|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Majčina osećanja prema prvom detetu kada se r...
15.9.2010 8:32:11   
Anoniman
Žene, totalno sam zbunjena!!! user posted image

Celu trudnoću sam razmišljala, jadna ova beba u stomaku, nema šanse da je volim koliko volim Luku. To nije moguće, da još nekoga volim toliko. Koliko god da su mi svi govorili "Videćeš", nisam mogla to da obradim u glavi. Nije da nisam verovala ljudima, nego... jednostavno, nisam to mogla da shvatim.

Kada sam otišla u porodilište, ostavila sam kod kuće "bebu od 4 godine", on je bio moja mrvica, toliko malen, nezaštićen...

Kada su došli po mene na otpust, i kada sam ga videla... počela sam da plačem kao kiša... ne znam da objasnim šta sam tada oset___ila. Znala sam da moram da mu posvetim punu pažnju istog časa, a ustvari sam očekivala da će i on drugačije da me dočeka... Mislim da smo oboje bili užasno zbunjeni posle tih 4 dana (prvih 4 dana od kada se rodio) razdvojenosti.
Žvakao je žvaku u rukama moje mame, i prvo što je rekao je bilo "Sada mogu da te udarim stomak, jer su izvadili Marka!" user posted image
Gledala sam ga kao da nije moj (da me ne shvatite krivo, nije manja količina ljubavi, nego neverica u kojoj zabludi sam živela). Gde je nestala ona beba koju sam 5 dana ranije ostavila kod kuće?

I sada... gledam ga, i... Ne znam da objasnim svoje emocije. Toliko mi je strašno što ga više ne vidim kao bebu. Toliko mi je strašno što smo se udaljili za ovih 4 dana, što rado ode sa bakom u grad, što noću ne viče "mama" nego "tata"...  Ustvari je to sve super, jer nije normalno da viri ispod moje suknje...
Ne znam da se nosim sa situacijom, i samo bih plakala zbog toga.

< Poruku je uredio Tash -- 15.9.2010 8:34:05 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 8:56:30   
caca81
Draga, mora da si mnogo emotivna osoba, a i tek što si se porodila, pa su osećanja uzdrmana i polako će to sve doći na svoje. Ali, iz iskustva ti kažem da se deca ipak ne vole podjednako i da ne treba da se opterećuješ time. A, Luki se više sviđa sa bakom, jer zna da mu se ona posvećuje 100%, što ti sada nisi u stanju zbog bebe.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 8:57:25   
snješka
Jao Tasho, rasplakala si me! Osjećam se isto, ako ne još i gore. Moja djevojčica više vremena provodi sa sestrom mm nego samnom i jako mi je teško zbog toga, ali ja je ne mogu izvesti vani koliko bi ona htjela i još neke sitnice ne bih mogla uraditi,n e bih mogla stići da nije tako, ali svejedno, meni se srce cijepa.
I da, primjetila sam da je za tri dana, koliko sam bila u bolnici, ona porasla i nije više moja mala beba. I baš smo se nekako udaljile, ona više voli da bude s tetkom nego sa nama.
Ja ne bih plakala, ja plačem stalno kad god je pogledam. I ponekad imam osjećaj da bebu manje volim zbog svega toga, ali znam da nije tako, volim ih isto, samo.....


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 9:00:35   
Jeca*
Tasho, nemam iskustva i mene plaši ta situacija koju ću nadam se u budućnosti imati i ja, ali verujem da je još rano. Mora sve da dodje na svoje. Da se stvari malo slegnu. Mislim da tebe sad priroda "tera" da se max angažuješ oko drugog deteta, što je i normalno. A činjenica je da je Luka već veliki i njemu mama nije TOLIKO potrebna. Pa i vreme je da se malo osamostali. Život je surov i bolje da ti se već sad ne drži više "za suknju". Opusti se i posveti se bebi, a Luka će već da vam se približi još više kad bude spreman. Njemu je sad beba verovatno i poprilično dosadna pa samim tim i ti user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 9:02:49   
Anoniman
I da, Luka više ne kaže "Gde je Marko?", nego "Gde je beba?", kao da to nije ona beba koju je ljubio sve vreme dok je bila u stomaku... 

