|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Neće da se kupa!
12.6.2013 19:41:26   
sneza24
Moje dete neće da se kupa! Muku mučim već 2 godine.
On bi samo da mu pustim vodu u kadu i da se igra a kad treba da ga operem onda počinje da vrišti.
Evo sad sam ga kupala i hvala Bogu što nam komsije nisu tu jer ko zna šta bi mislili da mu radim. I izašla sam iz kupatila sva mokra jer smo se borili da ga okupam. Najviše se dere kad treba kosu da mu operem.
Neznam šta da radim, kako da olakšam i sebi i njemu to kupanje.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Neće da se kupa!
12.6.2013 19:53:29   
vukosava
Moja isto nije volela da se kupa dok nije napunila 1.5 dana. A to je bilo kad sam je odvela na neki kao bazen pa imali neki vodoskoci za decu pa je onda tu trckala ispod tih vodoskoka. I onda je zavolela kad smo se preselili u stan sa kadom (do tada sam je kupala u kadici, vodu uzimala sa lavaboa). I pre nekih mesec dana je opet pocela da se buni, opet drama i frka i dreka. Nemam pojma zasto.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Neće da se kupa!
1.7.2013 13:02:58   
lanajelena
Evo i mene u ovoj ekipi,sve je bilo u redu(sem pranja kose,ali nije bilo strasno),poslednjih mesec dana svako vece vristanje do iznemoglosti(tacno neki strah kao da udje u njega),bacanje,jos je najteze sto niko od nas sam ne moze da ga okupa jer gasi vodu,preksinoc vrhunac ja namestam vodu mm ga drzi tako da ne moze rukom da ugasi on podize nogu i gasi i tako u krug,sinoc smo ga ubacili u kadicu i sve normalno user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Neće da se kupa!
1.7.2013 18:57:56   
vukosava
Kupila sam joj gumene patkice i ono plasticno za zalivanje cveca pa sad kad je zovem na kupanje bude "idemo da kupamo patkice". I ona stoji ja joj dodajem to da poliva te patkice dok je ja kupam (tusiram). I eto nekako je navucem do kupatila.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Neće da se kupa!
1.7.2013 19:02:20   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: vukosava

Kupila sam joj gumene patkice i ono plasticno za zalivanje cveca pa sad kad je zovem na kupanje bude "idemo da kupamo patkice". I ona stoji ja joj dodajem to da poliva te patkice dok je ja kupam (tusiram). I eto nekako je navucem do kupatila.


Nama "rekviziti" neizostavno stoje poređani na kadi, kofica za polivanje, desetak onih gumenih životinjica dobijene iz nekih sokova, čašice, kašika, cedaljka + mali peškirić da se "obvisu dlugali kad se okupaju"

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Neće da se kupa!
14.8.2013 14:21:34   
lestan
moja devojcia ima 26 mseci i nevoli samo da pere kosu i od skoro. sada sam pribegla tome da u njenu kadicu stavim jednu manju u kojoj ona svojo bebi pere kosu pa onda kaže "mama ja neću da pačem kada perem kosu i moja beba na pače" i tam se ona zaplače a ja je pitam zašto plačeš kada tvoja beba neplače i tako se nekao varamo dok kosu isperemo. nije lako ali obično u tom uzrastu sva deca plaču kada se pere kosa, ali vole kupanje bez pranje kose.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Neće da se kupa!
14.8.2013 14:37:44   
Shishica
Sve ide na igru i varanje, ali i dogovor.. Npr. za kosu treba naci nacin kako detetu najvise odgovara da je pere. Moze da nagne glavu unazad ili da legne u kadu dok mi pridrzavamo malo da ne udje voda u usi (ako je i to problem) i na primer dok perete brojite do deset i onda detetu lakse, zna kada ce kraj i cuti. Pa onda se kupi neki suuuuuper sampon, jao kako je leep i kako fino mirisiiii!!!
Kako ces lepo mirisati Milanu, jao kada te viiidiii!!!


_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu lestan)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Neće da se kupa!
14.8.2013 15:29:31   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Shishica


Kako ces lepo mirisati Milanu, jao kada te viiidiii!!!



