|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Krvarenje u sredini ciklusa...
5.7.2009 18:51:04   
Verus
Ovo mi se do sada desilo dva puta...odgovora nemam.   Znaci sredina ciklusa je (moj je 28 dana), i posle odnosa mi se dva puta (u dva razlicita meseca), desilo da krvarim posle odnosa.  Prvi put je to bilo obilno i trajalo dva dana pa prestalo.  Drugi put juce, trajalo je par sati i stalo.  Krv je svetlo crvena, i par komadica "necega" je ispalo u solju.  Imam jos nekih 12 dana do sledece menstruacije.  Sta mislite?  Da li se ovo nekome desilo? Papa testovi su mi do sada normalni, kao i UZ i sve ostalo....Brinem se....Help.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
5.7.2009 18:59:13   
guppy RR
Uvek baš posle odnosa? Koliko vremena posle odnosa?
Kakvi komadići? Kao ugrušci krvi ili bezbojni?

A posle krvarenja? Svrab? Ništa? Peckanje? Kad piškiš?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
5.7.2009 20:09:08   
Republica
Verus, ako je u sred ciklusa a ostali nalazi su o.b.
onda je to ovulacisko krvarenje.Naglo padne estrogen i boom krene krvarenje.
Traje od jednog do nekoliko dana.
Pozdrav user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
5.7.2009 20:14:51   
2002m
Ja sam jedan mesec krvarila posle odnosa....imala sam polip na materici.To se vidi ultrazvukom.

(odgovor članu Republica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
5.7.2009 20:27:57   
Republica
Verus, samo da ispravim permutovanost treba b.o.- nalaz uredan , bez osobenosti.
Inace ako nemash endometrioza ili nedo slucaj hlamidiju koja isto izaziva krvarenje,
onda nema mesta zabrinutosti.
user posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
5.7.2009 20:56:00   
Verus
Evo me....ne uvek, znaci oba puta (prvi put pre jedno 4 meseca i drugi put juce, je bilo posle odnosa)..prvi put je bilo taaako obilno da se mm jadan uplasio, a da dodam, odnos je bio normalan...nista ludacki user posted image ...desi se odmah posle odnosa, pretpostavljam da se desava jos tokom odnosa..komadici su bili malecni, nesto poput ugrusaka krvi, ali ne tamne boje, nego isto tako jarko crvene (kao arterijska krv). Nemam peckanja, svrab, nista od toga.  Otkada pokusavamo ostanem da lezim oko 30min. pa odem odmah da piskim i da se operem (sa lactacyd kremom)...
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Uvek baš posle odnosa? Koliko vremena posle odnosa?
Kakvi komadići? Kao ugrušci krvi ili bezbojni?

A posle krvarenja? Svrab? Ništa? Peckanje? Kad piškiš?


(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
5.7.2009 21:00:26   
Verus
Republica...hvala vam svima na odgovorima.  Radila sam UZ i hlamidju i briseve u junu sve je ispravno.  UZ je pokazao da mi je materica normalne velicine, nije zavaljena, bez mioma, tumora, pregrada....hlamidija negativna.  Imala sam 2000 lasersku operaciju grlica materice jer mi je tada papa bio neuredan nalaz.  OD tada radim papa svake godine i sve je do sada bilo OK. 
Pisala sam da mi se desilo u NS kada mi je radila dr. bris grlica da je poceo da krvari cim ga je dotakla...malo se zabrinula ali onda je prestala da se brine kada je videla da je UZ super.  Tada mi je bio 10 dan ciklusa, sa dve folikule na desnom jajniku od 16 i 17 mm.  Endometrium 6mm OK nalaz.  Znaci tada nije bilo ovulacije (ovaj put je moguce da jebilo jer sam bas u sredini ciklusa).

