|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 12:40:12   
božana
Da li koristite vlažne maramice za brisanje deteta?Pedijatar kod koga ja vodim svoje dete (žena koja je u našem mestu ubedljivo najbolji pedijatar i kod koje svoju decu dovode i ljudi iz drugih mesta) tvrdi da upotreba vlažnih maramica izaziva infekciju mokraćnih puteva, te da se dete mora obavezno prati.Ja tako i postupam, a vlažne maramice koristim samo za put.Vidim da se mnoge majke toga ne pridržavaju.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 12:45:25   
mamanp
Najcesce je perem, a vlazne koristim s vremena na vrijeme...kad mi je muka da je operem ili zurim negde prebrisem je vlaznim maramicama. Najcesce ih koristim za prljava usta ili kad smo vani.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 12:47:20   
Ana RR
Moja drugarica i dan danas klince briše vlažnim maramicama (a već su veliki, 6 i 4 godine) i meni se to ne dopada. Čitala sam da na taj način telo ne može da izgradi normalnu floru koja je potrebna da bi se zaštitilo od bakterija.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 12:49:22   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Ana80

Čitala sam da na taj način telo ne može da izgradi normalnu floru koja je potrebna da bi se zaštitilo od bakterija.


Kao i cesta upotreba sapuna.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 12:51:02   
prase
Od prvog dana koristim vlažne maramice, a tražili su mi ih i u porodilištu. Nije mi baš najjasnije to za infekciju mokraćnih puteva, koliko to treba utrljavati i na kojim mestima da bi do toga došlo? Ja vlažnom maramicom malo počistim guzu pre nego što je operem kada sam kod kuće, odnosno detaljno očistim guzu ako nisam.

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 12:53:00   
Anoniman
Božana, ne znam da li imaš dečaka ili devojčicu?

Devojčice se brišu od napred ka nazad, i u tom slučaju ne izazivaju nikakve upale mokraćnih kanala. Kod dečaka brišeš kako stigneš, retko se inficira (sada će mihi da uleti da me demantuje).

Sve u svemu, Luka će sada 3 god, nikada mi niko nije rekao da ne koristim vl. maramice i koristim ih stalno.

Kada je bio baš beba, pa se ono ukaki do grla, zaista nema smisla brisati vl. maramicama, ali zbog neke obične kakice... ne vidim problem.

Živele vlažne maramice, ja bih odlepila da sam dete kupala pri svakom prepovijanju. Ja ne mislim da je to dobro.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 12:55:04   
eugenija
Meni su rekli da kupim NIVEA senzitiv vlažne maramice za bebu..

Proizvođači namenski prave maramice za bebe, to se sve kontroliše, bar verujem da je tako. 

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 12:55:50   
Anoniman
samo ako smo negdje gdje nam voda nije dostupna... inace uvijek perem ...

a da...koristim neivea i violeta(sa kremom i kamilicom)



< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 3.6.2009 12:57:14 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 13:01:59   
božana
Imam devojčicu.Mada, doktorica mi reče da nije bitno da li je u pitanju dečak ili devojčica, kaže ne treba ih koristiti.Kaže da zbog upotrebe vlažnih maramica imaju dosta problema sa infekcijom mokraćnih puteva kod dece.Znam da je u pravu, jer je ona inače načelnik dečjeg odeljenja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 13:04:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: božana

Znam da je u pravu, jer je ona inače načelnik dečjeg odeljenja.


nemoj biti toliko isključiva, molim te, i ja ZNAM da je moj dr u pravu što nikada nije rekao da ne treba da ih koristim, čak je naglasio da se deca kupaju vodom jednom dnevno, a sapunom samo jednom nedeljno! A on je lekar već toliko dugo da je i mene lečio kada sam bila mala...

Samo htedoh reći da svi mi verujemo svojim pedijatrima. user posted image

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 13:18:32   
Anoniman
Nisi se valjda naljutila? Samo sam napisala da ne možeš tako da kažeš (odnosno, možeš, ali po meni nije na mestu) da ti znaš da je tvoja dr najbolja. Jer, svi mi to mislimo za svoje pedijatre, inače im ne bismo poverili decu.

