|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 0:21:15   
Verus
  user posted image Dete sa intrauterusnim zastojem u rastu

Dete sa intrauterusnim zastojem u rastu (IUZR) može, ali ne mora biti malo za datum - prema tablicama fetalnog rasta (na primer, ako su mu krupni roditelji), ali je njegov rast u toku trudnoće iz nekog razloga bio usporen ili zaustavljen, tako da ono nije dostiglo dimenzije za koje je genetski bilo predodređeno. U ovoj grupi dece su povećane stope oboljevanja i smrtnosti, pa ona zahtevaju poseban nadzor.   Postoje dva tipa intrauterusnog zastoja u rastu: simetričan (nastaje pre 34. nedelje gestacije, i obično se viđa kod hipotrofične nedonoščadi) i asimetričan (počinje nakon 34. nedelje gestacije i sreće se kod donesene i prenesene novorođenčadi). 

U čemu se ovi tipovi razlikuju?  
INTRAUTERUSNI ZASTOJ U RASTU PLODA
SIMETRIČAN
  • Rani početak (<34 nedelje gestacije)
  • Proporcionalno mali rast (dete je skladno, ali sićušno)
  • Smanjen potencijal rasta
  • Rast je konstantno usporen, ali se ne prekida
  • Mali rizik od perinatalne asfiksije
  • Zadovoljavajuće energetske rezerve
  • Mali rizik od sniženog nivoa šećera u krvi
  Uzroci: - intrauterusne infekcije ploda - hromozomske i genske bolesti - metaboličke bolesti - urođene anomalije - retki sindromi  
Način delovanja: Faktori IUZR deluju direktno na plod, smanjujući njegov potencijal za rast u ranoj fazi

ASIMETRIČAN
  • Kasni početak (od 34. nedelje gestacije)
  • Neproporcionalno mali rast (glava velika u odnosu na telo)
  • Očuvan potencijal rasta
  • Prekid rasta pod uticajem faktora sredine
  • Povećan rizik od perinatalne asfiksije
  • Smanjene energetske rezerve
  • Velika sklonost ka sniženju nivoa šećera u krvi
  Uzroci: - hronična fetalna patnja - povišen krvni pritisak u trudnoći - bubrežne bolesti u trudnoći - teži stadijumi šećerne bolesti - loša ishrana trudnice - pušenje u trudnoći 
Način delovanja: Faktori IUZR deluju na posteljični krvotok, smanjujući dopremanje hranljivih materija i kiseonika plodu 



Izvor: yumama.com

< Poruku je uredio Verus RR -- 11.3.2010 0:30:38 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 0:23:05   
Verus
Poludecu. Dr. danas kaze da to sto mi beba "kaska" dve nedelje iza (ali stalno kaska iza sa tim da raste svojim tempom), ima veze sa tim da mi verovatno placenta ne radi optimalno, i da ocekuje da cu razviti preeklampsiju uskoro.  Rekla je da sumnja da cu dogurati do 39 nedelje, nego cemo verovatno morati da indukujemo u 37, 38 nedelji...

Muka mi je vec od svega...


Jel neko imao ovo? Pomagajte, bilo sta da mi pomogne da se osecam bolje u vezi svega...samo hocu da vise moja devojcica bude dobro, tu sa mnom....

Da, moja se smatra asimetricnom, i da je uzrok insuficijencija posteljice...Ovo su sve njene pretpostavke, i nadam se da ce nekim cudom beba da raste makar njenim tempom.  Uopste ne sumnja da je u pitanju mozda pogresno odredjen terminuser posted image

Do vraga...E sad, ne znam jel u Srbiji odredjuju procente-ali ona je bila u 17% sto znaci da je 83% beba u tom
uzrastu vece od nje.  Ako beba padne ispod 10% onda definitivno dijagnostikuju IUZR.