Za endometrijozu-da li bi ona to videla na UZ?  Bolove druge nemam, osim malog bola jajnika pri ovulaciji.  Menstruacije su mi normalne, nisu obilne, osim prvih par dana....traju do 7 dana...
IZVORNA PORUKA: Republica

Verus, samo da ispravim permutovanost treba b.o.- nalaz uredan , bez osobenosti.
Inace ako nemash endometrioza ili nedo slucaj hlamidiju koja isto izaziva krvarenje,
onda nema mesta zabrinutosti.
user posted image

(odgovor članu Republica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
6.7.2009 3:34:10   
Verus
mihi imas li ti ideja?  29 jula idem do dr. koji inace radi VTO, pa cu opet raditi papanikolau, nadam se da ce biti normalan...malo me brine, eto te kancerne celije....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
7.7.2009 12:31:27   
Verus
curke! Jel se ovo jos kome desilo? Dajte mi nesto da prezivim do 29 kad idem kod dr.....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
7.7.2009 12:34:23   
Rivana
Verus meni se to desavalo pre trudnoce, skoro sam radila papa i kolpo i sve je ok. Posle porodjaja mi se vise nije desavalo a zasto se desavlo pre niko ne zna jer ginekoloski hvala Bogu sve je ok.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
7.7.2009 12:36:12   
Verus
Rivana, hvala ti!  Meni su pregledi bili ok ali papa nisam imala od jula prosle godine, a imam istoriju kancerskih  celija i operacije za sobom...tako da se nadam da je ok-da li si imala i blage bolove tokom odnosa?  To mi se desilo par puta, ne svaki put naravno...bas kazem mm mozda je samo pukao neki krvni sud, kapilar ili tako nesto....Javicu vam cruke sta kaze dr.  

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
7.7.2009 12:41:46   
Rivana
Nije me nista bolelo samo posle videla krv to me prepalo, ali eto zasto se pojavilo ne znamuser posted image papu sam radila pre mesec dana i kolpo i sve u redu pre toga uz par puta kod razlicitih doktora i sve ok.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
7.7.2009 12:44:48   
Rivana
Pisi obavezno sta su ti rekli, znam kako ti je ja sam sebe unistila sa razmiljanjem tada

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
7.7.2009 14:56:38   
Verus
Hocu pisacu...evo sada sam bila u wc i imam braonkasto na gacicama...a treba da dobijem tek 16 og....

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
8.7.2009 11:15:09   
magnetic
Mojoj drugarici se isto to desilo.Kada je otisla kod doktora,prvo sto je pitao(nakon sto su utvrdili da su svi rezultati ok)bilo je dali mozda upraznjavaju malo grublji sex,jer i nakon toga vrlo cesto moze doci do krvarenja

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
8.7.2009 12:31:15   
Verus
user posted image pa nije bio grublji....eto kad moram tako reci sasvim normalan, cak i u najobicnijoj pozi-zbog toga sto pravimo bebaca pa gledamo da to bude poza gde ce sto manje plivaca ispastiuser posted image ja ljudi i dalje krvaruckam po malo, tek tek braon na gacicama...

