|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 11:43:18   
Markovicka
Nisam nasla slicnu temu pa cu ovde pitati.....Sve uglavnom imaju problem sa ne spavanjem a ja sa spavanjemuser posted image
U poslednje vreme kada se budi nocu(izmedju 3i 6) zmuri i kao da spava a muci je stomak i onda zbog toga place,ja joj ponudim cuclu i onda se umiri,pa prodje malo
pa opet i tako pola sata...Onda je ja uzmem jer dezuram ko budala,nahranim je i vratim u krevet i onda spava...
Zadnje tri noci sam privukla krevetac do mog kreveta i onda kada se budi samo joj dodajem cuclu...Tako ona tri noci vec spava od 9i30,10 do 7 ujutru...
Jel to normalno?user posted image Mislim jel gladna?user posted image Valja li toliko dugo da spava?user posted image


Mejra, evo da otvorimo temu.
I moja Elene ume dosta da spava nocu. Evo sinoc je spavala od devet do pola cetiri, ni tada nije plakala, cak ni oci otvorila nego je nesto stenjala pa sam se probudila i brze bolje ustala da nahranim dete, a posle se pitam da li sam je mogla pustiti jos.
Verovatno bi trebalo da smo srecne jer su retke bebe koje tako dobro spavaju u tako ranom uzrastuuser posted image
 


< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 4.12.2016 8:40:17 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 11:45:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Ja sam sa Nesinih nepunih 2 meseca otisla kod pedijatra da pitam da li je normalno sto on toliko spava, stalno je spavao, i ona mi je rekla da jeste, i da uzivam On i sad dosta spava...a da je beba gladna, znala bi to, znas i sama

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 11:50:48   
Markovicka
Nas pedijatar kaze da jedino zbog tog ranog napredovanja u kilazi koje je bitno( ona je izasla sa 2900g) ne pustam bas duze od sedam sati.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 11:51:10   
mejra81

E,super za temu...user posted image
I moja tako stenje i vrti se pa onda prdne pa zaspi na 5-10min pa onda opet,ja sedim pored kreveca i drzim joj cuclu i posle pola sata je uzmem i hranim je...
E,sad iz mog kreveta joj drzim cuclu,ona se malo meskolji pa zaspi i tek ujutru ustajemo...
Nisam pametna,jednom mi jue neka dr.rekla da deca mogu da spavaju i od gladi,upadnu u neku ebem li ga sta....user posted image
Meni se ona ne cini da nesto zaostaje....

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 11:53:11   
Markovicka
Pa to je bitno, da ne zaostaje, da fino napreduje.

Nadam se da ce nam bebe ostati ovakve spavalice i kasnijeuser posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 12:02:01   
Markovicka
Da te pitam, Mejra, a koliko spava danju?
Jer ona je meni dosta aktivna danju pa se valjda premori i zato tako dobro spava nocuuser posted image

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 12:21:01   
AtenA
jao blago vama!moja mala prasica ne moze toliko da izdrzi,ona najbolje spava posle kupanja sto je od nekih 21h,i tada odspava cetiri sata do 1 otprilike pa trazi ponovo da jede,nema sanse da se smiri uz cuclu, do cetiri pola pet e onda zna i da vileni oci kao klikeri a ponekad se nateze sa spavanjem sve nestopo pola sata sat eventualno!i jede dosta,ponekad pojede i po 180 ml,a tamo pise da toliku kolicinu treba da jede tek od 4. meseca,ali sta da radim kada je dete gladnouser posted image
napredovala je od izlaska iz bolnice za mesec dana 1800gr,doktorka je bila bas iznenadjena,ali nas nije kritikovala

