|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako "častiti" doktora i babicu,a d...
29.1.2009 15:31:27   
jelana9
Drage trudnice,pretpostavljam da i Vi malo malo pa mislite o ovoj temi.
To je javna tajna,mora da se "cas_ti" doktor u porodistu,babica,sestre...
Naslusala sam se svega i svacega,i nacitala,posebno o odnosu prema porodiljama,kada im je potrebna cista posteljina ili pomoc pri dojenju ili izmuzavanju...
Na pregledima u nasoj bolnici-porodilistu,primetila sam da ima dosta umisljenih doktorki i doktora,ali ima i dobrih primera.
Naprimer,kada me je moj ginekolog poslao na ultrazvuk-doktorka,namirisana kao da je imala sudar sa cisternom kolonske vode,pri pregledu me je dosta pritiskala onom sondom za ultrazvuk.Kada sam je,birajuci reci pitala "dali to pretiskanje nece skoditi bebi",ona me je osinula pogledom i veoma drsko odgovorila,da je "ona veoma poznat i priznati strucnjak i dali ja znam,koliko je njoj trebalo da se iskoluje i dali znam da je imala sve deset_ke"...
Dok me je jedan doktor,u istoj bolnici ucutao recima-ajde sada malo cuti...

Sada se mislim,dali bih sutra naletela ponovo na njih.Kada mi je savet i pomoc najpotrebnija.
Niti covek zna,koliko je dovoljno-da se ne uvrede.Ima slucaj jednog doktora,kada mu je jedan siromasan covek iz steka ponudio 100 evra-a ovaj,sa gadjenjem rekao "da je vec doruckovao"...

< Poruku je uredio viking RR -- 20.10.2010 12:43:26 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
29.1.2009 15:35:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jelana9



Ima slucaj jednog doktora,kada mu je jedan siromasan covek iz steka ponudio 100 evra-a ovaj,sa gadjenjem rekao "da je vec doruckovao"...


Strašno! Ja ti ne znam ni policajca podmititi nego mi piše kaznu, dok sav normalan narod policajcu da 500din da im ne pišu kaznu, ja kući stižem uvek sa kaznom i plaćam 2000din (ako ga nisam obradila za ženski šmek... što ti u porodilištu neće pomoći). U takvim stvarima mislim da se muškarci bolje snalaze. user posted image

(odgovor članu jelana9)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
29.1.2009 15:43:01   
jelana9
Sa policajcima je lakouser posted image ,kada su me uhvatili kada sam prosla na crveno i kada sam prebrzo vozila,pitaju me oni "sta sada",a ja-pa nista kaznite me.Dizu ruke.
A i ja umem sa njima.

< Poruku je uredio jelana9 -- 29.1.2009 15:44:10 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
29.1.2009 17:51:18   
Jeca*
Ja namerno nisam htela nikoga da častim. Onu sestru za grudi sam cimala maksimalno, a nisam joj dala ni dinar. Pa to im je posao!!!
Jedino sam doktorki i babici koji su me poradjali dala aranzman koji smo mi osmislili i dali u cvecari da urede: parfemcic i bombonjerica u korpici sa cvecem. Novac nisam htela da dam iz principa!!! Muka mi je od tog čašćavanja!

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
29.1.2009 18:37:18   
maša
"Pa to im je posao!!!" KAŽE JECA02!!!

