|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ishrana deteta na moru
30.5.2011 22:23:46   
Nensi*
Kako ste kuvale rucak detetu na moru?
Interesuje me konkretno meso,ne mogu da odem u prodavnicu i da trazim 70-80g mesa user posted image
A pretpostavljam da u apartmanu nema zamrzivac,pa da kupim vise i podelim u paketice...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 22:26:01   
Maya21
mi upravo zbog toga uvek idemo na pun pansion... ako nista drugo u sutomoru ( a cini mi se da si rekla da tu idete ) imas restorancica koji nude pansionsku ishranu, a nije mnogo skupo

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 22:26:21   
snješka
Joj Nensi i ja se to pitam. Kako ću? Sa Selenom je bilo lako. Tek je počela da jede čvrstu hranu, a htjela je kupovne kašice pa mi nije bio problem. Kako ću ove godine s Viktorom, ni sama ne znam?!

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 22:28:09   
madre
super tema i mene ovo strasno interesujeuser posted image ne znam nista o tome, ali cu valjda da saznam kad neko napiseuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 22:29:22   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Maya21

mi upravo zbog toga uvek idemo na pun pansion... ako nista drugo u sutomoru ( a cini mi se da si rekla da tu idete ) imas restorancica koji nude pansionsku ishranu, a nije mnogo skupo


Da,idemo u Sutomore,ali pun pansion mi nista ne znaci za Vuka,ja njemu sve posebno kuvam...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 22:30:35   
Maya21
izvini zaboravila sam! u tom slucaju, sta te briga trazi tih 70, 80g mesa... ne bi smelo da bude problema...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 22:36:10   
Didy
Stefan je imao nepunih 9 meseci kad smo bili na moru. Ja sam tad već kuvala zajednička jela, a tek kad njemu odvojim, začinjavala sam. To su bila jela tipa: pileća supa sa povrćem (natrpam sve u šerpu i skuvam, kad njemu odvojim, dodam nama začine), grašak sa mesom (isto tako kuvam sve zajedno, njemu odvojim i dodam nama začine), boraniju, špagete, testo sa sirom, supa na povrću... Ne mogu sad tačno da se setim šta je tu bilo, ali tako nekako otprilike. Nije tad jeo sve isto što i mi, ali nisam htela da komplikujem i da kuvam tamo 2 vrste jela, već smo se mi prilagođavali njemu. I kuvala sam za dva dana ponešto. Čim ustanemo, stavim da se krčka, dok mi doručkujemo, ručak je gotov. Njemu pakujem u teglicu i nosim na plažu, mi to jedemo kad dođemo s plaže. Par puta sam mu dala kupovnu kašicu, a mi smo jeli u restoranu. Nisam htela nigde na pansion da se pretplatim, nekako mi ovako bilo sigurnije. Sa drugim detetom sigurno neću ovoliko paziti.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 22:37:35   
Didy

IZVORNA PORUKA: Nensi RR
Da,idemo u Sutomore,ali pun pansion mi nista ne znaci za Vuka,ja njemu sve posebno kuvam...


Nensi, a zašto mu posebno kuvaš?


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 22:39:07   
Anoniman
Nensi, šta fali da tražiš koliko ti treba, ja nikad nisam imala problem sa tim. Pogotovo na moru. Što kaže Didy, dok doručkujete, gotov ti je i ručak za Vuka, i onda uživancijauser posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 22:44:59   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Maya21

izvini zaboravila sam! u tom slucaju, sta te briga trazi tih 70, 80g mesa... ne bi smelo da bude problema...


Ma trazis tako meso. Sta te briga, kazi da ti je za dijete, a da nemate zamrzivac. A mozda i tu gdje budete odsjeli ljudi imaju zamrzivac, pa vam dozvole da stavite kod njih. user posted image

Inace za odrasle (kod nas) ima sasvim povoljnih restorana. Ja licno da idem birala bih tako, nego da kuvam. Od 2.5e za jelo do 6e za 'meni' (supa, jelo, dezert).


