|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Izborite se sa gripom u trudnoći
18.12.2008 8:54:41   
Anoniman
Prehlada plaši svaku tru­dnicu, i to ne bez razloga, jer zbog slabijeg imuniteta trudnice lakše dobijaju prehladu.

Tačnije, telo samo smanjuje odbrambene mehanizme da ne bi odbacilo plod. Nažalost, zbog toga su trudnice podložnije bolestima nego što bi inače bile.

Dozvoljeni lekovi
Ako ste trudni i prehlađeni, izbegavajte da uzimate lekove na svoju ruku. Obavezno se posavetujte sa ginekologom i lekarom. Većina antihistamina, dekongestanata i lekova protiv kašlja ne sme da se koristi u trudnoći osim ako vam ih nije prepisao lekar. Jer, sirupi protiv kašlja mogu negativno da utiču na plod. U većini slučajeva sme da se uzme acetaminofen za slabije bolove ili glavobolju, a trebalo bi da se izbegavaju ibuprofen i aspirin.

Antibiotici

Postoje mnogi antibiotici koji smeju da se uzimaju za vreme trudnoće, ali postoje i oni koji nikako ne biste smele da pijete. Posavetujte se sa lekarima i farmaceutima i onda pratite uputstva za uzimanje lekova. I nikako ne uzimajte lekove koje imate u kući, lekove kupite u apoteci.

Kako da sprečite prehladu ili grip?
Uravnotežena ishrana, redovna vežba i često pranje ruku najbolji su način da umanjite verovatnoću obolevanja.
Većina lekara će vam preporučiti prenatalne vitamine, kao dodatak ishrani.

Ako se ipak prehladite…

Ako se slučajno razbolite ili prehladite, evo nekoliko saveta:
- mnogo se odmarajte;
- pijte mnogo bistre tečnosti (ovo je posebno važno u trudnoći);
- protiv zapušenog nosa koristite nazalne sprejove na bazi morske vode ili se inhalirajte;
- ishrana mora da bude uravnotežena s mnogo voća i povrća;
- pijte toplu vodu s medom i limunom da biste ublažili upalu grla;
- obavezno se javite lekaru ako simptomi traju duže od nedelju dana i ako su izrazito teški; možda je došlo do sekundarne infekcije.

Izvor: Blic


< Poruku je uredio guppy -- 9.1.2009 19:13:58 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
6.1.2009 14:23:40   
kumara
Mozda moje pitanje bas i ne treba da bude ovde, ali ne znam gde bih ga stavila. (guppy???)

Mrtva sam bolesna i naravno prvo sto mi je palo napamet je da se lepo nakljukam eferalganima, aspirinima i ostalim lekovima, ali nisam sigurna da li to da radim. Nisam trudna, ali se pitam sta ako je ovog puta uspelo i mozda ne dobijem user posted image za 5-6 dana, tj. mozda smo uspeli sa bebicom? Sta mislite? Sta da radim?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
6.1.2009 14:30:27   
mamy2
Ako već moraš uzimati nešto ,a možda su trudna(što ti od srca želim)
onda neka to bude parcetamol.
Jedino njega ginići preporučaju u trudnoći.
Pij vit.c ,čaja i to ti je to!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
6.1.2009 14:45:51   
kumara
Hvala draga!!! Odoh da kupim paracetamol!

(odgovor članu mamy2)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
6.1.2009 16:18:17   
Anoniman
Kako si uspela da se razboliš na Kanarskim ostrvima gde je toplo? user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
6.1.2009 16:31:03   
kumara
Ma razbolela sam se posle, kad sam se vratila - od muke sto sam se vratila!!! user posted image Ne ozbiljno, verovatno od temperaturne razlike i cinjenice da sam bila u koznoj jaknici i cipelicama kad sam sletela u BG na minius hiljadu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
6.1.2009 19:17:09   
guppy RR
Draga moja Lenka, jako si mi nedostajala user posted image
Žao mi je što si bolesna. A za lekove su meni rekli ovako... ako se desi da uzmeš neki lek, koji može da našteti bebici, obično dođe do spontanog... a ako bebica ostane u stomaku, velika je verovatnoća da lekovi nisu napravili nikakvu štetu i da je sa bebicom sve OK. Kažu da treba biti posebno oprezan u prva tri meseca trudnoće, ali ne moraš zato da se nerviraš.

