|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
13.9.2008 16:21:31   
Anoniman
U temi "Zavidim im" sam već napisala da su mi 3 drugarice trudne. Jedna od njih je član RR, ali ne piše baš redovno, pisala je par puta: Makili (termin 06.05.2009.)

Ona već ima klinca od 25,5 meseci (10 dana je stariji od mog Luke). Prvu trudnoću smo zajedno nosile, i obe smo imale jako laganu trudnoću. Ništa mučnina, ništa povraćanje... ma ništa ništa!

Njena druga trudnoća je sušta suprotnost od prve, ne jede već danima jer šta god da pojede povrati.

Tek kada je saznala da je trudna je prvo dete skinula sa dojke (znači pre koji dan).

Kakva su vaša iskustva? Ili ako ne iskustva, možda neka priča???

< Poruku je uredio Tasha -- 13.9.2008 16:22:15 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
13.9.2008 20:41:00   
Maya21
Draga Tasho i ja sam ti dobar primer koliko mogu da se razlikuju prva i druga trudnoca. Prvu trudnocu nisam ni osetila, nije mi bilo muka, nikakvih bolova nisam imala. A ova sad ( u 7/8 nedelji sam ) mi jako tesko pada. Na samom pocetku sam imala bolove i to prilicno jake. A za mucninu da ni ne pricam. Prve dve nedelje otkako sam zasnala ( u 3 nedelji ) sam povracala a sad nista ne mogu da jedem. Konstantno mi je muka i nista osim suve hrane, tacnije pereca i stapica ne mogu da jedem niti da pijem. Samo obicna voda user posted image
Ne znam koliko ce da potraje ali definitivno je drugacije od prve trudnoce user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
15.9.2008 9:10:10   
Anoniman
Sad me mrzi da tražim po forumu, ali, ako se dobro sećam ti si u jednom momentu napisala da ste prvo dete napravili na moru, i da ste i ove godine uplatili letovanje i da se nadate pozitivnom ishodu, zar ne? Ili sam nešto pomešala??? user posted image

Sve u svemu, nisam znala da si trudna-ČESTITAM!

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
15.9.2008 9:26:53   
gracija
Drage moje,ja takodje sam dobar primjer kako dvije trudnoce mogu biti razlicite...U prvoj sam se osjecala super,bez mucnine,bez umora,bez povracanja,ma savrseno...i sve tako do 27 nedelje kad sam iznenada dobila bolove i porodila se.Bogu hvala sve je opet na kraju ispalo dobro.Sad sam u 19 nedelji i malo je reci da se osjecam grozno.Do 13 nedelje nisam mogla ustati iz kreveta,mucnine,glavobolja itd,itd.Skoro su mi uradili serklaz,pa moram da mirujem,pijem ginipral,veramapil i apaurin.Nemogu da se oslobodim straha od prijevremenog poroda,tako da mi to daje dodatnu nervozu....
Molim se dragom Gospodu Bogu svaki dan da izdrzimo do kraja.
Pozdrav

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
15.9.2008 22:10:17   
Maya21
Da Tashice tako je :)
posle mnogo mnogo muka, i pokusaja da zatrudnim, i neuspelih trudnoca,  uplatimo more i ja se vratim trudna user posted image a i prvo dete je morskouser posted image
nama izgleda samo more pomaze, sto ce valjda biti recept i za trece kada budemo spremni user posted image
uskoro cu skenirati moje prve UZ iz sadasnje trudnoce pa da vidite nasu mrvicuuser posted image
pozdrav svima!

