|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem dobu?
13.10.2009 13:05:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx

A sta oblaciti bebama u ovom prelaznom periodu? Kako ih oblaciti nocu? Koje debljine cebe? Kada preci u skafander? Kada poceti sa zekama od plisa? Joooj, pomagajte!!! :)
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
13.10.2009 16:38:09   
gagana83
Ja Uni obucem tanku benkicu ili bodi i pantalonice a nocu je pokrijem sa pamucnim prekrivacem. Nama je pedijatar rekao sta oblacis sebi,tako obuci i bebu. Ovih dana je bilo bas lepo vreme pa sam je tako obucenu vodila napolje,dr nam je rekao kapicu da stavljamo samo kad duva vetar.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
13.10.2009 16:52:37   
*Alexx*
Gagana83, a kako je oblacis sada, kad je ovako hladno? Unutra znam kako da je obucem, ali nesto sve mislim da joj je hladno napolju. Naravno, kad ovako pada kisa nismo ni setali, ali pretpostavljam da treba neka jakna, pa neke cipelice - smrznuce se stopala samo u carapicama?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
13.10.2009 16:56:40   
gina
Danas je jako hladno!!!
5 stepeni!
Mi smo danas izasli napolje u zimskim jaknicama, sa kapuljacama i u cipelicama.

Nema ovde prelaznog perioda, ovo je zima user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
13.10.2009 16:59:23   
gagana83
Nismo jos uvek izlazili po ovom hladnom vremenu,al tu valjda opet vazi ono pravilo:kako se ti oblacis tako i beba.Mozes da je obuces u neki deblji bodi,stavis joj one patofnice i umotas u neko cebence. I naravno neku tananu kapicu.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
13.10.2009 17:00:46   
gagana83
IZVORNA PORUKA: gina

Danas je jako hladno!!!
5 stepeni!
Mi smo danas izasli napolje u zimskim jaknicama, sa kapuljacama i u cipelicama.

Nema ovde prelaznog perioda, ovo je zima user posted image

Nije valjda 5 stepeniuser posted image
Ja pojma nemam,danas nisam stigla ni na terasu da izadjemuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
13.10.2009 17:05:48   
gina
Da, da.... 5 stepeni !!!

user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
13.10.2009 17:22:04   
*Alexx*
Znaci, kad ja oblacim jaknu, jaknu obuci i bebi - znaci, shopping!! :)) Jos nisam posteno obisla radnje sa garderobicom. Eto prilike! Hvala! user posted image

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
14.10.2009 10:19:51   
Rivana

IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja Uni obucem tanku benkicu ili bodi i pantalonice a nocu je pokrijem sa pamucnim prekrivacem. Nama je pedijatar rekao sta oblacis sebi,tako obuci i bebu. Ovih dana je bilo bas lepo vreme pa sam je tako obucenu vodila napolje,dr nam je rekao kapicu da stavljamo samo kad duva vetar.

Ja sam Luku po savetu pedijatra oblacila kao sebe pa se razboleo user posted image eto....

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
14.10.2009 10:24:07   
Anoniman
Pa, beba treba da bude obučena kao mama, ali ima tu ješ jedna stvar: mama gura kolica koja su teška minimu 10kg i hoda, a beba leži u kolicima. Tako da, ipak mislim da bebe treba da budu obučene toplije nego mi. S druge strane, ja sam recimo zimogrožljiva, a moj Luka je na tatu, i uvek mu je vruće. Njih dvojica su stalno za rukav manje obučeni nego ja.

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
14.10.2009 10:25:41   
dana198495
ja svoju bebicu dosta utoplim,i nikako je ne oblacim kao sebe,jer ja ne podnosim vrucinu pa sam i sada u tankoj majiciuser posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
14.10.2009 10:55:43   
*Alexx*
MM i ja se stalno "prepiremo" - meni se sve cini da je Andreju nocu hladno. Ima zeku, obicnu pamucnu. Mm kaze da mu je ono tanko pamucno cebence dovoljno, a ja mu dodam jos jedno malko deblje (ali nista to nije specijalno debelo, da se razumemo). Ja se ujutru, pred zoru, smrznem. Cak sam pocela da razmisljam da ga stavljam u onu vrecu za spavanje, ali ako mu to stavim sada, sta cu na zimu?? Mozda kombinacija plisane zeke i cebenceta? Nisam pametna. A napolju mi se opet cini da ce mu biti hladno po nogama - ok, obuci cu ja pantalone, ali imaju li neke stramplice (kao sto mi odrasle nosimo grilon carape) da se obuku ispod pantalonica za bebe? Jos nisam bila u prodavnicama sad kako je pocela zimska garderobica, pa ne znam. Jakna, patofne, kapa, sal, rukavice - to je prvo na shopping listi.
A setate li vi svoje bebice sad kad je ovaj vetar i kisa?