< Poruku je uredio Verus RR -- 11.3.2010 0:29:42 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 0:44:00   
Verus
Niko nista..?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 0:45:33   
izabella7

Verus ne brini,nesto sam citala o tome u onoj knj "Sta da ocekujete dok cekate bebu"... dok god imas odgovarajucu med njegu i dok god ti to prate na vrijeme ce i reagovati..
izdrzaces jos dve nedelje....ona ce to nadoknaditi kad se rodi

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 0:57:41   
Anoniman
Draga kako bih volela da ti pomognem .....user posted image user posted image user posted image
Mogu samo toplim zagrljajem ...
A ako kažu da će indukovati porođaj pre 30. te, ok neka urade to ...
Ako će tako rizik da se skine ...
user posted image

Ne mogu ti reći da prestaneš da se brineš jer znam da bih se ponašala oisto kao ti, draga ...


(odgovor članu izabella7)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 1:25:20   
cipiripi
Veki...shibni Mihi pp...mozda ona zna nesto...
Poslala sam ti pp cim si otvorila temu...znala sam da je ne otvaras bez veze user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 1:31:24   
Verus
Ma ne znam vise sta da mislim jel mi verujete...dal su u pravu dal nisu, a kad uzmes da citas o tome na internetu-bolje da se ubijes: preko zdravstvenih problema pa do radjanja nezivog deteta....ma, rekla sam vise nista ne citam o tome..eto, nisam znala da li je neko imao iskustva, ili ce da naleti da cuje nesto o tome...joj cipi nisam citala pp a jesi li mi pisala da je neko koga znas imao tih problema sa placentom??

Zbunjuje me sve, jer sam dobila razlicita misljenja od dr. iz bolnice koja je pregledala UZ, i od ove moje, koja mi vodi trudnocu...

Jadna moja palcica....valjda ce biti dobro.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 1:41:33   
cipiripi
ja nevidim tvoj ticker..koja si nedelja?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 2:02:15   
Verus
Sada sam 34 i 6 dana, znaci punih 35 sutra..ulazak u 36...a beba je 2kg i 30 gr....

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 2:12:50   
Anoniman
Ma Veki, tvoja beba će biti velika i zdrava ... nemoj da se nerviraš samo da uđeš u tu 37. i neka te porode ako već imaju toliku sumnju...a za tebe i bebu je bezbedan taj period...
Nisam ni ja pametna ,možda je meni sad lako da kažem ....
evo pokušavam da se stavim u tvoj položaj ...Nadam se samo da će se javiti neko ko zna nešto više o ovome ... Mihi, možda ...
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 2:16:05   
Verus
Hvala vam drage moje...valjda mi samo treba, sto kazu, topla ljudska rec da me utesi....samo neka bude ziva i zdrava, to mi je jedino bitno, pa i ako se rodi malena, porasce kasnije....jes da ne znam kako cu smeti da je oblacim i kupam tako malu, ali pomoci ce mi mmuser posted image   Ljubim vas punouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 2:43:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Poludecu. Dr. danas kaze da to sto mi beba "kaska" dve nedelje iza (ali stalno kaska iza sa tim da raste svojim tempom), ima veze sa tim da mi verovatno placenta ne radi optimalno, i da ocekuje da cu razviti preeklampsiju uskoro.  Rekla je da sumnja da cu dogurati do 39 nedelje, nego cemo verovatno morati da indukujemo u 37, 38 nedelji...

Muka mi je vec od svega...


Jel neko imao ovo? Pomagajte, bilo sta da mi pomogne da se osecam bolje u vezi svega...samo hocu da vise moja devojcica bude dobro, tu sa mnom....

Da, moja se smatra asimetricnom, i da je uzrok insuficijencija posteljice...Ovo su sve njene pretpostavke, i nadam se da ce nekim cudom beba da raste makar njenim tempom.  Uopste ne sumnja da je u pitanju mozda pogresno odredjen terminuser posted image

Do vraga...E sad, ne znam jel u Srbiji odredjuju procente-ali ona je bila u 17% sto znaci da je 83% beba u tom
uzrastu vece od nje.  Ako beba padne ispod 10% onda definitivno dijagnostikuju IUZR.



