|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako postaviti kesicu za urin ?
22.9.2010 19:12:58   
Tufna
Ako ima slicna tema, molim vam uputite me!
Treba ujutro da nosimo urin na analizu, a ne znam kako cu uspeti ista da uhvatim. Imam devojcicu koja je jako nemirna. Danas nekako uspem da joj zalepim kesicu, e sad nemam pojma da li sam je dobro postavila i verovatno nisam jer nijedna kap nije usla u nju. Ja sam otvor zalepila skroz oko usmina (e sad ne znam da nisam trebala jos malo dole) a onaj ostatak kesice prebacila preko guze (kao da sam je povila user posted image a to verovatno nisam trebala) i cvrsto pritegla pelenu. Sestra mi rekla da je najbolje nocas oko dva da joj stavim pa do jutra (al' me strah da cu ostati praznih saka pa bih da pokusam i veceras) kao nakupice se. Uf, kad bih mogla da iscedim iz pampersa user posted image

Dajte neki savet, kako da postavim kesicu a da nesto i udje u nju !
p.s. lako onom ko ima decaka


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
22.9.2010 19:19:00   
ivaj
Nesto ne mogu da se setim,ali znam da sam sigurno isto tako stavljala, samo cini mi se da nismo nista uspevali da uhvatimo na taj nacin.Onda bi ustajala sat vremena pred polazak,otvarala pelenu i sa onom kesicom cekala.
Pa kad uspem nesto da uhvatim uspem.
Ako se setim jos necega sto smo radili pisem ti.

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
22.9.2010 19:29:31   
Tufna
Au Boze, ako budem cekala sa kesom ima urina da bude svuda po kuci user posted image a ne u kesi. Hvala ti Ivaj, ako ne uspem nocas probacu ujutro tako. Koliko je nemirna mislim da bi joj uhvatila urin da je sve sa nogama strpam u plasticnu kesu user posted image user posted image   A i onaj otvor na kesi pobogu onako mali bas k'o samo za decake pravljen i onaj lepak kao, ma nista ne drzi!
Joooooj sad mi pade na pamet, a da ja dodam malo flastera da joj zalepim kesicu. Cisto gornji i donji deo da drzi pa cu ga skinuti uz pomoc alkohola user posted image ili bolje ne


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
22.9.2010 19:57:57   
ivaj
Ne bi trebalo to da spada.I ova nasa je bila nemirna katastrofa pa se ni jednom nije odlepila kesica.
A da je bezveze jeste,ali ne postoji drugi nacin.
Bolje uzmi onu obicnu posudu za urin pa kad vec cekas cekaj sa njom,pre ces da ulovisuser posted image  Smejem se ali mislim ozbiljno.I ovako iz kesice posle presipas u posudu.

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
22.9.2010 20:01:40   
Tufna
user posted image Hvala Ivaj


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
22.9.2010 20:50:48   
Trcosava
Mi nismo imali nikakav problem sa kesicom, lepo se zalepila (jedva sam je posle odlepila) i lepo sam preko ovaš stavila pelenu i tako smo otišli u DZ (oni su tamo presuli u posudu ili šta već - mi smo samo dali kesu)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
22.9.2010 21:57:27   
Tufna
Trcosava a koliko meseci ti je meseci imala beba? Moja ima 9.5 i ne mogu da je obuzdam, kao cigra je, al' bas kao cigra! Svako ko je prvi put vidi, ama prvog minuta zakljuci da je nemirna user posted image To je dobra ideja, ali moja Andjela je velika za to a i jutro je hladno da je tako izvodim samo sa pelenom.
Evo sad sam joj posle kupanja ponovo zalepila, preskocila sam i mazanje genitalija da bi bolje uhvatilo. E sad sam joj temeljno ulepila onako malo rasirila guzice user posted image da to prione i malo naguzvala kesicu napred da bi uslo. Pa ajd Boze pomozi! Ne znam samo da li da je budim nocas i skinem ili da ostavim do jutra. Strah me zato sto ona zna da se iskaki cim se probudi user posted image


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
23.9.2010 9:44:17   
Tufna
E jutros smo krenuli sa 2ml urina u casici user posted image i naravno nije bilo dovoljno. Al' smo u domu zdravlja uspeli da uhvatimo po savetu sestre iz laboratorije. Rekla nam da zalepimo kesicu, ne stavljamo pelenu vec joj samo navucemo trenerkicu cisto zbog hladnoce. Tako da je kesica slobodno visila i nije proslo ni minut user posted image U dva po rezultate, daj Boze da je sve ok


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
23.9.2010 9:55:07   
ivaj
Super kad ste uspeliuser posted image  

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
23.9.2010 10:00:09   
mihi
Kod devojčica je to mnogo teže nego kod dečaka!

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
23.9.2010 18:23:44   
Trcosava
Kahm, malko kasnim. Elem Ana imala 9 meseci kad sam joj stavljala kesicu, dakle nije bila mala

Nismo je mi nosili samo u peleni user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Smrzla bi se - ovdi je 'ladno. Dakle bilo je kesica, pelena (ovlaž, čisto da ne ispadne sličajno kesica) trenerka.
I koji vam to debili nisu rekli da je ne mažete?! Ovde su nam lepo dali uputstva (doduše kad je imala 6 meseci) - operite je sa sapunom, lepo osušite i zalepite kesicu. Nema mazanja nema ništa. Normalno da kesica ne može da se zalepi kad ima kreme. Plus urin u slučaju mazalica NIJE STERILAN!
Stavili smo je sa sve kesicom, pelenom, trenerkom u autosedište, pa do DZ i tek posle vađenja krvi proverili da li je kesica puna. Možda se 5 kapi prosulo sa strane.

