|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hiperstimulacija
31.1.2010 19:43:46   
cipiripi
Evidentno je da su neke nase RR clanice prosle kroz problem hiperstimulacje bilo da je on slab ili jaci.
Nasla sam nesto sto Vam nedaj boze moze koristiti.

user posted image


Hiperstimulacija


Hiperstimulacija (povećana stimulacija) je posljedica poticanja ovulacije s humanim gonadotropinima.
Očituje se povećanjem jajnika, pojavom slobodne tekućine u trbušnoj šupljini (ascites), tekućine u prsištu (hidrotoraks), zgušnjavanja krvi, neravnoteže elektrolita i smanjene funkcije vitalnih organa.


user posted image

Povišeni rizik za hiperstimulaciju imaju žene su :


- povećanom razinom muških spolnih hormona (androgena), npr. ako boluju od sindroma policističnih jajnika
- imaju brz porast ili visoku razinu estrogena u krvi
- brojem folikula većih od 15 od kojih je većina veća od 9 mm u promjeru
- ako je žena već prije imala hiperstimulaciju


Hiperstimulacija se može spriječiti slijedećim postupcima:
- davanjem niskih doza FSH (folikul stimulirajući hormon) tijekom poticanja ovulacije
- pozornim određivanjem vremena ovulacije
- odgođenim davanjem i smanjenim dozama humanog korionskog gonadotropina (hCG)
- produženim davanjem analoga GnRH (gonadotropin releasing hormon - hormon koji otpušta gonadotropine)
- smanjenjem broja folikula njihovim odstranjenjem prije ovulacije te davanjem infuzije albumina nakon toga
- izbjegavanjem ponavljanja davanja hCG u fazi žutog tijela

Liječenje sindroma hiperstimulacije provodi se temeljem kliničkih i laboratorijskih nalaza po slijedećim načelima:

- mirovanje
- davanje visokomolekularnih infuzija
- davanje proteina albumina
- praćenje količine izmokrene tekućine
- rjeđim odstranjenjem slobodne tekućine iz trbušne i prse šupljine
regulacijom razine elektrolita i čimbenika zgrušavanja



medicina.hr




BLAGA HIPERSTIMULACIJA

Znaci & simptomi:

-nadutost u abdomenu -mučnine -proljev -blagi porast težine

To se dogadja zbog:

-povećanih jajnika koji postaju osjetljivi
-visoke razine estrogena i progesterona u krvi koji ometaju probavni sustav i ravnotežu tekućina u tijelu izazivajući nadimanje

Preporucuje se
:

-izbjegavanje spolnih odnosa
-izbjegavanje vaginalnog pregleda drugih liječnika, osim onog koji vodi postupak i zna o čemu se radi -smanjenje tjelesne aktivnosti
-unos bistre tekućine (bistri sokovi i voda)


SREDNJA HIPERSTIMULACIJA

Znaci & simptomi:


-povećanje težine više od 1 kg dnevno
-povećanje opsega trbuha zbog kojeg su vam «stvari pretijesne»
-povraćanje i proljev
-tamniji urin i smanjenje njegovog izlučivanja iz tijela
-suhoća kože i kose


To se dogadja zbog:

-porasta razine hormona u krvi koji ometaju probavni sustav
-neravnoteže tekućina u tijelu zbog koje dolazi do dehidracije (tekućine se nakupljaju u abdomenu i drugim tkivima u tijelu)
-nakupljene tekućine izazivaju značajno oticanje


Preporucuje se:

-sve kao i gore navedeno
-nazvati liječnika koji vodi postupak da vas pregleda i uputi kako dalje postupiti
-vagati se 2 puta dnevno
-mjeriti unos i izlučivanje tekućine


IZRAZITA HIPERSTIMULACIJA

Znaci & simptomi:


-napetost i nadutost iznad pupka
-kratkoću daha
-prestanak izlučivanja urina bez obzira na unos tekućine ili izrazito smanjenje izlučivanja vrlo tamnog urina
-bol pri kašljanju i bol u prsima
-izrazito povećanje opsega struka
-bol u predjelu abdomena


To se dogadja zbog:

