|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Krvarenje poslije ciklusa
16.3.2009 22:18:49   
leptir
Ćao,cure!Evo jedno pitanje za sve one koje su imale situaciju kao ja.Voljela bih da mi odgovore ,lakše mi je kad znam da nisam sama. a evo o čemu se radi:poslije men ciklusa koji traje 5 dana ponekad mi se desi da nakon odnosa imam blago krvarenje. To se desi oko sedmog dana poslije menstuacije.Moj gin kaže da je to vrijeme ovulacije .Nemam nikakvih gin problema isve je ok.Pratim cerv sluz i znam kad je ovulacija ali mi ovo nije jasno.Inače čekam 4 god user posted image ali kod mm je mali broj progresivno pokretnih spermatozoida.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
16.3.2009 22:21:44   
Buba76
A da li onda imas i tu cervikalnu sluz?Ako imas onda je stvarno ovulacija jer neko i onda malo krvari.Ako ne onda ti mozda izadje zaostala krv od menstruacije

(odgovor članu leptir)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
16.3.2009 22:24:08   
Verus
leptirice dobrodosla!user posted image meni se to isto nekada desi posle odnosa, nekada ima malkice krvi, tek ono na papiru kada odem u wc, a nekada ima malo vise.  ja sam 2000 imala lasersku operaciju cerviksa jer sam imala abnormalne celije posle papa nikolau testa, pa se nekada bojim da mi opet tu nesto nije u redu pa mi cerviks krvari, ali do sada su mi posle operacije svi nalazi hvala bogu normalni..

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
16.3.2009 22:24:10   
dunja RR
za vreme ovulacije kod nekih zena se javlja i blaga sukrvica, to je normalno, nisam ni ja znala, saznala sam ovde, ne brini...sve je ok

(odgovor članu leptir)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
16.3.2009 22:25:09   
dunja RR
kakva je to operacija Verus, napisi jos nesto....please

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
16.3.2009 22:47:58   
leptir
Hvala ti.Moj gin kaže da ništa ne brinem i da 20% žena ima takav slučaj .I kod mene je sasvim malo baš tako kako si opisala ali nije svaki mjesec možda svaki 4 -ti.Imam redovne menst samo je ovaj mjesec kasnilo 7 dana i imala sam gest. vrečicu koja je bila prazna a toliko sam se nadalauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
16.3.2009 22:52:34   
leptir
Imam cerv sluz uvijek samo me ovo malo zbunilo jer mi se čini da je rano za ovulaciju.Možda mi nije uvijek sredinom ciklusa.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
16.3.2009 22:55:02   
dunja RR
ja sam proslog meseca, svo vreme imala sukrvicu izmedju dve menstruacije, sada nemam evo prosla user posted image i sve je ok...

(odgovor članu leptir)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
7.4.2009 22:00:58   
ljubice
i meni se dogadjalo, i jos uvijek se dogadja blago krvarenje, veoma mala kolcina krvi, za vrijeme ovulacije. Nije svaki mjesec, zavisi da li sam prehladjena, pod stresom ili nesto slicno tome. Uglavnom to je zbog nagle promjene hormona tijekom ciklusa. Ja sam prije panicila, ali sad znam da nije opasno.
bar znam kad je ovulacija....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
12.10.2009 14:38:05   
Iva01
Znam da malo kasnim na ovoj temi, ali sad malo paničim.
I prošlog i ovog meseca sam imala blago krvarenje tačno na polovini ciklusa. Vodenkast, krvavi iscedak.user posted image Traje po sat, dva i nakon toga ništa. Ovih dana očekujem rezultate papa testa, pa idem kod ginekologa. Jako sam uplašena. Nikad pre mi se to nije dešavalo. Nadam se da nije ništa opasno?!user posted image

(odgovor članu ljubice)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
12.10.2009 14:56:34   
Nensi*
Iva,kod nekih zena zna da dodje do blagog krvarenja kad je ovulacija...

(odgovor članu Iva01)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
12.10.2009 16:20:10   
Iva01
Čitala sam o tome Nensi, ali mi je čudno, što mi se to dešava posle tolikih godina???user posted image
Meni odmah prvo padnu na pamet neke grozne stvari. Sad čekam taj nalaz papa testa i grickam nokte.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
12.10.2009 16:24:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Iva01

Čitala sam o tome Nensi, ali mi je čudno, što mi se to dešava posle tolikih godina???user posted image
Meni odmah prvo padnu na pamet neke grozne stvari. Sad čekam taj nalaz papa testa i grickam nokte.




draga poslala sam ti pp user posted image

(odgovor članu Iva01)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
12.10.2009 16:35:40   
Iva01
Hvala ti draga,

molim te pogledaj svoj PP

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
12.10.2009 16:45:12   
sephora
leptiriću, nemoj misliti na grozne stvari, krvarenje van ciklusa je u najvećem broju slučajeva izazvano disbalansom hormona, tj. hormonskim poremećajem...to se uz pravilnu terapiju brzo prevaziđe!!! nekada za regulaciju hormonskog statusa kao veoma uspešna terapija koriste se obične anti-bebi pilule. znam da čekaš user posted image i nadam se da ćeš čim ovo središ brzo da ih ugledaš!!!


