|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
8.2.2009 0:54:20   
Anoniman
Iz teme Čekamo dve crtice - Februar 09:
 
Mery:
 
Skoro mi je jedna baka rekla da ako zelim da ostanem trudna da pijem caj od macine trave. Zna li neko nesto o tome, jel neka od vas mozda pila? Nisam nasla  temu o ovome pa se valjda Tasha i Guppy nece ljutiti sto pitam u ovoj temi.user posted image

MALECKA:

ja sam cula za nju,drugacije se zove ocajnica,ima je u svim biljnim apotekama i nije skupa,ja sam pila samo jedan mesec posle sam i zaboravila na nju,moram opet poceti u slucaju da stigneuser posted image ,nevalja je piti za vremeuser posted image niti kad saznas da si user posted image

Jacaca:
 
Samo znam da se ne pije ako si na klomifenu i nikako ako sumjas na trudnocu, ostalo nemam poima.user posted image user posted image user posted image user posted image

Mery:

Onda mi bas i ne izgleda kao dobra opcija, kako da znam prve dvije sedmice da li sam trudna pa da budem sigurna da je smijem piti. 
 
Ana80:
 
Mery, ja sam par meseci pila macinu travu jer ona pomaze u prociscavanju jajovoda, e onda sam htela da je ukombinujem sa cajem od virka koji je odlican za reproduktivne organe,ali mi je od njega toliko bilo lose,dusu sam ispovracala. Posle vise nisam pila ni macinu travu.. 
 
ljubičica:
 
A. što se tih čajeva tiče, ja sve hoću da poručim jedan čaj od nekok travara iz Despotovca, super su mu čajevi, a nisu baš ni jeftini oko 1.500-2.000 mu je pakovanja čaja, ali kažu da su dobri.
 
 



< Poruku je uredio Ana RR -- 28.5.2011 14:45:18 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Macina trava
8.2.2009 9:05:25   
Laura
Moze li neko , ako j e koristi macinu travu da mi kaze ima li ona nekih nuspojava ?

_____________________________

Snovi nikad ne umiru, umiru samo sanjari ...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Macina trava
8.2.2009 9:19:07   
MALECKA

ja nisam imala nikakvih nuspojava,mozda nisam dovoljno pila,pije se posle sat vremena i jako je gorkauser posted image user posted image

(odgovor članu Laura)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Macina trava
8.2.2009 10:30:40   
Anoniman
Nisam shvatila,sat vremena posle čega? user posted image

(odgovor članu MALECKA)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Macina trava
8.2.2009 11:00:18   
MALECKA
sat vremena nakon sto se skuva,pije se hladan

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Macina trava
8.2.2009 13:06:14   
Ana RR
Ja sam stavljala malo meda posto je ukus groza,brrr. Ne pije se za vreme ciklusa i tokom ovulacije.

(odgovor članu MALECKA)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Macina trava
8.2.2009 16:01:17   
maša
E PA SAD- MACINA TRAVA- NE SMEŠ PITI ZA VREME PERIODE, NE SMEŠ PITI ZA VREME OVULACIJE, A PRETPOSTAVKA JE DA SI POSLE OVULACIJE TRUDNA, KAD SE TAKOĐE NE SME PITI. OSTAJE, DAKLE, NEKIH NEDELJU DANA KAD SMEŠ PITI- JELI TO DOVOLJNO VREMENA ZA POSTIZANJE EFEKTA, AKO SE UZME U OBZIR DA TE TERAPIJE BILJEM OBIČNO DUŽE TRAJU OD TERAPIJA IZ KLASIČNE MEDICINE???

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Macina trava
8.2.2009 16:31:37   
Ana RR
Znam Maso, to sam se i ja pitala. Tako da sad tek ponekad popijem,kad se setim.

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Macina trava
8.2.2009 19:02:16   
Laura
Evo sta sam pronasla user posted image

Osnova njenog delovanja jeste normalizacija lucenja polnih hormona i uravnotezavanje hormonskog ciklusa.
Od davnina se koristi u borbi protiv neplodnosti.

Kako se koristi ?

2 kasikice preliti sa 2,5 dcl vode vruce vode i procediti nakon 3 minuta.
Piti tri do pet soljica u toku dana.