JESTE -I SAMI SU GA BIRALI, ALI TO KAKO GA ODRAĐUJU PREVAZILAZI MERE PRISTOJNOSTI, LJUDSKOSTI I NE ZNAM ČEGA VEĆ. ČAST NEKA JE ONIM RETKIM IZUZECIMA ŠTO SE TRUDE DA OSTANU ČISTE SAVESTI.
ŠTA UOPŠTE DA VAM KAŽEM DALJE???NIJE SAMO U PITANJU NOVAC(JA SAM, KONKRETNO, LEPO ČASTILA SESTRU KAD SU ME DOVEZLI NA ODELENJE, A ONA VIŠE NIJE NI UŠLA U SOBU DA ME PITA ZA ZDRAVLJE, A KAMO LI NEŠTO VIŠE). I  TRAŽILA SAM  DA ME PUSTE IZ PORODILIŠTA BAŠ ZBOG TAKVOG-NIKAKVOG ODNOSA ZDR OSOBLJA I , MALTENE, ODMAH POTPISALA PETICIJU NA "MAJKA HRABROST" KOJA JE, DODUŠE, STIGLA DO MINISTRA ZDRAVLJA, A DALI ĆE URODITI PLODOM - ŽIVI BILI PA VIDELI!
DA SE NE RAZUMEMO POGREŠNO -NE KAŽEM DA NE TREBA POČASTITI, ALI ZNA SE ŠTA JE "ČAST" I NE BI TREBALO PRETERIVATI U OČEKIVANJIMA, A NAROČITO NE OMALOVAŽAVATI KAD NEKO OD BEDE ODVOJI ZA DR, BABICU I TAKO DO ČISTAČICE MALTENE.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
29.1.2009 19:17:59   
jelana9
Nikome nije milo da deli novac,kada mu je najpotrebniji,kao tada porodiljama i bebama.
Ali je bilo primera,u nasem porodilistu-da nisu hteli ni cistu posteljinu da daju,pa je porodilja morala da lezi na postojecoj koja je krvava.
Na sajtu 'majka hrabrost',zale se da su cak koriscena i pogrdna imena-nadimci,kojima su ismevali porodilje.Cak se ljute,ukoliko pri porodjaju neka vise vristi.Kazu,mamine maze...

Cula sam,da je cena apartmana u nasem porodilistu bila 4 000.Neznam dali je bolje uzeti apartman ili castiti.A mozda je apartman-kontraefekat.Pomislice-neka bogatasica,ona ima pare...

Ako ne platite na mostu,platite na cupriji.Jednoj nisliki,koja nije htela ili nije imala da plati za carski rez-bebu od 5 kg su vadili prirodnim putem.
Kad kazem "vadili" mislim tacno tako,vukli jadnu bebu i kostcice na rukicama i nogicama joj polomili.
To je bila jednodnevna vest,pa su je zataskali...

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
9.2.2009 14:15:58   
AleksandraDj
Ja sam lezala u bolnici 22 dana i stvarno sam se svega nagledala, ali SVEGA!! Toliko zena koje su dosle sa vezom i prosle grozno a i dosta njih koje su dosle bez ikakve veze i prosle bogovski.. Nema nekog pravila..
Ja sam mog doktora castila sa picem, bombonjerom i cokoladama za decu i 200e za svaki sekund koji mi je posvetio. Ali stvarno je bio samnom svake sekunde kada mi je trebao, zvao me telefonom kada nije bio u bolnici, slao sestre da me dodatno obilaze kada nije mogao on i zasluzio je svaki dinar. lezala sam u grdskoj bolnici na Zvezdari i mogu da kazem da sem 2-3 sestre-babice svo osoblje im je stvarno divno, toliko znaci kada dobijes lepu rec od nekoga, kada vam sestra (koja to ne mora da radi) sedi pored kreveta i prica sa vama, mazi te po glavi i  dolazi zilion puta da proveri kako tece infuzija, koliki vam je pritisak i sve ostalo.. Da sam imala pare sve bih sestre tamo castila, od treceg sprata do prizemlja. Sem plave gadure iz soka i jedne odvratnice sa treceg..user posted image user posted image
Castili smo i dve babice koje su bile samnom sve vreme i kada su pokusali prirodno da me porode i kada su me odveli na CR. Opet ponavljm, jeste to njima posao ali meni su te osobe bile svetlo na kraju tunela (bukvalno) posto sam umirala na stolu(isto bukvalno) .. I nema stvari zbog koje bih zalila i para i poklona koje bih im dala koliko su mi pomogle da se oporavim posle svega i izadjem iz bolnice posle 22 dana (sto bi svako od nas odlepio) sa lepim utiscima i i zadovoljna..user posted image

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
9.2.2009 22:10:56   
jelana9
U petak sam,oko sedam sati-osam ostala u bolnici zbog bolova,koje sam pominjala u temi "partusisten i varapamil".
Uverila sam se,da nije sve tako crno,ali ima i losih primera.
Veoma sam prijatno iznenadjena,sa sestrama iz niske bolnice sa odeljenja 'patologija trudnoce".Stvarno,su nam se nasle za sve a kada bih se pozalila da ne osecam pokrete bebe,odmah bi me prikljucili na ktg,mislim da se tako zove.
Jedna plava doktorka,koja je na tom odeljenju bila je super.U prijemnoj ambulanti predusretljivi,posebno bih pohvalila starijeg doktora Trenkica i sestre u prijemnoj ambulanti.
Potpuno razumeju svaku trudnicu i strahove.

