|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mrežaste gaće
2.11.2009 10:46:55   
Anoniman
Vidim da je ova tema sve češće totalno nejasna, evo malo sumiranja postova:

Iz teme: Kamperski vodič za porodilište:

IZVORNA PORUKA: gagana83

A sta su to mrezaste gacice? Jesu li to one gacice za jednokratnu upotrebu?



IZVORNA PORUKA: Leki 77

I jeste, mrezaste gacice su te za jednokratnu upotrebu i meni su bile sjajne, samo njih sam nosila u porodilistu bas zbog luftiranja rane.



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Mrežaste gaćice KLIK

Obožavala sam ih - jako su udobne. Da, jednokratne su, mada, ja sam ih prala u mašini, i ništa im nije falilo. Eno ih u fioci oprane i posle 3 god. I meni je jako curilo, nikada mi nije procurilo kroz uloške.



IZVORNA PORUKA: Trinny

Tasho, sad videh slicicu mrezastih gacica i nisu mi jasne! user posted image Jel to ide ko pelena? user posted image


IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Trinny

Tasho, sad videh slicicu mrezastih gacica i nisu mi jasne! user posted image Jel to ide ko pelena? user posted image

E dobro da nisam ja jedina kojoj nije jasno



IZVORNA PORUKA: gagana83

Mada ja mislim da u nasem porodilistu nisu dozvoljene nikakve gacice,ni obicne ni jednokratne. Samo mi nije jasno na sta ce da se drzi ulozakuser posted image


IZVORNA PORUKA: gagi

Mozes ti da nosis gacice i ulozak sa njima ali kad je vizita moras sve da skines draga.Ja sam tako radila oba puta.Samo ti ponesi gacice ne moguce je da ih nemas u bolinici.


IZVORNA PORUKA: Trinny

A jel i njih mogu da nadjem u apoteci kao i mrezaste uloske? Uh, bre, ja mislim da mi se sad svi smeju sa ovakvim pitanjima, al ja moram da ih postavim! Gagana, mi tek ucimo o svim tim detaljima... user posted image


IZVORNA PORUKA: gagi


IZVORNA PORUKA: Trinny

Tasho, sad videh slicicu mrezastih gacica i nisu mi jasne! user posted image Jel to ide ko pelena? user posted image



ja sam uzimala obicne uloske u apoteci namjenjene za porodilje ali sam gace nosila obavezno i nisam imala sa sestrama problema.


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ako ne mozes naci gacice(koje su S P A S) mrezaste, javi pa cu ti ih ja poslati user posted image   Ja sam ih mjesec dana nakon porodjaja nosila da bi mi rana "disala". Tek zadnjih 10 dana sam provalila da se mogu prati, cak i u masini na 30 stepeni. U bolnici ih naravno bacas, jer ih nemas gdje prati niti susiti.


IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Trinny

A jel i njih mogu da nadjem u apoteci kao i mrezaste uloske? Uh, bre, ja mislim da mi se sad svi smeju sa ovakvim pitanjima, al ja moram da ih postavim! Gagana, mi tek ucimo o svim tim detaljima... user posted image

Cuti,ja nisam ni cula da postojeuser posted image
Sad mi javila kuma koja se porodila pre 5 meseci,kaze kod nas je to zabranjeno,kaze da su neke devojke nosile pa im se doktori i sestre draleuser posted image Strasno
Al ja cu da probam da prosvercujemuser posted image




IZVORNA PORUKA: Jele

Ja sam te mrežaste gaćice kupila u apoteci, cene se razlikuju od APOTEKE DO APOTEKE, ali su jeftine. U porodilištu ih nisam nosila, budući da me je sve tako bolelo da nisam mogla da dignem nogu pri oblačenju, a non-stop sam menjala mrežaste Nivine uloške, jer mi se sve gadilo i prilično sam krvarila.