Savet

Caj treba da se pije najmanje 3 meseca u kontinuitetu, u vreme ciklusa napraviti pauzu.
Nije stetan po organizam.

Upozorenje

Cim se utvrdi trudnoca, prekinuti upotrebu caja.
Ima ga i u tabletama cena 450,00 din

Apotekari su mi preporucili caj proizvodjaca Josif Pancic, jer je presao sve kontrole .

Kupila sam veceras prvu kutiju, pa pocinjem user posted image


_____________________________

Snovi nikad ne umiru, umiru samo sanjari ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Macina trava
9.2.2009 8:44:36   
Anoniman
Hvala Laura na detaljnim informacijama.

Koliko sam ja shvatila, ustvari to bi se trebalo piti nekih 3 meseca i paziti da se ne ostane u drugom stanju (čitaj: ne praviti decu), pa kada ispiješ 3 meseca (sa pauzama za user posted image ), onda prestati piti i praviti decu. Jesam dobro razumela?

(odgovor članu Laura)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Macina trava
9.2.2009 14:40:17   
BINCE
Macina trava se pije 3 puta na dan....nakon sto se skuha ostavi se se 15-20 min da odstoji i onda se procijedi i pije,,,,(naravno svaki put se pravi friska,ne mozes napraviti litar pa piti)moze se u svako doba piti,ja sam je pila prije davno,al ne zbog trudnoce nego sbog drugih zdravstvenih problema,,,MACINA TRAVA JE DOBRA I ZA::::::ZIVCE,BUBREGE,MOKRACNI MJEHUR,PLODNOST,I ZA JOS SVASTA NEZTA,,I NEMA NIKAKVIH NUS POJAVA  TO JE IPAK BILJKA......Toliko od mene...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Macina trava
9.2.2009 14:41:59   
BINCE
I ja vise vjerujem u macinu travu kod onih travarki sto prodaju,,,,nego onaj u apoteci,,,,u apoteci kad sam uzimala i pila bio je pravo ukusan,a kod travarki sam uzimala,,,i bio je puno jaci i gorak....

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Macina trava
12.2.2009 0:52:51   
MERYEN
Meni je baka poslala macinu travu,kao sto znate duze vreme smo pokusavali da pravimo bebu i nista,pocela sam sa folikulometrijom i pila sam macinu travu,bas brzo posle sam ostala trudna,caj sam intezivno pila za vreme plodnih dana.Probaj nicemu ne skodi koliko ja znam,ima sad i da se kupi u obliku kapsula i za muskarce i zene.

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Macina trava
12.2.2009 0:56:16   
Jacaca
Gde ima da se kupi u kapsulama?

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Macina trava
13.2.2009 19:46:20   
Laura
Imas u apotekama, negde sam napisala da je oko 450,00 din

_____________________________

Snovi nikad ne umiru, umiru samo sanjari ...

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Macina trava
27.2.2009 8:48:14   
Modessty
user posted image



Marulja - biljka/macina trava (Marubii herba)

Sadrži gorke tvari i trjeslovine. Potiče izlučivanje sline, žuči te probavnih sokova. Marulja pomaže kod manjka apetita te kod upale želučane i crijevne sluznice. Poboljšava rad jajnika. Koristi se i kod bronhitisa jer djeluje kao ekspektorans.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Laura)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Macina trava
27.2.2009 15:42:37   
*iva*