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
9.2.2009 22:27:15   
jelana9
P.S Nikoga nisam castila.
Cistoca porodilista i odeljenja na kom sam bila je izuzetna,nisam videla bubasvabe sta pominju neke.
Tri-ciste tus kabine,a sa druge strane cisti wc-i.Veoma,veoma sam prijatno iznenadjena...A ocekivala sam haos. Dr.Pop Trajkovic,izuzetno vodi bolnicu.

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
10.2.2009 8:15:18   
Anoniman
Drago mi je kada neko napiše svoje pozitivno iskustvo, jer i ja isto takvo nosim iz novosadske Betanije. (sem par sestara, ali Bože moj, valjda svuda ima tih par sestara).

Jelena, ne znam da li postoji tema o niškom porodilištu, jel bi je otvorila ako je nema i napisala svoje utiske? Hvala!

(odgovor članu jelana9)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
10.2.2009 11:11:39   
jelana9
IZVORNA PORUKA: jelana9

U petak sam,oko sedam sati-osam ostala u bolnici zbog bolova,koje sam pominjala u temi "partusisten i varapamil".
Uverila sam se,da nije sve tako crno,ali ima i losih primera.
Veoma sam prijatno iznenadjena,sa sestrama iz niske bolnice sa odeljenja 'patologija trudnoce".Stvarno,su nam se nasle za sve a kada bih se pozalila da ne osecam pokrete bebe,odmah bi me prikljucili na ktg,mislim da se tako zove.
Jedna plava doktorka,koja je na tom odeljenju bila je super.U prijemnoj ambulanti predusretljivi,posebno bih pohvalila starijeg doktora Trenkica i sestre u prijemnoj ambulanti.
Potpuno razumeju svaku trudnicu i strahove.


(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
10.2.2009 11:13:31   
jelana9
Pogresila sam prezime doktora,DR.KUTLESIC je u pitanju.Posto nisam mogla uredim jucerasnju poruku na-napisacu ovako.

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
10.2.2009 11:19:36   
Modessty
Jecu ima i uniskoj bonici svetlih primera!!!
Imas srece sto si naletela na Kutlesica. On je fantastican covek!
Samo se sklanjaj od Vere Dimic i Mise Stefanovica. Izvinjavam se ali moram da pomenem imena. Imam licno jako jako lose iskustvo!
A sestre na patologiji su zaista divne!! Meni su se bar nasle kad je trebalo!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
10.2.2009 19:37:12   
jelana9
IZVORNA PORUKA: Tasha

Drago mi je kada neko napiše svoje pozitivno iskustvo, jer i ja isto takvo nosim iz novosadske Betanije. (sem par sestara, ali Bože moj, valjda svuda ima tih par sestara).

Jelena, ne znam da li postoji tema o niškom porodilištu, jel bi je otvorila ako je nema i napisala svoje utiske? Hvala!




Opisano opsirno iskustvo,mozete pogledati u forumu PORODILISTA -tema-Iskustva u GAK NIS

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
13.2.2009 0:02:24   
MERYEN
Mi smo castili novcem naravno doktora.

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
7.5.2009 22:55:51   
eugenija
Joj mene bi bilo nešto blam trpati novac ljudima u ruke... Nemam pojma... Mislim da je bolje imati dobru vezu, poznanstvo, ili neko da nazove telefonom, pa kaže:"Čuvajte mi porodilju tu i tu!", nekako mi je to primarnije... 

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
8.5.2009 9:18:24   
marince1
Neznam kako je u porodilistu,ali kod nas u provincijskim bolnicama te bez para niko ne gleda.



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
8.5.2009 9:45:11   
tomic
Potpisujem sta je Marina rekla..Tako je svuda. nema para, najeb.. si....

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
8.5.2009 11:34:26   
mamanp
Ma oni se nikad ne naljute, samo traze jos....user posted image
MM je dao dr, babici, nosila sam i nosilla sestrama za svih 7 dana koliko sam bila u bolnici.
E doktoru je izgleda bilo malo, pa je dosao kod mene u sobu (samo zbog mene!!!!!!) i rekao bi da bi bilo dobro da primim malo krvi. Ja pozvala mm, on dosao uplasen kod dr, kad ujutru dolazi dr u vizitu i kaze da nema potrebe da primam krvuser posted image user posted image . Izgleda da je ocekivao jos da mu mm da, al sam ja iz principa rekla da mu vise ne daje. Pa dosta je, ne lezim ni ja na parama.
Ma kod nas se utrkuju sestre koja ce da iznese bebu pri otpustu, jer znaju da ih ceka bombonjera, cvece i naravno PARE. Dokle smo stigli, ne smijes da odes da se porodis bez 200-300 EUR-a. Sramota! Da je bar porodiliste kako treba, ne bi zalila da platim ne znam koliko, ali uslovi su kao u stalama, kao da se stoka poradja, a ne zene!

