|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
17.8.2009 11:47:42   
Anoniman
Srbija će 2050. godine imati 20 odsto manje stanovnika, to jest isti broj kao 1950, kao da sav jedan vek kolevka nije zanjihana nijednom. Tada će nam građani biti prosečno mnogo stariji nego sada, a već smo među najstarijim nacijama u Evropi. Najnoviji podaci američkog Biroa za podatke o stanovništvu koji je uradio istraživanje demografske slike sveta pokazuju da je Srbija na četvrtom mestu u Evropi po padu broja stanovnika. I što je najgore, broj se konstantno smanjuje.
...
- Žene rađaju sve manje i sve kasnije. Fertilitet je u najvećem padu kod žena između 20 i 30 godina, dok je u porastu kod starijih starosnih grupa. Ali, pad rađanja kod mlađih žena je mnogo veći, tako da je kompenzacija nemoguća...

user posted image  

Izvor. Blic.rs
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
17.8.2009 15:24:35   
Rina
Tuzno,zaista!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
17.8.2009 15:31:05   
SUPER MAMA
stvarno je ovo zalosno.

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
17.8.2009 17:27:05   
kathy
"Izgubicemo"???? U trecem licu mnozine?! MI???? Koji mi? U RS zive ljudi razlicitih nacionalnosti, i nece sve biti smanjene... uostalom, do tad ce Evropa biti jedna drzava, pa ce region Srbije imati manje stanovnika, a neki drugi regioni vise... user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 2:42:42   
sneza24
S obzirom da sad imam 25 god cini mi se da 2050 necu ni doziveti pa mi je tako svejedno.

(odgovor članu kathy)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 6:45:14   
dadaa
stvarno strasno..i ja verujem da ce stvarno biti tako..user posted image

_____________________________

nikada nemoj ici vec napravljenom stazom..sam sebi napravi put

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 8:56:19   
Anoniman
OK, dosta smo žalile, hajde sada malo konstruktivne debate. Možda neko ko je odgovoran i zaslužan za ovakvo šta pročita.

ZAŠTO će se to desiti? ZAŠTO žene rađaju sve manje i sve kasnije?

(odgovor članu dadaa)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 8:58:58   
Anoniman
pa to je očigledno Tasho, zbog ekonomske situacije, zbog propale privrede na prostoru bivše nam zajedničke države, zbog sveopće nesigurnosti, zbog propagande i kretenskih filmova i još kretenskijih serija (tipa sex and city) ....."o kako se ludo provodim a dijete će da me sputava ....ja da nekome perem gaće" 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 9:04:06   
Debeljuca
zato sto maltretiraju zene... poslodavci... samo ovde na forumu koliko ima trudnica koje su ostale bez posla....
zato sto plata jednog supruznika nije dovoljna da namiri celu porodicu....
zato sto je problem mnogima nereseno stambeno pitanje itd....

drugacije se zivi.... nasim bakama je bilo lakse... imale su svoju zemlju, povrce, mleko, jaja, itd...

zato sto je losa politika prema zenama koje odrzavaju trudnocu, svaka tableta se placa, svaka inekcija se placa,
svaka dodatna analiza se placa...

e kad se sve to sabere... sa onim sto mesecno imate.... nije ni cudo ... sto nas je sve manje....

zato sto mnogi odlaze negde... uzimaju tudje drzavljanstvo gde ce se ceniti njihov rad i znanje... i odricu se drzavljanstva zemlje.... koje nista ne pruza... a drzava Srbija samo uzima.... e zbog toga sve to....

ali eto...

cak znam za jednu studiju po kojoj cemo kao narod kompletno izumreti za 180 godina... sve uslove smo vec sad ispunili... jos samo da cekamo... da vidimo kako nas nema vise....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 9:04:23   
prolece
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