-izrazito otečenih jajnika
-nakupljanja tekućine u plućima i/ili abdominalnoj šupljini i tkivima
-zbog gore navedenog povećava se rizik od zgrušavanja krvi


Preporucuje se:

-sve kao i gore navedeno
-hospitalizacija i liječnički nadzor



Može li se OHSS spriječiti?
- OHSS se može spriječiti redovitim mjerenjem razine estradiola, pazeći da razina ovog hormona ne prijeđe kritičnu granicu od 12 000 pm/L te smanjenjem unosa ili prekidom unosa lijekova za stimulaciju (uz nastavak unosa supresivnih lijekova), dok razina estrogena ne dođe na zadovoljavajuću razinu.
- ako se kod pacijentice primijeti izraziti porast estradiola ili se na ultrazvuku uoče prekobrojni folikuli, ona neće dobiti tzv. štopericu, odnosno injekciju hCG-a
- može se i prekinuti cijeli postupak kako se simptomi ne bi pogoršali ili -  punktirati  jajne stanice, oploditi ih i smrznuti embrije kako bi se embriotransfer mogao obaviti kad se simptomi povuku





roda.hr













 






< Poruku je uredio cipiripi -- 31.1.2010 19:46:24 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*




Direktna veza do poruke: 1
   RE: Hiperstimulacija
31.1.2010 20:56:27   
lence
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Povišeni rizik za hiperstimulaciju imaju žene su :

- brojem folikula većih od 15 od kojih je većina veća od 9 mm u promjeru
 
Na koji dan stimulacije se odnosi ovo merenje?


_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Hiperstimulacija
31.1.2010 21:02:54   
cipiripi
uf zeno..vracam film kad su meni bili 9mm... mislim da je 19-20 dan stimulacije.
ali to nema pravila kako kome rastu i koliko ih ko ima.
meni kad su davali suprofakt 15 dana nisu mi radili UZ, tek nakon 4 gonala znaci 19dc su mi radili folikulometriju cisto onako znatizelje radi upravo zbog hiperstimulacije, nakon toga sam primala merionale i imala sam 5,6 UZ pregleda na osnovu kojih su mi odredjivali terapiju, nisu radili po shablonu i zato ja nisam imala nikakav oblik hipertimulacije.


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Hiperstimulacija
31.1.2010 21:03:51   
cipiripi
..jer merional/menopur koji kasnije primas utice na njihov rast...

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Hiperstimulacija
31.1.2010 21:09:35   
lence
Nikako te ne kapiram, pricas o 19om danu nakon sto su ti krenuli sa down-regulacijom ili 19om danu nakon sto su krenuli sa stimulacijom?

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Hiperstimulacija
31.1.2010 21:11:31   
lence
Evo, skontala sam: imala si 15 dana down-reg, pa onda nakon 4 dana stimulacije su ti na UZ primetili te od 9mm, jel' tako?

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Hiperstimulacija
31.1.2010 21:12:50   
cipiripi
ne ne od pocetka, kad sam krenula sa praznjenjem, inekcije suprofakta, sa tim sam krenula 3.10, a punkcija mi je radjena 29 ili 30 .10. ne secam se.

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Hiperstimulacija
31.1.2010 21:13:33   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: lence

Evo, skontala sam: imala si 15 dana down-reg, pa onda nakon 4 dana stimulacije su ti na UZ primetili te od 9mm, jel' tako?


da user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Hiperstimulacija
31.1.2010 21:16:33   
lence
Malo ja to brkam, vise se razumem u kratki protokol.
Kapiram da je frka zenama sa normalnim AMH i FSHom.

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Hiperstimulacija
31.1.2010 21:21:23   
cipiripi
a vidis sta je na primer fora sa AMH, bas je Kaliopi stavila novu temu o tome..
da li kad zene imaju jak OHSS zbog kolicine jc, da li to automatski smanjuje broj jc koji jajnik moze da proizvede za svoj vek--400jc?
automatski ako nekome izvuku 40 folikula-jc, a pri tom ima 30 god (na primer) i za taj svoj vek je proizveo lupam 100 folikula-jc  a to je =

400-40-100=260 ostaje.. pa ako opet ide na vto i opet hiper..

sta toj muzenoj ostaje na kraju?

strasno!