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 22:45:33   
Didy
Uostalom, možeš da tražiš i meso za dva dana, toliko može da stoji u frižideru. Ili da praviš i vama nešto od istog tog mesa tog dana za ručak, ukoliko na planiraš da se vi negde pretplatite na hranu. A i ne vidim zašto bi bio problem da tražiš toliko malo mesa. Za svoje pare možeš da tražiš i kašičicu mesa, boli te baš.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 22:56:00   
gagana83
Zivele kupovne kasiceuser posted image
Ja prosle godine na moru nisam kuvala, osim griza i palente par puta. Vecinu kasica sam ponela odavde, posto je na Zakintosu bio vrlo los izbor.
Ni nama nista ne znaci pun pansion, jer Una i dalje jede miksanu hranuuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 23:01:46   
Anoniman
Ja sam Luki kod kuće napravila gotove ručkove i tako ih pakovala. Npr: meso i španać, već skuvano, pa zamrznem u kutiji od margarina, izvadim, pa u kesu za zamrzivač, i u frižider tašni sam zamrznuto nosila na more. Imali smo zamrzivač, pa nije bio problem. Ujutru kad ustanem, izvadim, sačekam da se otopi, podgrejem, i eto ga. 

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 23:04:36   
marince1
Nensi mislim a bi trebalo da ima onaj deo za zamrzavanje u frizideru.Tu moze da odsto ji npr 2 dana.
Ja sam prosle godine kuvala i nosila kupovne za npr plazu ili celodnevni izlet.
U krajnjem slucaju,nece ti on zameriti ako ne bude jeo meso svakog dana na moru user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 23:05:24   
Didy

IZVORNA PORUKA: gagana83

Ni nama nista ne znaci pun pansion, jer Una i dalje jede miksanu hranuuser posted image



Hajd' nemoj zezati! Ženo, pa šta ti to sebi radiš?
Stefan je već tad na moru jeo samo usitnjeno, čak i meso, blender uopšte nisam nosila. Sećam se čak da sam mu na plažu nosila celu breskvu i tamo mu seckala i davala ne male komade. Kiflu, keks i ostalo je jeo iz ruke.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 23:05:47   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Didy


IZVORNA PORUKA: Nensi RR
Da,idemo u Sutomore,ali pun pansion mi nista ne znaci za Vuka,ja njemu sve posebno kuvam...


Nensi, a zašto mu posebno kuvaš?



Nama cemo najverovatnije uplatiti negde rucak.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 23:06:18   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: gagana83

Zivele kupovne kasiceuser posted image
Ja prosle godine na moru nisam kuvala, osim griza i palente par puta. Vecinu kasica sam ponela odavde, posto je na Zakintosu bio vrlo los izbor.
Ni nama nista ne znaci pun pansion, jer Una i dalje jede miksanu hranuuser posted image



I Vuk jede miksano.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 23:06:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy

Uostalom, možeš da tražiš i meso za dva dana, toliko može da stoji u frižideru.


Uvek ga možeš skuvati, i deo uzeti za danas, a drugi deo ostaviti u vodi u kojoj si kuvala u frižideru, za sutra.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 23:08:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy


IZVORNA PORUKA: gagana83

Ni nama nista ne znaci pun pansion, jer Una i dalje jede miksanu hranuuser posted image



Hajd' nemoj zezati! Ženo, pa šta ti to sebi radiš?
Stefan je već tad na moru jeo samo usitnjeno, čak i meso, blender uopšte nisam nosila. Sećam se čak da sam mu na plažu nosila celu breskvu i tamo mu seckala i davala ne male komade. Kiflu, keks i ostalo je jeo iz ruke.