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 9:16:56   
Vučko.ba.
joj Tasho ...

kad se toga sjetim opet mi se plače

Meri je imala 3 godine i 3 dana kad sam ja otišla u porodilište da se porodim. Pošla je i ona sa svojom mamom da me isprati, onda joj je moj drug i ginekolog ispričao kako će mama ući da rodi bracu a ona mora ići kući, da bi ona meni rekla "hajmo mama kod Mehedbašića, on mene pusti da gledam bebu" (op.aut. moj ginekolog privatnik inače je Mehmedbašić) . Elem porodim se ja i dolaze oni nakon dva dana po mene ja bacam pogled kroz prozor, MOJA BEBA, MOJA MERI, stoji sa buketom cvijeća, kosa u repić svezana, meni suze liju na lice, ne zanima me nikakva beba. Izlazimo, ona viri u nosiljku, poslije me grli i neće da mi da buket  nego govori ovo je moje cvijeće, nije tvoje, ok mila, ti si mamino cvijeće


Noć, mi kući , Dino se derinja, ja ga nosam, muž izašao da kupi ne znam ni ja šta mi je trebalo, moja Meri zaspe obučena...e tada mi je došlo da ga ubijem, da ga izbacim kroz prozor.... ali eto prošla me huja.

Ne mogu reći da ih volim isto, da se razumijemo, dala bi svoj život za oboje, ali to su dvije različite vrste ljubavi, ili se kod prvog djeteta potrošiš i previše od neke strepnje, (ne)znanja, truda da bude sve što bolje, a za drugo, pa nemaš toliko vremena, nekako sve radiš usput, jer imaš to prvo odjednom VELIKOOOOOO dijete kojem trebaš na blag, majčinski, roditeljski, prijateljski način pokazati da je taj novi paketić živ, da je to njen/gov braco ili seka, da ga treba prihvatiti, i praviti se veliki, štititi to malo stvorenje, i naravno mami pomagati jer mama ne može sama uzeti pelenu nego je moraš mami dodati...

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 15.9.2010 9:24:43 >


_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 9:28:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Noć, mi kući , Dino se derinja, ja ga nosam, muž izašao da kupi ne znam ni ja šta mi je trebalo, moja Meri zaspe obučena...e tada mi je došlo da ga ubijem, da ga izbacim kroz prozor.... ali eto prošla me huja.




Sinoć... Marko zaspao, Luka večera, gleda crtaće na CN, i kaže "Kupaćemo se kada počne Rat zvezda, pre Ben 10". Složim se, gledajući na sat, ma neće Marko još da se budi. Kako je počeo Rat zvezda, Marko počinje da plače. Luka ide i ponavlja "Ali mama ako me sada ne okupaš neću stići na Ben 10", a ja... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Pokušavam Marka da stavim u AS, u kolica, bilo gde da ne urla, samo da istuširam Luku, ma nema šanse... Do kraja odlepim, uđem u kupatilo, spustim Marka na veš mašinu, on se dere, skidam Luku, puštam vodu... Gle čuda! Marko ućuta! Istuširala sam Luku, izvadila ga iz kade, ugasila vodu, Marko počinje da urla. Opet pustim vodu - on ućuti. Luka se tako slatko smejao tome.

Valjda je stvar vežbe, prakse...

Uspela sam posle da nahranim i uspavam Marka dok je trajao Ben 10, i legla sam sa Lukom da ga uspavam... Naravno, Marko se opet probudi, ali je do tada već mm stigao kući, pa je izneo Marka iz sobe. Jedina je sreća što Marko mnogo voli da spava na taji. Na meni ne spava, samo sisa sve što dođe u kontakt sa ustima... Neverovatno, kako mi čuje glas počne da sisa u prazno. Ja sam za njega jedna velika sisa, i tužno je što zbog toga moram da žrtvujem vreme sa Lukom, kom sam mnogo više od sise.