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Hiperstimulacija
31.1.2010 21:27:22   
lence
IZVORNA PORUKA: cipiripi

400-40-100=260 ostaje.. pa ako opet ide na vto i opet hiper..

sta toj muzenoj ostaje na kraju?


Pretpostavljam da si mislila ma "mucenu" ali stvarno se kao zena ponekad osecam i izmuzena! user posted image user posted image
Mislim da to bas tako ide, verujem da zenama sa policisticnim ovarijima brze opadaju zalihe jc. user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Hiperstimulacija
31.1.2010 21:28:17   
cipiripi
da, muCena... user posted image
sta ti je kad se prirodno pomesa sa vestackim...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Hiperstimulacija
17.11.2012 23:34:47   
dunja RR
Iz teme SPEBO:

IZVORNA PORUKA: mihi

Ne mogu da verujem da svakoj od Vas naprave hiperstimulaciju. Šta će Vam 13 jajnih ćelija kad će maksimum 3 da vrate ajde 5 do 6 da izaberu najbolje. Meni je to neverovatno.




Mihi konačno da neko kaže ono što ja non stop pričam!

Sve je to jako čudno! dr. Zadori nikada ne ide na više od 7 jajnih ćelija, i uvek većina bude vrhunskog kvaliteta.

Ja stvarno verujem da se žestoko mulja sa jajnim ćelijama.

A još mi takođe nije jasno zašto se devojke raduju kada dobiju 15, pa čak u 25 jajnih ćelija (videćeš u temi Vantelesna to je redovna pojava).
Raduju se jer su "plodne", a žao mi je što ne kapiraju da se neko žestoko igra sa njihovim zdravljem. I ok, ako je argument zamrzavanje, pa i za zamrzavanje treba 3-4-5 jajnih ćelija max, šta će ih 15-20-25??



< Poruku je uredio dunja RR -- 17.11.2012 23:36:35 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Hiperstimulacija
17.11.2012 23:37:35   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: moja ciklama


dunja RR
A još mi takođe nije jasno zašto se devojke raduju kada dobiju 15, pa čak u 25 jajnih ćelija (videćeš u temi Vantelesna to je redovna pojava).
Raduju se jer su "plodne", a žao mi je što ne kapiraju da se neko žestoko igra sa njihovim zdravljem. I ok, ako je argument zamrzavanje, pa i za zamrzavanje treba 3-4-5 jajnih ćelija max, šta će ih 15-20-25??


Ko kaže da se radjem, pa nisam sam poludelauser posted image
Zašto TOLIKO (25)? Rekli mi kao i za sve ostalo: Ne mešaj se u naš posao!

Pogotovo mi nije jasno to što je kod mene najveći folikul bio 18, 17, 17, a svi ostali oko 13, to SIGURNO nisu kvalitetne j.c. ili grešimuser posted image . Ali nemam kome da se bunim, nemam, sve koje su prošle VTO u Frontu znaju o čemu govorim.

Išla sam na 5 razgovora kod Elijane, ni jedan konkretan odgovor na konkretno postavljano pitanje, nisam dobila, svi u smislu: šta me se tičeuser posted image . Na žalost sam to tako i prihvatila!user posted image





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Hiperstimulacija
17.11.2012 23:39:29   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: erato

Pa recimo imate 10 jajnih ćelija. To je neki optimum. Stopa oplodnje je 60-70%. To je 6-7 oplođenih. Ne znači da će sve nastaviti da se pravilno dele, i tu otpadne neki procenat.
Ostane 4-5. Vrate 2-3, zalede 2-3. Naravno, ima slučajeva da se oplodi samo 1, tu jednu vrate i bude pogodak.
Nikada se ne zna kako će tačno neka žena reagovati na stimulaciju. Može da se desi ništa u početku, a onda buknu jajnici.
Ja ne verujem da se profesor Stojković vratio iz belog sveta, gde je mogao dobro da živi, da bi muljao sa našim jajnim ćelijama.
Za naše doktore odavde već nisam sigurna. Ne znam čoveka, niti ću ići kod njega, ali nemojte optuživati ljude tek tako.
I dr. Zadori nije jedini koji radi VTO. Hiljade klinika širom sveta imaju ovakav pristup i neki optimum jajnih ćelija na koji se ide.
Meni se recimo Zadori nije javljao. Ne možemo da proizvedemo ni jednu jajnu ćeliju, kada se ne javlja čovek. Ali to je sada neka druga tema.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Hiperstimulacija
17.11.2012 23:40:09   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja mogu da navedem Zadorija jer sam eto tamo radila, ali znam da nijedna, ali nijedna devojka kada sam radila u Segedinu, nije dobila više od 7-8 jajnih ćelija, od na 30 i kusur te nedelje. Ne zato što on nije mogao da dobije, mogao je. Mogao je danas nakrka hormonima. Čitala sa kada je Miš radila isto je bilo, prosto kod njega nema hiperstimulacuje. A ovde čitam da svi dobijaju hiper stimulaciju, ali ja imam osećaj da 90 % devojaka na forumu (pre svega mislim na Front i Višegradsku, ne toliko na Stojkoviča, slučajno se nađoh u ovoj temi) ima hiper i preko12 jaj-ćelija. Zaista mislim da to niie normalno.

