|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako čuvati peršun?
11.5.2010 20:29:27   
dunja RR
Vrednice naše, treba mi mala pomoć. Dobila sam veeeeeliku količinu peršuna, koji inače jako volim i stavljam u sva jela. Domaći je, iz bašte moje svkrve. Želela bih nekako da ga sačuvam da se ne osuši. A mnogo je lepši od onog koji kupujem na pijaci.

Da li neka ima savet, šta da uradim, da li da ga stavim u frižider ili nešto drugo?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako čuvati peršun?
11.5.2010 20:40:35   
dunja RR
volela bih da ga što duže sačuvam da bude svež, a ako baš ne može onda ću osušiti:)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako čuvati peršun?
11.5.2010 20:40:45   
Ana RR
Draga, ja sam peršun stavljala u vodu, kao cveće. Malo duže traje, ali ništa posebno.

Evo nešto sa neta:

Začinsko bije se može nekoliko dana čuvati sveže u frižideru. jednostavno ga dobro operite, otresite od vode i stavite u plastičnu kutiju a onda u frižider.

Začinsko bilje može se zamrznuti, a zamrznuto može da traje i duže od 6 meseci. Operite ga, smestite u kalupe za led i odozgo nalijte malo vode pa ga zamrznite. Kockice leda sa začinskim biljem istresite u plastičnu vreću, čvrsto uvežite i čuvajte u zamrzivaču.

Neke vrste začinskog bilja kao sto su peršun, mirođija, celer i bosiljak uspešno se čuvaju u soli. Treba ih sitno iseckati i izmešati sa solju, u razmeri 20 gr soli na 10 gr bilja,smestiti u staklene bočice koje se dobro zatvore, i čuvati u frižideru.


< Poruku je uredio Ana RR -- 11.5.2010 20:42:00 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako čuvati peršun?
11.5.2010 20:43:40   
jeca81
Ja persun sitno iseckam i stavim u manje plasticne posudice,pa tako u zamrzivac .Moze dugo da stoji,a miris se ne menja

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako čuvati peršun?
11.5.2010 20:43:49   
dunja RR
Hvala Anči puno. Staviću ga u so, pa u teglu, pa u frižider, idem to da uradim.
ljubac xxxx

< Poruku je uredio dunja -- 11.5.2010 20:44:02 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako čuvati peršun?
11.5.2010 20:44:33   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako čuvati peršun?
11.5.2010 20:44:54   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: jeca81

Ja persun sitno iseckam i stavim u manje plasticne posudice,pa tako u zamrzivac .Moze dugo da stoji,a miris se ne menja


hm, možda ću i ovako onda, hvala na savetu. Ako si probala mora da je delotvorno user posted image

(odgovor članu jeca81)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako čuvati peršun?
11.5.2010 20:46:42   
bluka
IZVORNA PORUKA: jeca81

Ja persun sitno iseckam i stavim u manje plasticne posudice,pa tako u zamrzivac .Moze dugo da stoji,a miris se ne menja


vrlo slično ga i ja čuvam. operem, iscjedim, isjeckam sitno, raširim po većoj površini (pleh, tacna), zamrznem pa ga onda zamrznutog spakujem u posudice. ne bude slijepljen i veoma je lako uzeti potrebnu količinu.

(odgovor članu jeca81)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako čuvati peršun?
11.5.2010 20:47:18   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: jeca81

Ja persun sitno iseckam i stavim u manje plasticne posudice,pa tako u zamrzivac .Moze dugo da stoji,a miris se ne menja


Ja takođe ovako


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu jeca81)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako čuvati peršun?
11.5.2010 20:48:35   
jeca81
Jesam,persun i celer.Mozda mozes manju kolicinu da stavis u frizider (po Aninom receptu),cisto da probas pa da nam kazes koliko dugo moze da stojiuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako čuvati peršun?
11.5.2010 22:20:13   
Mimče
drage meni mama nakupovala zacine u sksijama na sajmu bilja u ns, ali bas PERSUN mi se osusio i pozuteo jedini , ne znam sta je s tim persunom al nekako se tesko odrzava

(odgovor članu jeca81)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako čuvati peršun?
11.5.2010 22:22:14   
SUPER MAMA
Ja ga imam posadzeno u zardinjeri.Celo zimo, nadam se da i sad na leto cu imati persun.