ja stvarno nista o tome ne znam...Verus..
Znam da ti ovo sada sto cu napisati nece biti od pomoci ali..
Shvatila sam po trudnocama oko sebe (cetiri drugarice u poslednjih godinu dana) nesto"
1. jednoj su rekli da joj beba ne napreduje (ispostavilo se da je beba zaista mala, rodjena je sa 2500 i sasvim sada lepo napreduje...mama se tokom trudnoce isekla od straha da bi na kraju sve bilo OK..bila na hiljadu merenja i samo su je stresirali da bi na kraju beba bila sasvim OK..mala ali napreduje brze)
2. drugoj su rekli da bebino srce nije dobro i od sestog meseca je lezala u bolnici...Rodila je normalnog decvaka kog su odmah slali na ispitivanja tog srca da bi se ispostavilo da je sve sasvim ok
3. trecoj su rekli da je srce presporo...i ishod je opet bio sasvim ok.

Meni sada pricaju da je bebino srce ubrzano, da joj je stomak malo tanji, da kaska za glavicom i butnom kosti i nedeljom u kojoj sam...
Ja mislim pozitivno jer vidim da njihova merenja samo zagorcavaju zivot..Znam da je dobro ici na sva ta merenja ali...zaista svi primeri oko mene na kraju budu sasvim OK..rode se bebe koje jako dobro napreduju...

Cvrsto verujem da ce to biti i tvoj slucaj i da ces pamtiti ovo kao nepotrebno nerviranje..
POnavljam, znam da ti nista nisam pomogla jer je nerviranje nemoguce izbeci u trudnoci kad ti tako nesto kazu...ali eto..ja verujem da je sve OK i da ce sve biti ok sa bebicom...

Verus, a je l oni razmatraju raniji porodjaj?
Nemoj da se nerviras i ako se beba rodi ranije...MOjoj sestri je babica rekla da te bebe napreduju mnogo brze....

Ne znam sta da ti kazem sem da ti posaljem mnooogo dobre energije ...

volim te duso, ne daj se!!!

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 2:45:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Sada sam 34 i 6 dana, znaci punih 35 sutra..ulazak u 36...a beba je 2kg i 30 gr....


i moja beba je u 35.oj nedelji bila 2400 a sada je 3200...


(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 8:49:49   
Anoniman
Verus, nisam shvatila tvoje pitanje vezano za procente, nit sam sigurna da će moj odgovor biti odgovarajući za ovu temu.

Porođena sam u 38+ nedelji, a nekih nedelju-dve pre toga, beba više nije napredovala, jer je posteljica bila prezrela.

Malo sam se prepala, jer na poslednjem UZ kod moje dr, ona je vagala bebu oko 2950gr, i kada sam otišla kod drugog dr, koji mi je radio UZ, on je bebu vagao 2800. Tada nisam imala pojma da UZ-ovi odstupaju, mislila sam da beba gubi na težini. Da li je gubio ili je bilo odstupanje usled različitih UZ aparata - nikada nećemo saznati. Luka se rodio sa 2730gr.

Ono što znam jeste da su drugaricinu sestru indukovali, jer je beba gubila na težini, takođe zbog prezrele posteljice, ali su sačekali da uđe o-ho-ho u termin, i maloj ništa nije bilo, eno je, krenula je u školu u septembru.

