|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
22.4.2013 13:03:09   
Ana RR
Nova temica user posted image

user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
22.4.2013 13:06:29   
little_one
E kad smo vec kod mlijecnih proizvoda, mogu li da dam ABC sir, on mi ima ona prakticna mala pakovanja pa mi je lakse njega da dam....mi slabo jedemo mladi sir pa da ne bacam neka veca pakovanja...


A i da se upisem u novu temu user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
22.4.2013 13:08:37   
lesica
LO, mislim da je abc sir izbor svih mama user posted image Slobodno ako ste uveli mlečne proizvode.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
22.4.2013 13:12:33   
Ana RR
Pa šta znam, valjda može.. ja sam kupovala baš mladi sir, pakovanje od npr. 200g. Mislim da je abc malo slaniji, bolje njega malo kasnije.

< Poruku je uredio Ana RR -- 22.4.2013 13:13:29 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
22.4.2013 13:13:37   
little_one
E hvala Lesice...nismo jos uveli ali planiramo uskoro pomalo da uvedemo pa se raspitujem unaprijed...user posted image

Ana, to je onaj mladi krem sir...tako sam jedino vijdela pakovanje...pa mozda bih mogla da se nagovorim da pocnem da jedem malo mladog sira u piticama, ljevusama i sl user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 22.4.2013 13:15:11 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
22.4.2013 13:15:55   
lesica
LO, ja sam sir nekako poslednji uvela, i mladi i abc i kačkavalj. Uglavnom mlečni proizvodi su mi išli ovim redosledom- jogurt, kiselo mleko, pavlaka, slatka pavlaka (mlečna) kefir, pa tek onda sir.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
22.4.2013 13:19:09   
little_one
Lesice, o tom smo bas pricali u prethodnom dijelu teme....kiselo mlijeko i jogurt prvo pa onda dalje redom....sve po redu...mi se bas i pazimo dosta sa mlijecnim jer sam ja sumnjala malo na alergiju ali smo izgleda imali ili laznu uzbunu ili smo prerasli...al u kasicama sad koristimo za svaki slucaj umjesto alernove nan HA pa sam mislila da probam malo i ostalo da uvedem i da pratim...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
22.4.2013 13:30:37   
Anoniman
pisali ste u proslom delu o mesu i mleku/jogurtu pa da dodam.
nama je dr rekao da je najbitnije crveno meso zbog gvozdja i da ono treba da dominira i prvo smo uveli govedinu, a npr. piletina ili curetina samo jednom nedeljno, kao i riba.
za jogurt ste vec napisali. ja sam generalno pitala dr za mleko i on je rekao da nije toliko u pitanju to da je npr. stetno ako se uvede ranije nego jednostavno nije dovoljno dobro i bogato kao ova posebna mleka za bebe. mi smo nesto pre godinu dana presli na kravlje mleko ali obogaceno raznim vitaminima (pise da je za 1godinu +), a u Srbiji sam videla da obicno kravlje ima obogaceno samo sa AD.

(odgovor članu little_one)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
22.4.2013 13:33:41   
pocahontas
LO znam da si mi negde pisala, ali sad ne mogu da n adjem, vezano za bananu, posto od danas to uvodimo, ti tvojoj bebani dajes u malim kriskicama jel tako, ne gnjecis? pa me zanima kolike su kriskice? danas sam joj izgnjecila, ali sam mislila sutra da joj dam u kriskicama da vezba zvakanje bar mao (dok se ja konacno ne oslobodim i prestanem da pasiram sve zivo...)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
22.4.2013 13:36:45   
little_one
Mene prvenstveno interesuju mlijecni proizvodi kao nadopuna dojenju, jer bih trebala izbacivati podoje nakon obroka a to jos nisam uradila ni sa jednim obrokom osim popodnevnog koji je mlijecni pa nema potrebe za dojenjem a i nakon sat i po ide vecernji podoj pred spavanje...zato racunam da bi trebalo uvesti mlijecnih proizvoda u obroke da bi se mogla zadovoljiti potreba za mlijekom i pored dojenja...a definitivno nisu dovoljno dobri kao majcino mlijeko ili ad mlijeko ali su korisni i za probavu.

A jeste li vi uvodili zecetinu....moj tata gaji kunice pa sam razmisljala zasto da ne, meso je dosta slicno i pilecem a znam pouzdano kakve je kvalitete pa racunam zasto da ne?