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
9.7.2009 12:28:18   
Verus
Devojke ja i dalje krvarim.....danas zovem da zakazem kod ginekologauser posted image pretpostavljam da imam ranu na grlicu, videcemo sta ce mi reci...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
10.7.2009 21:13:46   
Verus
Krvarenje je sve gore i gore, tako da sam danas konacno stigla do dr.  Izvadio je gomilu hormona, i betu, da vidi da li sam trudna....kao, da mi ne dize nadu, ali moguce je da sam trudna pa pobacujemuser posted image Dao mi je recept za estrogen tablete da zaustave krvarenje, ali da ne smem da ih uzimam dok ne dobijem rezultat bete, i ako je negativna, da onda uzmem tablete ako ne prestanem da krvarim do ponedeljka.  Takodje mi je dao njegov tel. i kaze zvace me sutra da mi javi...i da zovem njegovu sekretaricu u drugoj klinici u ponedeljak da zakazem pregled, pa da uradimo UZ i da 'predjemo' preko nalaza. 
Hm, takodje mi kaze da to sto sam imala lasersko uklanjanje kancernih celija, je moglo da mi unisti zlezde na grlicu materice koje proizvode plodnu sluz (koja se luci mesecno pri ovulaciji), i da zato spermici ne mogu da stignu gde treba.....
Zovem u ponedeljak da zakazem u njegovoj klinici za IVF, pa da vidim sta dalje...predlozio mi je inseminaciju, jedno dva meseca za redom.  I tako..dobre vesti su sto nemam neku ranu na grlicuuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
10.7.2009 21:52:01   
Maya21
Jao draga, u frci sam i ne stižem da iščitavam sve postove... Strašno mi je to što ti se dešava! Drži se i javi šta se dešava user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
10.7.2009 22:53:43   
Sneža
Verususer posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
12.7.2009 21:40:39   
Verus
Ja i dalje krvarimuser posted image Radio mi je testove hormonske i hemogram, i pao mi je hematokrit 4 posto valjda sto vec evo 9 dana...ne znam zasto ali mi se materica cisti. . Ima puno krvi a i dosta komadica...nisam podigla te tablete, stvarno ne bih da pijem hormone...sta vi mislite?  Sutra zovem pa idem nazad na UZ, ne znam dal ce me moci odmah ubaciti, ali ce morati dalje da vide sta se desava.  Trudna nisam, nemam ranicu na grlicu, pa sta je onda do vraga?  Grrrrrr vec mi je muka, a i iscrpljena sam....radim ovaj vikend a samo hocu da se sklupcam i spavam...

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
12.7.2009 22:35:26   
Sneža
user posted image Verus ako ti dr kaže da moraš piti hormone,ebiga pij

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
26.7.2009 1:14:14   
Verus
Evo updateuser posted image Znaci, posle skoro 2 nedelje krvarenja, sve se samo dovelo u red i stalo.  Bila sam kod dr. ponovo.  Dosla sam do zakljucka da je totalni kreten.  Prvo je hteo da pijem estogen da mi stane krvarenje, mada mi je i po drugi put rekao da je vrlo lako da je ovo bila mala trudnoca a krvaarenje pobacaj.  Kaze da je moguce da sam eto, uradila test krvi kada sam tek pocela da krvarim (sto je u pocetku bilo jako malo), da je verovatnoca velika da bi bio pozitivan. 
Nisam pila estrogen.  Odlucila sam da ako je trudnoca i cistim se, telo mora imati sansu da odradi sta mu priroda nalaze.  Veliki sam protivnik kojekakvih lekova.  Znam da nekada mora, ali mislila sam da ovaj put to nije slucaj.

Kada sam ga opet videla, dao mi je tablete da mi izazovu menstruaciju!  Pitam ja njega "jel ne mislite da telo treba samo da odluci kada ce sledeca doci, sa obzirom na to da mi je UVEK redovna m?".  Kaze on pa moze i tako, a mogu da uzmem opet lekove za izazivanje M. 

Nisam ih uzela.  Danas je 25 juli.  Trebala sam da dobijem 16 jula, sto bi bilo da nisam imala eto sto sada mislimo da je bio pobacaj.  Tako da cu cekati da vidim sta ce biti.  Nemam pojma kada mi stize vestica.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
26.7.2009 1:17:11   
guppy RR
joj mila moja user posted image
Meni i dalje pomalo curka... ajde pisaću u temu "Menstrualno krvarenje traje..."

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Krvarenje u sredini ciklusa...
2.9.2011 8:51:21   
daca77
Evo, pisacu i ovde...
Vidim da je i Verus imala isti problem sa krvarenjem kao i ja...sveza krv, bas crvene boje, ali ne mogu naci sta su joj dr rekli o cemu se radi...
Verkaaaaaaaa, javi se...user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here