ZAŠTO će se to desiti? ZAŠTO žene rađaju sve manje i sve kasnije?
i mene to čudi, kad nam se država toliko zalaže za povećanje nataliteta!user posted image im mater lopovsku.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 9:06:03   
Anoniman
"ne pitaj šta zemlja može učiniti za tebe ...nego ti za nju" - buhahahahahahahahaha

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 9:09:16   
prolece
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

"ne pitaj šta zemlja može učiniti za tebe ...nego ti za nju" - buhahahahahahahahaha
davala sam krv svakog meseca dok nisam ostala u dr. stanjuuser posted image koliko oni za mene i moju porodicu tako i ja za njih.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 9:09:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sneza24

S obzirom da sad imam 25 god cini mi se da 2050 necu ni doziveti pa mi je tako svejedno.


Snezo, bre, sto ne bi dozivela, ludo jedna?! user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 9:13:54   
Anoniman
E tako vas volim! user posted image

Mnogo me nervira kada vidim da se sažaljevamo nad sobom! Zato i jesmo u gov**** u kakvim jesmo. Kada bi se narod digao i udružio protiv ovakvih stvari - možda bi bilo poboljšanja. Jer u ovakvim stvarima nije bitno da li smo socijalisti, demokrate, radikali ili šta već. Ovo je stvar čovečanstva. Naravno, uvek imamo neke babe koje nam parkiraju auto na trotoar gde bismo trebale progurati kolica, i busaju se da one imaju dvoje kod kuće, pa što bi se one cimale za dobrobit sledećih naraštaja, zašto bi mladima bilo bolje nego što je njima bilo!? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 9:14:21   
Anoniman
Svaka cast na ovom odgovoru, sve je tako, user posted image bem ti drzavu... ako Bog da, odoh odavde!
Toliko sam se iznervirala juce, jer sam morala da jurim papire od knjigovodje i socijalnog da proverim zasto mi je trudnicko umanjeno za dupli iznos, i saznam da je gazda (koji mi inace sve vreme izbegava odgovore) celoj firmi smanjio 50% plate - gad neopevani! Ima da iskoristim maksimalno sve sto mogu do sad i sad na porodiljskom i da odugovlacim sa negom deteta, i na kraju cu da mu kazem - user posted image bi se, ja odo! Ne pada mi na pamet da radim za te mizerne pare, jer da sam sama u ovoj situaciji, tacno ne bih imala da prezivim citav mesec!

(odgovor članu Debeljuca)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 9:14:36   
Delijagirl
Vule ja moram da se postavim u bran sex u gradu ja ih prosto obozavam i znam napamet sve tekstove iz serije ali opet ne razmisljam kao one i hocu da imam dete sa 23 godine. Mene osobo vise brine dal cu moci da svom detetu dam sve sta mu treba dal cu imati posla, dal ce mm imati normalniji posao nego sada i takve stvari.

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 9:19:01   
Anoniman
ne znam i ne zanima me da li ćete se složiti sa mnom, jer je ovo moje mišljenje

mladi ljudi u svim našim državama su ne zainteresirani bukvalno za život, samo kukaju kako se nema, a kafane pune, što u radno vrijeme što naveče
traže posao, a mole Boga da ne nađu

znači ovdje treba narod mijenjati ...otišli smo u kuser posted image



(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 9:19:22   
prolece
mislim da on nema prava i tebi da smanji naknadu u sred boilovanja proveri sa nekim ko je upućen u te pravne začkoljice.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 9:27:41   
Anoniman
Joj, Prolece, jesam, uzela sam privredni savetnik i iscitala ga 5 puta i posavetovala se, i ima pravo, jer se racuna prosek cele firme nakon prva dva meseca primanja trudnickog od socijalnog... user posted image Sa tim parama mogu samo dupe da obrisem!

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 9:33:48   
prolece
trebalo bi onda i mi da pošaljemo par mail-ova kao ona žena u Hr

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 9:39:41   
Anoniman
Da se ne zbunjujem pred kamerama, otisla bih ja na tv kao masa ljudi u poslednje vreme!