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
8.5.2009 12:19:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamanp

Ma kod nas se utrkuju sestre koja ce da iznese bebu pri otpustu, jer znaju da ih ceka bombonjera, cvece i naravno PARE.


Ja ni jednoj sestri nisam dala ni dinara, ali ja sam porođena CR... što ustvari ne znam koliko je bitno. Ustvari, možda te sestre imaju i više posla nego redovne sestre (na redovnim odeljenjima), one nam menjaju boce sa infuzijama, dodaju sve što nam treba iz tašne jer ne ustajemo nekoliko dana (sem kada one dođu da nas nauče kako da se podignemo iz kreveta uz što manje bola, peru nas ujutru (između nogu), menjaju nam podmetače), pa onda one druge sestre (pedijatrijske) donose bebe, stavljaju nam ih na dojke...
Ni ovoj što mi je iznela i obukla dete na otpustu nisam dala ništa.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
8.5.2009 12:20:14   
tomic
Tako sam i ja cula.. od 200-300 najmanje i to samo doktoru... A ostalo... Haos...

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
8.5.2009 12:31:03   
mamanp
Pa donekle smo i same krive za to. Bila sam prisutna kad je zena koja je bila u pripremi sa mnom vristuci od bolova davala dr koliko hoce para samo da je porodi na CR. user posted image  
Nekako da podjem od sebe: postojao je neki strah u meni da cu tesko proci na porodjaju i da mi nece bebu dobro gledati ako im ne cusnem nesto u dzep. Ono jeste da je to njihov posao i po pravilu sve zene i sve te bebe treba da su na istom tretmanu, ali ima razlike u gledanju bebe majke koja nema poznanstva ili nije dala para i one oko koje svi skacu jer je zena nekog budze koji baca pare na sve strane.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
8.5.2009 12:41:31   
Ana RR
Ponekad tu nema pravila, ponekad bolje prođu žene koje nemaju nikakvu vezu, a one koje plate najeuser posted image . Tako je prošla moja snaja u narodnom frontu, veza joj je bila načelnik bolnice, koga njen ćale poznaje i još mu je dao 1000Eura. Ja sam jedina koja je bila sa njom sve do odlaska u porođajnu salu, i došlo mi je da plačem od muke kad sam videla kako se ponaša doktorka i sve sestre sa njom. Grooooznooo!!
Snaja je imala jake bolove i kontrakcije a nije se uopšte otvarala, pa su joj stavljali neke čepiće za otvaranje ali ništa nije pomagalo. To je trajalo celo pre podne i popodne, ja sam je masirala, šetala, pa opet masirala... uveče oko 8 su je uveli u salu, a porodila se tek u zoru i to su na kraju bebu izvukli vakumom.
Mogli su da je ne muče i da urade carski, ali eto... Što je najgore i snaja je medicinska sestra, ali niko je nije fermao dva posto.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
8.5.2009 12:44:46   
Anoniman
Sestra koja je došla po mene (na otpustu posle 5 dana u porodilištu) me je pitala: "Jel vama Dr XY u rodu?", rekla sam: "Jeste, to mi je tata.", ona me je pitala "Bože, pa što nam niste rekli?", a ja jednostavno nisam želela da im kažem. Dr koji je radio CR je znao, ali ni jedna sestra nije znala, pošto sam imala dva prezimena (devojačko i udato), pa se nisu udubljivale.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako "castiti" doktora i babicu...
8.5.2009 13:53:45   
marince1
Joooj boze,strasno!!!!!!Nemogu da verujem kako ti medicinski radniciumeju biti bezobrazni!!!
Tomic,misli da je 200-300 eura previse samo za dr,pogotovu kod nas.
Moja drugarica je castila drsa 100,babicu i anesteziologa sa 50eura,jer su kaze svi zaista zasluzili.I svi su bili zadovoljni!!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here