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 12:28:50   
choopa choops
Nama je pedijatrica rekla (ka dje L bila tako mala) da je budim svakih 5 sati, tj. da je ostavima da spava najduze toliko, a da je onda probudim da jede. Navodno nekoj djeci zna da padne nivo secera u krvi, a oni su mali i ne znaju da im to treba, te da zbog toga mogu zapasti u nekakav sok user posted image Koliko je to tacno ne znam, jer se ona svakako budila svaka tri sata user posted image da jede. A mala od prijateljice je od 20-tog dana spavala cijelu noc i sve je bilo OK. ne znam. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 12:31:13   
majka mara
u bre 180ml
pa to je mnogooo,mislim beba ne zna kad je dosta,moj beban ima 5 m pa pije 6x180ml a i to je mnogo,trebao bi 5x180.
polako sa mleko ok ako je gladna,ali bas toliko,samo na pamet da ti bude da ona ne zna kad je dosta.

razvucices joj zeludac,
jesi li bila kod nutricioniste ili ko je vec zaduzen za ishranu tvoje bebe?

mislim,ako je dojis to je jos i ajd da kazem ok,mozda se smiruje na dojci,ali ako je hranis adap,ne znam ja bi otisla u savetovaliste na tvom mestu

< Poruku je uredio majka mara -- 1.3.2010 12:43:22 >

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 12:46:34   
AtenA
pa ne pije stalno,uglavnom 120 ml,ponekad 150 i 180!nema vise od jednog obroka od po 180ml,ali zna da popije par puta po 150!pitala sam pedijatra i ona mi je rekla da je ok ako ne jede svaki obrok toliko.
ona tacno zna koliko joj treba,nekako je sva svoja ako nije gladna nema sanse da povuce ni gutalj,iako recimo nije jela tri sata(ali to bude retko)
i ja sam se bas bila zabrinula,ali dr. kaze da je ok,cak nas je i posteno nahvalila i rekla da je beba za primer

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 12:51:19   
majka mara
atena ako pedijatar tako kaze,onda super,ja sam se samo mlao zabrinula,jer je i moj gladnica,a samo bljucka non stop i nama su rekli sve ok,pa u 4m nam nutricionista rekao da stanemo na 180ml 5 obroka,moj beban je prvog meseca napredovao 1550gr,rodio se sa 3200,sad sa 5m ima 7500gr,sve ok,super napreduje i takooo
ljubac za bebana

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 13:07:18   
AtenA
jao skroz smo otisle od teme!
pa meni je bilo zabrinjavajuce od pocetka jer na dohrani (humani)pise da 120ml treba da pije od treceg meseca!a ona je tu kolicinu pila od prve nedelje,ja nisam imala dovoljno mleka,a sada vise nemam uopste!ali me je doktorka smirila!zasada je tako a videcemo posle...valjda je ok
pozz i za tvog malisuuser posted image

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 13:18:03   
liliana
Moja beba ima 3 meseca i do pre nedelju dana se budila po 2-3 puta noču. Poslednjih nedelju dana zaspe oko 11-12h naveče i spava do 10-11h izjutra. Ja se prvo brinula i pokušavala je buditi da bi jela, međutim to je bilo bezuspešno. Jede oko 120-150ml !Aptamila" u svakom obroku. E, jedino što noču stalno nešto u snu "cvili" pa se po čitavu noč moramo držati za ruke-ja privučem krevetac do francuskog i držim je za ručice. To je tako od kad smo došle iz porodilišta.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 13:24:43   
Lu
IZVORNA PORUKA: AtenA

jao skroz smo otisle od teme!
pa meni je bilo zabrinjavajuce od pocetka jer na dohrani (humani)pise da 120ml treba da pije od treceg meseca!a ona je tu kolicinu pila od prve nedelje,ja nisam imala dovoljno mleka,a sada vise nemam uopste!ali me je doktorka smirila!zasada je tako a videcemo posle...valjda je ok
pozz i za tvog malisuuser posted image


user posted image A toliko tema o dohrani...


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 13:25:40   
AtenA
da, izvinjavam se!user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 14:38:36   
Markovicka
noču stalno nešto u snu "cvili" pa se po čitavu noč moramo držati za ruke-ja privučem krevetac do francuskog i držim je za ručice. To je tako od kad smo došle iz porodilišta.


joj srce malo, drzi se sa mamom za ruku, preslatko!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 14:42:33   
liliana
Da, i to je tako svaku noč. Čim izvučem ruku-otvori oci i počne da kmečka, pa sam odustala od pokušaja da sklonim ruku. 