Mihi, bre ma uopšte nije teško ali SAM da uradiš nema šanse. Muž je držao noge, a ja sam centritala.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
23.9.2010 18:37:42   
choopa choops
Jao mi smo prvi put stavljali kesicu kad je imala oko pola godine i bila relativno mirna. Stavili kesicu preko noci, uhvatili mokracu, odnijeli na analizu user posted image Ja se mislila u sebi kako to da majke pricaju da je tesko uhvatiti kad je bas lagano user posted image user posted image A onda smo trebali da uhvatimo opet pocetkom ovog ljeta tj njezinih 1g i 9mj. Znaci nemoguca misija. Tri jutra smo tako pokusavali. vrecica bi se odljepila ili bi proslo na pelenu. Na kraju nismo ni odnijeli taj urin na analizu (hvala Bogu pa je sve bilo u redu). Srecom pa sada vec moze na tutu inace ne znam kako bi ponovili to iskustvo. user posted image

A dobra ideja je ovo da se ne stavlja nista preko kesice user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
23.9.2010 19:31:38   
Anoniman
Mene su u dispanzeru savetovali da probudim ujutro dete i dok je onako pospano mu operem malo pišicu i zalepim kesicu na suvu kožu. Preko te kesice sam stavila samo pamučnu pelenu jer je bila zima, pa da bebi ne bude hladno. Posle par minuta je beba piškila i taj sadržaj sam presula u sterilnu posudu. Tako sma radila već dva puta i nije bilo nikakvih problema. Pre nego se beba probudi sam pripremila posudu sa vodom sa kojom sam je prala i sve je bilo O.K.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
16.2.2011 10:24:41   
Anoniman
Znaci mogu uvece da joj stavim kesicu dobro zalepljenu ? gde da okrenem onaj viseci deo kesiceuser posted image Petra spava na stomaku ? Kako to da izvedem uopste mi nije jasno , jutros sam pokusavala , drzala sam joj tu kesicu ona mlatara okrece se , kesica spada haos user posted image Znaci ako joj stavim kesicu uvece , da ostavim kesicu onako da lezi na krevetu izmedju njenih nogica ? 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
16.2.2011 10:27:22   
Olga75
Ribizla , pokusaj negde pred jutro da joj zalepis kesicu da ne bi predugo stajala . Operes je tupferom i mlakom vodom , osusis ispeglanom pelenom i zalepis. i savijes kesu prema guzi , blagu zalepis pelenu i vrebas , cim primetis da je piskila skini kesicu .

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
16.2.2011 10:30:01   
Anoniman
Olga , a gde da zalepim kesicu , vise napred ili vise nazad , da bude na ledjima ili stomaku ? 

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
16.2.2011 10:35:59   
Olga75
prati kako izbleda onaj otvor i zalepi je bas kako ide kokica , kako lezi na ledjima , razmaknes blago vulvu da zategnes i da se lepse zalepi da obuhvati otvor utrere prena koki , znaci vise prema stomaku .

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
16.2.2011 10:37:13   
Anoniman
To je objasnjenje user posted image Hvala Olga user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
12.4.2011 11:19:28   
Anoniman
Treba da joj uradim urin i urinokulturu , da li mogu sa prikupljenim urinom prvo da uradim urinokulturu odnosno da umocim onu plocicu i iskoristim taj isti urin  ?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
12.4.2011 11:21:41   
Ana RR
Ribizla, ako radiš u privatnoj laboratoriji dovoljno je da odneseš samo u čašici za urin (ne treba ti i ono za urinokulturu). 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
12.4.2011 11:24:24   
Anoniman
Pa mogu i privatno , nego ne znam da li ce biti dovoljno to malo urina sto se `uhvati` kod bebe za obe analize ? 

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
12.4.2011 11:24:50   
Anoniman
Da li ce to malo deliti na pola ? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
12.4.2011 11:25:32   
Ana RR
Pa ne znam.. zeznuto je kod beba. Pozovi neku lab. pa ih pitaj, najbolje tako.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
7.9.2011 9:38:29   
bokicans
Ja sam jutros trebala Ognjenu da odnesem urin  i da vadi krv ,ali nisam uspela.Kesicu sam mu stavila pre 7 sati a one se do pola devet nije upiškio a lab,se zatvorila pošto rade do pola devet.Kod privatnika ne migu ,jer treba i krv da vadi ali oni nece da vade iz vene a mora,zbog sed,eritrocita.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
7.9.2011 9:42:44   
Olga75
Bokice , probaj predjutro , dok jos cvrsto spava da ga raspovijes i zalepis ali pooolako da se ne probudi
meni je jedino tako uspevalo da uhvatim pispis , negde oko pola pet sam lepila kesicu i od pola osam je obicno piskila u nju pa trk u lab
joj sto su komplikovani kad su mali a bogme i kad porastu user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Click Here