|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hemangiom (rodin ugriz)
14.7.2010 12:51:06   
bojana87
Moja Lana je rodjena sa Hemangiomom preko cele desne rukice (od šake pa do ramena)
E sad u porodilištu su nam neke sestre rekle da će se povući do prve godine života,a neke da nece.Po netu sam citala za hemangiome po licu da su sepovlacili,ali nigde nisam nasla za druge delove tela.
Da li je neko imao iskustva sa ovim? Znacila bi mi iskustva drugih majki.


< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 17.11.2017 16:53:11 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Hemangiom
14.7.2010 12:53:17   
lanajelena
sta je to tacno,kako izgleda?

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Hemangiom
14.7.2010 13:01:11   
Jeca*
Ja znam ljude koji su se rodili sa tim. Konkretno, na vratu, licu, grudima i koliko ja znam nikada se nisu povukli. Ne bih da ta razočaram, ali ja mislim da se to ne povlači...koliko sam ja informisana

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Hemangiom
14.7.2010 13:29:57   
bojana87
IZVORNA PORUKA: lanajelena

sta je to tacno,kako izgleda?


to su onako crvene fleke

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Hemangiom
14.7.2010 13:31:02   
bojana87
meni nije jasno od cega se to pojavi...
cak sam se u prvih par dana pojela ziva dasam ja nesto kriva sto je s tim rodjena

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Hemangiom
14.7.2010 13:31:35   
Mari86
Ja znam jednu devojku koja je imala to preko vrata pa na lice se sirilo...
isto se nije povuklo nikada user posted image zao mi je sto ovo pisem user posted image
A od cega to nastaje,mislim da li ima nekog objasnjenja?


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Hemangiom
14.7.2010 13:33:18   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: bojana87

Moja Lana je rodjena sa Hemangiomom preko cele desne rukice (od šake pa do ramena)
E sad u porodilištu su nam neke sestre rekle da će se povući do prve godine života,a neke da nece.Po netu sam citala za hemangiome po licu da su sepovlacili,ali nigde nisam nasla za druge delove tela.
Da li je neko imao iskustva sa ovim? Znacila bi mi iskustva drugih majki.



ćerka od moje drugarice ima na licu, mislim da su njoj rekli da će se povući do 3-4 godine, ja malu nisam skoro videla, li po slikama rekla bih da se još nije povuklo - ima 3 godine....

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Hemangiom
14.7.2010 13:33:20   
Jeca*
Hemangiom je benigni tumor krvnih sudova. Najčešće su urođeni ili se razvijaju neposredno posle rođenja. Najintezivnije rastu u toku prve dve godine života.
Klinička slika
Klinički razlikujemo kapilarne, venske ili karvenozne hemangiome. Kavernozni hemangiomi su najčešći. Mogu biti različite veličine, sunđeraste su građe, tamno plave boje. Na pritisak se prazne. Javljaju se u predelu parotidne lože, obraza, usana i jezika, a mogu zahvatiti i čitavu polovinu lica. Hemangiomi sluznice usta i jezika mogu za vreme jela da se povrede, što je praćeno krvavljenjem a isto tako može doći i do njihovog zapaljenja.

Hemangioma capillare se manifestuje kao naevus flameus, naevus teleangiectaticus i angioma senile. Naevus flameus se viđa još na rođenju u vidu plavkastocrvenih mrlja lokalizovanih najčešće u predelu lica sa osobinom da spontano regredira. Naevus teleangiectasius je varijanta prethodnog sa osobinom da se povećava proporcionalno rastu kože i ne regredira spontano. Angioma senile su sićušni, multipli, intenzivno eritemni (crveni) tumori veličine zrna sočiva, koji se javljaju kod starijih osoba u predelu trupa ili ekstremiteta.

izvor: stetoskop.info

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Hemangiom
14.7.2010 13:39:46   
lanajelena
Lana je imala na potiljku neke crvene flekice sad to ima i Dusan ja sam razumela da je to neki ujed rode...ali izgleda da to nije istouser posted image  kao ovo...Nisi ti Bojanice za nista kriva,nemoj sebe da krivis