Nemoj brinuti toliko, biće sve ok. Vidiš da dr zna šta će da radi ako bude problema ili opasnosti za tebe i bebu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 8:54:38   
indy_25
Veruska zao mi je sto prolazis kroz toliku sekiraciju ali ostani pozitivna kao i do sada. Ne znam nista o tome ali moje misljenje je da ne mora svaka beba da ima istu kilazu pri porodu ili priblizno istu, ako ti je za utjehu moja zaova se porodila prije mjesec dana u 40 sedmici a beba joj je imala tacno 3 kg a duga je bila 47 cm znaci da je mozda u 35 imala sigurno kilazu pribliznu tvojoj bebi. I sa bebom je sve u redu samo sto je bas bila maja skroz kad se rodila. Druga drugarica mi je isto rodila 2 dana pred termin cerkicu od 2 i 800 kg a 49 duga sada je velika debela beba . Tako da ne mora da znaci da nije nesto u redu nego zavisi do koje ce kilaze doci do kraja ali to nije toliko bitno neke su sicusne a neke su velike bebe. Ali nije bitno i ako bude mala nadoknadice brzo ona sve to. Pusa velika za tebe i tvoju djevojcicu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 9:02:53   
minavb
Sta drugo da ti kazem, osim da drzim fige da sve bude dobro. Porasce ona do porodjaja, kako da ne poraste kad joj mi saljemo puuuuno pozitivnih vibracija.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 10:23:32   
Anoniman
ja sam sad 9 nedelja i 2-3 dana, u roku od mesec dana bila sam 4 puta kod dr i svaki put mi je radila uz (prvi put nije mogla da potvrdi trudnocu, drugi put ju je potvrdila i naredna dva puta sam bila zbog krvarenja). uz put svaki put mi prica kako beba kasni (poslednji put pre 3 dana kad sam bila, rekla mi je da je beba po razvoju otprilike u 6 nedelja i 1 danu) i kao da dodjem opet sled ned jer svakako moramo cuti srce (zato sam i postavila temu o bebinim prvim otkucajima srca) i ako ne cujemo onda nije dobro....naravno da sam preplakala ceo dan :( a onda razmisljam kako je moguce da je to tako strasno kad se svake nedelje vidi bebin napredak, ona ne ostaje na istom, i sto se toliko doktori hvataju njihovim proracuna, mozda je beba jednostavno mladja od ocekivanog, zar ne?

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 10:39:22   
*Alexx*
Ma... meni je celu trudnoću beba kasnila dve nedelje u odnosu na prosek koji je predviđen za taj mesec. Ono što je meni ginekolog pričao je da je najbitnije da beba napreduje konstatno. Dakle, rast postoji. Na dan indukcije je na UZ bio 3000g, i još su me pitali u porodilištu da li sam ja sigurna u datum poslednje menstruacije, i kako nisu sigurni da treba da me indukuju. Debili. Kad se Andrej rodio, bio je 3500g. Plodova voda je bila mutna, a još je malo izašlo zeleno na kraju. Da sam još dva dana čekala, išla bih na hitan carski (tako mi reče akušer, ja o tome ne znam ništa).
Znam da se nerviraš, ali bitno je da beba raste, da napreduje. Dve nedelje nije mnogo - meni rekoše da je bitno da je iznad 2500g. A ona će dogurati dotle jer sada već ima 2300, a sada bebe najviše dobijaju.
A percentili mi nikad nisu bili jasni, ali ja se nisam ni trudila da ih razumem - isto kao i nedelje user posted image

Hajde, ne daj se, sad si na kraju trudnoće - prošlo je ono sa grlićem user posted image Samo pozitivno, draga, drže oni tebe na oku i neće dati da se išta desi ni tebi ni bebi. user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 10:50:40   
lenaa
Ksena mislim da je bitno da beba konstantno napreduje na svakom narednom pregledu, tako je meni dr rekao jer ipak su milimetri u pitanju i uvek malo moze i da se pogresi. Nemoj da se sekiras tako su i mene izmaltretirali pa sam za dve nedelje imala 4 vaginalna uz.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 10:54:37   
lenaa
Ah da ne zaboravim i da moze da se desi da im je los uz jer meni je doktor prvo video otkucaje srca a nakon nedelju dana jedna doktorka nije videla (morala sam da odem kod nje jer moj dr nije radio) a i takodje tada dimenzije koje mi je rekla za bebu nisu bas bile zadovoljavajuce u odnosu na prethodni pregled.