IZVORNA PORUKA: Shishica

Te mrezaste gace vam se navlace kao i obicne, na onoj slici su tako slozene.. Znam posto mi sestra dala nove, ne koriscene, jedne ili dvoje, ostalo joj posle porodjaja..mada ce meni verovatno trebati manje..user posted image



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image Ma otkud kao pelene! user posted image Obične gaće, samo mrežaste, mekane... milina! Ima u svakoj apoteci i smešno su jeftine (bile pre 3god kada sam se ja porodila). Ja sam bila na CR, tako da u Betaniji nisam nosila gaće, ležala sam stalno i ulošci (2 kom su mi stavljali) su prosto stajali među nogama, a ispod mene je bila podloška.


Iz teme: Ulošci u porodilištu:

IZVORNA PORUKA: Ducke

Mozda nije tema, ali se nadovezuje - sta je sa onim mrezastim gacicama?
Znate li uopste sta je to i za sta se koristi, posto sam se skroz zbunila dok sam slusala sta med. sestra diktira jednoj zeni koja treba da se porodi za par dana.


IZVORNA PORUKA: sephora

mrežaste gaćice imaju da se kupe u holu porodilišta u Višegradskoj a super su stvar-one fiksiraju taj mrežasti uložak da možeš da ideš koliko toliko normalno i da se ovaj ne pomera da prljaš stvari,...a obične gaćice nisu dozvoljene-rana i koža moraju valjda da "dišu" što bi rekli, da bi se izbegla infekcija...


IZVORNA PORUKA: gagana83

A kod nas nisu nikakve gace dozvoljene,pa ni mrezaste



  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mrežaste gaće
2.11.2009 10:49:25   
oliveradj
E Tasho kako te nije mrzelo da ovo sve kopiraš. Ja ih lično nisam volela čak su mi ostale nekoliko iz pakovanja, posle sam dala muževoj sestri.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mrežaste gaće
2.11.2009 12:31:30   
Rivana
Ja sam se pre deset meseci porodila u Visegradskoj i tada su bile te mrezaste dole u holu da se kupe meni su moji kupovali tamo.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mrežaste gaće
2.11.2009 12:44:47   
*Alexx*
Ja sam kupila 10 komada, jurila ih po Beogradu, a na kraju sam upotrebila dvoje user posted image Sta znam, nekako su me stezale - imala sam utisak kao da mi previse pritiskaju ulozak na epiziotomiju, nisu mi prijale uopste - nije bio problem u broju gaca, uzela sam XL user posted image . Ionako nisam nigde isla, osim do wc-a.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mrežaste gaće
2.11.2009 12:48:10   
Lilly*
Ja sam ih obukla jedan jedini put, i nikad više! Ma to je najobičnije sr... Da ne kažem gde se sve uvlače user posted image Totalno su mi nepraktične

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mrežaste gaće
2.11.2009 12:48:33   
Rivana
sta znm i meni nis bile nesto bolelo me a ubrzo sam pocela da nosim pelne za odraske i kako su mi bile velike morala sam preko njih te gace da mi drze te pelena ma uzas kad se setim tih muka

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mrežaste gaće
2.11.2009 12:49:20   
Anoniman
Kako su ti se uvlačile pored uložaka? user posted image  user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mrežaste gaće
2.11.2009 12:52:46   
Lilly*
Da ne detaljišem user posted image išlo je sve zajedno user posted image  

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mrežaste gaće
4.11.2009 7:30:18   
prolece
meni su bile super, koristila sam ih oba puta. stvarno ne znam kud bih sa onim ulošcima da nije njih. prvog puta sam imala epiziotomiju i kad sam došla kući umesto ovih mrežastih(u kojima mi je bilo hladno) koristila sam muške bokserice XL, a sad nosim svoj pamučni veš

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mrežaste gaće
17.1.2010 18:59:56   
Anoniman
Ako neko ne zna kako izgledaju mrezaste gace, mogu da ih slikam i da postavim slike...


(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mrežaste gaće
17.1.2010 19:00:58   
Lilly*
Ti stavi, možda nekom nekad zatreba user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mrežaste gaće
17.1.2010 19:01:33   
minavb
Moze, i obavezno napisi gde si ih kupila.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mrežaste gaće
17.1.2010 19:09:04   
Anoniman
Evo slikala. sam samo da prebacim.,..

Moram da kazem da ih nisam kupila nego mi sestra donela...ona radi na VMA...donela mi nekih 10 komada...to je valjda dovoljno..

