|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nalakirani nokti i porođaj
23.1.2009 0:55:52   
Anoniman
Htela sam da skrenem pažnju da se u porodilište ne sme ići sa nalakiranim noktima. Boja noktiju (nenalakiranih) je pokazatelj nečega user posted image  (valjda stanja u kom se nalazi porodilja).

Jeste to znale? user posted image

ps. Ako neko zna šta se tačno vidi na noktima, molim da dopiše.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
23.1.2009 0:59:40   
kumara
Mislim da to nema veze sa porodiljama, nego uopste je tako kad se ide na operaciju ili nesto ozbiljno u bolnici. Ja znam onako laicki, ali mislim da je to poenta, ako pocnu da te gube tj. da ti nije dobro to se valjda prvo vidi po noktima i ustima koji poplave.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
23.1.2009 1:03:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lenka

Mislim da to nema veze sa porodiljama, nego uopste je tako kad se ide na operaciju ili nesto ozbiljno u bolnici.


Naravno, ali je ovo forum za trudnice. user posted image  user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
23.1.2009 8:23:19   
Jeca*
Da, ovo što kaže Lenka je potpuno tačno. Nokti poplave i jako je važno pre operacije skinuti lak sa noktiju, kao i pre porođaja. Ili će one sestre tamo da vam ga gule user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
23.1.2009 15:41:39   
sonja999s
da, da...jadne moraju da ga gule zato sto je bolnici veliki trosak da kupi aceton. cula sam, ima i togauser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
23.1.2009 19:39:42   
Anoniman
Ja zaista ne vidim zašto bi nam još i lak skidale sa noktiju... mislim, jeste, one su tamo sve uglavnom nadrndane, ali ipak nisu plaćene da nam i lak sa noktiju skidaju! user posted image

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
23.1.2009 20:58:47   
MERYEN
Meni su bili nalakirani nokti i niko mi nije rekao zasto niste skinuli lak!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
24.1.2009 0:30:41   
maša
U PRAVU SI LENKA-UKOLIKO U KRVI NEMA DOVOLJNO KISEONIKA, ZBOG NEPRAVILNOG RADA SRCA ILI PROBLEMA SA DISANJEM PRVI SIMPTOMI SU PLAVILO NA NOKTIMA I USNAMA.
NARAVNO DA U HITNIM SLUČAJEVIMA  NIKO NEĆE ZAMERITI AKO DOĆETE NALAKIRANIH NOKTIĆA , ALI AKO STIGNETE LEPO BI BILO DA ISEČETE I OČISTITE NOKTE.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
24.1.2009 15:01:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MERYEN

Meni su bili nalakirani nokti i niko mi nije rekao zasto niste skinuli lak!


A porodili te carskim! user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
24.1.2009 15:29:12   
Lu
A ja imala gelirane nokte i to jako duge,iznenadio me porod a mislila sam ih otići samo skratiti,
sva sreća pa je sve prošlo ok, 
meni bi jedino mogli dovesti manikirku da mi skine gel,dok mene drmaju bolovi ona nek turpijauser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
24.1.2009 18:38:07   
MERYEN
Da Tasha,bas tako niko me nije ni pitao ni komentarisao a bilo je vidno.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
24.1.2009 23:55:30   
Anoniman
Jao MERY, ti znaš šta ja mislim o tvom porođaju! Užasni su bili ti lekari prema tebi! user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
29.1.2009 9:28:32   
Jele
E ovo da se na porođaj ide bez nalakiranih noktiju stvarno nisam znala... Logično mi je skroz kada pročitam razlog za to, ali mi ni na kraj pameti ne bi bilo da skinem lak da to nisam sad pročitala.
Inače ja već 15-tak godina redovno lakiram nokte (čitaj: nikuda ne idem nenalakiranih noktiju - ljudi koji me toliko dugo znaju kažu da me nikada nisu videli bez lakauser posted image ). Moraću onda bezbojni, čisto da se nokti sijaju...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
29.1.2009 9:34:21   
Anoniman
Rekli bi ti to u školici za trudnice... ne brini...

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
3.11.2011 15:31:59   
Jeca*
evo teme user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
3.11.2011 18:36:42   
Brana
Ja mislim da se na tome vise insistira zbog higijene,ispod noktiju koliko god ih cistili,uvek ima prljavstine i bakterija,takodje zbog same bebe je bolje kada su nokti kratki,moze slucajno da se beba ogrebe,ili prilikom previjanja pupcica da se prenese neka bakterija...ja licno mislim da je to ok sto se insistira...ali to je moje misljenje...user posted image
Ovo sam mislila na duge nalakirane nokte,ne na kratke...takodje insistiraju da se u porodiliste dodje sa kratkim noktima...

< Poruku je uredio Brana -- 3.11.2011 18:42:12 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
14.7.2015 14:36:50   
dijana1*
Da nastavimo ovdeuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
14.7.2015 14:48:07   
sonyasha
U pravu si Di!
U svakom slučaju samo da dodam da sam u školi za trudnice čula da je ovo potencijalno ozbiljan problem i da nije za igranje!
U Gradskoj bolnici su opominjali i žestoko upozoravali na ovo! Kao što rekoh na drugoj temici, ja sam išla na hitan CR nakon jako dugog porođaja i stalno su mi zagledali nokte!