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 9:31:37   
Jeca*
a da pokušaš da tražiš više vremena od svojih najbližih....muža, mame....da ti pomognu oko Marka. Bar eto da istuširaš Luku ili sl? Bar prvih nedelja...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 9:32:14   
pepino
user posted image user posted image user posted image user posted image
Izvini Tasho ali ovo zadnje za sisu si tako lijepo srocilauser posted image
Sve je to normalno,svi se kasnije uhodaju,sad ste jako osjetljive i zbunjene sto je normalno bice sve ok!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 9:34:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

a da pokušaš da tražiš više vremena od svojih najbližih....muža, mame....da ti pomognu oko Marka. Bar eto da istuširaš Luku ili sl? Bar prvih nedelja...


Ma... mama mi je stalno tu. Pomaže maximalno. Juče je vodila Luku u Partizan na fiskulturu, dovela ga, dala mu večeru, i otišla jer Marko spava, pa šta će ona sad tu? Lukino tuširanje traje 3min. A muž... muž radi do pola 9, dok stigne kući bude 9, a Ben 10 počinje oko 8.50, i traje 20-30min, posle mi je kasno da ga tuširam.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 9:35:22   
prase
Mene čeka nešto slično koliko za nedelju-dve... S' tim što sam ja već bila par dana u bolnici, i efekat je bio potpuno suprotan - Uroš je sada hermetički zalepljen za mene sve vreme dok je budan i van zabavišta. Ako mi ne sedi u krilu, onda me drži za ruku, sedi pored mene i drži mi se za rukav, prati me po kući i stalno pita "Gde mama?". Noću se budi i proverava da li sam u krevetu, onda pokušava da se ubaci pored mene i cvili ako mu ne dam. Ja pokušavam da ga odvojim, nije mi dosadan nego znam da neće moći tako kada dođe beba, a on je u stanju da pristane na sve, samo da je uz mene. Sedi mi kao kerić uz nogu i ćuti, računa neću primetiti, pa ga neću odvajati user posted image . Nema te igre ni crtanog filma koji mogu da ga nateraju da me zaboravi na duže od 5 minuta, stalno gleda preko ramena da li sam tu... Ako situacija bude ista kada se vratim iz porodilišta, odlepiću. Kad tako pogledam, možda je za njega bolje - samim tim i za mene - da me kulira user posted image

Drugo, da pokušam da te utešim, sigurna sam da su i kod mene i kod tebe krivi hormoni što sve doživljavamo malo teže nego što bi trebalo. Ja sam isto dok je Uroš bio jako mali patila, nisam imala starije dete, ali sam patila za mužem, bratom, majkom, što nemam više vremena za njih user posted image Čak sam se prisećala gluposti koje sam pravila kao klinka i zvala brata i mamu da im se izvinjavam user posted image

Isto tako mislim da nema ni teoretske šanse da će ovo drugo ikada biti u mojim očima baš kao Uroš, ali svi kažu da hoće pa hajde da im verujem. E sad da ti kažem čime se tešim po tom pitanju... Ja ni Uroša nisam silno volela od početka. Sladak kao i svaka druga beba, plače, jede, piški, kaki i spava kao i svaka druga beba... ne znam da li bih digla frku u porodilištu da su mi ga zamenili... Prvih 2 meseca, iako sam znala kako se zove, zvala sam ga "bebo". Činila sam sve za njega, imajući osećaj da je više u pitanju obaveza nego ljubav. Vremenom sam ga silno zavolela, naravno... Danas mi se ceo svet vrti oko njega, još uvek ponekad ustanem noću da odem samo da ga pomazim ili poljubim dok spava, noću mi nedostaje jer spava puno user posted image Hoću da kažem, deca osvajaju naša srca kroz vreme, baš kao i odrasli ljudi. Što nekoga bolje upoznaš, to ga više voliš, bar je tako kod mene. Onda je normalno i očekivati da sve dođe vremenom na svoje, svako dete se beskonačno voli, na drugi način možda - ali više ili manje - ne.