Draga moja,

ja sam pila ocajnicu jedan mesec, u decembru! Kupila sam je u Josif Pancicu, jeftina je, oko 100 dinara. Uzasno je gorka, malo je lakse da se popije ako se bas ohladi. I krajem januraa sam saznala da sam user posted image ! To je prastari lek, nase bake su ga koristile. Ja zaista verujem da mi je pomogao jer sam ranije bas bas pokusavala i nista...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Macina trava
3.3.2009 17:14:53   
Anoniman
Citala sam razne forume i naisla sam na jako pozitivna iskustva devojaka koje su koristile macinu travu. Mnoge su zatrudnele posle mesec dana upotrebe macine trave, ali su mnoge uspele i da regulisu duzinu ciklusa, ustalila im se duzina ciklusa skoro u dan, nije bilo dosadnog spotinga ni pre ni posle menstruacije, pms skoro da vise nisu ni osecale, nestali su svi bolovi cak i za vreme menstruacije, neke devojke su se uz pomoc ovog caja spasile i od HSG-a, zahvaljujuci ovom caju. Ovaj caj treba piti svaki dan osim za vreme menstruacije i ukoliko sumnjate na trudnocu. Malo je glupo piti caj 2 nedelje do ovulacije i posle toga ocekivati cudo i odmah II. Mislim da je bolje cuvati se mesec dana od trudnoce, piti caj mesec dana i sledeceg meseca do ovulacije, i onda se nadati cudu. Mnoge devojke kazu da su posle ovakvog nacina koriscenja odmah sledeci mesec zatrudnile. Ja planiram da ga pijem 2 meseca pa tek treci mesec da radim na bebi i nadam se najboljem, jer ipak mislim da su prirodni recepti nasih baka najmanje stetni i imaju najmanje nuspojava user posted image

(odgovor članu *iva*)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Macina trava
3.3.2009 17:20:01   
Anoniman
Za one koje ne mogu da piju macinu travu, preporucujem im jos jednu cudotvornu biljku koju takodje mnoge stare bake preporucuju da se pije ukoliko imate problema sa zacecem. Razlika izmedju ove trave i macine trave je sto vrkuta nije gorka i sto moze da se pije tokom celog meseca bez obzira na menstruaciju i na trudnocu. Dok macina trava moze da izazove pobacaj, ova trava cuva trudnocu, jaca matericu i sprecava mogucnost pobacaja. Citala sam da su neke devojke koristile zajedno macinu travu i vrkuta ia da im posle mesec, dva rezultat nije izostao, ugledale su svoje II user posted image  Evo malo o vrkuti:
 
Opis biljke: Sam narodni naziv govori da je velika pomoc ženama - skoro da se ne može nabrojati za šta je sve lekovita. Ipak treba istaci najvažnije: vrkuta leci pojacani sekret, bolne menstruacije, koje i reguliše, a pospešuje i olakšava porodjaj. Pomaže kako u klimaktericnim, tako i u pubertetskim smetnjama (za ove zadnje pije se caj od vrkute i hajducke trave, u razmeri 1:1).Nesmeju je uzimati oni koji boluju na zuc ili imaju gastro probleme.
Stanište: raste divlje, po kamenitim i neplodnim
mestima, a uzgaja se i u vrtovima.

Lekoviti deo biljke: za lek se pre cvatnje skupljaju listovi i mlade grancice
Lekovito delovanje:
Ona skuplja i zateže tkivo, potpomaže izbacivanje vode iz organizma, jaca srcani mišic, leci upale, cireve, cak i ako su zapušteni. Kod slabunjave dece - i odraslih -deluje protiv mišicne slabosti i slabosti udova. Vrkuta jaca i na taj nacin što deluje protiv malokrvnosti. Kod žena koje se teško poradjaju leci slabost materice, a zaštita je i od pobacaja. Bilo bi poželjno da svaka buduca majka od treceg meseca trudnoce pije caj od ove biljke. Kad se pomeša sa hocu-necu travom (Capsella bursa-pastoris) vrkuta predstavlja univerzalan lek protiv svih ženskih bolesti, cak i protiv ispadanja materice. U tim slucajevima pije se caj od sveže ubrane vrkute, i to cetiri puta na dan, ali gutljaj po gutljaj. U isto vreme treba masirati te delove tinkturom od pomenute hocu-necu trave (Capsella bursa-pastoris). Utrljavanje se vrši odozdo na gore. Dobro je da se terapija dopuni kupkom od hajducke trave, koja se pravi od 100 gr ove biljke i upražnjava 3 puta nedeljno. (Ista kupka se može koristiti dva puta).. user posted image
Poznavaoci kazu da "Dve trecine ginekoloških operacija bilo bi nepotrebno ako bi na vreme i to u dužem periodu pacijentkinje uzimale gospin plašt, ona leci sve bolesti donjeg dela tela, upale, gnojnice, cireve i prelome. Svaka žena bi posle porodjaja trebalo da pije caj od gospinog plašta.
Spolja, smrvljena i kao oblog, ova biljka leci rane, ubode i posekotine... ojacava decu kojoj su, iako se dobro hrane, slabi mišici". Vrkuta je odlicna i kao sredstvo protiv ugojenosti, dovoljna je kolicina od 2-3 šolje na dan, i vitka linija je obezbedjena.
Caj: 1 cajna kašicica vrkute prelije se šoljom kljucale vode i ostavi da odstoji 5-10 minuta. Pije se uvek u gutljajima. Doza je 2 šolje na dan, a posle porodjaja se pije puno caja prvih 8-10 dana.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Macina trava
3.3.2009 17:35:03   
Anoniman
Mozda ce se neke od vas pitati da li bi smele piti ove cajeve uz neku drugu terapiju. Iskustva drugih devojaka i lekara i farmaceuta koje su one pitale kazu da se smeju piti ovi cajevi jer su to samo biljke i da imaju neko stetno dejstvo to bi pisalo na pakovanju u kombinaciji sa cime ne bi smele da se koriste. Vazno je samo znati da macina trava ima abortivno sredstvo tako da se pije uz cuvanje od trudnoce, dok se vrkuta pije cak i u trudnoci jer sprecava mogucnost spontanog pobacaja. Iskustva kazu da je vrkuta idealna za vitku liniju i celulit tako da bi super bilo kada bismo uspele da spojimo lepo i korisno - doteramo liniju i zatrudnimo za mesec, dva user posted image