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 9:40:41   
Anoniman
drage moje otvorila vam je Tasha temu - KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 10:23:19   
Brand new mama
Uh,sorry, ali kad vidim ovo njihovo kukanje za padom nataliteta,prosto mi pozli.Slazem se sa Vuckom da treba i narod mjenjati(postali smo svi takva pasiva,ali valjda zbog toga sto su ljudi skontali da je vecina stvari koja se radi-lajanje u vjetar). No, koliko znam da je to postalo normalno u svim evropskim zemljama,pa zasto bi sad mi bili razliciti? Samo sto su zapadne zemlje pad broja stanovnika rjesavale primanjem doseljenika(juhu,evo i mene) a kod nas bi rijetko ko pametan dosao. Nesredjena drzava, vecina zakona su mrtvo slovo na papiru, primanja mala i realno nikakva(za vecinu stanovnistva je 10000 ipak realna slika plate) a da i ne pominjemo zdravstvenu zastitu i sve ostalo... OK, radjajte zene, ali ako bude nekih problema-sorry,desava se,reci cu ti ladno da dodjes sutra da odradimo to ciscenje(otkud ja znam da si ti rh-,sto fino nisi dolazila kod moje koleginice privatno) i nadaj se najboljem-ali to svaka zena mora da prezivi...Je,je....i sto nam je stopa smrtnosti porodilja i beba na granici africkih zemalja(nemojmo sad opet izvlaciti lazne statistike gdje se x stvari ne unese cisto zbog make-up-a)user posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 10:33:17   
Brand new mama
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

ne znam i ne zanima me da li ćete se složiti sa mnom, jer je ovo moje mišljenje

mladi ljudi u svim našim državama su ne zainteresirani bukvalno za život, samo kukaju kako se nema, a kafane pune, što u radno vrijeme što naveče
traže posao, a mole Boga da ne nađu
znači ovdje treba narod mijenjati ...otišli smo u kuser posted image


Slazem se da je puno i ovakvih,ali nisu svi-pa opet ne mogu sebi da priuste(sorry, ali je tako) da imaju bebu sa 23-24. Moji prijatelji u Bg imaju super plate,na super su pozicijama, ali nije to pravilo.Sta je van glavnog grada?Prijateljica mi je radila kao pripravnik,ostala je trudna(nije bilo planirano,ali nije mogla da se odluci za ono sto je kod nas najcesce) i zavrsila u bolnici.Vlasnik firme je prijavio da ne dolazi naposao i sad nema ni dinara(jer nema pravo na bolovanje kao pripravnik-a ovima na birou nije bitno sto nije imala kijavicu,vec je hospitalizovana).Njena plata je bila 10000 din, a njen m je isto dobio otkaz na faksu i sad juri da nadje bilo kakav posao(mislim da pokusava da radi kao taksista).Nisu u Bg,vec u istocnoj Srbiji. Ona ce morati i na operaciju 3 nedjelje poslije porodjaja,tako da ce tad morati da kupuje i dohranu(sigurno nece moci tad da doji).Mozemo joj mi pomagati,ali zar je i to zivot?

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Izgubićemo 20 odsto stanovništva do 2050.
18.8.2009 10:40:59   
Anoniman
Ocigledno je da nema prosperiteta, pa makar se i svi pobunili - to je tako i tako ce biti! Ja radim maltene od izlaska iz skole i niko me nije terao na to... jednostavno sam zelela da naucim rano sta znaci raditi i zaradjivati za sebe... pomalo se kajem sto nisam nesto upisala (makar visu), jer bih sad mozda i mogla iole da zahtevam nesto sa papirom.
Mm bi voleo kad bi upisala makar visu, sto bih i ja volela i htela, samo moram da vidim kako ce nam biti kad bebce dodje, s obzirom da nemam ni na koga da se oslonim za pomoc oko bebe ili finansijski, osim na mm, koji inace radi od 08h pa se sve do 19h ne vraca kuci...

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here