Zadori se ni meni ne javlja, verujem da čovek ima posla, i ok, to je njegov princip. I meni se sve manje dopada to njegovo ne javljanje u zadnje vreme. Tj. čujemo se sada samo kada ja nazovem.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Hiperstimulacija
17.11.2012 23:40:42   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: mihi

Ja imam svoje mišljenje o dr Mići Stojkoviću koji vidim vodi glavnu reč kada je terapija u pitanju. Neču ga iznositi zbog drugih žena ovde. Moje mišljenje moja stvar on je kolega sa studija mm i veoma se dobro poznajemo. Tolika hiperstimulacija je loša po zdravlje žene a šta rade sa jajnim ćelijama koje ne iskoriste to treba da pitaju njih.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Hiperstimulacija
17.11.2012 23:41:17   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: mihi


IZVORNA PORUKA: erato


Nikada se ne zna kako će tačno neka žena reagovati na stimulaciju. Može da se desi ništa u početku, a onda buknu jajnici.
Ja ne verujem da se profesor Stojković vratio iz belog sveta, gde je mogao dobro da živi, da bi muljao sa našim jajnim ćelijama.




Erato ne znam zasto se ljutiš, naravno da iznosim svoje mišljenje isto kao i ti. Tačno se zna koliko se hormona daje i koliko se očekuje j.ć. pogledaj šta žene pišu kako se osećaju posle punkcije, padaju u nesvet i onda se rade hormni da se vidi njihov nivo. Ne želim da komentarišem zašo se Mića Stojković vratio iz belog sveta da umesto sa matičnim ćelijama sa kojima je radio radi VTO kod žena, a da pri tome nije lekar.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Hiperstimulacija
17.11.2012 23:48:30   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: moja ciklama

Ma Dunja, to sam i htela da kažem, preko Fonda, nemaš pravo glasa, nemaš!user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Hiperstimulacija
17.11.2012 23:49:18   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: mihi


IZVORNA PORUKA: moja ciklama

Ma Dunja, to sam i htela da kažem, preko Fonda, nemaš pravo glasa, nemaš!user posted image


Kako nemate pravo glasa? Pa to zdravstveno osiguranje neko plaća isto kako mogu tako da se ponašaju prema ženamauser posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Hiperstimulacija
17.11.2012 23:50:05   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Maslacak15


Po meni je to pitanje pozitivne selekcije. 25 je sigurno previse . Ali 15 je OK. Stopa oplodnje je normalno oko 60-70%. Znaci ostane desetak, i onda je pitanje izbora najboljih za transfer. Nemaju svi embrione A kvaliteta ima cesto fragmentacije itd itd. Zato je ipak bolje, kad se vec radi da imaju malo veci izbor. Procedure se ne ravnaju prema najboljem slucaju nego nekom proseku. A mislim da zene koje imaju pravu hiperstimulaciju jednostavno jako dobro reaguju na uobicajenu terapiju. njih je jako tesko unapred prepoznati.
To znam sigurno na licnom primeru. Ja nisam srecom stigla do VTO. Ali jesam probala klomifen. Imala sam FSH i LH oko 5 i 33 godine u tom momentu. AMH visok ok 4. Probala sam jedan ciklus najnizu dozu 50 mg, pet dana. Rezultat je bio sledeci na kontrolnom ultrazvuku: osam folikula na jednom janiku svi iznad 17 mm i 5 na drugom jajniku nesto manji ali tipa po 15 mm!!! Samo sto nisam pala u nesvest od prizora na ultrazvuku. Doktorka je samo zavrtela glavom i dala mi tablete progeserona da prekinem ciklus.... mogu misliti kako bih tek reagovala da je neko probao gonal na meniuser posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Hiperstimulacija
17.11.2012 23:50:59   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: mihi