JAO JAO al želim da saznamo lepe vesti!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
6.1.2009 23:24:13   
Anoniman
Svi držimo palčeve. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
7.1.2009 22:16:24   
kumara
Hvala drage! Divne ste!! I vi ste meni nedostajale!!!!! user posted image user posted image user posted image

Pijem multivitu, jedem kivi... i bolje mi je!!! user posted image Lekove sam preskocila! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
20.2.2009 23:51:46   
joja
ja sam htela da pitam,iako ne nam da li pitanje odgowara owde,ali- sta se desi ako dewojka-zena popije lekowe tipa cafetin ,rapten,ferwex... a ne zna da je trudna?da li to moze da naskodi plodu?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
21.2.2009 4:22:47   
kumara
Joja, mislim da to jos uvek nije strasno i ne moze da skodi plodu. Naravno treba odmah cim se sazna za trudnocu prestati sa svim tim lekovima.

(odgovor članu joja)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
21.2.2009 9:45:19   
Jeca*
Ja sam na samom početku trudnoće bila jakoooo prehlađena i pila sam jake antibiotike. 2dana po završetku terapije sam saznala da sam trudna. Bila sam prestravljena. Ali, sve je ok user posted image  i lekari su mi rekli da u tom periodu to nije bilo strašno, ali je strašno piti "nedozvoljene" lekove kad se plod već ugnjezdi.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
21.2.2009 13:27:27   
eugenija
Bila sam gadno prehlađena, i po savetu lekara, uzimala sam dosta čajeva (da se to zlo što pre ispiški) + Hemofarmove šumeće tablete vitamina c...
Za Paracetamol dr mi je rekla da ga uzimam ukoliko se pojavi povišena telesna temperatura (klikni da pročitaš i o tome koju reč).


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
21.2.2009 16:20:08   
joja
okkkkkkk hwala na odgoworimauser posted image


(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
8.6.2009 21:14:29   
Nanica1
Evo mene je uhvatila neka prehlada. Da li imate neke savete za mene? Trudna sam 9+1. Nije nesto jako, samo kijam i smrcem, nemam temperaturu...

(odgovor članu joja)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
29.6.2009 20:07:47   
basso
Vratila sam se s mora prehladjena,naime moj sin je imao jedan dan visoku temperaturu,posle toga je kasljao i slinaveo,a posle 2 dana je mene steglo grlo,pa je nos procureo i ponekad grozan kasalj sa slajmom,nemam temperaturu i 23 sam nedelja.Koliko je opasno za bebu i šta da preduzmem,za sada pijem caj od kamilice,jedem limun i med i nešto mi je bolje.Pozz

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
1.3.2010 13:20:30   
choopa choops
Ja sam treci put prehladjena, a tek sam u 12 nedelji user posted image  user posted image
Bojim se da nesto ne bude bebici? Nemam temperaturu, samo mi nos curi i malo me grlo bolucka.
Ne znam vise sta da radim?! Zasto mi je tako slab imunitet?


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
30.5.2010 9:48:36   
Anoniman
JOj....ja sam vetj 3 dana prehladjena....nos mi je kao u irvasa.....crven od brisanja.... Naime....curi mi nos, non-stop....ali bezbojna technost....i kashljem ko magarac...retko...ali me grlo boli svo vreme....

Sad se nalivam chajevima...i chekam da mi donesu limun...da ga smastim...mada i inache jedem dosta votja...neznam kako mi je ovo uspelo da se ovako prehladim user posted image

Inache se osetjam kao da me je voz pregazio...tj glava me boli zbog stalnog kijanja...i sama sam sebi teshka (ovo moze biti i od trudnoce).... user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
30.5.2010 17:38:45   
vbjb
Ja sam prosle nedelje bila prehladjena, pa su mi i sinusi proradili a iz nosa mi se stalno cedila voda...
Doktorka mi je rekla da skuvam u 1l vode tri cetiri korencica belog sleza (ima u apoteci da se kupi) i to sipam nekoliko puta kao kapi u nos.
Ja usustini ne verujem u bapske recepte ali ovo stvarno pomaze... a ne moze da skodi...