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 15:06:14   
pips
Moj sincic ima 3 meseca i spava posle kupanja po 5, 6 ili 7 sati, onda rucka pa spava jos 4-5. inace se do pre par dana budio na 4 -5 sati, ali sad je samoinicijativno produzio iako mu nisam povecala kolicinu AD mleka.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 15:51:19   
Anoniman
Meni je rečeno da se bebe noću ne bude, već da se one same bude kada i ako su gladne. Luka je sa nepuna 3 meseca spavao celu noć, od nekih 20h pa do 7-8h ujutru. 

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
1.3.2010 17:13:27   
gagana83
Zene,budite srecne sto vam bebe spavaju toliko i ne brinite se,da su gladne budile bi se.Nadoknade one sve to preko dana.Primer je beba od moje drugarice koja od mesec dana spava po 10-11 sati bez budjenja a prava je bucauser posted image
Moja Una se u pocetku budila na 3 sata,nakon toga na 4-5 pa na 6.Posle je naisla faza kad je ponovo trazila da jede na 3 sata,pa na 5 a sad spava od 10 do 8.30.U medjuvremenu se budi jedno desetak puta ali ne trazi da jede,vec joj dam varalicu i ona nastavi.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
8.3.2010 17:37:54   
Nanica1
Nama se nedavno desilo da se probudio, ja ga uzela, poceo je da sisa i zaspali smo oboje! Kada sam se probudila samo sam ga prebacila u krevetic i on je nastavio da spava jos 3 h. To mi je dalo signal da se on mozda budi iz navike i tako ja sledecu noc napravim caj i kad se probudio ja njemu caj pa dudu i on zaspi. Onda jos jednom tako i na kraju sam ga mazila, zaspao je i produzio jos 3h! Nocas je nesto ranije zaspao ali se probudio u pola tri, znaci ako nista barem sam mu produzila spavanje jer je i ranije spavao po 6h a onda odjednom kad god zaspi on se probudi u pola dva- dva. Tu sam vec morala da mu dam da siki jer je spavao 6h! Sisao je jako kratko, presvukla sam ga i nastavio je da spava jos 4h sto se nije desavalo! Uvek odspava prvu turu malo duze pa drugu 3h!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
16.3.2010 10:28:19   
mejra81
Ono spavanje le trajalo svega par dana,sad se budi u 5,mada se nocas probudila u 3:30user posted image
Mislim da njoj ipak treba jos jedan obrok,bas taj u 5...

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
16.3.2010 11:39:19   
Anitaaa
Meni su pedijatar i patronažna sestra rekli da budim bebu prvih mesec dana pošto je imao malu kilažu i da bebe ne bi trebalo da spavaju duže od 5 sati u cugu jer će mu pasti šećer ili tako nešto  user posted image i sve teže će da se budi i može da se i ne probudi na krajuuser posted image .Tako su me isprepadale da nisam bila živa tih prvih mesec dana.Stalno sam gledala na sat i navijala alarm da me budi.Posle se mali sam budio na 3 sata u min a od drugog meseca spava 8-10 sati preko noći.



_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
16.3.2010 12:50:26   
BabyG
Za početak, blago vama! user posted image Moja Teodora preko dana spava svega 2x po 2h, kad odspava 3h zabrinem se.. user posted image Ne računam ono ''foliranje'' od po 10-15 mi. Uglavnom, budna je preko dana, a noću  ručka oko 23h, 3h (ponekad), 6h.. Kad smo išli na snimanje kukova prošle nedelje, koje je bilo u vreme  njene popodnevne dremke, obrnula se i spavala danju, a buđenje je bilo oko 3h. Jedva je vratih u normalu.. Al'' uspele smo! user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
16.3.2010 15:23:49   
marince1
Meni se David josuvek budi nocu nanekih 3,4 sata i jede,ali po malo.
user posted image user posted image user posted image

Kad cu ja da spavam celu nocuser posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Click Here