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
14.7.2015 16:52:49   
amdn
mame ne zezajte se skinite lak, nokti poplave ukoliko nesto nije u redu sa porodiljom, zato je bitno da nema laka,
a mozete nalakirati odmah posle porodjaja, moja kuma odma posle porodjaja citav make up :)
ja sam otisla u porodiliste bez laka i nakita inace imam minjdusa na usima kolko oces:)

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
15.7.2015 16:40:54   
bubulence
mislim da sve zavisi od porodilista. u NS navodno ne sme, ja sam na rukama skinula na nogama sam zaboravila, niko mi nista nije rekao. kada sam se drugi put poradjala u SM, skinula sam lak a moje cimerke u sobi sve lepo ili sa lakom ili sa gelom na noktima i niko im nista nije rekao. kada sam ih pitala kako smeju one nisu imale pojma o cemu ja pricam...

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
15.7.2015 16:52:06   
emicaa
Ja sam imala nalakirane nokte,još su babice zagledale i pitale kako sam ih radila.Pojma nisam imala da se ne smije

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
15.7.2015 16:59:06   
suzi kju
Naravno da ne sme, zene odu u bolnicu nalakiranih noktiju ali nebi trebalo. Čak i kod zena kod kojih se planira prirodan porođaj insistira se skidanju laka jer ne znaju da li će se nešto iskomplikovati.
Usled nedostatka kiseonika nokti počnu da plave,to je najveći i gotovo jedini razlog. Sad priče o higijeni oni i zanemare, ovo je razlog zasto ne sme lak.
Ja sam išla ma hsg, intervenciju koja traje petnaestak minuta, sa gelom na noktima, zahtevali si da bar jedan skinem (isturpijam) bae zbog toga.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
15.7.2015 17:33:42   
Valerie
ja mislim da se zasicenost organizma kiseonikom meri nekim aparatom koji se kaci na jedan nokat. zato je jedan dovoljan user posted image

nasla sam, pulsni oksimetar http://www.markonis.co.rs/images/oprema/puls-oximetar-finger-tip-oximetar/12.jpg

Vrednost zasićenosti krvi kiseonikom je pokazatelj trenutnog stanja organizma i moguće ga je jednostavno izmeriti. Pulsni oksimetar je senzor koji brzo i neagresivno meri saturaciju arterijske krvi kiseonikom. Kod odraslih se stavlja na kažiprst a kod novorodjenčadi na petu.Rezultati su iskazani u procentima i prikazuju se na displeju. Paralelno se mere i vrednosti pulsa i prikazuju se kao mali dijagram srčanog rada na displeju.

< Poruku je uredio Valerie -- 15.7.2015 17:37:44 >

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
15.7.2015 21:41:59   
serpica

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Naravno da ne sme, zene odu u bolnicu nalakiranih noktiju ali nebi trebalo. Čak i kod zena kod kojih se planira prirodan porođaj insistira se skidanju laka jer ne znaju da li će se nešto iskomplikovati.
Usled nedostatka kiseonika nokti počnu da plave,to je najveći i gotovo jedini razlog. Sad priče o higijeni oni i zanemare, ovo je razlog zasto ne sme lak.
Ja sam išla ma hsg, intervenciju koja traje petnaestak minuta, sa gelom na noktima, zahtevali si da bar jedan skinem (isturpijam) bae zbog toga.




Suzi ja sam sad bila sa nalakiranim noktima na nogama i gelom na rukama,kod nas su misljenja podeljena,jer sve zavisi od anesteziologa. Meni je dr rekao da nema potrebe da se skida jer svakako prate stanje na aparatima i pre nego nokti poplave aparat pocne da pisti usled nedostatka kiseonika. E sad kazem,zavisi od anesteziologa,meni nisu pravili problem,mada sam imala kratke nokte i jedva dva sloja gela jer inace imam problem sa pucanjem noktiju pa zbog toga.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nalakirani nokti i porođaj
15.7.2015 22:05:47   
Buba Mira
A šta će vam nokti u papiga bojama na porođaju? Ako znate da se preporučuje za VAŠE dobro da nemate lak, ne razumem što je problem da taj jedan dan ispoštujete protokol. Cijanoza, tj modrenje noktiju je pokazatelj ozbiljnog problema - da u krvi nema dovoljno kiseonika za perifernu cirkulaciju, tj najudaljenije delove od trupa, da se laički izrazim. Prate oni vaše stanje na aparatima, sve to stoji, ali je stara škola, koja je po meni još uvek najbolja kada moderna tehnologija zakaže, najbolja stvar. A stara škola gleda i vaše nokte, i vaše zenice i mnogo toga. Zato preporučujem za vaše dobro da skinete lak, nakit i sve što smeta da vam lekari pruže najbolju negu.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here