|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mladenci
19.3.2009 13:59:01   
sneza24
U nedelju 22. marta su mladenci.
Da li ste slavili ovaj praznik?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:04:11   
eugenija
Nisam, kako se to slavi? Ima neki običaj?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:04:23   
maša
Uf, mi jesmo....zaludila me svekrva da se to obavezno slavi i otišla za Švajcarsku, a ja kao luda obična- mesi, peci, kuvaj...ma odlepila...kad su gosti stigli (njih 20-ak) bila sam mrtva umorna i jedva sam čekala da im vidim leđa... A što je najgore od svega niko posle nas nije to slavio!!!!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:07:36   
guppy RR
možda je cilj praznika da se mlada umori i da je nauče da joj je mesto u kuhinji user posted image

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:08:48   
sneza24
To se slavi u prvoj godini braka i uvek je 22. marta.
Mi cemo spremiti rucak za roditelje a posla ko kako dodje.
Kazu da se to ne zove nego ko zna doci ce.
S obzirom da su moji isli kad je trebalo kod drugih a tako i svekar i svekrva pa mi se cini da cemo celog dana imati goste.

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:09:40   
sneza24
IZVORNA PORUKA: guppy RR

možda je cilj praznika da se mlada umori i da je nauče da joj je mesto u kuhinji user posted image

Sva sreca pa ja ne spremam sama.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:09:55   
NadaR
Znam za Mladence,kod nas se svetkuje...
Takodje jos ih obiljezavamo posto je i godisnjica smrti mog djeda...ove godine desta po redu...user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:10:20   
Ana RR
Mi smo slavili, kod nas kazu da se na mladence ne zove, nego gosti sami dolaze. Mi smo naravno pozvali, samo najblize, i sem corbice koju sam spremala, sve ostalo smo narucili. Rostilj, tortu, kolace, oko toga nisam ni pomisljala da se petljam. Meze i salate sam ja spremila. Ja sam tip koji se nece muciti ako ne mora. Ja torte i kolace ne jedem i ne umem ni da ih spremam (sem nekih cokoladnih kolaca), tako da gledam da uvek sebi olaksam i narucim sta mogu, kod proverenih ljudi. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:10:40   
Anoniman
Mi nismo slavili.

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:11:20   
eugenija
IZVORNA PORUKA: sneza24

To se slavi u prvoj godini braka


Ali ti još nisi udata?!user posted image Ili sam ja sve pomešala, konfuzna Eugenijauser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:12:18   
Modessty
I mi nismo slavili.
Moji roditelji ipak došli na kafu i doneli nam lampu koju smo hteli mi da kupimo.user posted image
popili smo kafu i pojeli mladenčiće i to je bilo to.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:14:23   
Anoniman
Pojeli ste mladenčiće? Šta su mladenčići? user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:14:50   
sneza24
IZVORNA PORUKA: eugenija

Ali ti još nisi udata?!user posted image Ili sam ja sve pomešala, konfuzna Eugenijauser posted image


Nisi pomesala.Zivimo zajedno.A to ti je kao da sam se udala.Ako bi slavili sledece godine to bi mi vec bilo vise od dve godine od kako sam ovde pa zato sad slavimo.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:15:28   
dunja RR
ko je pravoslavne vere naravno neka obelezi, ne mora slavlje neko mozete i samo vas dvoje;

u Srbiji smisao mladenaca{ naravno pogresan } je da ti dodje on ko nije stigao na svadbu, ili kose grize misleci da ti je na svadbi dao malo, pa se opet skupljaju pare, pokloni....ili da ti dodju i oni koji su svoje odradili, ali jos malo da doture; vecina to obelezava radi poklona, ne videci smisao samog praznika...

treba ga obelezeti, to jeste crkveni praznik, u cast ljubavi, zdravlja i srece mladenaca, ali ne pompezno...jer se slavi u secanje na 40 mucenika koji su na taj dan stradali...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:17:47   
Jeca*
Mi smo slavili prošle godine. Bili su nam najbliži rođaci i kumovi

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:17:49   
eugenija
IZVORNA PORUKA: sneza24

IZVORNA PORUKA: eugenija

Ali ti još nisi udata?!user posted image Ili sam ja sve pomešala, konfuzna Eugenijauser posted image


Nisi pomesala.Zivimo zajedno.A to ti je kao da sam se udala.Ako bi slavili sledece godine to bi mi vec bilo vise od dve godine od kako sam ovde pa zato sad slavimo.


Neka je vama sa srećom u svakom slučaju, i kako Dunja lepo reče "u cast ljubavi, zdravlja i srece mladenaca"user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:19:14   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: dunja

ko je pravoslavne vere naravno neka obelezi, ne mora slavlje neko mozete i samo vas dvoje;

u Srbiji smisao mladenaca{ naravno pogresan } je da ti dodje on ko nije stigao na svadbu, ili kose grize misleci da ti je na svadbi dao malo, pa se opet skupljaju pare, pokloni....ili da ti dodju i oni koji su svoje odradili, ali jos malo da doture; vecina to obelezava radi poklona, ne videci smisao samog praznika...

treba ga obelezeti, to jeste crkveni praznik, u cast ljubavi, zdravlja i srece mladenaca, ali ne pompezno...jer se slavi u secanje na 40 mucenika koji su na taj dan stradali...




Bravo Dunja! user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:19:20   
sneza24
IZVORNA PORUKA: dunja

vecina to obelezava radi poklona, ne videci smisao samog praznika...


Mi ne slavimo zbog poklona nego zato sto znamo da ce ljudi sami doci pa je red da ih docekamo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:20:24   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Jeca RR
Bili su nam najbliži rođaci i kumovi

I kod nas ce biti ovako.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:20:41   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Pojeli ste mladenčiće? Šta su mladenčići? user posted image



Mladencici su cini mi se nesto kao medenjaci, ako se dobro secam, sa medom se prave. Treba napraviti 40 mladencica.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:21:19   
sneza24
Hvala eugenija. user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:23:38   
dunja RR
sneska nisam mislila tebe , kazem uopste; asocirala me moje dobra drugarica koja mi pre neki dan rece: pa ja necu da slavim svi su mi bili, dobila sam sve sto mi treba", njoj sam rekla neka obelezi radi sebe i svoga dragog, a ako neko dodje dobrodosao je; jlubim te draga i neka ti je sa srecom...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:24:15   
Jeca*
Da dodam, da je sve bilo posno jer mladenci paradu u sred uskršnjeg posta.
Posle smo častili i na poslu. I tako. Mi baš proslavismo mladence user posted image
ove godine idem kod mog venčanog kuma na mladence, sad u nedelju.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:25:22   
Lu
Sneža neka je vama sa srećomuser posted image
Ja priznajem da prvi put čujem za ovaj svetac/praznik.
Ako je to jednom u životu a ne svake godine pa i ja bi to slavila zašto neuser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Mladenci
19.3.2009 14:25:26   
Jeca*
Mladenčići su kao pogačice, mali hlebići koji se mese i jedu sa medom. Za mladence se mesi 40 mladenčića. Meni je umesila mama user posted image

I da dodam, od svadbe do praznika Mladenci koji je uvek 22.03. par se zove mladencina, posle toga su muž i žena user posted image

< Poruku je uredio Jeca RR -- 19.3.2009 14:26:38 >

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here