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
17.9.2008 17:46:59   
Biba
Kako sam do sad iznela cetiri trudnoce, mogu da kazem da se zaista svaka trudnoca razlikuje. Moja prva trudnoca mi je donela 25 kg viska, izuzetno tvrd stomak i prevremene kontrakcije koje su poslednjih meseci morale da se saniraju lekovima. Druga trudnoca mi je donela nesto manju dodatu kilazu ali i krvavljenja u trudnoci, lekove, probleme sa vidom (posledica poremecenog metabolizma masti). Takodje, tokom cele trudnoce - nepodnosljiva gorusica (neka su i bapske price, ali to mi je jedino dete od cetiri koje sam rodila, koje je imalo zaista bujnu kosu po rodjenju). Treca trudnoca - savrsena. Bez ikakvih problema, jedino ja sa ponovo 25 kg u visku. Cetvrti put, ponovo tvrd stomak celu trudnocu, puno mirovanja, bolovi u krstima, donjem stomaku, preponama, kukovima. Ja po prvi put dodala manje od 15 kg (a beba se rodila krupnija od svih ostalih). I tako, svaka trudnoca razlicita, svaki porodjaj razlicit, sva deca razlicita. Pozdrav!

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
28.9.2008 13:00:19   
guppy RR
Mayo, da nisi ti malo ZABORAVILA kako je bilo kad si bila 1. put trudna. Kukala si da "jutarnje mučnine" imaju pogrešno ime, jer si ustajala i noću user posted image user posted image user posted image
Ja sam tu rečenicu zapamtila ko svoje rođeno ime user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Biba)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
5.11.2008 15:01:34   
mrvica
javljam se po prvi put i pozdrav svima,u prvoj trudnoci sam imala mucnine do 5 meseca,uzasno tesku trudnocu,ali na kraju je sve ispalo ok.a ova druga trudnoca:trenutno sam u osmoj nedelji mucnine su slabe i retke sve zavisi sta pojedem a za dalji tok cemo jos da vidimo

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
5.11.2008 15:03:43   
Anoniman
ćao mrvice, dobrodošla!

(odgovor članu mrvica)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
6.11.2008 19:41:06   
guppy RR
mrvice user posted image user posted image
Javi nam se u temi Trudnice, gde ste? (KLIKNI) molim te! :))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
25.11.2008 15:53:17   
Toto
Meni se trudnoće baš,baš razlikuju.Prvu trudnoću nisam ni osetila(dečak) a ova mi je baš teška.Na svu sreću nemam nikakvih tegoba ali sam od početka bila pospana,umorna,u obe sa lošim gvožđem. Ovaj put je devojčica i evo me sedmi mesec a i dalje sam sva smušena.Ja to sve pripisujem spoljašnjim faktorima:više obaveza,briga oko starijeg deteta,godine itd.Nadam se samo da će porođaj biti ako ne lakši onda bar brži.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
20.7.2009 15:38:14   
kamen
Ćao svima!
Ja sam nova od danas, pa pošto sam i ja ukljucena u ovu priču, rekoh - ajde da se javim user posted image
U drugom sam mjesecu trudnoće i imam stalne mučnine, ali to me ne sprječava da jedem user posted image  
Imam bebu od 14 mjeseci, i tu sam trudnoću iznijela kao da nisam bila trudna. Čistila, radila mnogo, šetala... i super sam se osjećala. U ovoj, kako mi je stalno muka, tako da mi stalno prisutna nervozna user posted image  ali ok je. Kako sam se u prvoj trudnoći ugojila 25kg i skinula pola, tako mi je doktor odredio da se konsultujem sa dr. nutricionistom, jer ne bih smjela da se ugojim vise od 8kg. Malo sam se i ja zapostavila, ali se nadam da ću povesti malo vise računa user posted image
Pozdrav za sve i bas mi je drago što sam se upisala u ovaj (za mene prvi user posted image ) forum user posted image user posted image

(odgovor članu Toto)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
20.7.2009 15:40:31   
Anoniman
dobro došla user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kamen)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
20.7.2009 15:42:43   
Anoniman
Ćao kamenčiću! Dobro nam došla! user posted image

Hajde potraži teme Spisak RR mama i Spisak RR trudnica (imaš google search u vrhu stranice) i prijavi se da te stavimo na spisak. A onda lagano po forumu.