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mrežaste gaće
17.1.2010 19:11:25   
Lilly*
Mina, ima da se kupe u (skoro) svim apotekama i specijalizovanim radnjama 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mrežaste gaće
17.1.2010 19:17:32   
Anoniman
ove sam ja dobila...jako su mekane kao paperje...I izgledaju male ali se rasteeeeezuuuuu
i to sam pokusala da vam uslikam(rastegljivost)

user posted image

i jos jedna
user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mrežaste gaće
17.1.2010 19:29:06   
minavb
user posted image user posted image user posted image  Super ti fotkica sa rastezanjem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Mrežaste gaće
17.1.2010 19:38:10   
Modessty
meni te vaš gaće nisu jasne user posted image Ja kupila u DM i ne bih baš rekla da je 225 din za 5 kom mnogo jeftino. Sad ću baš da ih ptvprim da vidim kako izgledaju.
Gledala sam neke u Aksi i one izgledaju kao obične gaće samo što su taaanke kao od papira

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mrežaste gaće
17.1.2010 19:42:03   
Daca84
user posted image OTI super ti fotka gdje rastezes gacice
ja iskreno prvi put do sada cujem za te mrezaste gacice user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Mrežaste gaće
17.1.2010 19:51:55   
Modessty
Moje su ovakve:

user posted image

user posted image

Skroz su mekane i providne i baaaš se rastežu

< Poruku je uredio Modessty -- 17.1.2010 19:52:55 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Daca84)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Mrežaste gaće
17.1.2010 19:58:21   
Verus
a ovo je za posle porodjaja?  Jel idu ulosci u njih ili kako? Nis ne znam....ovde mi je drugarica rekla da posle porodjaja, stavljaju te neke gace i puuuno leda, tamo dole da zaustavi krvarenje i zbog bola ako ispucas....kaze da zvuci grozno ali taj led tako godiuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Mrežaste gaće
17.1.2010 20:00:34   
Modessty
MA ti si Veruška u civilizaciji!!! Mi ovde u srednjem veku moramo same da se snalazimo. Gaćice su za polse porodjaja. Da ne bi hodale ko debili samo sa uloškom izmedju nogu.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Mrežaste gaće
17.1.2010 20:08:52   
Verus
A sto ne bi mogla nositi obicne gace, samo ih menjati cesce? Jel lakse sa ovim?  Bas moram malo da se obrazujem po pitanju svih ovih stvari...skroz sam losauser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Mrežaste gaće
17.1.2010 20:11:28   
Modessty
zato što obične gaće zatvaraju ranu i ne daju joj da "diše". Tako bar doktori ovde tvrde. A sestre ne vole te mrežaste gaće zato što im je zaboga teško da te čekaju da ih skineš da bi obradile ranu. user posted image Ma imaš idiote kolko voliš po našim bolnicama! Retki su normalni ljudi!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Mrežaste gaće
17.1.2010 20:17:20   
Verus
user posted image user posted image izdrzi sve, proci ce....i onda ces biti kuci sa tvojim sinom (kako to lepo zvuci!).  Pa ima smisla...ipak rana zarasta brze ako je izlozena kiseoniku....a slazem se sa tobom da je skoro 300 dinara za 5 gaca koje ces baciti previse...kaze mi drugarica koja radi na porodjajnom, da je jako bitno, samo ostati smiren, u svoj toj porodjajno frci, i kada ti kazu da stanes, i ne guras, ti poslusaj.  Ona iz iskustva kaze da zene koje uspeju da budu disciplinovane kroz proces, zavrse ne iscepane....naravno, ti mozes valjda traziti da te ne seku??  Moja poenta, je dace bog pa da i nemas nikakvu ranicu....

Jel radis epidural ili bez?  Pisi mi u tu temu ako hoces...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Mrežaste gaće
17.1.2010 20:21:23   
Anoniman
Oti, ja sam imala iste takve, nosila sam ih jedno mesec dana posle porodjaja, iako nisam morala jer nisam imala ranu, al u bolnici ne daju obicne da se nose, pa sam se navukla, bile su mi ekstra udobne, i dokle god sam krvarila nosila sam ih. Prava stvaruser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here