(odgovor članu dana198495)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
14.10.2009 10:59:05   
Anoniman
Alexx, moje dete ima 14 meseci, ja mu nocu obucem pidzamicu i pokrijem ga sa jednim tankim i jednim debljim cebetom. Imam utisak da ga sad bolje oblacim nego prosle godine, jer je zimi grejanje jace i u stanovima je toplije, sad je bas hladno. Ja znam da sam preterala kad pocne da mu se znoji glavica iza usiju, a znam da mu je hladno kad su mu hladne nogice, ruke ili obrazi.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
14.10.2009 11:00:28   
dana198495
ne setamo nigdje kada je ovako vjetrovito,a kada se bas mora negdje ici"kontrola npr"onda joj obucem stramplice,carapice,malo deblji bodic i malo deblju trenercicu pa carapice pa papice.Tako je juce isla na kontrolu.i naravno stavila sam joj kapicu.I nije se oznojila ni malo znaci da nisam pretjerala

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
14.10.2009 11:03:10   
*Alexx*
E pa dobro onda, Andrej se ne znoji, ali mu nista drugo nije hladno osim rucica. Posto ima nepuna dva meseca, rekose mi da sake i stopala nisu merilo da li je toplo ili hladno, jer mu jos nije razvijen termoregulacioni sistem. Onda je to OK. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
14.10.2009 11:03:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx

ali ako mu to stavim sada, sta cu na zimu??


Moj Luka ima 3 godine, i pre neki dan sam isto pitanje postavila sebi, a onda sam shvatila da će na zimu normalno da greju i da će u stanu biti toplije nego sada! user posted image  (to je inače moja tematika razmišljanja svake godine)
Tako juče kupih džak! Debeli, jorgan džak!
Pa pre koju noć, probudim se u zoru, oko pola 5, odem do Lukine sobe, on se otkrio i tako spava, nogavice pižame se digle do kolena, pogledam na baby alarma, a on pokazuje 20 stepeni u sobi!

Štramplice naravno postoje, ne znam dal baš tako malene, ali uzmeš najmanje moguće, pa šta sad i da su malo veće.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
14.10.2009 11:08:02   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

ja sam recimo zimogrožljiva, a moj Luka je na tatu, i uvek mu je vruće. Njih dvojica su stalno za rukav manje obučeni nego ja.

Ista situacija i kod nas...moj Roko se ne da pokriti noću nikako,spava u pidžamici ali mi već palimo grijanje tako da mu valjda nije hladno,kažem valjda jer čim ga pokrijem on onako u snu sve gura nogicama.
Primorana sam da mu oblačim čarapice noću inače su mu nogice hladne.
Kad idemo vani utoplim ga otprilike kao sebe,ne šetamo jedino kad je  vjetar.
I da zimi mu oblačim ili štramplice ili helankice mada teško nađem muške,imam samo jedne user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
14.10.2009 11:09:25   
Lu
Alex,postoje štramplice od 0-3 mjeseci pa nadalje.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
14.10.2009 11:11:42   
*Alexx*
Drage moje, hvala vam puuunoooo!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
14.10.2009 11:13:43   
Anoniman
Ja izgleda da jedina bundam bebu user posted image
Trenutno ima na sebi pamucni bodi, a preko toga trenerku. Jedne tanke carapice i vunene pape. I ne zali se, nego mu je nosic uvijek hladan. A preko noci opet ima bodi, preko pidzamicu, onu tanku vrecu i lagani joran. Ali napominjem da je kod nas u stanu JAAAAAKOOOO hladno i da mi grijemo, samo sobu ne.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
14.10.2009 11:19:48   
*Alexx*
Pa ovih dana Andreju i ja oblacim bodi, pa preko toga pantalonice i majicu sa dugim rukavima. I to mu je ok. Jedino sam se pitala sta nocu i napolju. Ali sam otprilike skontala :) Negde sam procitala za moj horoskopski znak: hoce da ima decu, ali kada ih dobije, ne zna sta ce sa njima. user posted image Pa ti sad mozgaj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
14.10.2009 11:31:20   
mamanp
Za sad mojoj oblacim potkosuljicu (jos uvek tanku) i neki duks srednje debljine. Dole hulahopkice i tanke carapice i opet trenerkicu srednje debljine. A jutros smo stavili zimsku kapu kad smo isli u vrtic jer joj kapa od jakne nema vezicu pa joj pada sa glave.user posted image
A da preko noci je u pidzami i vreci za spavanje jer je kod nas strasno hladno u stanu.

< Poruku je uredio mamanp -- 14.10.2009 11:32:34 >


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
14.10.2009 13:57:02   
Anoniman
I meni su rekli da uvek oblacim bebu po sebi, nikako previse i nikako premalo, ali me sad od ove hladnoce nesto strah! Odjednom je zahladnelo i nisam sigurna oblacim li je kako valja... mada se sad ne usudjujem da izlazim napolje sa njom, po ovom odvratnom vetru i hladnom vremenu!
Preko dana mi je evo sad obucena u tanku benkicu i malo deblju zekicu , i carapice ima. Mislim da joj je to dovoljno, jel? A prekrivam je nekim cebencetom i samo preko noci ostavim malo preko jorgancic koji nisam presvukla sa posteljinom, ali vidim da se ne znoji ispod toga, mada i ne prespava puno u krevetcu tokom noci. user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
14.10.2009 21:03:27   
NadaR
A koliko treba da bude zagrijana soba u kojoj beba spava???
Jel ima tema o tome?
Meni Milosh puno bolje spava u hladnijoj sobi a cim je toplije okrece se, otkriva... user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako oblačiti bebe u prelaznom godišnjem ...
15.10.2009 11:06:03   
*Alexx*
Kako sam ja shvatila, prostorija u kojoj beba boravi treba da bude oko 22-23-24 stepeni, za kupanje 27 stepeni. A nocu i ja volim da spavam u hladnijem, bez obzira sto se pokrivam. A tako valjda i bebe. Mislim da ne bi trebalo da bude ispod 20 stepeni. Ali neka se javi neko iskusniji.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image
Click Here