|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 11:37:36   
Anoniman
Koliko?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 11:38:57   
Anastazija
Spermatozoidi zive dok se sama sperma ne sasushi, a unutar vagine mogu da opstanu i do 72 sata..

Ovo sam c/p... user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 11:40:50   
Anoniman
Da, nisam mislila na suvom (tipa na krevetu), to me baš i ne zanima. user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 11:41:15   
Jeca*
- Spermatozoidi na vazduhu ne mogu da žive dugo(može se meriti minutima) jer za to ne postoje adekvatni uslovi,ali kad dospeju u vaginu tu mogu preživeti i do tri dana jer se radi o vlažnoj sredini. - Da bi sazrela, spermi je potrebno od dva do tri meseca. Posle ejakulacije spermatozoidi žive još oko 36 sati 
- Vreme koje je potrebno od koitusa da spermatozoid udje u Falopijevu tubu je 5 min. Sperma ostaje fertilna od 28 - 48 casova do nedelju dana.
Koliko dugo sperma moze da zivi na otvorenom zavisi od uslova okoline, u proseku moze da zivi vise od nekoliko sati a u telu zene vise od sedam dana. Unistava je voda usled osmotskog soka, takodje sapun i sredstva za tusiranje


ovo je sa tri razlicita sajta. Meni je u glavi, sa nekog predavanja od ranije, ostalo da sperma na vazduhu zivi max 24h.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 11:43:50   
Anastazija
IZVORNA PORUKA: Jeca RR
Da bi sazrela, spermi je potrebno od dva do tri meseca.


Kukuuu!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 11:44:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

- Da bi sazrela, spermi je potrebno od dva do tri meseca. Posle ejakulacije spermatozoidi žive još oko 36 sati 


A šta znači da sperma sazri??? user posted image

A ovaj drugi deo... da može da živi i do 7 dana, to znači da recimo ukoliko još nije bilo ovulacije pri odnosu, nego tipa dan - dva posle, i ukoliko je sperma preživela, može doći do oplodnje i bez odnosa, jer je sperma potencijalno još živa u ženskom organizmu? user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 11:47:17   
Anastazija
Tasho, je l` ti to samo onako ispitujes ili imas neke sumnje koje bi mozda i podelila sa nama na crticama? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 11:49:08   
Anoniman
Ja sam vama već postavila pitanje na crticama (u prvom delu), preskočile ste me kao jedan-dva, i sada više neću ništa da vam kažem! ETO! user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 11:50:20   
Anastazija
ahaaa!!! plus, ono zatvaranje i ukidanje crtica u julu... aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ne moras nista da nam kazes... samo nas ispostuj kada ugledas user posted image ! user posted image
Red je....user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 11:51:22   
Anastazija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A ovaj drugi deo... da može da živi i do 7 dana, to znači da recimo ukoliko još nije bilo ovulacije pri odnosu, nego tipa dan - dva posle, i ukoliko je sperma preživela, može doći do oplodnje i bez odnosa, jer je sperma potencijalno još živa u ženskom organizmu? user posted image


Mislim da je odgovor na tvoje pitanje potvrdan.. Moze.. I ne mora.. Zavisi od gostoljubivosti vagine user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 11:51:51   
Anoniman
Ej, nešto sam razmišljala za to zatvaranje, neće ići.

Sada će da mute Katjica, Smeshkica, Lenka RR...


(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 11:52:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anastazija

Zavisi od gostoljubivosti vagine user posted image user posted image


Tako sam i ja shvatila. user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 11:56:00   
Anastazija
Pazi, ako su spermici dovoljno brzi i ako ne odustaju, moguce je.. U trenutnku ejakulacije izbaceni su sa semenom tecnosti koja sadrzi hranljive materije koje omogucuju da zive duze...

uglavnom user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 11:56:48   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 11:59:22   
Anastazija
Tasho, Tasho, nevaljalice jedna user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 12:00:31   
Anoniman
Beži sada, neću više da pričam sa tobom. user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 12:01:57   
Anastazija
user posted image user posted image user posted image

ok... ciri buuu ciri baaa!! nestadoh...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 12:02:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ej, nešto sam razmišljala za to zatvaranje, neće ići.

Sada će da mute Katjica, Smeshkica, Lenka RR...



Kakvo zatvaranje??? Nisam u toku od juche user posted image

Ja sam muckalica tek za jul user posted image



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 12:03:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ej, nešto sam razmišljala za to zatvaranje, neće ići.

Sada će da mute Katjica, Smeshkica, Lenka RR...



Kakvo zatvaranje??? Nisam u toku od juche user posted image

Ja sam muckalica tek za jul user posted image





Ma ja sam pripretila da sve moraju da ostanu trudne do jula jer tada zatvaram temu Crtica i selim ih u Trudnice. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 12:03:35   
Anastazija
To je, Smeshkice, Tasha htela da potera ove trudilice koje se vec duze vreme dobro provode u crticama... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 12:05:01   
Anastazija
A onda je videla da nema druge nego da nam svojim primerom pokaze kako se prebacuje u druge teme user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 12:06:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anastazija

A onda je videla da nema druge nego da nam svojim primerom pokaze kako se prebacuje u druge teme user posted image user posted image user posted image


Nemam šta da kažem. Nećeš me isprovocirati... NE, NE, NE... user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 12:07:10   
Anastazija
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 12:14:08   
Anoniman
Ahaaaaaaaaaaaa.....znachi takoooooo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Koliko dugo žive spermatozoidi?
19.5.2009 12:54:28   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Anastazija

IZVORNA PORUKA: Jeca RR
Da bi sazrela, spermi je potrebno od dva do tri meseca.


Kukuuu!!!



To je spermatogeneza!

Spermatogeneza je kompleksan proces stvaranja spermatozoida koji se odvija u semenim kanalićima testisa. Celokupan proces spermatogeneze traje 72 dana. Ipak, ovakvi spermatozoidi još nisu sposobni za oplodnju. Da bi stekli pokretljivost i mogućnost da izvrše fertilizaciju potrebno je da prođu kroz epididimis gde stiču te osobine, za šta su potrebna dodatna 2 dana. Tek spermatozoidi koji se nalaze u repu epididima imaju sve osobine zrelih, pokretnih spermija. Iz epididima, spermatozoidi se kroz semevod trasportuju do ampule semevoda i semenih kesica. Pred ejakulaciju, procesom emisije sadržaj  ovih struktura se izlučuje u zadnju uretru, a ejakulacijom se zahvaljujući ritmičkim kontrakcijama mišića međice sperma izlučuje van organizma. Sadržaj semenih kesica je bogatšŠećerom - fruktozom koji omogucava ishranu spermatozoida. Sadržaj semenih kesica je neophodan i za neutralizaciju kisele sredine koja postoji u vagini, a utiče i na zgrušavanje sperme neposredno posle ejakulacije.


IZVOR


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here