< Poruku je uredio Lilly RR -- 30.5.2010 23:34:15 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
31.5.2010 13:40:02   
Anoniman
Meni ovo ne prolazi.... i ne kapiram uopshte kako sam se prehladila...

Iz nosa mi samo curi vodica i providan sekret....uopshte nije neka gadost....a i kashljem kao magare....osetim kao da imam shlajm...a nemam shta da iskashljem....user posted image

Pijem chajeve sa limunom...jedem limun...pijem vitamin c i brisem moj crveni nos....user posted image

(odgovor članu vbjb)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
31.5.2010 13:50:07   
strelitzia
samo da kažem šta sam ja pila kad sam bila prehlađena + upala sinusa...nisam mogla ustati iz kreveta koliko mi je bilo loše a noću nisam spavala jer nisam mogla disati ( a budala ja, ne znam disati na usta) ja ne vjerujem u tablete vitamina i ne koristim ih.
dakle ja iscjedim nekoliko limuna, vi možete recimo 2 a ja iscjedim više jer obožavam taj ukus, i u to što sam iscjedila pomiješam 3 kašike meda. miješam dok se ne istopi. i onda to pijuckam... extra je za imunitet

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
31.5.2010 14:34:48   
Anoniman
Pa ja jedem svez limun... a vitamin c popijem kad mi se pije sok...pa ajd ovo je kao zdravije... a inache...pojedem ceo limun, onako kao pomorandzu...to mi je kontam najbolje... Ali i dalje mi ne pomaze....

Evo sad sam ruchala...skoro vrelu paradajz supu...i prodisala sam...user posted image

(odgovor članu strelitzia)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
17.6.2010 10:47:40   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: vbjb

Termin za porodjaj mi je za dve nedelje a prehladila sam se, grlo boli, iz nosa curi neka voda, pocinju i sinusi da me bole a sve sumece tablete, septolete i praskove za prehladu koje imam u kuci ne smem da koristim tj. u uputstvu pisu kontraindikacije vezane za trudnice..
Jel imao neko slican problem, sta piti osim limunade

IZVORNA PORUKA: bebablue

Ja sam se pre 3 dana razbolela, sa sve temperaturom 37.5, onom najgorom kada svaki misic i koscica bole. Bila sam kod dr i zbog jake upale grla i slivanja sinusa, dala mi je cefaleksin i vec mi je malo bolje. A bas zbog toga, sto nesto sme, neko kaze ne sme i zbog temperature sam otisla kod dr. Od tableta za sisanje imam pantenol, ali i njega uzmem 2 u toku dana, nalivam se toplom limunadom i vodom, ispiram grlo malo prokuvanom slanom vodom, malo cajem od zalfije.

IZVORNA PORUKA: vbjb

Hvala svakako, nocas nisam ni okA sklopila posto me glava uzasno boli, izgleda je neka jaca upala sinusa, cekam 7h pa kod doktora...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
4.12.2010 19:48:04   
cucibu
Da li sme Strepsils, onaj original- crveni, da se koristi? Moj muz je rekao u apoteci da je za trudnicu i oni mu dali... a sada vidim ovde da se spominje da septolete ne smeju da se koriste.. Bas ste me zabrinule..

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Izborite se sa gripom u trudnoći
4.12.2010 20:00:56   
New Mom
Meni je dr tada savetovao da sve vrste dražeja za grlo izbegavam, sem pantenola. Ali opet, ako su ti to dali u apoteci, a znaju ko koristi, mislim da možeš biti mirna. (U registru ne piše ništa za trudnoću, samo da su kontraindikovane kod dece mlađe od 4 godine).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu cucibu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Ime za naseg decaka. Tesko nam je da se odlucimo!!!!
Zoka81



David (93%)

Paul (7%)


Ukupan broj glasova: 82

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here