Ja moram da primetim da mi nije jasno zašto je lakše nešto sitno seckati nego sasuti u blender i stisnuti dugme na 30sec? Mrzela sam kad je Luka prestao da jede mixirano. user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 23:13:17   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Didy


IZVORNA PORUKA: gagana83

Ni nama nista ne znaci pun pansion, jer Una i dalje jede miksanu hranuuser posted image



Hajd' nemoj zezati! Ženo, pa šta ti to sebi radiš?
Stefan je već tad na moru jeo samo usitnjeno, čak i meso, blender uopšte nisam nosila. Sećam se čak da sam mu na plažu nosila celu breskvu i tamo mu seckala i davala ne male komade. Kiflu, keks i ostalo je jeo iz ruke.


Jede ona voce seckano, jabuku glodje iz ruke, hleb i keks odavno.Ali rucak nema sanse, zadavljuje se na svakom komadicu i odbija da jede. Vise puta je i povratila. Kad bi rucak htela sama da jede, verovatno bi jela i seckano, ali ona to nece.
Veruj da sam probala sve, cak je i pustila da dooobro izgladni- nema sanse.
Tako da sam ipak resila da idem linijom manjeg otora, bolje da jede, pa makar i miksano, nego da je gledam kako povraca.
Vise se i ne opterecujem time, nema te osobe koja nije naucila da zvace- pre ili kasnije. Mm je bio isti takav kad je bio mali, jeo je miksano do 2.5 godine.


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 23:15:01   
madre
IZVORNA PORUKA: Nensi RR


IZVORNA PORUKA: gagana83

Zivele kupovne kasiceuser posted image
Ja prosle godine na moru nisam kuvala, osim griza i palente par puta. Vecinu kasica sam ponela odavde, posto je na Zakintosu bio vrlo los izbor.
Ni nama nista ne znaci pun pansion, jer Una i dalje jede miksanu hranuuser posted image



I Vuk jede miksano.

i bogdanuser posted image neko vreme sam se nervirala zbog toga, ali prestadohuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 23:23:43   
Didy

IZVORNA PORUKA: Tash

Ja moram da primetim da mi nije jasno zašto je lakše nešto sitno seckati nego sasuti u blender i stisnuti dugme na 30sec? Mrzela sam kad je Luka prestao da jede mixirano. user posted image



Ja sam tad samo meso sitno seckala, povrće sam davala onako iseckano koliko je iseckano pre kuvanja. Ili sam ga malo gnječila viljuškom.
Meni bi bilo lakše ubaciti u blender, ali smatram da je mnogo zdravije za dete da žvaće hranu i da tako razvija vilicu i jača desni. Stefan je jeo blendirano samo na početku, prvh mesec-dva, posle gnječeno, sa 9 meseci seckano. Ponekad sam mu blendirala npr. junetinu kad je žilavija ili pasulj jer su ga nervirale one ljuspice. Posle 1. godine sam zaboravila gde je blender.
Ok ako dete odbija, ali pasirati mu do 3. godine zato što je nama tako lakše mi je suludo.




_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 23:25:36   
Anoniman
Ma naravno da je suludo, ali da je lakše, lakše je. user posted image Meni je tvoje pitanje zvučalo kao da je tebi lakše da secaš, pa sam se začudila. 

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ishrana deteta na moru
30.5.2011 23:35:19   
Didy

IZVORNA PORUKA: Tash

Ma naravno da je suludo, ali da je lakše, lakše je. user posted image Meni je tvoje pitanje zvučalo kao da je tebi lakše da secaš, pa sam se začudila. 


Ja sam ti bila od onih mazohističkih majki koje nikad nisu razmišljale šta je njima lakše, već samo šta je bolje za bebu. Mislim da će ova moja jadna druga beba da dobije potpuno suprotan tretman nego što ga je Stefan imao.user posted image
A i skontala sam da Gagana i dalje svu hranu blendira, pa sam pomislila na blendiranje 5-6 obroka u toku dana već godinu i po dana.user posted image user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ishrana deteta na moru
31.5.2011 2:15:11   
liliana
I Tina ima 18 meseci i gotovo sve joj blendiram. Za more...vazda se razmišljam kako čemo oko njene hrane...user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here