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako čuvati peršun?
11.5.2010 22:50:27   
Lu
Sameljem i zaledim,jedan dio sam peršin a jedan zajedno sa mrkvom,celerom i paštrnjakom i tako imam kocke za cijelu zimu
user posted image

Kad se zaledi kocke izlomim i stavim u vrećicu.
Neuporedivo je bolji zaleđen nego osušen.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako čuvati peršun?
12.5.2010 10:08:38   
Leki 77
Vau Lu! Jesi li razmisljala da napises neki prirucnik za domacice? Ja se svaki put odusevim tvojim savetima. Tako su jednostavni, a sjajni!

Ja persun iseckam, stavim u male kesice za zamrzivac i zamrznem. Uglavnom zamrzavam po jednu vezu u jednoj kesici. I neuporedivo je bolji od susenog, koji po meni ne daje nikakav ukus jelima. Kao ni da ga nema.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako čuvati peršun?
12.5.2010 10:13:23   
Anoniman
i moja mama zamrzava persun u manjim kolicinama...nekoliko takvih "buketica" uvek ima u zamrzivacu...

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako čuvati peršun?
12.5.2010 12:10:00   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Mimče

drage meni mama nakupovala zacine u sksijama na sajmu bilja u ns, ali bas PERSUN mi se osusio i pozuteo jedini , ne znam sta je s tim persunom al nekako se tesko odrzava


slažem se draga, zato sam i otvorila ovu temu.

hvala na svim savetimauser posted image

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako čuvati peršun?
22.5.2010 14:38:13   
dunja RR

iseckala sam ga( ne previše sitno), zamrzla sam ga u jedoj plastičnoj kutiji i vadim po malo, po potrebi. Ima bolju aromu i miris od svežeg peršuna-EXTRA JE, hvala vam....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako čuvati peršun?
22.5.2010 14:38:50   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: dunja


iseckala sam ga( ne previše sitno), zamrzla sam ga u jedoj plastičnoj kutiji i vadim po malo, po potrebi. Ima bolju aromu i miris od svežeg peršuna-EXTRA JE, hvala vam....


i nije izgubio boju baš je zelenuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako čuvati peršun?
8.9.2013 16:09:23   
dunja RR
Ja opet dobila peršun user posted image

Oprala sam ga i osušila, pa ću ga sada iseckati i staviti u zamrzivač.

Znam da u trudnoći ne bi trebali jesti peršun (jer je abortiv), samo ne znam da li se uopšte ne sme staviti, ni malo u supu recimo?

Trudnice, sadašnje, bivše, da li ste ga koristile u trudnoći?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako čuvati peršun?
8.9.2013 16:11:11   
Olga75
ja sma kuvala persun u supi kad sam bila trudna , znaci na neki lonac od 5 litara sam stavljala jedno 2 persuna sa liscem i nisam pobacila

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako čuvati peršun?
8.9.2013 16:13:49   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Leki 77

Vau Lu! Jesi li razmisljala da napises neki prirucnik za domacice? Ja se svaki put odusevim tvojim savetima. Tako su jednostavni, a sjajni!


Slažem se!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako čuvati peršun?
8.9.2013 16:14:04   
gugutka
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Vau Lu! Jesi li razmisljala da napises neki prirucnik za domacice? Ja se svaki put odusevim tvojim savetima. Tako su jednostavni, a sjajni!


Slažem se!user posted image

i ja user posted image

< Poruku je uredio gugutka -- 8.9.2013 16:16:38 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako čuvati peršun?
8.9.2013 16:15:37   
dunja RR
E hvala Oldžika!

Žao mi ovolikog peršuna, domaći, lep, iz svekrvine bašte, a ja ću biti trudna uskoro! user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako čuvati peršun?
8.9.2013 16:50:39   
nata11
Ja svez naseckam stavim u cinijama za led u one male kocikce samo po kap vode preko i zaledim. Kada mi zatreba samo vadim kocku po kocku.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako čuvati peršun?
8.9.2013 16:54:56   
Olga75
a ja persun cuvam neociscen u jednom sanduku punom peska u podrumu , tako cuvam i sargarepu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here