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Hemangiom
14.7.2010 13:42:33   
Jeca*
ujed rode je nešto drugo
u narodu važi verovanje da si se ti u trudnoći za nešto uplašila i trgla i pipnula taj deo tela gde dete sad ima taj beleg. Moja drugarica ima na ruci kao mali milje i njena mama joj je pričala da je heklala na poslu, da je ušao direktor i ona se uplašila da je ne vidi trgla se i zalepila šustiklicu za svoju ruku i tako joj se ćerka rodila sa tim. Imam još gomilu ovakvih priča. Ja sam u trudnoći stalno vodila računa da se ne pipam kad me nešto uplaši. Babe kažu: uhvati se za kosu user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Hemangiom
14.7.2010 13:44:22   
lanajelena
kako li sam uspela dva puta da se uhvatim za potiljak user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Hemangiom
14.7.2010 13:45:21   
Snelle
Hemangiom ima i moja Lana, samo je veličine nešto manje od veličine graška i ima ga na preponi.
Niko mi ni u porodilištu, niti kod pedijatra nije rekao da će to proći. Pedijatar mi je rekla da je to hemangiom, a u porodilištu su mi rekli da je to beleg user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Hemangiom
14.7.2010 13:45:31   
Jeca*
to ti je neki refleks user posted image  tik user posted image

izvinjavam se na offtopic-u

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Hemangiom
14.7.2010 14:06:38   
bojana87
meni su rekli da strogo mora da se kontrolise da se ne bi sirilo user posted image
dobro u sustini je sad medicina toliko napredovala da ce jednog dana moci da skloni ako joj bas bude smetalo,to me malo tesi.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Hemangiom
14.7.2010 14:11:52   
Snelle
Bojana, a kako se to može kontrolisati? user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Hemangiom
14.7.2010 14:20:09   
bojana87
pa da idemo na redovne kontrole,ako se bude sirilo da se javimo plasticnom hirurgu za uklanjanje.
tako su meni objasnili u porodilistu. Nisam ni ja najbolje razumela
videcu sa pedijatrom kada je budem vodila na prvu kontrolu

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Hemangiom
14.7.2010 14:21:14   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: bojana87

meni su rekli da strogo mora da se kontrolise da se ne bi sirilo user posted image
dobro u sustini je sad medicina toliko napredovala da ce jednog dana moci da skloni ako joj bas bude smetalo,to me malo tesi.



naravno. Nemoj to da te sekira. Mozda se ipak povuce, mozda je jedan od tih koji se povlaci. A ako i ne, pa uklonice ga kad poraste. Bitno da je ona zdrava i prava i iskreno, obzirom da je devojcica, hvala Bogu sto nije na licu. Meni je uvek zao kad vidim to kod dece, ali ne mozes protiv prirode...nisi ti kriva, naravno

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Hemangiom
14.7.2010 14:25:59   
maslinica
u proslom broju moje dete je bilo bas dosta o toj temi, i uglavnom kazu da prolazi samo od sebe..
snelle dacu ti da iscitas!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Hemangiom
18.7.2010 1:42:26   
Mishica 77
Moja bratičina ima na licu. Ima skoro 3,5 godinice i još se nije povuklo.... mislim da neće... user posted image ali ona je toliko slatka, slobodna i pametnica da se to malte-ne i ne primeti. user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Hemangiom
30.8.2010 13:27:52   
nakins
Hemangiom imam ja od rodjenja. Kad sam bila beba bio je velicine jajeta i crveno kao krv. Godinama se smanjio i izbledeo. Sad ima svetlo svetlo ruzicastu boju. Skoro kao boja koze. Moja Stasa isto ima na potiljku ali nije veliko. Kao dve male flekice.  Ne sekiraj se Bojana, izbledece to vremenom.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Hemangiom
12.1.2011 12:26:42   
zoća
kumina beba ima hemangiom na potiljku kao malina i sada je šalju na UZglave .Zašto?Ona je stara mesec dana

< Poruku je uredio zoća -- 12.1.2011 12:27:55 >

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Hemangiom
12.1.2011 12:33:50   
Olga75
zoco , mozda je poceo da se siri?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Hemangiom
12.1.2011 12:34:45   
zoća
da širi se.DA li može da je ugrozi vitalno

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Hemangiom
12.1.2011 12:38:02   
Olga75
ne verujem da je moze ugroziti vitalno , verovatno hoce da prekontolisu i dubinu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Hemangiom
12.1.2011 12:39:31   
zoća
hvala ti draga do neba veliki poljubac

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here