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 11:26:11   
Trbica
Verus, imala sam slican slucaj, nemoj da brines samo moze bebcu da steti. Meni su konstatovali da mi beba kasni dve nedelje, pa jednu nedelju pa tri nedelje, pa kada su mi rekli da mi je beba premala, a svaki put me je gledao drugi ginekolog i svaki je rekao drugacije, su resili da me hospitalizuju, pa su mi merili pritisak koji je maksimalno skocio od stresa i traume, ja sam vristala bukvalno da mi je uvek tako na nervnoj bazi i da me ne kljukaju metildopom i bensedinima, Lezala sam u bolnici jer su mislili da cu da se prevremeno porodim jer su mi se od sresa javile pojacane lazne kontrakcije i nastavili da me kljukaju. Posle tri dana plakanja, traumiranja i pokusavanja da objasnim da mi je ovde strasno zatrazila sam da izadjem iz bolnice, Po svim nalazima koje su mi radili nusu mogli nista da mi nadju, sve je bilo u redu!!! Samo su mene i moju porodicu traumirali, ja i mm smo male bebe, bebac to nasledjuje od tate. Mnogi pogrese prilikom merenja bebe u stomaku. Pratila sam svoj instikt i bila sam u pravu, nisam se ranije porodila, porodila sam se 2 dana pre termina, devojcica je bila teska koliko i ja, 2700. Normalana tezina bebe je od 2500, nije ok da bude ispod toga! Bebac je dobio najbolje ocene i posle 3 meseca ona je naprednija od svojih vrsnjaka! Jos da dodam, ti imas jos vremena za bebca i sebe, a 99% su pogresili gramazu bebe jer meni su lekari varirali i do kilograma prilikom merenja bebca u stomaku, svako je rekao drugacije... Necu vise da smaram... znas i sama da je bolje da uzivas i da probas da slusas svoj unutrasnji osecaj i da se ne stresiras u tim poslednjim nedeljama! Zelim ti puno srece i sigurna sam da ce sve da ispadne u redu!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 12:43:30   
mejvis
Biće sve ok verus, 2030g za 35. nedelju nije premalo. Po onoj ringerajinoj tabeli u 35. nedelji bebac treba da je 2.300g. I ako uzmeš u obziir da su omašili malo kod merenja tu si!
I ja mislim da je najbitnije da bebac raste, za 2-3 nedelje biće 2500g i nemaš šta da brineš!!!

(odgovor članu Trbica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 13:13:56   
pahulja76
Verus RR bice sve u redu, nemoj se nervirati, znas da nervoza nije dobra user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio pahulja76 -- 11.3.2010 13:15:35 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 13:19:13   
maslinica
ej draga...citam i citam i bas mi je krivo da se toliko sekiras i nerviras.....sta je najgore ne prija to tvom andjelu, probaj se opustit zbog bebice...znam da nije lako, da te bombardiraju sa raznih strana, ali sve ce to dobro zavrsiti.
znam za slucaj gde su devojci rekli da je trbuh bebi premali i da to nije dobro, beba ziva, zdrava i fala bogu napredna ihahahaj..tako da ja mislim da oni mere svasta, i da su ima velika odstupanja..
meni je zadnji put vagala bebu samo 50g tezu u odnosi na UZ mesec dana pre..i ja joj kazem i vrati se nazad..kad krivo merila, beba lepo za 400g napredovala, tako da se ne sekiras....vidis da i druge devojke imaju slicne primere..
saljem ti veliki veliki hug, nemoj da brines, sve ce biti dobrouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
11.3.2010 13:41:28   
Unica
draga, sad iscitah sve i prosto ne mogu da verujem. kao prvo preeklempsija se ne najavljuje i ne moze ni jedan lekar unapred da kaze verovatno ce je biti ili nece. cccc, bas me to nervira. cisto nagadjanje.
beba kasni 2 nedelje od samog starta ali napreduje ujednaceno. pa i laiku je jasno da ne mora nista da znaci. toliko se rodilo sitnije dece i hvala Bogu sva su ziva i zdrava. uradjene su analize koje bi eventualno mogle da budu problem i sve je ok, cemu sad drama.
veci problem je plodova voda koja stalno oscilira i smanjena je od bebine NE MALE nego manje TT.
inace, tezina se meri na osnovu obima glave, stomaka i duzine butne kosti. svaki milimetar znatno menja tezinu. svako odstupanje od +- 2 nedelje nije zabrinjavajuci dok je napredak konstantan...stvarno ne mogu da verujem.

samo te traumriaju (a ionako nije idealno)...ne daj se draga...
mora da bude sve ok...evo sve te grlimo, ima puno primera koje su ti zenice ovde navele da znaju za slicne situacije pa je sve bilo ok.
samo se ne nerviraj jer ces na kraju da dobijes visok pritisak od kretena lekara... user posted image


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here