uopste uzeti bensedin, mozda 2 mg  iako pijem verapamil prije giniprala. Napominjem ne da ga pijem 3 puta dnevno nego samo onda kada mi je zaista potreban. Jer ja sam inace od proga dana trudnoce jako nervozna, hormoni mi divljaju, i uvijek se nadje neko ili nesto da me izluuuudi user posted image user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ginipral, Partusisten
30.3.2009 13:47:15   
Anoniman
Znam da u trudnoći dozvoljavaju Bensedin, ali ne znam kako ide u kombinaciji sa Ginipralom i Verapmilom. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   [Obrisana poruka]
30.3.2009 13:48:34   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ginipral, Partusisten
30.3.2009 13:53:59   
Anoniman
Da... meni je totalno van pameti to sa Bensedinom! Kao, sada je štetnije da zapališ cigaru nego da uzmeš Bensedin! user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ginipral, Partusisten
30.3.2009 13:56:36   
Anoniman
Pa rekao mi je ovaj drugi ginekolog( isla sam kod njega  za jos jedno misljenje) da mogu slobodno da uzmem ako osjetim nervozu, i on zna da pijem ginipral i verapamil, ali opet me je nesto strah.
A citam stalno, to me jedino i smiri. Cak ni film ne mogu da pogledam, ali knjiga i ukrstenice su zakon LOL :)))user posted image user posted image

ma pokusacu da iskuliram sve oko sebe :)

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 17
   [Obrisana poruka]
30.3.2009 13:58:46   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ginipral, Partusisten
30.3.2009 14:00:55   
Jeca*
Ja sam pila Partusisten, bez Verapamila (moj izbor jer mi nije trebao) i Bensedin 2mg, po preporuci lekara, ali n zbog nervoze jer samo bila kul, nego zbog opustanja materice. Mada sam ja to pila kratko jer sam protivnik lekova

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ginipral, Partusisten
30.3.2009 23:59:20   
MERYEN
I jedno i drugo jako kratko bez verapamila(pisala sam o tome,ali eto tema se izgubila pa da se ne ponavljam)na svoju odgovornost.Za smirenje nista iako sam pristalica da kad si napet i kad imas veliki stres treba popiti za smirenje nesto,nisam pila nista,medjutim kad sam otisla da se porodim odmah su mi dali injekciju pola bensedina,sto ne znam pitala sam druge zene i njima su davali istouser posted image .

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ginipral, Partusisten
31.3.2009 18:27:04   
taya
Ja jesam, zaista, protivnik lekova...u trudnoci pogotovo, a i pre trudnoce sam retko koristila, lekove uopste...medjutim, u nekim situacijama od leka ima vise koristi nego stete i mislim da tu nema mesta sumnji i nekim strahovima...
Pila sam ginipral do 37. nedelje, pisala sam vec o tome...i da ga nisam pila, ko zna...ne kazem da bih se prevremeno porodila, a mozda i bih...jednostavno, poslusala sam strucnije i verovala..
Toliko sam lekara promenila i misljenja cula, i jos nijedan ginekolog nije zabranio bensedin u trudnoci, ako postoji razlog da se pije, a razloga moze biti puno...naravno, ja sam ga pila zbog giniprala i to bas malu dozu i pomogao mi je...
Pa ne bi ga valjda i u Betaniji davali trudnicama, kad za to postoji razlog....

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ginipral, Partusisten
19.5.2009 20:32:03   
rivana26
Danas sam bila na pregled kod svog lekara i pregledao me je samo Akuserski i na nalazu pise da mi je grlic koliko ja razumem skracen,dug 1cm mek.Inace sam u 21 nedelji trudnoce.Prepisao mi je Partusisten na 3h po jednu tabletu u kombinaciji sa Verapamilom i zakazo mi kontrolu za 3 nedelje.Kako sam ja izracunala,ja treba da pijem nekih 6 dana i ispijam celu kutiju i neznam da li da nastavim dalje da pijem do kontrole sledece,nista mi nije rekao i to me sad bun.Ako je neko imao takvo iskustvo,molim vas pomozite mi da resim dilemu i da li moze da bude opasno nesto?user posted image

(odgovor članu taya)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ginipral, Partusisten
19.5.2009 22:12:23   
Anoniman
Ja sam pila ginipral do 36. (to je isto sto i partusisten). to nije lijek koji se moze prekinuti tako lako. On se najvise daje preventivno, bitno je da nisi otvorena. Uzimaj ga do sledece kontrole, jer 6 dana nista ne znaci, jer ima trudnica koje ga piju od 15. nedelje(ja sam pila od 27). Znam da je meni dr rekla da ga ne prekidam na svoju ruku nego da pijem do 9. mjeseca. Bebi ne mogu da stete te tablete, naprotiv- pomazu ti da se ne otvoris. Tebi ce mozda tesko padati jer izazivaju nervozu i drhtavicu, ali ipak je beba ta koja je na prvom mjestu. A i ne mora da znaci da ce tebi da smetaju, svaka zena je prica za sebe. Ali, ako ipak nisi sigurna sta da radis, nazovi dr- ali sigurno ti nije dao da pijes na 6 dana, jer nemaju efekta.

(odgovor članu rivana26)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ginipral, Partusisten
20.5.2009 16:16:10   
rivana26
Hvala ti puno,i ovako imam kontrolu 2.juna a do tad cu taman 2 kutije da popijem i nadam se da tako treba!!!Inace imam drhtavice i lupanje srca i malo je neprijatno dok se ne naviknem.Moram da izdrzim zbog bebe!!
Pozdravuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ginipral, Partusisten
27.5.2009 10:58:05   
niki78
Drage moje, ja pijem Gynipral i imala sam iste probleme kao i vi. Medjutim, na jednom od foruma sam nasla informaciju da je potrebno samo malo vise jesti peije pijenja tablete i bude bolje. Ja sam pokusala i uspjelo je. Nemam ni drhtavica, ni nervoze, ... Nista!  Pokusajte

(odgovor članu rivana26)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here