|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
18.6.2013 14:44:54   
mati
Nisam nasla ovu temu , samo clanak...
Prvi put se javilo u 16. nedelji i bilo je kao prvi mlaz user posted image . Trajalo je par minuta i dok sam otisla do bolnice, samo iscedak. Dr je to pripisao hormonima i povecao mi utrogestan na 3x200 i gynipral i verapamil na 6 sati i na 12.
Drugi put se desilo odmah nakon par sati, uvece... Drugi dr, druga dijagnoza, posteljica preko unutrasnjeg usca, strogo mirovanje...
Treci put, vec naredno vece,, posle ova dva odlaska... Vise nisam znala ni sta da ocekujem... Opet druga dr i ostavlja me u bolnicu, primila sam intravenski gynipral. Utrogestan 3x200 iskljucene tablete gyniprala i verapamila. Ostala sam cetri dana u bolnici, krvarenje prestalo...
Tek kuci sam videla jos jednu dijagnozu, separacija amnionskih ovoja, ali nisam imala pojma ni sta je ni kako, jer mi niko nista nije ni pricao u bolnici.
Posle samo cetri dana braon iscedak , kroz sekret. Odmah sam otisla u bolnicu ali mi je dr rekao da ne dolazim vise ako nije sveza krv...
Danas sam bila na kontroli, dr mi se izdrao, zasto me moja dr nije u medjuvremenu gledala, rekao da nema krvarenja i iskljucio mi utrogestan u podne...
Malo sam opsirna, ali ako bilo ko ima sl. iskustvo, znacilo bi mi...user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
18.6.2013 14:56:56   
lanajelena
Matiuser posted image jako su neozbiljni i uvek okrive neduzne pacijente,nadam se da ce sve biti ok user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
18.6.2013 15:17:53   
bea83
Mati, ja sam krvarila celo prvo tromesečje, ali to su pripisali hormonima i bila sam na jakoj progesteronskoj terapiji (3x200mg utrogesten i progesteron depo injekcije). Stalo je pred kraj prvog tromesečja.
U 21. nedelji sam prokrvarila jako, u mlazu, sveža krv, jedva sam se sabrala i stigla do bolnice u rekordnom roku. Do bolnice je prešlo u braon iscedak. Prvo su me pitali da li imam placentu previu odnosno da li posteljica prelazi ušće. Moja je bila blizu ali nije prelazila, hvala bogu. To nije naivno stanje, zahteva uglavnom strogo mirovanje i porodjaj carskim rezom ukoliko se posteljica ne povuče (a može da se povuče do 24. nedelje). Kod mene se na kraju ispostavilo da je pukao neki kapilar ili od napora ili od nagle promene temperature ili...ne znaju ni oni zašto. Beba je sve vreme bila super.
Mislim da na RR ima tema placenta previa, ako zaista imaš to onda to ipak traži malo ozbiljniji pristup od tog koji ima tvoj doktor.
Želim ti svu sreću i šaljem puno pozitivne energije

evo teme o položaju posteljice ima tu o placenti previi

< Poruku je uredio bea83 -- 18.6.2013 15:20:08 >

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
18.6.2013 19:51:41   
mati
Ni kod mene ne prelazi usce, bar nesto dobro, na strani je. Mozda se i podigne za par nedelja, ali moj optimizam je odlazio sa svakim odlaskom u bolnicu, tako da se i ne nadam...
A sada je vreme odmora , pregledali su me uvek razliciti dr, gde se ja lecim nemaju uslova za takve provere pa me salju u Gak. I svaki put moram prvo da jurim po uput, jer moj ne vazi sest meseci. Nervira me sto doticni dr cak i nije poverovao da sam sve vreme imala taj iscedak , vec misli da sam dosla da jedem bolnicku hranu, daleko bilo...
Jedini dr koji je bar pokusao da mi objasni razloge iscedka jste najmladji od svih, ali kako sam ja razumela to je zbog "separacije amnionskih ovoja" i da to sto se odvaja izlazi, sto je bolja varijanta nego da se zadrzava i pravi hematom.
Inace beba je dobro sve vrreme do sada, jedina lepa okolnost...
Danasnji dr je rekao i da kada budem 23-24 nedelja zakazem ekspertni UZ, a sestra mi rekla da ne zakazuju jer su odmori i da nema ko da ga uradi, pa ce se raditi obican, ma strasno,,,
Neko je ovde lud a neko zbunjen...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
19.6.2013 19:44:32   
mati
Eto juce na kontrolnom pregledu nije bilo ni traga krvi i ispalo je da sam lazov i hipohondra... Odmah po dolasku kuci je krenulo vodnjikavo braon, ali malo nije napunilo dnevni ulozak... user posted image Dali je moguce da je od pregleda "ljubaznog' dr, jer me je rastrtio na vaginalnom pregledu i spekulumom i prstima?
Sada vise nema, sto ne znaci da nece biti... Vise ne znam sta da ocekujem a optimista u meni se izgubio...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
19.6.2013 20:50:16   
jelenazvezda
mati koja si nedelja,zato sto se ekspertni radi u 21 nedelji,bar su meni tako,i meni se desavalo da mi se pojavjuje to braon a kad dodjem u bolnicu kao da se blokiram nema nista i onda se tamo deru na mene kao da je meni dosadno kod kuce pa se setam do bolnice,naravno svi budu grubi i do kuce od prokrvarim,to mi se desilo 3 puta,i sad samo popijem lek i legnem i osecam se mnogo bolje

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
19.6.2013 20:59:07   
serpica

IZVORNA PORUKA: mati

Eto juce na kontrolnom pregledu nije bilo ni traga krvi i ispalo je da sam lazov i hipohondra... Odmah po dolasku kuci je krenulo vodnjikavo braon, ali malo nije napunilo dnevni ulozak... user posted image Dali je moguce da je od pregleda "ljubaznog' dr, jer me je rastrtio na vaginalnom pregledu i spekulumom i prstima?
Sada vise nema, sto ne znaci da nece biti... Vise ne znam sta da ocekujem a optimista u meni se izgubio...