Ko je Milan?? user posted image

Moja deca nisu htela da legnu, nije postojala opcija. ni ako držim glavu ni ništa. Tako da ja lepo pustim da urlaju, a ja spiram. uglavno sagnu glavu skroz do grudi, pa se voda ne sliva tako da mogu da se udave.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Neće da se kupa!
10.12.2016 19:18:59   
branki*
ja muku mucim sa mojim b oko kupanja,ranije je obozavao vodu i hteo je da se tusira dva put dnevno,a onda ,pojma nemam sta mu je,nema sile,to bezi iz tus kabine,zatvara mi vodu,bas bude haos oko kupanja,kad se spomene kupanje,sav se uznemiriuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Neće da se kupa!
10.12.2016 19:25:16   
Animsaj9
a sto branki, jel se plasi vode?
Moj D voli da se kupa, ali ako moze brzo, ali samo u njegovoj kadici, u kupatilu ne dolazi u obzir... ajd mali je jos to me tesi, letos kas smo bili na moru prva tri dana je preplakao dok. smo ga kupali u tus kabini jos muz udje sa njim i drzi ga, cim upalim. tus haos nastaje

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Neće da se kupa!
10.12.2016 19:27:38   
branki*
Nemam pojma,lestos nije hteo ni u bazen da udje,samo brcka rukom vodu,a prve tri godine bez problema na moru nije izlazio iz vode.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Neće da se kupa!
10.12.2016 19:30:27   
Animsaj9
nešto se boji, ili mu se ne svidja

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Neće da se kupa!
10.12.2016 21:37:21   
Sanjalicaaa
Mi smo istu muku mučili letos. Na moru uopšte nije hteo da se kupa. Ni u bazenu. Ni u kadi. Ni sad nije nesto voljan, ali ubacim mu neke igračkice u kadu, ubacim Iliju i onda on pristane. A isto je obožavao da se kupa.




_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Neće da se kupa!
10.12.2016 22:40:45   
Ed83
Moj je do pre godinu dana obozavao da se kupa, obavezno se kupao 2x dnevno... na moru nije uzlazio iz vode. Ali, evo vec godinu dana nema sanse da sedne u kadu, pojma nemam sto... Tusiranje stojeci moze, ali bez tusa vec ja da punim svoje ruke vodom i tako da ga ispiramuser posted image .. A kosa, koosu kad peremo kao kozu da mu deremo, tolikoo urla, da se i ja preznojim dok je operemo.. zato je peremo sad samo jednom nedeljno... Nadam se da je neka faza (od godinu dana ) i da ce ubrzo proci.


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Neće da se kupa!
15.7.2017 13:59:02   
emicaa
Kod nas je obrnuto,nece izadju iz kade.Ne znam koje je gore

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ed83)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Neće da se kupa!
15.7.2017 14:08:03   
vocicana
Nase dete je plakalo kada treba u tus kabinu uci i stajati, bojao se tusa, sada smo se potpuno prebacili u kabinu i toliko je srecan kada se tusira, da sam i ja presrecna. Kupanjeukadici je bilo citav ritual, sa sve prskanjem celokupnog kupatila, plocica i svega.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Neće da se kupa!
15.7.2017 14:16:23   
degu
I kod nas je obrnuto, B place kad ga izvadim iz kadice. T je jedno vreme plakala dok pere kosu, ali sa puno strpljenja i razgovora smo to resili.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Neće da se kupa!
15.7.2017 14:21:09   
vocicana
A dranje je i kod nas kada se kosa pere, to pod obavezno!user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Neće da se kupa!
15.7.2017 14:49:13   
emicaa
Degu i T je prije plakala kad dodjemo do pranja kose.Sad je sama otkrika kako joj je najcise odgovara da se majesti da joj voda ne ide u oci i vise nemamo problema.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Neće da se kupa!
15.7.2017 16:13:12   
degu
Da i mi smo otkrili koja joj poza odgovara i hvala Bogu nema vise dranja user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Neće da se kupa!
15.7.2017 16:47:44   
vocicana
Samod apogledaju u zvezde user posted image , tako je moja starija sestricina naucila da neplace kada pere kosu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Neće da se kupa!
24.7.2017 23:02:41   
Dragce86
Zar je moguce da neko dete ne voli da se kupa?! Ovo moje cudo ne bi izlazilo iz vode, samo se smeje i treska nogicama po vodi od srece :)

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Neće da se kupa!
25.7.2017 8:07:52   
Anck Su Nmaun
V place kad prestanemo da ga kupamo user posted image
Ali H je plakala kad pere kosu , dugo dok nije skontala kako glavu da drzi gore.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Neće da se kupa!
25.7.2017 8:33:42   
Duškić
I moja curica place ponekad kad ispiramo kosu, a inace bi se kupala po ceo dan. A da ona place zbog cesljanja kose, kovrdzica moja.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Neće da se kupa!
25.7.2017 8:46:42   
Anck Su Nmaun
I H je cesljamje kao po kazni!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here