(odgovor članu Iva01)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
12.10.2009 16:46:30   
sephora
joj, izvinjavam se, ovo sam napisala za IVU01

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
12.10.2009 16:50:08   
Iva01
Hvala Sephorauser posted image
nadam se da su samo hormoni u pitanju. Već neko vreme sumnjam da sam malo u debalansu, ali nadam se da će mojoj agoniji  uskoro doći krajuser posted image

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
12.10.2009 16:58:19   
sephora
iva01, ne brini imam nekoliko drugarica koje su imale isti problem!!!

a imam nešto i za leptirića, naime i meni se (iako je sve bilo ok) dok sam bila mlađa dešavalo da malo imam krvi na vešu posle odnosa... ništa niko nije otkrio patološko kod mene iako sam se žalila lekarima...
sada posle dva porođaja to se više ne javlja!!!

(odgovor članu Iva01)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
25.11.2009 13:50:04   
Jelena81
:) znaci meni je onda ipak resenje drudo dete :)

ja sam boga mi, redovno krvarenje imala, bas kao i redivnu menstruaciju

ciklus mi je na 21. dan, kao tempiran... i to nekih godinu dana unazad... od porodjaja- 7 godina, sa redovnih 300 dana, spustilo se evo na 21. i ovo je prvi put bilo da dobijem na 17 dan...

ginekolog kaze da regulisemo ciklus na 28. dan ili trudnocom ili sestomesecnom terapijom antibebi pilula...

e sada... citala sam i postove za antibebi pilule...

ja bih ipak sacekala kontrolu 7.12. kod svog ginekologa da pa deteljano razgovaram s njom... 

da prvo uradim kolposkopiju i pap pre trudnoce, jer nisam radila 1.5 godinu...

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
30.1.2010 22:35:18   
tidza
pozdrav! Ja imam isti problem, imala sam menstruaciju 7 januara i onda opet 23 popodne mi se javilo braon krvarenje koje mi traje uz prekide, oskudno je i propraceno je blagim mirisom. U sredu mi je prestalo i posto smo imali odnose u cetvrtak se ponovo javilo i jos mi traje. ne znam sta je to, jeli opasno? inace sam imala vec dva spontana i nemam jos dece.user posted image Isti problem sam imala i letos, nakon toga sam radila testove da bi otkrli sta je bio uzrok pobacaju koji sam imala u junu. rezultati su bili sledeci: citomegalovirus igG 34.00 HERPES TIP I IgM 0.40 HERPES TIP I IgG 122.70 HERPES TIP II IgM 0.69herpes tip II IgG 0.90. Doktorka mi je rekla da mogu da planiram trudnocu jer se organizam izborio s virusom, plasim se da se nije ponovo vratio i da ovo krvarenje nije simptom prisustva virusa. Ako neka od vas ima slicnog iskustva,nek me posavetuje, ne znam sta da radim? hvala unapred!

(odgovor članu Jelena81)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
30.1.2010 22:39:05   
cipiripi
ja da sam na tvom mestu uradila bih i imunoloske analize...
bas mi je zao sto ti se to desava user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu tidza)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
30.1.2010 22:47:38   
Anoniman
Mislim, nisam sigurna, da se citomegalovirus ne vraća, nego organizam izgradi imunitet na njega. Ima tema o tome: KLIKNI

< Poruku je uredio Tasha RR -- 30.1.2010 22:48:00 >

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
30.1.2010 23:27:49   
Anoniman
I ja sam imala 21.-og ovog meseca user posted image
Trajala je 6 dana. Danas na parčetu vate sam primetila mal rozikastu fleku...?user posted image
To je to, znači samo mala fleka ali sam se opet usfrkisala.....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
8.5.2010 14:39:35   
Anoniman
Opet .. čitam svoj poslednji post u ovoj temi ...
Dobila sam user posted image 27.-og prošlog meseca, sve ok, trajalao je oko 5 dana .... i evo danas nađem na gaćicama braon(baš braon...) fleku veličine kesten ... user posted image

Inače, ovuliram .... tako da kontam da je to - to---zbog ovulacije ......... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Krvarenje poslije ciklusa
8.5.2010 20:07:45   
pepino
Kali meni se nikada nije desavalo mimo menstreuacije i stvarno ne znam sta bi ti moglo biti,to pitaj doktora,uglavnom je zbog nekih sitnica!user posted image
Ja sam kao sto sam i pisala tamo na drugoj temi radila Papa nalaz u srijedu,kada mi je Dr. stavila spekulum zaboljelo me malo na lijevoj strani,ali cesto mi se desava da osjetim bol tokom ginekoloskog pregleda,naravno ni jednoj zeni nije taj ginekoloski nalaz prijatan,medjutim pisala sam da mi se poslije toga pojavilo malo tamnijeg sekreta-svijetlo smedjeg,i kasnije sve ok!Papu sam radila ihahaj puta i nikada nisam imala poslije toga iscjedak ili krvarenje,iako sam cula da je i to normalmno!?user posted image
Taj dan nismo imali odnos,vec naredni i mene je boljelo bas na tom mjestu ,na lijevoj strani,kao da me nesto zulja,nakon odnosa na papiru sam imala malu mrvicu svjetlo roze krvi i mm kada je otisao u kupatilo kaze da je na ,,njemu,, bilo malo krvi,sta mislite sta bi to moglo biti,da mi nije napravila kakvu ranicu???
Ja sad ne znam koliko da sacekam da nemamo odnose,da me to prodje???user posted image Strah me!
U ponedeljak zovem Dr. da mi kaze za nalaz,pa je mogu pitati i za ovo,ali znam da ce mi reci da to nije nista strasno...user posted image
Da jos napomenem da mi je gledala grlic i kaze da je sve dole super,i ispipala mi je sav stomak,nisam imala nigdje drugo bolove sem na tom mjestu lijevo...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here