Mati,duso a da ti odes lepo privatno kod naseg dr i objasnis mu sve i pones sve nalaze jer opet su to "njegovi" doktori pa ce valjda malo ozbiljnije to da prihvati. Ja se nadam da ce sve biti ok ali ipak ti idi kod njega i cuj sta ima da ti kaze. Ljubim te....

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
20.12.2013 11:43:50   
New Mom
Ja sam evo 19.nedelja i suočavam se sa ovim.
Prvo mi je rečeno da je placenta previja i da je posteljica urasla u sam grlić, ali druga 2 dr koja su me pregledala su rekli da nije ni blizu tome (videla sam i sama na UZ da ima mesta od posteljice do grlića). Nikakvo odvajanje nisu videli i trenutno ne znaju čime to da pravdaju.
Krvarenje je bilo pre 3 dana, taj dan sam dobila injekciju. Posle nije bilo više.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
20.12.2013 15:35:00   
madre
NM, a je l crvena ili tamna krv?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
20.12.2013 15:43:02   
New Mom
Sveza.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
20.12.2013 16:02:36   
jovicaa
i sta kazu doktori new mom?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
26.12.2013 9:25:26   
New Mom
Niko nije do kraja utvrdio zbog čeka i šta je uopšte uzrok.
Tačno da se osetiš ko na iglama, jer ne znaš hoće li se i kad ponoviti.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
26.12.2013 9:39:02   
Snelle
Može li biti povezano sa amnio?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
26.12.2013 9:43:10   
New Mom
Pitala sam, kažu ne jer je posteljica kompaktna.
Prvo su mislili da je previja, sad je vode kao "donji pol" al nije na samom ušću.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
26.12.2013 9:58:07   
Snelle
Ista situacija kao sa mnom i drugom trudnoćom. Podiće će se, ima vremena, sećaš se kako si ti mene tešila user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
26.12.2013 12:53:31   
jovicaa
new momuser posted image
nadam se da ce biti kao kod snelle!
samo polagano koliko god mozes pored dece...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
30.1.2014 14:11:54   
mati

IZVORNA PORUKA: New Mom

Ja sam evo 19.nedelja i suočavam se sa ovim.
Prvo mi je rečeno da je placenta previja i da je posteljica urasla u sam grlić, ali druga 2 dr koja su me pregledala su rekli da nije ni blizu tome (videla sam i sama na UZ da ima mesta od posteljice do grlića). Nikakvo odvajanje nisu videli i trenutno ne znaju čime to da pravdaju.
Krvarenje je bilo pre 3 dana, taj dan sam dobila injekciju. Posle nije bilo više.

NM kasnim sa odg,ali isto je bilo i kod mene... Kad su mi rekli "posteljica preko unutrasnjeg usca", nisam znala nista o tome... Onda sam trazila i na internetu i prestravila se, da ne kazem u..rala se od straha. Tek kasnije kada sam potrazila vezu i dr da mi sve to objasni, rekla je da nije previa(veoma rizicno i za majku i za dete), nego je placenta marginalis... Cak mi je i crtala. Rekla je da se to u vecini slucajeva pomeri,kako posteljica raste, ali naravno mi uvek mislimo da smo ona manjina kojoj ce se desiti najgore... Tri dr i tri moguca uzroka krvarenja... Sta da ti kazem, kad evo ja se porodila a nisam saznala koji je uzrok krvarenja... I to dete od 4,5kg, u terminu i prirodno...
A ne modu ni da ti kazem da se opustis, jer znam sa kolikim sam ja strahom odlazila u toalet, i sada tako zevam u ulozak i imam utisak da se nesto desava...


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
17.4.2014 14:34:43   
vonavoj
Uh..jos vas ima sa kasnijim krvarenjem.
Ja sam 15ta nedelja i imala sam tamno braon iscedak! Dr nista ne kaze,dobila sam ujutru i uvece utrogestan..i da mirujem@

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
17.4.2014 14:54:51   
Janja V
Von, videla sam da si pisala vec o ovome i verujem da si zabrinuta zbog toga. Ja sam obilno prokrvarila oko 12. nedelje, bez bolova ikakvih. Ispostavilo se da je pukao hematom. Objasnili su mi da se oni mogu stvarati sve dok se posteljica potpuno ne formira, a to je do neke 16. nedelje. Dolazi do pucanja kapilara prilikom tog procesa i stvori se ugrusak. Krvarenje je stalo vec drugog dana, ali zato to braonkasto sam imala oko dve nedelje jos. Izludjivalo me je, ali i to je stalo jednom. Primala sam depo i utrogestan 3x1 od 200mg, a za zaustavljanje krvarenja i dicinon injekcije. Ne zelim da ti kazem da ne brines, ali bar misli pozitivno. Ja ti napisah roman user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
17.4.2014 14:57:38   
vonavoj
Hvala! Znace mi pozitivna iskustva! Dr kaze da je stara krv cim je braon!

(odgovor članu Janja V)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
17.6.2014 11:00:18   
ishler
Imala sam sinoc sluzavo braon iscedak velicine jagodice prsta,bez bolova,ima li neko slicna iskustva a 26nedelja sam

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Krvarenje u drugom i trecem tromesecju
17.6.2014 12:45:10   
pari
i ja sam to imala, pre par nedelja, kao i nešto braonkasto što mi je išlo par dana...dr mi je povećala dozu utrogestana, rekla da mirujem i stvarno je prestalo...
ne brini

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here