Mogla bi zaviriti i u Svi forumi - Zajednica RR - FAQ... tamo možeš dobiti objašnjenje ubaciti slikicu u avatar, kako namestiti Ticker... svašta nešto o forumu!

Uživaj!

(odgovor članu kamen)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
20.7.2009 22:28:24   
Rina
Moje dve trudnoce su dosad skoro identicne,bez mucnine ,povracanja naduvanja..lepa sam i energicna.Cak uporedjujem i onu kartu pracenja trudnoce pa mi je i pritisak isti,krvna slika i tezina...Jedina razlika je sto sam sada previse emocionalna,prebrzo me iritiraju neke stvari i nestrpljivija sam...ma ujedam ako treba user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
5.8.2009 21:39:38   
Buba76
Skoro su mi iste,razlika je samo sto mi prvi put bas ni jednomnije bilo muka(zato sam se i ugojila 30kg),a sada sam u prva 3 meseca bas imala mucnine.

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
18.8.2009 10:58:00   
aleksandraz
Razlika izmedu moje dve trudnoce je golema. Vo prvata nisam nisto osetila ali sega muka mi je nemam sila za nisto.Samo hocu da spavam.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
24.11.2010 13:31:50   
Shishica
A niko ne pise o osecanjima u prvoj, drugoj.. trudnoci.
Ja o tome razmisljam..
Pored svega, mislim kako ce mi biti lepse, znacu kako divno bice imam u stomaku, kako se to strasno mnogo voli, nece biti nikog da me zivcira, nece biti ludila oko stana (ako se ne utrefi da se bas tad selimo)... dobro, nikad se ne zna sta nas ceka, ali tako nekako mislim..
Bicu svesna kako je to divan period prvo pravljenja bebe pa onda nosenja, pa radjanja.... jao sva se rastopim...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
24.11.2010 17:14:39   
ivaj
Prva trudnoca bila je jedan od najlepsih perioda u mom zivotu-toliko sam energije imala u sebi da sam se fantasticno osecala!
Druga trudnoca uzas.Nema sta me nije bolelo,od pocetka do kraja.I stalno su bili prisutni strahovi da ce se nesto lose desiti cim toliko boli.Pa onda svake nedelje kod lekara,pa kljukanje lekovima,pa disanje na skrge,toliko sam isla i jaukala po kuci da sam verovatno dosadila i Bogu i naroduuser posted image

Kazu drugi put je sve lakse.E pa nije.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
6.9.2011 21:12:48   
New Mom
Prva - imala povraćanje, ali energije na pretek. Druga (za sada) kao na njivi da radim po 12 sati. Mučnine stalne i nije bolje posle povraćanja.
Prva - jako nonšalatna po pitanju pregleda, UZ, kontrola, amnio.... Podrazumevala sam da sve mora biti OK. Sada dosta nesigurna (mada ne znam zašto).
Prva - emocije čvrsto pod ključem racija. Nikakvi ispadi, preterivanja. Sada - ja sam polako korak do ludare.
A čeka me još 31 nedelja.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
6.9.2011 21:25:31   
magnetic
Kod mene se prva i druga vrlo malo razlikuju.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
6.9.2011 22:58:35   
pepeljuga
NM, ti si trudna?????? Jaaaooo, pa ja tek sada vidim, divno, divno, cestitam, kakva lepa vest user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
6.9.2011 23:15:30   
Anck Su Nmaun
Kod mene iste.... obe trudnoce bez povracanja, mucnina, i svega ostalog sto ide uz to!

NM cestitam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 6.9.2011 23:17:57 >

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
6.9.2011 23:19:35   
Anoniman
NM user posted image user posted image user posted image user posted image Pa ja nemam pojma! user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Koliko se razlikuju prva i druga trudnoća?
7.9.2011 22:19:10   
New Mom
Hvala, žene! user posted image
Tash, kad lutaš, šta da ti radim?user posted image Sve ću detalj po detalj nadiknaditi, obećavam.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here