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 9:42:20   
Jeca*
o prase i dalje ti svaka mudra user posted image
što se tiče Ukija, Luka je u istoj fazi trenutno. To je izgleda normalno u njihovom uzrastu. Kad ga tata odvede napolje ne seti se ni da pita za mene, uziva, super mu je. Kad zna da sam ja tu ma ne mogu ni u toalet da odem, bukvalno me hvata za nogu. Kad izadjem iz sobe idem za mnom, kad kuvam ručak cvili da ga uzmem user posted image  ocigledno je to ocekivano za njihov uzrast. Sto znaci da ces to moci da prevazidjes tako sto ce ga tata sto vise izvoditi dok se malo "ne odlepi". Ja isto sizim, a evo sad bih sve na svetu dala da odem u vrtic da ga iscmacem i izgrlim, bas mi fali user posted image user posted image

Tasho...a sto je kasno da ga kupas 20min kasnije?
izvini sto pitam, ali ne vidim zasto ako je 20min u pitanju ne moze da odgleda ben tena, taman ti dodje muz i onda ga okupas i na spavanje, a ne da se ovako stresiras...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 9:44:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR



Tasho...a sto je kasno da ga kupas 20min kasnije?
izvini sto pitam, ali ne vidim zasto ako je 20min u pitanju ne moze da odgleda ben tena, taman ti dodje muz i onda ga okupas i na spavanje, a ne da se ovako stresiras...


Zato što se razbudi i neće da ide da spava.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 9:46:56   
Jeca*
user posted image  onda verujem da ćete se vremenom jako lepo uhodati. Ne sumnjam u tebe. Svaki početak je težak. A onda me posle citiraj kad dođem u istu situaciju da me podsetiš šta sam prilčala user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 10:07:05   
magnetic
Kada se moja mama porodila sa bratom ja sam imala godinu dana,a ona prica kako sam joj bila velika i odrasla kada je dosla sa bebom kuci.Eto valjda je to normalno.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 10:48:41   
mihi
Moram da priznam da sam ovu frku prošla mnogo lakše, Luka je imao 11 godina kad se Miloš rodio i sve je super prihvatio, da nije bilo letos njega na moru verovatno bi se mm i ja na smenu kupali. OVako dok mi ujutru popijemo kafu pored bazena on uzme Miloša, uđe u bazen i kupaju se igraju, stvarno je Luka divan po tom pitanju, uvek mi pomaže kad mm nije tu, evo ovih dana mm je na nekom kongresu i Luka mi sinoć kaže hoćeš da ga ja okupam dok ti završiš večeru. DOzvolila sam ali sam ih naravno nadgledala..... Što se tiče osećanja nisam nikada razmišljala to da li jednog volim više, moram da kažem da osećam da su tu moju ljubav, brigu i pažnju podelili i da imaju isto mesto u mom srcu. To nekako dođe spontano.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 10:51:51   
lanajelena
Joj Tasho rasplakala si me jer sam isto to prosla sa Lanom...tih poslednjih dana se nismo odvajale jedna od druge non stop sam je grlila ljubila i onda odlazak u porodiliste,radjanje deteta izlazak Lana stoji a ja nemam osecaj da je to moje dete,ljubim je ali mi sve deluje kao nasilno,plakala sam sigurno ceo prvi mesec jer sam imala osecaj da ludim i da vise ne volim svoje dete koje sam obozavala...osecaj je uzasan i ne zelim toga da se setim,sad je vec sve nekako doslo na svoje i tek sad mogu da uzivam sa svojom decicom

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 10:54:39   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: Tash

I da, Luka više ne kaže "Gde je Marko?", nego "Gde je beba?", kao da to nije ona beba koju je ljubio sve vreme dok je bila u stomaku... 


najteze mi je kad mi kaze place ti beba user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 11:03:11   
Lu
Ja nemam ništa pametno da kažem.... Tašo rasplaka meuser posted image
Čini mi se da je to sve do osobe, moja prijateljica koja je nedavno rodila kaže da joj je došlo u bolnici da ostavi bebu (trebali su produžiti boravak još 2 dana) i da ode kući prvom sinu, stalno je plakala za njim.
Trenutno ni ja ne mogu da zamislim da postoji ista ljubav kao ova što imam sa svojim sinom ali sigurno da trudnoća i rođenje to promijene...