Zaboravila sam da dodam da je izvor gornjeg teksta HERBATEKA

Moli se neka od urednica ovog podforuma da doda u naslov teme "Macina trava i vrkuta", jer obe biljke se koriste za slicne namene pa je suvisno otvarati novu temu!

< Poruku je uredio Katjica -- 3.3.2009 17:38:59 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Macina trava
3.3.2009 17:42:23   
dunja RR
kacice dopao mi se ovaj tvoj post o gospinom plastu; ja sam narucila od svekrve, posto ona zivi u Bosbi, preciznije stara Hercegovina, da mi nabavi od baka koje se tamo bas bave travama ceo zivot, macinu travu; nabavila je i ovih dana ce mi poslati, samo da li znas kako se kuva , posto necu imati recept, pretpostavjam; da li se stavlja u vrucu vodu pa jos malo dokuvava, da li se stavlja i hladnu vodu pa kuva  ili se samo prelije toplom vodom; isto to da li znas za gospin plast?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Macina trava
3.3.2009 18:05:57   
Anoniman
Mislim da se obe spremaju na isti nacin - otprilike 2 male kasicice caja preliti sa 2-2,5dcl kljucale vode, ostaviti poklopljeno 3-5 minuta pa procediti. Posto kazu da se bez obzira na cedjenje caja skupi kao neki talog na dnu solje, preporucuje se cedjenje kroz neku krpu ili pelenu. Pijes ga kada se prohladi. Neke zene spreme vecu kolicinu caja odjednom i pijuckaju ga preko celog dana, ali ja mislim da je caj najdelotvorniji kada se pije sveze skuvan i to dok je jos topao. Samo pazi da se cuvas trudnoce ako pijes macinu travu! Srecno ti bilo, nadam se da ces za mesec, dva imati II user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Macina trava
3.3.2009 18:12:24   
dunja RR
HVALA KATJICE I JA TEBI DRAGA ZELIM user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Macina trava
3.3.2009 18:17:13   
dunja RR
ja ga necu dobiti u kesicama vec u liskama, susenim, pretpostavljam, kazem , jos nisam videla , svekrva tek treba da mi posalje, pa sto se kolicine tice da procenim od oka, onako koliko bi moglo stati u kesicu?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Macina trava
3.3.2009 18:19:03   
Anoniman
Nadam se da ce nam pomoci ovi saveti nasih baka user posted image  Ja planiram da pijem oba caja 2 meseca i da se cuvam od trudnoce, a treceg meseca da ugledam svoje II user posted image  Nadam se da ces ti to vec obaviti dok ja dodjem na red user posted image
Hoces pauzirati jedan mesec sa prvljenjem bebe zbog macine trave?

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image
Click Here