Poc, ne dajem u kriskicama, vec odlomim komad, sad ona i sama drzi i glodje bananu a u pocetku sam joj ja uzimala izmedju prstiju pomalo, izgnjecim samo malo i dam joj iz ruke da zvace....sad bananu dam dok mi rucamo, ona sjedi u svojoj stolici i drzi komad banane i glodje pomalo a mi rucamo s mirom....naravno pazimo je stalno da ne otkine veliki komad ali vec sad zna da se banana jede user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 22.4.2013 13:39:02 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
22.4.2013 13:55:14   
nina26
Ksenci, a jel si dacala M onaj deciji jogurt, mislim da je deltin u pitanjuuser posted image ima i sa zitaricama valjda...

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
22.4.2013 14:00:32   
Anoniman
da, taj delta advance i to i mleko pijemo

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
23.4.2013 14:50:08   
Zemunka85
Svi razlicito....user posted image .

U knjizi koju ja imam pise od mlecnih, prvo pavlaka i to od 12%mm. Ja uvela juce.

Koliko jogurta i k. mleka dajem po obroku?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
23.4.2013 19:50:50   
Moiraina
Moj je jeo celo kiselo mleko za jedan obrok. Za jogurt se ne sećam tačno, ali mi se čini da je pio istu količinu kao i mleko (bio na adaptiranom), znači negde oko 150-180ml.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
23.4.2013 20:27:19   
Sanchy
Isto,izmedju 150 i 180ml

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
23.4.2013 20:54:44   
Zemunka85
Hvala puni.

Dete mi je puno necega [sm=zmeden.gif. Ne lici na alergiju, vise na ujed komarca, ali sva je otekla - uvo, obraz*2, drugi i uvo koje je modro. Svasta...

Nego, citam sada ovu knjizicu sto ja imam, deo - kako pravilno kombinovati namirnice i naidjem na - Kombinacija tamnozelenog povrca i korenastog bilja ne pruza dobru osnovu za rast i razvoj.

Ume li neko da mi pojasni. Brokoli i sargarepa npr?

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
23.4.2013 21:00:13   
pocahontas
u koje vreme dajete jogurt, odnosno uz koji obrok i koji jogurt uzimate? mi ujutru sisamo, u 11h voce, u 14.30h povrce sa mesom, u 18h pahuljice i sisanje pre spavanja, ne znsm gde da ubacim jogurt i mlecne proizvode dok ne pocne da doruckuje? kontam da sir i pavlaku mogu da dodam u rucak, ali jogurt i kiselo mleko? eventualno da umesto pahulja vecera palentu sa jogurtom...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
23.4.2013 21:01:51   
little_one
Zemunka ako ste danas prvi put probali mlijecne proizvode ja bih posumnjala na alergiju...mada ne mora da znaci...al ja bih se iskreno plasila bilo kakvog oticanja i crvenila....user posted image


A za kombinovanje ne znam....ja kombinujem karfiol i brokuli a mrkvu i krompir ili mrkvu, karfiol i brokuli, ili tikvice i mrkvu...nisam znala da ima neke veze....znam da ne treba kombinovati meso sa mlijecnim proizvodima npr zbog losijeg iskoristavanja zeljeza...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
23.4.2013 21:05:00   
Anoniman
pocahontas, mi jogurt jedemo tad poslepodne u 5-6, znaci ili pahuljice ili jogurt.

(odgovor članu little_one)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
23.4.2013 21:22:30   
Zemunka85
LO!ne verujem. Ne mogu da isparanoisem da jeste, kada ne lici. Ovo na obrazu prolazi, ali je od cetvrtka, u nedelju je uvo pocrvenelo, juce je bio vrhunac, toliko da sam se spakovala kod DR, ali ipak ne odosmo, danas je bolje, ali od popodne ima jos dva plika. Komarci, nema sta. Puno ih je dvoriste. Dugo nista nisam uvodila, evo juce i danas pavlaku, a prosle nedelje spanac. A ja sam alegricna na te ujede, toooooliko mi natekne kada me ujedes, da bice da je to pokupila od mene.Nema cega da se plasim :-).

A da je eventualno alergija, da li bi bila moguca :-), obzirom da sam ja sve mlecno konzumirala i nije joj smetalo kroz mleko, a i sada pije humanu za laku noc u veceri i sve kul.