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 11:29:18   
Lilly*
Čitam temu i svo vreme plačem. Postala sam prava plačip... ali kada su deca u pitanju, to najviše boli. Kada vidim da nisam jedina, malo mi je lakše, pa ću napisati i ja svoja razmišljanja i osećanja.
Prvi dan u bolnici, došao Mihajlo sa mojoj mamom da me vidi. Plače on što ne može kod mene, plačem ja. A lepo sam rekla mami da ga ne dovodi jer sam znala da će biti teže kada se vidimo nego da se ne vidimo taj jedan dan. Doneo mi je sliku što je napravio od suvog cveća i napisao: "Mama volim te puno". Islakala sam se nad njom, i gledala bebu kao da je ona kriva što je moj sin tužan. Tako se osećam krivo zbog toga! Gledam je i mislim kako je nikada neću moći voleti kao Mihajla i osećam neku duboku krivicu kao da sam izneverila sina user posted image
Drugi dan, ljubav prema Leni me je potpuno osvojila. Ljubim je i tepam joj, osvojila je moje srce zauvek.
Volim ih oboje podjednako, oni su mamino najdraže veliko i najdraže malo i sve na svetu.
Ali, i dalje imam osećaj da sam iznverila Mihajla, što znam da je glupo, da ne mogu samo njemu posvetiti ceo svoj život, nego da je vrednije da mu dam sestru koja će mu biti najveća podrška u životu, i on njoj. I on je moje pametno dete, shvata sve, da mora sačekati kada beba plače, da je moram uzeti ili nahraniti, i ne pokazuje ljubomoru, donosi joj igračkice kada plače, oblači joj spalu čarapicu "Da joj ne bude hladno", ljubi je... ali mene boli kada on mora sačekati sa maženjem za laku noć dok ne uspavam bebu i najčešće se to završi sa mojim suzama i osećajem krivice, ali naravno da on ne vidi.
Verujem da će to vremenom proći, da će se moja osećanja "postaviti na svoje mesto" i da će se ovi ludi hormoni srediti i da ću moći da uživam do kraja u materinstvu i u svojoj miloj dečici. Dotle ću vama da se žalim user posted image


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 11:36:33   
Lu
Imamo i temu kako ste pripremili prvo dete na dolazak bebe, nadovezuje se na ovuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 11:43:40   
Shishica
Joooj stalno razmisljam o tome iako sam se tek pre pet meseci porodila sa prvom bebanom...

Taso nema sikiracije!!! Kad se priviknete svi bice ok..samo puno pricaj Luki... ili sto vise zajedno oko Marka..

Zavisi od samog deteta kako ce biti...nije sve ni do tebe..

Taj osecaj veeelikog deteta znam po tome koliko mi je ogroman bio sestric! Strasno mi je velik i sad..

Evo ti malo snage user posted image

user posted image user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 11:46:59   
NadaR
  Ufff ... user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 11:55:26   
Jeca*
Tasho i sve mame, pokušajte da sagledate to tako da ste u stvari drugu bebu rodili baš da prva ne bi ostala sama. Mnogo će im značiti da imaju jedni druge kroz život. Ja drugo dete želim baš iz tog razloga. Hoću Luki da rodim prijatelja za ceo život. Jedinci su mi uvek nekako tužni. I moj suprug je jedinac a ja imam i brata i sestru i to je veliko bogatstvo.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 11:58:28   
Maza82
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Tasho i sve mame, pokušajte da sagledate to tako da ste u stvari drugu bebu rodili baš da prva ne bi ostala sama. Mnogo će im značiti da imaju jedni druge kroz život. Ja drugo dete želim baš iz tog razloga. Hoću Luki da rodim prijatelja za ceo život. Jedinci su mi uvek nekako tužni. I moj suprug je jedinac a ja imam i brata i sestru i to je veliko bogatstvo.


Baš si ovo Jeco lijepo rekla.

Tašo baš sam se nešto rastužila uz tvoj post user posted image

_____________________________

svako zašto, ima svoje zato......

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here