Maslacak 15 čitala sam Bonita isto u nemačkoj radi (Štutgart) imala je 28j.c. a pri tome je rekla da neće da zamrzava.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Hiperstimulacija
17.11.2012 23:53:41   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: moja ciklama


IZVORNA PORUKA: mihi
IZVORNA PORUKA: moja ciklama
Ma Dunja, to sam i htela da kažem, preko Fonda, nemaš pravo glasa, nemaš!user posted image

Kako nemate pravo glasa? Pa to zdravstveno osiguranje neko plaća isto kako mogu tako da se ponašaju prema ženamauser posted image


A ha ha..žene u Srbiji su blago rečene ne informisane..nije ih briga..čim mi je rečeno da moram da pijem surtku 2l, jedem mladi sir 400gr i belanca 6kom, odmah sam se pobunila i rekla da to niko živ u svetu ne praktikuje..a onda su mi pripretili da ću 6 meseci biti u bolnici..i uostalom odakle mi pravo da se bunim kada se sa hiperstimulacijom veća šansa za tudnoćuuser posted image , čime se sve žene oduševe! Ja sam bila zabezeknuta, ali sam zbog ne pijenja surutke 10 dana primala Hes..i svaki dan gledana UZ od 7mog do jučeuser posted image i svaki dan su mi pretili bolnicom od 6meseci. A to što sam alergična na mleko koje nije fabrički obradjeno i što sam mogla da umrem od prvog gutlja, nikom ništauser posted image

Ali drage moje, nisam htela detaljno da Vas smaram i plašimuser posted image




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Hiperstimulacija
17.11.2012 23:54:16   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: mihi

E a u tome je ključ surutka, mladi sir belanca jer se ti silni hormoni metabolišu preko jetre i što zmeđu ostalog strada i jetra ali ko o tome u Srbiji da brine. Joj kako bih te mini bogove poslala na tržište rada bilo gde u svetu osim čast izuzetcima ne bi mogli ni injekcije da daju a kamo li VTO da rade.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Hiperstimulacija
17.11.2012 23:54:50   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: erato

Doktor Zadori je imao puno slučajeva hiperstimulacije. Primere možete naći na forumu krstarice i na hrvatskom forumu Roda.
Ako se dobije 10-15 jajnih ćelija - to nije hiperstimulacija. Hiperstimulacija se ne ogleda u broju jajnih ćelija, već u reakciji tela - veliki bolovi, znojenje, temperatura itd.
Ne ljutim se, samo se stvarno čudim da tako razmišljate. Pa narode dragi, to je standard, procedura svugde u svetu. Neki optimalan broj jajnih ćelija. Zamrzavanje embriona.
Transfer zamrznutih embriona itd. Ja ne kažem da se kod nas ne mulja i ne petlja, ali ako tako tvrdite onda nigde nemojte raditi VTO, jer će vam svaki lekar reći koji je optimalan broj jajnih ćelija. A 3 jajne ćelije možete dobiti i sa klomifenom. Zatim, postoji tzv. mini IVF, iz prirodnog ciklusa, bez ikakvih hormonskih stimulacije. Možete i to. Ali tvrditi da je skandal ako se dobije 10 ćelija, ja ne razumem.
Ja ću biti presrećna ako budem imala 10. Znaću da su mi šanse veće. Šta mi vredi da idem 5 puta i dobijem 2-3 jajne ćelije? To je ok, a nije ok dobiti 10 i da uspe? veće su šanse, to je definitivno.
Mi ovde treba da pomažemo jedna drugoj, ali isto tako treba da prihvatimo principe i filozofiju samog postupka VTO, inače ne treba to ni da radimo.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here