A ja kombinujem sve zivo. Cudim se kako klopa.
Samo nikada do sada mi klopica nije ispala dobra ako ima pirinac, ne znam gde gresim, ali nikako da uspem da izmeljem lepo.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 23.4.2013 21:25:25 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
23.4.2013 21:30:41   
vikiii
Zemunka, mi imamo te plikove na obrazu i nosu, s tim sto sam ja mislila da je alergija. Medjutim,posto nam nije prolazilo par dana, odvela sam ga danas kod dr i kaze mi da mu je koza preosetljiva na sunce i da mu obavezno mazem kremu za zastitu od sunca.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
23.4.2013 21:31:23   
Moiraina
IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Nego, citam sada ovu knjizicu sto ja imam, deo - kako pravilno kombinovati namirnice i naidjem na - Kombinacija tamnozelenog povrca i korenastog bilja ne pruza dobru osnovu za rast i razvoj.

Ume li neko da mi pojasni. Brokoli i sargarepa npr?



Za ovo stvarno prvi put čujem. O tome ništa ne piše u ovoj knjižici što ja imam (Od prvog obroka do školske užine). Štaviše, ima dosta recepata i u nekima čak zajedno idu brokoli i šargarepa. Konkretno za brokoli piše da se odlično kombinuje sa ostalim povrćem i mesom, bez ijedne reči o tome što kažeš da si pročitala...

Dodatak: sad sam malo guglala i našla sam članak koji je pisala nutricionista DZ Zemun, pretpostavljam da njenu knjižicu imaš. user posted image E sad, ja sam to shvatila ovako (a možda mi je logika totalno omanula): to se odnosi na obroke sastavljene od samo dva sastojka, znači kada bi bebi dala samo npr. mix brokoli+šargarepa, u tome ne bi bilo dovljno hranljivih sastojaka zbog male kalorijske vrednosti, nedostatka proteina, masnoća, itd...

< Poruku je uredio Moiraina -- 23.4.2013 21:32:11 >

(odgovor članu vikiii)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
23.4.2013 21:33:13   
little_one
U pravu si Zemunka...ja sam mislila da se to sve danas pojavilo....a ako vam je puno sve komaraca moguce je veoma da su komarci...mreze na prozore a u dvoristu palite one spirale da ih rastjera....i sklanjajte vodene povrsine u dvoristu....ja se fanaticno bojim komaraca otkad su me izboli jedno ljeto pa sam se ujutro probudila sva otecena u plikovima i zavrsila na nekim injekcijama....nije se ponovilo nikad ali su rekli da je alergijska reakcija na njih....ili na nesto sto su mozda prenijeli meni ubodom...ko zna,..,,

A za te alergije ja nikad nisam sigurna....npr ja sam davala povremeno vocne kasice iz teglice i znala se osuti a kad dam to isto voce skuvano ili prijesno njoj nista...pa sam sumnjala na vitamin c u kasicama ali izgleda nije ni to....tek kad pomijesam te kasice sa jos necim (razrijedim ih) nema reakcije....tako da ne znam....ja sam se isto prestala tripati tih reakcija na sve i svasta i malo se opustila....mada jos uvijek nisam sigurna npr u mlijecne proizvode i ne mogu da objasnim kontaktna crvenila na ad mlijeko tako da smo sad na nan HA a ranije na alernovi bili...za svaki slucaj...sad nema nista pa cemo pokusati i sa ostalim m. proizvodima i drzati fige da ne bude reakcija....

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
23.4.2013 21:37:19   
Zemunka85
vikiii ok hvala :-). Njoj je koza pre pre preosetljiva, cim je u sali i igri gricnem, to je haos, pogotovo lice, pre neki dan je mmovim nemarom lupila po kasiki koja je bila u sircetu aoooooo. .. ok jeste to kiselina i bogu hvala da nije otislo u oko, ali oni plikovi na njenom obraz, kao da je u najmanju ruku zivom vatrom paljeno, uzas. Brzo je proslo.

M, dada to je ta :-), to je inace DZ gde smo mi i to je nas nutricionista.
I da, skroz si u pravu, sada sam porazmislila, bas se o tome radi i bas u tom delu to i pise.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
23.4.2013 23:16:46   
Sanchy
Mi smo na N.Bgd.i to relativno blizu Save i uopste nema komaracauser posted image ..ne mogu da verujem da ih toliko ima u Zemunuuser posted image ....da ipak nije alergija ,moguce i na sunce?Ako su ipak komarci kupi chiccov aparatic na struju ,mi smo ga koristili celo proslo leto ni jednom ga nije ujeo komarac.imamo i onaj na baterije pa smo njega kacili na kolica..Mi smo do sada uveli bukvalno svasta ,nije reagovao ni na jednu namirnicu do sada..,danas smo zavrsili sa kupusom,sutra bundevin puter pa sledece verovatno abc sir.

< Poruku je uredio Sanchy -- 23.4.2013 23:17:19 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here