Ali naravno da poštujem tvoje mišljenje da vlažne maramice nisu zdrave.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 13:20:04   
božana
U pravu si Tasho da mi svi verujemo pedijatrima naše dece.Šta ja znam, pridržavam se njenih saveta iz razloga što je poznata kao pedijatar koji ne greši u dijagnozama.Bila sam sa detetom u bolnici zbog zapušenog nosa i teškoće u disanju.Ispitivali maloj sve živo, ja umirala od straha, jedino ona reče da je dete zdravo.Kasnije se ispostavilo da je u pitanju stafilokoka u nosu koju je neko u porodilištu preneo mom detetu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 13:22:56   
Anoniman
Sve razumem, ali isto tako sam se ja mlatila sa silnim nekim lekarima jer moj dr u datom momentu nije bio u NS. Dve nedelje smo se vukli po lekarima, davali su nam različite terapije, dete navuklo bronhitis, vratio se moj dr u NS, dete dobilo odgovarajuću terapiju, i za 2 dana k'o novo.
No, ovo nije tema o pedijatrima. user posted image

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 13:39:01   
gracija
Od prvog dana koristim vlazne maramice.Za djevojcicu koristim Todies Nivea maramice koje se mogu baciti u wc solju,a za malenog koristim pampers senzitiv.Svako vece ih istusiram,pa tako operemo i guzu.Do sada hB nismo imali nikakvih urinarnih infekcija,ni osipa,ni tome nesto slicno.Zaista nisam nista primjetila negativno u koristenju vlaznih maramica,cak naprotiv,mojim malim guzama prijaju.user posted image

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 13:43:15   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: gracija

Od prvog dana koristim vlazne maramice.Za djevojcicu koristim Todies Nivea maramice koje se mogu baciti u wc solju,a za malenog koristim pampers senzitiv.Svako vece ih istusiram,pa tako operemo i guzu.Do sada hB nismo imali nikakvih urinarnih infekcija,ni osipa,ni tome nesto slicno.Zaista nisam nista primjetila negativno u koristenju vlaznih maramica,cak naprotiv,mojim malim guzama prijaju.user posted image


user posted image  ja sam u pocetku koristila Pampers, a onda sa nekih Lukinih 5 meseci presla na ove Toddies i prezadovoljna sam. Ma ne mogu ga non stop kupati i kvasiti. Kupamo ga svake večeri, a kad ga presvlačim tu su vlažne maramice. Nakon toga ga namažem pavlovićevom i to je to.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 13:54:27   
Anoniman
Mi smo isto koristili pampers, i onda smo prešli na one iz DM sa dodatkom Pantenola. Zovu se Babylove - comfort Sensitive. Cena je extra, a i maramice su extra. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 13:57:36   
gracija
Sad se nesto mislim,koliko ova moja djeca kake,da ne koristim maramice ja bih po cijeli dan bila u kupatilu i prala im guze.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 14:28:16   
božana
Moje dete mnogo kaki i stalno je perem.Jednom dnevno kupanje, a ostalo je pranje u lavoru.Ne znam, hiljadu ljudi hiljadu mišljenja.Ako obrišem svoje lice vlažnom maramicom, dobijem svrab i crvenilo.To je još jedan razlog što sam protiv vlažnih maramica, pa polazim od toga da ako nešto smeta meni da ne može prijati ni mom detetu.

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 14:32:58   
Anoniman
U lavoru? Joj to mi je još grđe (nema ljutiš), prvi put kada spereš u lavoru, u toj vodi plutaju ostaci kake, pa samim tim posle razmazuješ po detetu. user posted image

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 14:35:17   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...mora da joj neko polije Tasho 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 14:36:38   
Anoniman
Pa ne znam, zar nije onda lakše nad kadom sa tušem?
Pobogu, treba nam ceo tim onda kada se dete ukaki... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 14:37:44   
Anoniman
Vučko, jesi dobila pp?

Sorry za ovo... off...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 14:38:05   
Lu
Koristimo već 2,5 god.bez ikakvih problema pampers senzitive a u torbi uvijek imam one todies od nivee koje služe za lice,ruke ali i guzu pa nekad i s njima.
Naveče kupanje i to je to.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 14:38:16   
Anoniman
ja sam valjda navikla da stalno perem guze usrane ... i naravno nad kadom 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Korišćenje vlažnih maramica
3.6.2009 14:41:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Vučko, jesi dobila pp?

Sorry za ovo... off...


odgovorila sam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here